Ποια είναι η γνώμη σας για την ελληνική τηλεόραση;

dimiper

Νεοφερμένος

Η dimiper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Στην αρχή κάθε τηλεοπτικής σεζόν κάνουν την εμφάνισή τους δεκάδες κουτσομπολίστικες εκπομπές. Μέσα από αυτές προβάλλονται θέματα χαμηλής ποιότητας, ενώ συχνά προωθείται ο εξευτελισμός προσώπων με περιορισμένες νοητικές ικανότητες. Μάλιστα αυτή η εκμετάλλευση όχι μόνο οδηγεί στη γελοιοποίηση κάποιων προσώπων για χάρη της τηλεθέασης, αλλά συχνά μπορεί να προκαλέσει και προβλήματα στην ψυχική τους υγεία. Χαρακτηριστικό παράδειγμα η Έφη Θώδη, η οποία εισήχθη σε ψυχιατρική κλινική πριν μερικούς μήνες.
Ποια είναι η γνώμη σας επί του θέματος???
Ποιος ο ρόλος του ΕΡΣ, καθώς και ο δικός μας ρόλος ως τηλεθατές???
Μπορεί κάθε κανάλι να προβάλει ελύθερα ό,τι θέλει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alessia #8

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
οταν βαριεσαι κ δεν εχεις τι να κανεις τοτε καθεσαι κ βλεπεις παρολο που ξερεις οτι ειναι σαβουρες ολα αυτα....δε λεω υπαρχουν κατι ωραια ντοκιμαντερ που κ που σε καποα ''σοβαρα'' καναλια αλλα ποιος τα βλεπει????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
οταν βαριεσαι κ δεν εχεις τι να κανεις τοτε καθεσαι κ βλεπεις παρολο που ξερεις οτι ειναι σαβουρες ολα αυτα....δε λεω υπαρχουν κατι ωραια ντοκιμαντερ που κ που σε καποα ''σοβαρα'' καναλια αλλα ποιος τα βλεπει????

Εγώ.:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Ειδικά στο ΣΚΑΙ βάζουν ωραία ντοκιμαντέρ και όποτε τα πετυχένω τα παρακολουθώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alessia #8

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Είναι η καλύτερη της Ευρώπης.

Μόλις κλείσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimiper

Νεοφερμένος

Η dimiper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Εγώ νιώθω πως υποβαθμίζουν τη νοημοσύνη και την αισθητική μου τέτοιου είδους προγράμματα. Ακόμα και όταν βαριέμαι συνήθως αδυνατώ να τα παρακολουθήσω. Και μου τη δίνει που προβάλλονται όλο κάτι τσόκαρα και παραγκωνίζονται σοβαροί άνθρωποι. Λες και δεν έχει ο κόσμος άλλα προβλήματα, παρά μόνο το αν χώρισε η Σάσα Μπάστα.... Έλεοςςςςςς.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Χμμμ... Είναι σχεδόν χάλια.... Λίγες ταινίες αξίζουν, κι αυτές τις βάζουν αραιά και πού.... Συνήθως κατακλυζόμαστε από τις αηδίες της ψωνάρας που λέγεται Ρώμας και από φτηνιάρικα σήριαλ χωρίς καστ τύπου "Λόλα". Ακόμα όμως και αν πεις ότι δε θα τα βλέπεις αυτά, θα αναγκαστείς να δεις τον 28ο κύκλο των "πεθερών"... Τα μόνα που βλέπω είναι:
Μαύρα Μεσάνυχτα, Grey's Anatomy, Las Vegas, Untold stories of the ER, America's next top model, Close to home και άλλα που δεν μου' ρχονται...

+να προσθέσω την ΠΑΝΤΕΛΗ έλλειψη νέων ιδεών από τους έλληνες, καθώς το 99% αν όχι το 100% των ελληνικών προγραμμάτων είναι ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ των αντίστοιχων αμερικάνικων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alessia #8

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Εγώ νιώθω πως υποβαθμίζουν τη νοημοσύνη και την αισθητική μου τέτοιου είδους προγράμματα. Ακόμα και όταν βαριέμαι συνήθως αδυνατώ να τα παρακολουθήσω. Και μου τη δίνει που προβάλλονται όλο κάτι τσόκαρα και παραγκωνίζονται σοβαροί άνθρωποι. Λες και δεν έχει ο κόσμος άλλα προβλήματα, παρά μόνο το αν χώρισε η Σάσα Μπάστα.... Έλεοςςςςςς.....


