Αρχές Οικονομικής Θεωρίας: να το επιλέξω;

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μαθηματικά θα κάνεις πάρα πολλές ώρες.
Φύγετε από τη νοοτροπία ότι η επιτυχία οφείλεται στο φροντηστήριο.
Στο προσωπικό διάβασμα οφείλεται, κάτι που με τα βίας θα κάνεις.
9 ώρες + καλοκαίρι, ε απλά έλεος. :Ρ
Για το ΑΟΘ μπορείς να δεις πως θα τα πας με προσωπικό διάβασμα και με την καθηγήτριά σου και αποφασίζεις το Σεπτέμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
τι ειναι το ΑΟΘ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δωρα μου,αν ηταν στο χερι μου θα εκανα λιγοτερες ωρες μαθηματικα.Αλλα,εχει φαντασιωση ο καθηγητης να βγαλει την υλη αρχες Νοεμβρη 2011.Ασχετο αυτο.
Να το διαβαζω λες λιγο-λιγο μες στο καλοκαιρι το ΑΟΘ;Εστω και 1-2 ωρες τη βδομαδα και μονο θεωρια.Αξιζει δηλαδη;
Αυτες οι κωλοώρες θα ειναι αμέτρητες,...:angry:

τι ειναι το ΑΟΘ?
Aρχες Οικονομικης Θεωριας
Μαθημα Επιλογης που σου "ανοιγει" το 5ο πεδίο αν το δηλωσεις ως πανελλαδικα εξεταζομενο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Μπορώ να πω πως 9 ωρες μαθηματικών είναι υπερβολικές,είδικα αν σκεφτείς πως έχεις τελειώσει ήδη τους μιγαδικούς στην κατ. και τα μαθ γεν έχουν πράγματα γνωριμα απο την κατεύθυνση και είναι αρκετά εύκολα. :look:[Έτσι λένε όλοι,τουλάχιστον:P]
Όσο αφορά τις ώρες τώρα,εγώ και φέτος βαράω καθε εβδομάδα 18ωρα.Δεν λέω,δεν ξεσκίζομαι ιδιαιτέρως,αλλά ο χρόνος για κανονικό διάβασμα μου φτάνει και μου περισσεύει,αυτό φαίνεται εξάλλου απο το πόσες ώρες καίγομαι εδώ!! :angel:

Εντίτ: ιδιαίτερα στα μαθ κατ έχεις σκεφτεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Οui. Κατά τη γνώμη μου το καλοκαίρι κάνε χαλαρό διάβασμα γιατί πρέπει να γεμίσεις μπαταρίες.
Ξεκίνα μόνος σου και βλέπεις.
Τώρα για το φροντιστήριο, τι να πω;
Ιδιαίτερα ή κάποιο άλλο φροντιστήριο, έστω και πιο μακριά, δεν παίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μπορώ να πω πως 9 ωρες μαθηματικών είναι υπερβολικές,είδικα αν σκεφτείς πως έχεις τελειώσει ήδη τους μιγαδικούς στην κατ. και τα μαθ γεν έχουν πράγματα γνωριμα απο την κατεύθυνση και είναι αρκετά εύκολα. :look:[Έτσι λένε όλοι,τουλάχιστον:P]
Όσο αφορά τις ώρες τώρα,εγώ και φέτος βαράω καθε εβδομάδα 18ωρα.Δεν λέω,δεν ξεσκίζομαι ιδιαιτέρως,αλλά ο χρόνος για κανονικό διάβασμα μου φτάνει και μου περισσεύει,αυτό φαίνεται εξάλλου απο το πόσες ώρες καίγομαι εδώ!! :angel:

Εντίτ: ιδιαίτερα στα μαθ κατ έχεις σκεφτεί;

Δυστυχως αυτά ειναι τα Γερμανικα ωραραια του φροντιστηριου..Το να φυγω απο Μαθηματικα ειναι πρακτικα αδυνατον διοτι πανε "πακετο" με ΑΕΠΠ και έκθεση.Που να βρω και εκει ιδιαιτερα σο χωριό που βρίσκομαι;:P
Ειναι πολυ απλά μονοπώλειο.(Για αυτο και παίρνειμόνο τους καλούς και βαράει Μ.Ο. του 18,+ στα Μαθηματικα Κατ)
Πρεπει να βρω μια λυση με τις υπάρχουσες συνισταμένες του προβλήματος.:/:

