Πρόγραμμα

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι πρόγραμμα είχατε κατα τη διάρκεια του σχολικού έτους (Γ Λυκείου)?Πότε διαβάζατε,τι ώρες είχατε φροντιστήριο κτλ κτλ κτλ .
Από περιέργεια ρωτάω.Απλά πείτε τι κάνατε,όχι ''ο καθένας έχει το πρόγραμμά του και το κανονίζει όπως βολεύεται''.Αυτά τα ξέρουμε.

(Άμα υπάρχει παρόμοιο θέμα,μην κλειδώσετε το δικό μου αλλά το άλλο:P)

Θα πρότεινα να γράφουν και πόσα μόρια έπιασαν τα παιδιά για να δούμε πόσο αποδοτικό ήταν το διάβασμα!!

Εκφραστείτε.Μερσί πολύ εκ των προτέρων.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Εχμ στην γ' διάβαζα από τις 2.30 - 5 με 6. (1.30 άμα είχα 6ώρο η 5ώρο.) Δεν είχα άλλο ελεύθερο χρόνο για διάβασμα . :!:
στο φροντ είχα μάθημα από τις 6 ή 7 εώς τις 11 εκτος από τις τετάρτες που είχα 2ωρο.

Κάπου στην μέση της χρονιάς ήμουν τόσο εξαντλημένη που τα παράτησα.
Γι'αυτό έγραψα και χάλια. Και για αυτό έδωσα και 2η φορά. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πες μας πώς διάβαζες και την 2η χρονιά.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
προγραμμα εχω μονο για τα μαθηματικα, ολα τα αλλα τα διαβαζω οποτε τυχη, μπορει μια ολοκλυρι μερα μπορει καθολου για μια εβδομαδα

εδιτ: 20-30 λεπτα την ημερα μαθηματικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Πες μας πώς διάβαζες και την 2η χρονιά.:D

Tην 2η χρονιά διάβαζα από τις 10 εώς τις 4, που είχε ησυχία. :D

Μάθημα είχα Τρίτη και Πέμπτη 4ώρο Τετάρτη 3ώρο παρασκευή σάββατο 2ώρο. α και κυριακή διαγωνίσματα. :p Και την 2η χρονιά 11 μμ τελείωνε το φροντιστήριο, 12 έφτανα σπίτι (ήταν μακριά γκαμώτεν :P) . :P




Υ.Γ. Έβγαλα 16.000 αλλά δεν φταίει το διάβασμα, αλλά το άγχος.
Μα είναι δυνατόν στα μαθηματικά να κάνω λάθος τα ομώνυμα; τα ομώνυμα ρε φίλε. -.-'
(Με έβριζε κανα δύωρο ο καθηγητής μου γι'αυτό :Ρ)
Και στην φυσική να μην δω πως δεν είχε τετράγωνο στο 2ο θέμα; -.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Είχα Δευτέρα με Πέμπτη 7.30-9.30 και διάβαζα 2-7 και 10-2 περίπου..
18724 έβγαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Conceicao

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Θα πρότινα να γράφουν και πόσα μόρια έπιασαν τα παιδιά για να δούμε πόσο αποδοτικό ήταν το διάβασμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ra1kk0n3n

