Αξιωματικοί ή αστυφύλακες;

kosNtinos

Νεοφερμένος

Ο kosNtinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Εχω καποιες αποριες πανω σε αυτο το θεμα.
1)θελω να περασω ως αξιωματικος ελ. Ας. Αν περασω ως αστυφυλακας ελ. Ας. Θα μπορεσω να περασω αργοτερα ως αξιωματικος ελ. Ας.
2)εχω πτυχιο ecdl core και expert θα μπορω να ειμαι στους υπολογιστες.
3)η σχολη της ελ. Ας. Που εχει μερη; Και πως να τα δηλωνω στο μηχανογραφικο.
4)συμβουλες για μαθηματα γενικης πεδιας (ποια μου προτεινετε να δηλωσω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanis_17

Νεοφερμένος

Ο Fanis_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
οπως θα δεις εχω κανει και εγω ενα τοπικ μιας και φετος ειμαι 3η και ειναι η τελευταια μου χρονια και ειμαι στην ιδια κατασταση με εσενα...το θεμα ομως ειναι οτι εχουν μεγαλη διαφορα στην βαθμολογια που χρειαζεται για να πας...τωρα θα σου απαντησω ετσι ενημερωτικα και περιμενε ακριβης απαντηση απο τουσ εμπειρους..απο οσο ξερω γινετε να πας αστυφυλακων και μετα να γινει αξιωματικος αλλα πρεπει να περασουν πολλα χρονια φιλε μου...Οσο για το πτυχιο λιγο ακυρο..μεχρι και η κουτση μαρια εχει ECDL σημερα (μαζι και εγω), για να ασχοληθεις με υπολογιστες εκει μεσα οπως μου απαντησε ενας φιλος εδω μεσα θα πρεπει να εχεις πολλα πτυχια και γερο βυσμα...Η σχολη ΕΛ.ΑΣ ειναι μονο αθηνα νομιζω (διορθωστε με αν κανω λαθος) οσο για μαθηματα γενικης παιδειας θα παρεις μαθηματικα ΑΟΘ και ΑΟΔ..με αυτα παιρνεις ευκολα μορια για το 5ο πεδιο που χρειαζεσαι..παντος τι αγχωνεσαι ακομα 1η εισαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αξιωματικών είναι μόνο Αθήνα.
Αστυφυλάκων είναι αλλού (Νάουσα,Ξάνθη,Γρεβενά...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.
1)ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΩΣ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΣ ΕΛ.ΑΣ. ΑΝ ΠΕΡΑΣΩ ΩΣ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΑΣ ΕΛ.ΑΣ. ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΩΣ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΣ ΕΛ.ΑΣ.

ναι. ξαναδίνεις πανελλήνιες ώς αστυφύλακας και περνάς στην αξιωματικών με άλλη χαμηλώτερη βάση (για αστυνομικούς)

άν όταν τελειώσεις την αστυφυλάκων είσαι στους πρώτους 6 πάς κατευθείαν αξιωματικών.

2)ΕΧΩ ΠΤΥΧΙΟ ECDL CORE ΚΑΙ EXPERT ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ.

ενοείς ηλεκτρονικό έγκλημα?

3)Η ΣΧΟΛΗ ΤΗΣ ΕΛ.ΑΣ. ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΡΗ? ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΔΗΛΩΝΩ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟ.

αξιωματικών είναι αθήνα,
αστυφυλάκων έχει σε :γρεβενά, νάουσα,καρδίτσα, ξάνθη, κομοτηνή ,διδιμότηχο, ρέθυμνο, σητεία.

αφού βγούν οι βάσεις και περάσεις σε παίρνουν τηλέφωνο απο το αστυνομικό τμήμα και πάς εκεί και δηλώνεις τη σειρά προτήμησης.

4)ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΕΔΙΑΣ (ΠΟΙΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ)

''αρχές οικονομικής θεωρίας'' και ''μαθηματικά γενικης παιδείας'' είναι τα μαθήματα του 5ου πεδίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Αυτοί που δουλεύουν στη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος είναι νόμιμοι crackers.
Το Powerpoint και το Word δε θα σε βοηθήσουν να πιάσεις παιδεραστές.

Σίγουρα χρειάζεται άριστη γνώση προγραμματισμού και γνώσεις πάνω σε δίκτυα.

Αν εννοεί ο φίλος μας γραφειακή εργασία, φτάνει και περισσεύει το Expert.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kosNtinos

Νεοφερμένος

Ο kosNtinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
gaspar όταν λέω έχω πτυχίο ECDL CORE & EXPERT, θέλω να τα χρησιμοποιήθησω για δουλειά γραφείου. (Να βρίσκω πληροφορίες για τους υποπτους...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WeskerS

Νεοφερμένος

Ο WeskerS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Μπορεις να πας για αξιωματικων αμεσως αφου τελειωσεις αστ/κων και δωσεις ξανα πανελλαδικες.Αρα δεν θες "πολλα χρονια".Θες εναν χρονο , δηλαδη μεχρι να ξαναδωσεις εξετασεις.