EDIT:Το επόμενο φροντιστηριο/καθηγητης που δεν ξερω καν τι παιζει με δυατον ειναι 28km απο το χωριο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Παναϊα μου!! :eek:
Δλδ όλοι στην Γ λυκ στο φρο σου κανουν 9 ώρες μαθηματικά? :blink:
Και εγώ ρε Θοδωρή σε κουτσοχώρι ζω [όσο και να αναπτυχθεί,για μένα μια ζωή χωριό θα'ναι :P] που έχουμε ενα φρο,όπου βλέπουν ιατρική και πολυτεχνείο κάθε 4 χρόνια,και 5 περίπου καθηγητές που κάνουν ιδιαιτερα,όμως μια χαρά λύση βρηκα..]
28 χιλιόμετρα? :confused: Εγώ τι να πω που κάθε μέρα θα ξοδεύω 1,5 τουλ ώρα στις διαδρομές? :P
Και στο κάτω κατω,με τόσες ώρες φρο σε αυτά τα μαθήματα δεν παίζει να βγάλεις κάτω από 17000.. :hypno:[και με δικό σου διάβασμα,εννοειται :ropalo:]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Κοιτα οτι ο ανθρωπος ειναι κορυφη,ειναι.Κακα τα ψεμματα εχει μυαλο και μεταδοτικοτητα.Και αν διαβασεις ειδικα μπορείς να σκίσεις.Απλα το προβλημα μου ειναι οτι με τοσες ωρες συνολικα θα βρεθω στα προθυρα της κατάρευσης.Για αυτο με αγχωνουν οι ΑΟΘ.Γενικα προβλημα με τα μαθηματα δεν εχω,Σε ολα ειμαι ΟΚ,εκτος της Φυσικης που εχω καποια κενα,τα οποια εννοειται πως θα καλυψω.Δεν ξερω πραγματικα τι να κανω.Και το καλοκαιρι πλησιαζει απειλητικα...:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Σου προτείνω να πάρεις ΑΟΘ αφού θες και 5ο πεδίο!
Μαθηματικά Γεν. + ΑΟΘ με 2-3 ώρες την εβδομάδα το καθένα να διαβάζεις είσαι κομπλέ (100) !
Y.Γ: Μην τρελένεσαι..όλα θα τα προλαβαίνεις αν έχεις σωστό πρόγραμμα :)
Εγώ δίνω και Αγγλικά ειδικό μάθημα (σύνολο 8 ) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το ζητημα ειναι να μην κανω μαθημα επιπλεον(ιδιαιτερα πανω απο 1-2 ωρες)Αυτο θετω στον εαυτο μου ως όριο διοτι δεν θελω να τα παρατησω και απο την κουραση.Μαθηματικα Γενικα ειναι που ειναι μετρημενα κουκια ετσι και αλλιως.Μαθ.Κατ θα μας τρελανει με τοσες ωρες,μονο η Φυσικη με αγχωνει και οι ΑΟΘ.
ΑΟΔΕ μπορω να παπαγαλιζω σχετικα ευκολα(Ιστορια μεχρι προτινος ετσι μάθαινα:P,και ΑΕΠΠ μου αρεσει λιγο που το τσεκαρα)

Απλα θελω γνωμες παιδιων που το πηραν και εδωσαν με ή χωρις φροντιστηριο,να εχω ενα freedback και καποιων καθηγητων.Διοτι ειμαι σε πολυ δυσκολη θέση και γω.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Ναι ρε συ αλλά όσο κορυφή και να είναι δεν καταλαβαίνει ότι είστε άνθρωποι και όχι ρομποτ; :|
Δεν μπορείς να έχεις μάθημα 20 ωρες την εβδομάδα και να κάθεσαι και να διαβάζεις μετά κιόλας.:worry:
7 μήνες για επαναλήψεις?Είναι ανούσιο!!:blink:
Στο καινούριο μου φρο,ξεκίνησαν προετοιμασια για την Γ από τον αύγουστο της Β αλλά την ύλη θα την βγάλουν τον μάρτιο του 2012[εχουμε και 2 μηνες διακοπές το καλοκαίρι]Αφιερώνουμε απειρο χρονο στην αρχή οπότε δεν μας χρειάζονταικαι τοσες πολλές επαναλήψεις.:wacko:
Νταξ εσύ ξέρεις,αλλά εγώ δεν θα το έκανα με τίποτα στην θέση,γιατί πολύ απλά το θεωρώ σπατάλη χρονου και χρημάτων.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aν δεν εχεις αλλη επιλογη θα το κανεις βρε συ.
Οταν δινεις 410 ευρω για Μαθηματικα,ΑΕΠΠ,Εκθεση και στα ιδιαιτερα θες ενα 700αρι πως να το κανουμε;Και βαλε και τα πηγαινε ελα 28 χλμ τις βενζινες.
Τα εχω βαλει κατω και δεν υπαρχει δυστυχως άλλη λυση.Ας ελπισουμε πως 1-2 ωρες τη βδομαδα ΑΟΘ να ειναι αρκετες για ιδιαιτερο.Αν παλι δεν χρειαστει ακομα καλυτερα.Αλλη ορεξη δεν εχω να σκαω 25 και 30 ευρω την ωρα στο ΑΟΘ.