Νεοφερμένος

Ο ra1kk0n3n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
εγω παιδια εγραψα 17234 μορια κ ειχα τα ιδιαιτερα και τα φροντιστηρια για το μεσημερι γιατι την ωρα απο 14-17 την θεωρω χαλια για διαβασμα.Δεν ξερω αλλα ποτε δεν μπορουσα να διαβασω εκεινη την ωρα...μετα καθομουν ως τις 17,30 κ μετα διαβαζα οτι επρεπε μεχρι τις 22 κ μετα καθισιο...εκτος απο σ/κ π ελιωνα στα 10ωρα μαθηματικα κατευθυνσης κυριως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Φροντιστήρια είχα δευτέρα τετάρτη παρασκευή 6:30 με 8(φυσική χημεία), σάββατο 10-11(μαθηματικά) και παρασκευή μετά το σχολείο έκανα μια ώρα βιολγία κατ δηλαδή 2 με 3.Τώρα στο σπίτι όταν γυρνούσα απο το σχολείο ξεκουραζόμουνα και άρχιζα κατά τις 3:30 με 4 διάβασμα.Από κει και πέρα οργάνωσα το διάβασμα ως εξής:Κάθε μέρα διάβαζα 2 μαθήματα πχ την δευτέρα βιολογία γενικής και μαθηματικά την τρίτη φυσική και μαθηματικά κλπ κλπ.Πάντα 15 λεπτά διάλλειμα μετά απο κανένα 45 λεπτο διάβασμα.Ποτέ ξενύχτια πάντα στις 10-11 στο κρεβάτι και κινητό απαραιτήτος κλειστό :PΣυχνοί περίπατοι για να ξεσκάσεις επιβάλλονται.Στην επανάληψη του Απριλίου(Πάσχα) είχα άλλο πρόγραμμα λίγο πιο απαιτητικό καθώς έπρεπε να βγάλω ολόκληρα κεφάλαια σε μια βδομάδα.Το πιο σημαντικό για μένα είναι η συνέπεια και η οργάνωση.Δηλαδή και την ώρα που βαριέσαι να διαβάσεις ή θα πεις θα δω τηλεόραση πάρε το πιο ανάλαφρο μάθημα ή αυτό που σου αρέσει πιο πολύ και απλά κάντο ανάγνωση(εγώ το έκανα με τις βιολογίες).Θα συνηθίσεις και μετά θα το κάνεις αυτόματα.Βοηθάει πολύ(τουλάχιστον εμένα).Βέβαια μετά είναι δύσκολο να ξεσυνηθίσεις:P αλλά δεν βαριέσε μια χρονιά είναι.
Μόρια 18241 στο 3ο 1814κάτι 2ο 4ο. Αποτέλεσμα:812 μόρια επάνω από τον στόχο μου(μοριακή βιολογία και γενετική) Ελπίζω να καλύφθηκες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Εγώ τη πρώτη χρόνια δε διάβαζα και πολύ (πήγενα φροντιστήριο) γι αυτό και έβγαλα 11500 στο 4ο και 13000 στο 5ο πεδίο και ξαναέδωσα. Τη 2η χρονιά έκανα 4 ώρες ημερησίως ιδιέτερα εκτός Κυριακής. Το προσωπικό μου διάβασμα ήταν από 11:00-14:00, 15:00-17:00 και 19:30-21:30 δλδ 7 ώρες περίπου τις ημέρες από Δευτέρα-Σάββατο και τη Κυριακη από 15:00-19:00 (δλδ 4 ώρες). Στο τέλος έκανα πολλές μ@λ@κίες μαζεμένες σε πράγματα που ήξερα και έβγαλα μόνο 17475 στο 4ο και 17950 στο 5ο πεδίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgioSAc

Νεοφερμένος

Ο giorgioSAc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Εγω εκανα σε ολα τα μαθήματα ιδιαιτερα εκτος απο την έκθεση.2 ωριτσες φροντιστηριο μετά το σχολειο εκτοσ απο τετάρτη που ειχα 3.Τωρα απο πλευρα διαβάσματος,απο την ωρα που τελείωνα το μάθημα,δηλαδή 4:30, με οσο πήγαινε,περίπου ως τις 10-11.Το διαβασμα δεν το θεωρησα ποτε αγγαρεια αλλα χομπυ (κατα μια εννοια:P )οποτε αν και απαιτητικο κατάντησε συνηθεια(κατι που πιστευω θα το καταλαβεις και εσυ με την πάροδο του χρονου)
Αποτελεσμα:18975 στο 4ο και 2ο πεδιο,μας έκαψε η ρημάδα η εκθεση:mad:


EDIT:ξεχασα να αναφερω και το διαβασμα στο σχολειο τοσο για τα ενδοσχολικα οσο και για τα εξωσχολικα μαθηματα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ledzeppelinick

