Συνώνυμα/Αντώνυμα λέξεων

byron-15

Νεοφερμένος

Ο byron-15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγώ έγραψα πλησίασμα και ανεξαρτησία.......
Θα δείξει τι πατάτα έγραψα την άλλη βδομάδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina192

Δραστήριο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Ρε παιδια ενα συνώνυμο της λέξης "προσηλυτισμός"...Εχω ψαξει παντου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ante-n-telionume

Νεοφερμένος

Η Joan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
προπαγάνδα μήπως;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina192

Δραστήριο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Προσυλητισμός ομώς δε σημαινει πείθω καποιον να ακολουθησει τη θρησκευτικη μου ομαδα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
συνηθιζεται να χρησιμοποιειται για τη θρησκεια αλλα δε σημαινει παντοτε αυτο που λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina192

Δραστήριο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Θα γραψω αυτο τοτε... ευχαριστω πολυ!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parmas

Νεοφερμένος

Ο Victor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Συνώμυμα(για):
1.Εκμηδενιστεί, 2.Θεριεύει, 3.Αποκρίνονται, 4.Αδίστακτη, 5.Αληθινός

Εγώ έβαλα:
1.Εξαφανιστεί 2.Εξαγριώνετε 3.Απαντούν 5.Πραγματικός
(ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ??)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ταξιάρχης42940

Νεοφερμένος

Ο Ταξιάρχης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Συνώμυμα(για):
1.Εκμηδενιστεί, 2.Θεριεύει, 3.Αποκρίνονται, 4.Αδίστακτη, 5.Αληθινός

Εγώ έβαλα:
1.Εξαφανιστεί 2.Εξαγριώνετε 3.Απαντούν 5.Πραγματικός
(ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ??)
4. Αδίστακτος= Στιγερός
-----------------------------------------
Προσυλητισμός ομώς δε σημαινει πείθω καποιον να ακολουθησει τη θρησκευτικη μου ομαδα??

συνηθιζεται να χρησιμοποιειται για τη θρησκεια αλλα δε σημαινει παντοτε αυτο που λες.
Προσηλυτισμός σημαίνει πείθω κάποιον να ακολουθήσει τις απόψεις - ιδέες και πεποιθήσεις σχετικά με τη θρησκεία. Ο προσηλυτισμός είναι μόνο θρησκευτικός. Ο προσηλυτισμός έχει ως αποτέλεσμα την προπαγάνδα. Συνήθως αυτοί που προσηλυτίζουν είναι φανατικοί, μισαλλόδοξοι και δογματικοί.

Αν κάποιος θέλει να πείσει κάποιον να ακολουθήσει κάτι άχετα με τη θρησκεία τότε δημιουργείται προπαγάνδα και μπορεί να είναι είτε κοινωνική, είτε εμπορική(διαφημίσεις), είτε πολιτική. Προσοχή: Η προπαγάνδα είναι πάντοτε μυστική και κρύβει πολλές τεχνικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parmas

Νεοφερμένος

Ο Victor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ευχαστιώ πολύ !:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rafaa

Νεοφερμένος

Η Ρ.+ Θ. = <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
σ ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwnstantina2

Νεοφερμένος

Η Kwnstantina2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
ψάχνω 2 συνώνυμα...βοήθεια!
καταστροφολογία και κοσμογονικός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΠΑΛΤΣ.

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Νομίζω πως θα ήταν καλύτερα να κάνετε μια προσωπική έρευνα πριν καταφύγετε στις έτοιμες απαντήσεις! Φυσικά ΔΕΝ απευθύνομαι σε όσους πόσταραν εδώ αναγκαστικά, έχοντας πρώτα ανατρέξει σε όποια άλλη πηγή μπορούσαν! Πιστεύω πως από τα έτοιμα κανείς δεν έμαθε κ οι συγκεκριμένες ασκήσεις εκτός από γνώση προσφέρουν κ άσκηση στο μυαλό! Οπότε είναι κρίμα να χάνονται τέτοιες ευκαιρίες μέσα στο χάος των υπόλοιπων μαθημάτων που απαιτούν παπαγαλία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
καταστροφολογία = ωχαδερφισμος not sure..

κοσμογονικός δεν ξερω εξαρταται πως ειναι στο κείμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
εμένα για το καταστροφολογια μου έρχεται το κινδυνολογια.
κ ο κοσμογονικός είναι κάποιος που αλλάζει ριζικά μια κατάσταση.Αλλά δεν ξέρω πως μπορείς να το πεις με μια λέξη μόνο:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χρηστοσ17

Νεοφερμένος

Ο χρηστοσ17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
μηπωσ ξερει κανεισ ενα συνωνυμο για την ιδιοπροσωπια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Ταυτότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
μαλλον ταυτοπροσωπια/αυτοπροσωπια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ταυτοπροσωπία, κι εγώ.

Θα έλεγα και ταυτοσημία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χρηστοσ17

Νεοφερμένος

Ο χρηστοσ17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
σασ ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
νυσταλεος:
ματαιος
δραστηριος
Καταδικαζω
αμφισβητησιμος

να δοθουν τα αντωνυμα των λεξεων...

ευχαριστω εκ των προτερων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top