Αλλα ΟΚ μπορουσα να ειμαι και σε πιο δινή θέση με τα σχεδια και τα 2 εξαωρα το weekend.Αλλα οπως ολοι έτσι και γω.

Απο το φροντιστηριο των μαθηματικων παλι ειμαι ιδιαιτερα ικανοποιημένος.Αν και τωρα κανω ηδη 9-10 ωρες τη βδομάδα,τα πραγματα προχωρανε ιδιαιτερα χαλαρα.Πραγματικα και τι δεν θα δινα να πηγαινα ΑΟΘ και Φυσικη εκει και να μην δινω περιουσίες στα ιδιαίτερα,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
.....Του χρονου με το καλο θα εχω 9 ωρες Μαθηματικα......
Έλεος!!!! Αυτό είναι η υπερβολή της υπερβολής!!!! Αν κατάλαβα καλά, εννοείς και τον επόμενο χειμώνα που θα έχεις και σχολείο? Δεν έχετε να δώσετε μόνον μαθηματικά. Τα άλλα παιδιά τι λένε? Νομίζω ότι θα έπρεπε να το συζητήσετε μαζί του για να μειωθούν οι ώρες. Από όσο ξέρω τα φροντιστήρια στην Αθήνα κάνουν 4-5. Με ιδιαίτερα μπορείς να βγάλεις τη δουλειά με ακόμα λιγότερες. Κάνω από 1/3/2010 (με διακοπή τον Αύγουστο) ως 28/2/2011 (που θα σταματήσω όλα τα ιδιαίτερα), ένα δίωρο (2h) την εβδομάδα και ήταν υπερ-αρκετό. Τι να σου προσφέρουν οι 9h μάθημα την εβδομάδα, όταν δεν θα σου μένει χρόνος και ενέργεια για προσωπικό διάβασμα? Προσπάθησε να το συζητήσεις, πρώτα με τα άλλα παιδιά και μετά μαζί του.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μιλησα με τα παιδια στο σχολειο σημερα και εγινε αυτο που περιμενα.Τους εχει κανει πλυση εγκεφάλου-οπως και μενα πριν απο αυτο- και τον εχουν εξυψωσει σαν Θεο.Ουτε να ακουσουν τιποτα για μειωση ωρων.Οτι τους πει θα το κανουν.Μου ειπε χαρακτηριστικα μια συμμαθητρια μου,να αλλαξω αμα θελω και να παω να κανω ιδιαιτερα στην αλλη ακρη της περιοχης και να τους αφησω ησυχους.

Και καλα μου παιδια,ζω στην επαρχια,εδω δεν υπαρχει ανταγωνισμος και επικρατουν μονοπωλειακές σχέσεις.Οταν δεν υπαρχει ανταγωνισμος τι να περιμενεις.Γραφουν τα παιδια 20 μαθηματικα Κατ και Μαθηματικα Γεν και στα αλλα κινουνται σε μετρια πλαίσια.:S
Και μετα βεβαια αυτος προβαλλει μονο τους βαθμους στα Μαθηματικα.Δεν ξερετε σε τι αδιεξοδο βρίσκομαι.Για αυτο προσπαθω να τα βαλω κατω και να βρω μιαν λύση.:/:
Σας φαινονται ολα αυτα παραξενα,αλλα ετσι εχουν δυστυχως...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Συμφωνώ με την τακτική του Dias.