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.
Γυρνουσα 3 η ωρα σπιτι καθε μερα απ το σχολειο (και τριτη τεταρτη 5 πολλες φορες γιατι ειχα προπονηση) και κοιμομουν. μαθημα στο φρο ξεκινουσα στις 8 το βραδυ και αν προλαβαινα εριχνα μια αναγνωση αν δεν ειχα κανει τιποτα.. τριτη τεταρτη ειδικα πολυ κουραστικο το προγραμμα γιατι ειχα τα 2 τετραωρα! γυρνουσα κατα τις 11 απ το φρο και καθομουν στο πι σι (τις τελευταιες μερες στο ischool συγκεκριμενα:D). αν ενιωθα πως δεν ειχα καταλαβει κατι μετα απ το μαθημα το επαιρνα εγωιστικα και καθομουν αν πηγαινε μεχρι τις 3 το βραδυ και το διαβαζα γιατι τετοιες ωρες με βολευε (σε καποιο μαθημα στις πανελλαδικες νομιζω το πηρα σερι μεχρι το πρωι δεν ειμαι σιγουρος:)). αλλα μεσα στην εβδομαδα κοιτουσα να κοιμαμαι οσο μπορουσα και να προσεχω στο μαθημα. τα σαββατοκυριακα εβγαινα κανονικα και οργανωνα ενα διαβασμα για ολα τα καθηκοντα που ειχα στα μαθηματα κατευθυνσης για να μπορω να κοιμαμαι. πολλες φορες μεσα στην εβδομαδα ειχα βιολογια και ελυνα ασκησεις μαθηματικων πριν γιατι μου αρεσαν :). εκθεσεις εγραφα τακτικα μεχρι το πασχα. μαθηματικα γενικης οχι ιδιαιτερη προσπαθεια αλλα προσεχα πολυ. φυσικη κατευθυσης παρουσιασα καποια κενα και τα συμπληρωσα με προσωπικη προσπαθεια. βιολογια πολυ καλο διαβασμα μετα το πασχα (ηλιθιοτητα ομολογω).. χημεια που ειναι η αγαπημενη μου για να μαθω την οργανικη εκατσα μια κυριακη μεχρι τις 9 μεσα και διαβασα απο σαλτερη και τα μαθα ολα. και το ιδιο περιπου στα οξεα βασεις. ολα τα σαββατα σχεδον εβγαινα. φροντιστηρια καθημερινα. ημουν και τυχερος γιατι ολα τα μαθηματα μου αρεσαν πολυ (τα θεωρω σημαντικες εγκυκλοπεδικες γνωσεις). σχολειο μαθηματα γενικης παιδειας = υπνος :P και τελικα τα μορια στο τελος:19130!! και περναω χημικων μηχανικων εκει που ηθελα δηλαδη!! σε οσους ξεκιναν τωρα μην αρχισουν τις υπερβολες δε θα βγαινω και τετοια. ολα χρειαζονται αλλα με μετρο.:D

Υ.Γ. : ισως για καποιους να μην ειναι τοσο σημαντικο να βγαινουν αλλα για μενα ηταν για να καθαριζει λιγο το μυαλο μου. και μεσα στις πανελλαδικες βγηκα βολτιτσες. κ αυτες εξετασεις ειναι παιδες. Καλο κουραγιο και κυριως συστηματικο και ποιοτικο παρα ποσοτικο διαβασμα!!:no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobby1