Εαν εχεις πτυχιο ΑΕΙ/ΤΕΙ τοτε μπορεις να δωσεις ενδο-αστυνομικες εξετασεις για την εισαγωγη στην Αξιωματικων.Καθε χρονο βγαινει αναλογη προκυρηξη.

Απο Αστ/κων δεν πανε οι πρωτοι 6 στην αξιωματικων , αλλα οι πρωτοι 5.

Τωρα , συμβουλη...Εγω προτεινω ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΠΕΙΣ , να δεις πως ειναι , να πας καπου να μαζεψεις λιγη εμπειρια εξω , και μετα να πας σε οποια υπηρεσια θες...Το οτι εχεις ενα ECDL CORE & EXPERT δεν σε κανει και καταλληλο για υπηρεσιες οπως Διωξη Ηλεκτρονικου εγκληματος.Υπαρχουνε ατομα που εχουνε πτυχια απο ΑΕΙ/ΤΕΙ σε τετοιες υπηρεσιες.Παραταυτα , εαν ξερεις και εισαι καλος στους ηλεκτρονικους υπολογιστες , πιστευω οτι καπου θα μπεις (και δεν εννοω απαραιτητα την διωξη ηλεκ. εγκληματος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fss720

Νεοφερμένος

Ο fss720 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Το τμήμα του ηλεκτονικού εγκλήματος αποτελείτε από άρτια επαιδευμένους επιστήμονες με πολλά πτυχία και γνώσεις στην πλάτη τους(σπουδαία μυαλά) και δύσκολα να μπει κάποιος εκεί(υπάρχουν ελάχιστες θέσεις και μόνο σε Αθήνα & Θεσσαλονίκη).
Απεναντίας κάποιος μπορεί να μπει στην διεύθυνση πληροφορικής(άλλο τμήμα),που έχει πιο ''εύκολες" αρμοδιότητες ή ακόμα και στην διεύθυνση ελέγχου διαβατηρίων.
-----------------------------------------
Αυτοί που δουλεύουν στη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος είναι νόμιμοι crackers.
Το Powerpoint και το Word δε θα σε βοηθήσουν να πιάσεις παιδεραστές.

Σίγουρα χρειάζεται άριστη γνώση προγραμματισμού και γνώσεις πάνω σε δίκτυα.

Αν εννοεί ο φίλος μας γραφειακή εργασία, φτάνει και περισσεύει το Expert.

Όπως και οι αστυνομικοί της ΔΗΕ έτσι και οι hackers είναι σπουδαγμένα άτομα,μόνο που οι πρώτοι είναι και οι νόμιμοι και ίσως διαθέτουν καλύτερα μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanis_17

Νεοφερμένος

Ο Fanis_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Οσον αφορα τους πρωτους 5 απο αστυ/κων που γινονται αξιωματικοι, με ααφορμη αυτο θα ηθελα να ρωτησω τι μαθηματα δινουν μεσα στη σχολη...και για να εισαι μεσα στουσ 5 λογικα θα πρεπει να εισαι καλος και στην εκπαιδευση ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanis_17

Νεοφερμένος

Ο Fanis_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
up...Καμια απαντηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThanosAlonso

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ότι μαθήματα δίνεις στις εξεταστικές τις σχολής, δεν ξέρω αν μετράει τίποτα απο πρακτική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepi123

Νεοφερμένος

Η pepi123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 14 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια εβγαλα 17.420 μορια και θελω να περασω αξιωματικων ειμαι ηδη στυφυλακας περσυ η βαση ηταν 17.433 που λετε ναπαει φετος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λεωνίδας_Δ

Νεοφερμένος

Ο Λεωνίδας_Δ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Για να πάς στν υπηρεσία δ.η.ε χρειάζεται εκτός από πτυχίο κ βίσμα...Οπως κ σ όλες τις υπηρεσίες γραφείου...Δν τς ενδιαφέρει αν έχεις expert ή κ ν μιλάς 5 ξένες γλώσσες γτ πολύ απλά δν τς νοιάζει ν σ αξιοποιήσουν μ τς δυνατότητες σ..Οι υπηρεσίες ν βγαίνουν,οι παλιοί ν παίρνουν τ ρεπό κ ν κάθονται όλη μέρα,αυτά.Αρκει 1 πτυχίο κλωστουφαντουργίας κ 1 καλό βουλευτη κ γίνεσαι αξιωμτκός ειδικών καθηκόντων..Τώρα γ νόμιμους κρακερ δν νομίζω ν τ ψάχνουν τόσο πολύ αλλά μερικοί μπορεί ν ναι κ καλοί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VELO

Νεοφερμένος

Ο VELO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια θελω να περασω αστυφυλακων κρητη υπαρχουν σχολες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anament123

Νεοφερμένος

Ο anament123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
παιδια θελω να περασω αστυφυλακων κρητη υπαρχουν σχολες???

σητεια και ρεθυμνο φιλε,απλως περιμενε να δεις αν θα κλεισει καμια σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 267122

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
χαρα στο κουραγιο σου συναδερφε!

παιδια εβγαλα 17.420 μορια και θελω να περασω αξιωματικων ειμαι ηδη στυφυλακας περσυ η βαση ηταν 17.433 που λετε ναπαει φετος?
χαρα στο κουραγιο σου συναδερφε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top