Τα πολύωρα φροντιστήρια στην Γ Λυκείου είναι καταστροφικά. Όπως είπες teol είναι μονοπώλειο τότε φαντάζομαι ότι θα είναι και πολυμελή τμήματα. Βρες κάποιον καθηγητή με εμπειρία να σε καθοδηγήσει στο διάβασμα σου που θα σου κάνει 2 ώρες την εβδομάδα ιδιαίτερα (που είναι υπεραρκετές). Στο φροντιστήριο ο παραπάνω χρόνος θα είναι νεκρός (τα αδιάβαστα παιδάκια θα ρωτάνε σαχλαμαρίτσες για να γλύψουν το καθηγητή) . Αν δεν σου μένει ελεύθερος χρόνος για διάβασμα τότε θα καταστρέψεις το εαυτό σου. Το πρόβλημα δεν είναι μόνο οι ώρες που κάνεις φροντιστήριο αλλά και οι φαινομενικές ελεύθερες ώρες σου για διάβασμα θα αναλώνονται στο να λύνεις ασκήσεις του φροντιστηρίου.

Φυσική κατεύθυνσης, φυσική Γενικής, Χημεία κατεύθυνσης, Έκθεση δεν έκανα καθόλου φροντιστήριο/ιδιαίτερα. Αν εξαιρέσεις την έκθεση στα υπόλοιπα έγραψα πάνω από 18,5. Τώρα αν είχα να διαλέξω θα δεν θα έκανα φροντιστήριο/ιδιαίτερα στη βιολογία και θα έκανα στη φυσική κατεύθυνσης και φυσικής γενικής. Αναγκαστικά στο καιρό μου οι περισσότερα δεν μπορούσαμε να κάνουμε σε όλα τα μαθήματα φροντιστήριο γιατί ήταν 9 και απλώς δεν έβγαινε.

Τώρα έχετε ένα μεγάλο πλεονέκτημα που δεν το είχα εγώ πέρα της μείωσης των μαθημάτων. Δεν δίνετε πανελλαδικές στη Β Λυκείου. Επομένως κάποια μαθήματα μπορείτα να τα "μάθετε" πριν αρχίσει η Γ αρχίζοντας από την Α Λυκείου όπως ΑΟΔΕ, βιολογίες, ιστορία (για την θεωρητική). Επιπλέον στην Β Λυκείου μπορείτε να αρχίσετε προετοιμασία σε φυσικομαθηματικά (με ιδιαίτερα κατά προτίμιση) για τις εξετάσεις της Γ.

Αφού σε ενδιαφέρουν οι οικονομικές σχολές πάρε ΑΟΘ (δεν καθορίζουν τα φροντιστήρια τις επιλογές μας, το αντίθετο συμβαίνει). Το κόλπο είνα να γράψεις στα ευκολα. Τι να το κάνεις στο 20άρι στα μαθηματικά αν τις μονάδες που θα γλυτώσεις από εκεί θα τις χάσεις σε άλλα πιο εύκολα μαθήματα γιατί απλώς δεν είχες χρόνο να διαβάσεις. Μην κρίνεις τα 20άρια στα μαθηματικά πέρσυ και πρόπερσυ που πέσανε προβλέψιμα θέματα "κλασικά" στα μαθηματικά. Σε άλλες χρονιές που πεφτανε πιο δύσκολα θέματα αμφιβάλω αν ο φροντιστής σου είχε αυτές τις επιτυχίες. Γι αυτό πρώτο στόχος είναι να αποσπάσεις τελειο βαθμό στα σιγουράκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
To συζητησα και προσωπικα με τη καθηγητρια στο σχολειο μου και μου πε πως 9 ωρες για Μαθ.Κατ και Μαθ.Γεν δεν ειναι και τόσες πολλες.
Ξερει και παιδια μου ειπε που κανουν πανω απο 10+ ωρες.Ειναι τρελοι ρε παιδια οι Μαθηματικοι της επαρχιας;Και το ζητημα ειναι πως τα παιδια μεγαλυτερων ταξεων ειπαν χαρακτηριστικα:"Οπως αλλα τοσα παιδια,έτσι και εσύ!"
Τωρα φρικάρεις ή δε φρικαρεις;Δεν ειναι πως δεν μπορω.Απλα δεν εχω ΚΑΘΟΛΟΥ εμπιστοσυνη στον εαυτο μου και ειμαι αρκετα αγχώδης.Ααυτο δημιουργει όλα τα προβλήματα.Οσοι ξερετε απο ΑΟΘ,πιστευετε πως αξιζει να κανω μια ωρα τη βδομαδα ιδιαιτερο ασκησεις και καποια θεωρία δυσνόητη ή οχι;Μηπως δεν χρειαζεται καθολου ή πιο πολλες ωρες;Αυτο ειναι το ζητουμενο για μενα.