Νεοφερμένος

Ο bobby1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Εγώ παιδιά διάβαζα από δευτέρα μέχρι παρασκευή από τις 2 μέχρι τις 5 περίπου και είχα μάθημα 6-9! Έβγαλα 18754.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Θα σου απαντησω απολυτα ειλικρινα... Τις καθημερινες διαβαζα απο 0 εως το πολυ 2 ωρες, για τον απλουστατο λογο οτι τελειωνα το σχολειο στις δυο, μετα γυρνουσα σπιτι, ετρωγα και με επαιρνε ο υπνος:P:lol::P!! Το ξερω πως ακουγεται γελειο, αλλα ετσι ειμαι εγω... Ξυπνουσα λοιπον λιγο πριν το φροντιστηριο (συνηθως εκανα μαθημα στις 7 το απογευμα με 9κ30 η 10κ20) και τι περιεργο (!?!), ξανακοιμωμουν!! Εκει ομως που ξεσκιζομουν πραγματικα στο διαβασμα, ηταν το σαββατο πριν το διαγωνισμα της κυριακης... Χωρις υπερβολη, μπορει να διαβαζα μεχρι και 12 με 14 ωρες συνεχομενα, αλλα ολα αυτα επειδη αφηνα κενα μεσα στην εβδομαδα!! Βεβαια προς το τελος (απο το πασχα και μετα) προσπαθησα να εντεινω τις προσπαθειες μου, αλλα δε μου το επετρεπε ο παραγοντας αγχος... Εκλαιγα, χτυπουσα το κεφαλι μου στον τυχο, εριχνα μπουνιες στην πορτα κ.τ.λ!! Και λογω ολων αυτων, πηγαινα στις πανελληνιες χωρις καθολου υπνου... Τελικα, με τη βοηθεια της ευγλωτιας μου (ημουν στη θεωρητικη), του θεου (καθε πρωι ειχα και μια εικονιτσα μαζι μου ο καμμενος), της θεας τυχης και της αγαπης μου για τα παιδια, εβγαλα 18228 μορια και μαλλον περναω στο παιδαγωγικο που τοσο ηθελα!! Βεβαια πρεπει να ομολογησω οτι δικαιως περιμενα πολυ παρακατω (γυρω στο 17 με 17,5)... Καλη επιτυχια Σοζι μου και keep in touch!!

Υ.Γ: Αληθεια, τι κατευθυνση εισαι και που στοχευεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Λοιπον,καθε μερα εκτος απο κυριακη ειχα φροντιστηριο,γυρνουσα σπιτι κατα τις 2.30 και ξεκινουσα διαβασμα κατα τις 3-3.30 μεχρι 6.30 περιπου διοτι το φροντιστηριο ηταν μακρια κ επαιρνα λεωφορειο(βλακεια αυτο διοτι ετρωγα τουλαχιστον 1-2 ωρες στα λεωφορεια καθε μερα σχολειο-σπιτι-φροντιστηριο-σπιτι,αλλα δεν γινοταν αλλιως).μετα ειχα φροντιστηριο απο 7.15 συνηθως μεχρι 9.30,εφτανα σπιτι περιπου 10 και διαβαζα στις αρχες απο 10 μεχρι 3-4 στις αρχες,μετα κουραστηκα το εκανα μεχρι 1.για το σχολειο διαβαζα αλλα οχι οτι ξεσκιζομουν κιολας,περισσοτερο παρακολουθουσα στο μαθημα.σαββατο ειχα φροντιστηριο 9-12,κοιμομουν και ξεκινουσα διαβασμα κατα τις 4-5 μεχρι οσο χρειαστει για να τελειωσω ασκησεις κτλ.κυριακη περιπου τα ιδια,ξυπνουσα λιγο πιο αργα και διαβαζα χαλαρα οσο πιστευω οτι χρειαζομαι για να ειμαι καλα με τον ευατο μου και να νιωθω οτι δεν εχω καποιο κενο.χημεια ενιωθα ανασφαλης διοτι δεν ειχα καλο καθηγητη στο φροντιστηριο και δεν μπορεσαν να μας τον αλλαξουν,ετσι διαβαζα μονη μου και τον επρηζα στις ερωτησεις,πηρα μια κυριακη και εσκισα τον σαλτερη στην οργανικη,ανοργανη μου ειχε μεινει η ανασφαλεια οσο και να προσπαθουσα μονη μου,παντα ενιωθα οτι θα εμφανιστει μια ασκηση και θα λυσω μονο τα πρωτα ερωτηματα και τα τελευταια θα τα κοιταω σαστισμενη,αλλα μπορω να πω οτι μετα απο προσπαθειες τα πηγαινα και εκει πολυ καλα....φυσικη στην αρχη τρομαξα με το στερεο διοτι ειχα κενα απο την 1η αλλα λυνοντας πολλες ασκησεις,διαβαζοντας και με την βοηθεια του καθηγητη μου εγινα ξεφτερι :P τα αλλα μαθηματα ενταξει μου αρεσαν πολυ εκτος απο τα μαθηματικα κατευθυνσης που ενω μεχρι περιπου φεβρουαριο μου αρεσαν πολυ,μετα με τα ολοκληρωματα καπως μου ξινισαν :P αλλα ενταξει....τελος παντων...εβγαλα 17722 στο 2ο και 4ο και 17650 στο 3ο,δεν επιασα οδοντιατρικη-φαρμακευτικη που ηθελα,αλλα λογικα ειμαι μεσα στη χημικων μηχανικων ΑΠΘ,παιζει να ξαναδωσω διοτι το θελω πολυ,και με χαρα ανοιγοντας τα βιβλια συνειδητοποιω οτι δεν εχω ξεχασει τιποτα,ειδικα βιολογια κατευθυνσης ακομα μπορω να τα πω απεξω,μου αρεσε τρελα,και οι ασκησεις και η θεωρια....αυτα και απο μενα...:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Την πρωτη χρονια πηγαινα σχολειο, φροντιστηριο και σχεδον ποτε δεν διαβαζα στο σπιτι τις καθημερινες. :P Ομως προσεχα στο μαθημα και αυτο κατι εκανε. Διαβαζα 3-4 ωρες τις Κυριακες και πριν τα διαγωνισματα. Κατα τον Μαρτη-Απριλη με επιασε απιστευτο αγχος, δεν ηξερα τι να πρωτομπαλωσω, και με το ανυπαρκτο προγραμμα μου εβγαλα γυρω στα 16 χιλιαρικα.

Τη δευτερη χρονια κοιμομουν 12 ωρες τη μερα, εκανα 2-3 ωρες ιδιαιτερο καθε μερα, διαβαζα γυρω στις 1-3 ωρες την ημερα (και αν ειχα πολλα εφτανα 4-5) αλλα σχεδον παντα μετα τα μεσανυχτα, αφου τα απογευματα κοπροσκυλιαζα στο ιντερνετ. :P Κυριως ελυνα Μαθηματικα-Χημεια και διαβαζα Βιολογια. Εκθεση και Φυσικη τα ειχα ψιλογραμμενα και στις εξετασεις φανηκε αυτο (ηταν τα μαθηματα που εγραψα χειροτερα). Τελικα εβγαλα 18.621 μορια στο 3ο πεδιο που με ενδιαφερει, που θεωρω οτι ειναι υπεραρκετα για την προσπαθεια που εκανα.

Παντως δεν θεωρω οτι ειμαι παραδειγμα για αυτους που εχουν υψηλους στοχους για τις πανελλαδικες, καθοτι τεμπελης και ανοργανωτος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Την πρωτη χρονια πηγαινα σχολειο, φροντιστηριο και σχεδον ποτε δεν διαβαζα στο σπιτι τις καθημερινες. :P Ομως προσεχα στο μαθημα και αυτο κατι εκανε. Διαβαζα 3-4 ωρες τις Κυριακες και πριν τα διαγωνισματα. Κατα τον Μαρτη-Απριλη με επιασε απιστευτο αγχος, δεν ηξερα τι να πρωτομπαλωσω, και με το ανυπαρκτο προγραμμα μου εβγαλα γυρω στα 16 χιλιαρικα.