Θα μου πει καποιος εδω υπαρχουν παιδια που τα Σαββατοκυριακα χτυπανε 12ωρα για τα σχεδια και παραπονιεμαι για το παραμικρο.Αλλα είναι αραγε το ίδιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Θα μου πει καποιος εδω υπαρχουν παιδια που τα Σαββατοκυριακα χτυπανε 12ωρα για τα σχεδια και παραπονιεμαι για το παραμικρο.Αλλα είναι αραγε το ίδιο;
Νομίζω ότι είναι κάτι διαφορετικό. Τα παιδιά που κάνουν σχέδιο, το έχουν (και) σαν διασκέδαση και πάνε με χαρά για μάθημα.
....Και μετα βεβαια αυτος προβαλλει μονο τους βαθμους στα Μαθηματικα.Δεν ξερετε σε τι αδιεξοδο βρίσκομαι.Για αυτο προσπαθω να τα βαλω κατω και να βρω μιαν λύση....
Αν αυτός ο καθηγητής είναι πράγματι καλός, τι λες: Αν του πρότεινες να σε αναλάβει ιδιαίτερο για 3 ώρες την εβδομάδα, θα έλεγε όχι? ;)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Θα ελεγε οχι,διοτι εχει χιλιοπει πως ειναι κατα των ιδιαιτερων,καθως συμφωνα με αυτον ετσι μαθαινεις απο τα λαθη των αλλων.Επισης εχει φτασει στο σημειο να λεει πως με ομαδα γινεται καλυτερη δουλεια απο οτι ατομικα,γιατι εχεις μετρο συγκρισης με αλλους μαθητες κλπ.Ο ανθρωπος εχει ΤΕΤΟΙΑ πορωση,που ζει για τα μαθηματικα.Οπου και να το δεις,οποια ωρα της ημερας,χαρτια εχει μαζι του και ασχολειται με μαθηματικα.Μιλαμε για ηλικια γυρω στα 57.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Θα ελεγε οχι,διοτι εχει χιλιοπει πως ειναι κατα των ιδιαιτερων,καθως συμφωνα με αυτον ετσι μαθαινεις απο τα λαθη των αλλων.Επισης εχει φτασει στο σημειο να λεει πως με ομαδα γινεται καλυτερη δουλεια απο οτι ατομικα,γιατι εχεις μετρο συγκρισης με αλλους μαθητες κλπ.Ο ανθρωπος εχει ΤΕΤΟΙΑ πορωση,που ζει για τα μαθηματικα.Οπου και να το δεις,οποια ωρα της ημερας,χαρτια εχει μαζι του και ασχολειται με μαθηματικα.Μιλαμε για ηλικια γυρω στα 57.
Τότε η γνώμη μου είναι να ψάξεις για άλλη λύση. Πιστεύω ότι 9 ώρες την εβδομάδα μόνο για μαθηματικά, είναι παραλογισμός και αυτοκτονία. (Κάνω 7 ώρες την εβδομάδα ιδιαίτερο και καλύπτω όλα τα μαθήματα). Με τα άλλα μαθήματα τι γίνεται? Πότε θα κάνεις μάθημα και πότε θα διαβάζεις? ΔΕΝ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ ΜΟΝΟΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ !!! Αν πάρεις 20 μαθηματικά και πατώσεις στα άλλα δεν είναι άδικο? Έλεος!!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Με λίγα λόγια, έχουμε μπροστά μας έναν μαθηματικό, που έχει καταφέρει να πείσει τους πάντες στο μικρό χωριό που ζει ότι χρειάζονται 9 ώρες Μαθηματικά την εβδομάδα για να γράψουν τα παιδιά. Φιλε τεολ, έλα σε μένα, θα σου κάνω 12 ώρες ΑΟΘ την εβδομάδα κι αν δεν γράψεις 20 θα κάτσω να με γαμήσεις.

Τι καραγκιοζιλίκια είναι αυτά ρε;

Επί της ουσίας, εφόσον δεν μπορείς να αλλάξεις κάτι, κάνε το πρόγραμμα που σου λέει. Για τις ΑΟΘ τώρα, υπολογίζω ότι σε έναν μαθητή που διαβάζει καλά, του τρώνε γύρω στο 3ωρο την εβδομάδα (μαζί με το μάθημα και το διάβασμα εννοώ). Προτείνω να το πάρεις το μάθημα, είναι ενδιαφέρον, σχετικά εύκολο, και θα σου ανεβάσει τον μέσο όρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top