Τη δευτερη χρονια κοιμομουν 12 ωρες τη μερα, εκανα 2-3 ωρες ιδιαιτερο καθε μερα, διαβαζα γυρω στις 1-3 ωρες την ημερα (και αν ειχα πολλα εφτανα 4-5) αλλα σχεδον παντα μετα τα μεσανυχτα, αφου τα απογευματα κοπροσκυλιαζα στο ιντερνετ. :P Κυριως ελυνα Μαθηματικα-Χημεια και διαβαζα Βιολογια. Εκθεση και Φυσικη τα ειχα ψιλογραμμενα και στις εξετασεις φανηκε αυτο (ηταν τα μαθηματα που εγραψα χειροτερα). Τελικα εβγαλα 18.621 μορια στο 3ο πεδιο που με ενδιαφερει, που θεωρω οτι ειναι υπεραρκετα για την προσπαθεια που εκανα.

Παντως δεν θεωρω οτι ειμαι παραδειγμα για αυτους που εχουν υψηλους στοχους για τις πανελλαδικες, καθοτι τεμπελης και ανοργανωτος. :P
Μια απο τα ιδια και γω:P:P...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
κανενας αλλος?πειτε το προγραμμα σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annmary

Νεοφερμένος

Η annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
λοιπον..να και το δικο μου προγραμμα...δευτερα ειχα ιδιαιτερα φυσικη κ μαθηματικα 5 με 7μιση ( 5-6 μαθηματικα, 6-7.30 φυσικη),τριτη ειχα εκθεση ιδιαιτερα στο σπιτι (μαθηματικα-φυσικη-χημεια εκανα ιδιαιτερα στο φρο που διδασκαν..ηταν καλο απο μια αποψη γιατι εκανα και διαλειμμα :P) γυρω στις 2-4 και μετα χημεια ιδιαιτερο 7.15-9.15 , τεταρτη ημουν free...το επελεξα για να ξεκουραζομαι ενδιαμεσα...πεμπτη μαθ-φυσικη 5.15-8.45 , και τελος παρασκευη εκανα μαζι με μια αλλη κοπελα βιολογια κατ και γεν 6.30-8.45...καθε μερα που γυριζα απο το σχολειο κοιμομουν κανενα τεταρτακι ισα ισα να συνελθω...και ξεκινουσα κατα τις 3 διαβασμα..αν δεν ειχα προλαβει κατι για τ ιδιαιτερα το διαβαζα τοτε αλλιως εκανα κυριως τις ασκησεις απο τ σχολειο για τα μαθηματα των πανελλαδ και εριχνα μια ματια στ υπολοιπα..οσος χρονος εμενε διαβαζα κατ..κυριως τις υποχρεωσεις μου για το ιδιαιτ..οταν γυρνουσα απο το μαθημα ασχολιομουν παλι με κατευθυνση..οχι πολυ αργα..συνηθως κατα τις 11-12 νυσταζα...καθε τριτη βεβαια εβλεπα csi στ τν..δεν το χανα με τπτ..σερφαρα και λιγο στ ιντερνετ τις καθημερινες οταν γυρνουσα..κυριως προσπαθουσα να εχω προγραμμα το σαβ/κο για να εχω ελευθερο χρονο τις καθημερινες..παρασκευη δεν διαβαζα ποτε...κανενα dvd η καμια βολτουλα μετα το μαθημα...σαββατο-κυριακη προσπαθουσα να τελειωνω ολες τις υποχρεωσεις μου για σχολειο και ιδιαιτερα..αν εγραφα διαγωνισμα εμενα βεβαια λιγο πισω αλλα οκ..παντως γενικα με καλο προγραμμα και κατανομη του χρονου ειχα ελεθυερο χρονο και καθημερινες...για καμια ταινιουλα...για ιντερνετ..μουσικη...δικη μου επιδοση 19.598 μορια...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υ.Γ: Αληθεια, τι κατευθυνση εισαι και που στοχευεις?

Θετική είμαι και δεν ξέρω ακόμα τι ακριβώς θέλω:D


Ευχαριστώ για τις απαντήσεις,είναι πολύ κατατοπιστικές.

Συνεχίστε παρακαλώ..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top