:hmm:
Αμα δεν ανοιξεις κ λιγο τα ποδια δεν γινεσαι γνωστη ,δεν σε προβαλλουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
+1 και άπειρα μηδενικά:no1: βέβαια αυτό δεν γίνεται μόνο εδώ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Νομίζω ότι δεν παλεύεται πολύ η ελληνική τηλεόραση.
Δεν έχω τηλεόραση στα Χανιά, επίτηδες, οπότε τώρα που γύρισα στην Αθήνα και έτυχε να δω λίγο ήταν ένα πολιτισμικό σοκ. Πολύ κουτσομπολιό, πολλές φωνές, κραυγές και οδυρμοί στα πάνελ στις ειδήσεις, σειρές που είναι αστείες σε σύγκριση με άλλες εκτός Ελλάδας, τραγικές διαφημίσεις...

Για μια γρήγορη ενημέρωση χωρίς να χρειαστεί να κάνεις τίποτα άλλο από το να κοιτάς την οθόνη και καμιά ταινία, καλά είναι. Αλλά νομίζω ότι χάνουμε πολύ χρόνο ανοίγοντας την τηλεόραση 'για να περάσει η ώρα' - αν το ίδιο χρονικό διάστημα το περάσεις μπροστά στον υπολογιστή θα κάνεις τουλάχιστον κάτι πιο διαδραστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alessia #8

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
+1 και άπειρα μηδενικά:no1: βέβαια αυτό δεν γίνεται μόνο εδώ....


τουλαχιστον δεν ειμαστε κ οι μοναδικοι... ειναι μια παρηγορια κ αυτο.....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimiper

Νεοφερμένος

Η dimiper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
+να προσθέσω την ΠΑΝΤΕΛΗ έλλειψη νέων ιδεών από τους έλληνες, καθώς το 99% αν όχι το 100% των ελληνικών προγραμμάτων είναι ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ των αντίστοιχων αμερικάνικων....
Όντως! Είναι λες και εμείς οι Έλληνες έχουμε ξεμείνει εντελώς από ιδέες!!!
Γενικά τα περισσότερα προγράμματα είναι άθλια. Όλα γίνονται απλά και μόνο για το κέρδος. Ακόμα και τη νέα γρίπη την εκμεταλλεύονται για να κάνουν τα δελτία ειδήσεων πιο συναρπαστικά!!! Διάβασα πρόσφατα σε ένα άρθρο πως τα βρετανικά δελτία αφιερώνουν στη νέα γρίπη πολύ λιγότερο χρόνο από τα ελληνικά (σημειωτεον ότι η εξάπλωση της γρίπης στη Μ. Βρετανία είναι τεράστια).
Οκ, πρέπει να υπάρχει ενημέρωση του κόσμου για να περιοριστεί η μετάδοση του ιού, αλλά χωρίς να σπέρνουν τον πανικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Η ελληνική τηλεόραση είναι εντυπωσιασμός-φούσκα, εντυπωσιασμός-φούσκα και πάλι εντυπωσιασμός-φούσκα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Το μόνο κανάλι που αξίζει είναι ο ΣΚΑΙ..

Έχει/Είχε πολύ ενδιαφέρουσες/ψαγμένες σειρές (βλέπε παρακάτω)

Εγώ δεν βλέπω τηλεόραση, έχω κατεβάσει όλες τις σεζόν από όλες τις σειρές που με ενδιαφέρουν (air crash investigations, top gear, mythbusters, junkyard wars), οπότε το pc έχει (επάξια) αντικαταστήσει την (ελάχιστη) ώρα που περνούσα στην tv
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Η ελληνική τηλεόραση είναι απλά απαίσια... Δεν υπάρχει κάτι το αξιοσημείωτο για να παρακολουθήσει κανείς κατά τη γνώμη μου, με μόνη εξαίρεση ίσως ο Σκάι όπως είπε και ο djohn, αλλά μπορώ να πω ότι απολαμβάνω τις ξένες σειρές που βάζει το Star, αν και το συγκεκριμένο κανάλι το έχει παρακάνει με το να τις αλλάζει κάθε 15 μέρες...

Τι να πρωτοθυμηθώ? Τη γλοιώδη αντιμετώπιση των τηλεθεατών από τα μεσημεριανάδικα και τα δελτία ειδήσεων? Λες και μας ενδιαφέρει τι έκανε η κάθε χλωρή που τρέχει από 'δω και από 'κει και δείχνει τον κώλο της...Την υποτίμηση της νοημοσύνης των τηλεθεατών? Έλεος πια... Η κατάσταση έχει καταντήσει κουραστική και απαιτείται επειγόντως ριζική αναμόρφωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Πιστεύω ότι και τώρα λόγω της (επερχόμενης) οικονομικής κρίσης από την νέα χρονιά μαζί με τις περικοπές προγραμμάτων ή σίριαλ ίσως περικοπούν προγράμματα χαμηλής τηλεθέασης (π.χ. ντοκυμαντέρ) και αντικατασταθούν με πολλά προγράμματα υψηλής τηλεθέασης και χαμηλού ραδικιού (π.χ. κατινοειδήσεις, κατινοεκπομπές, κατινοσήριαλ, πολλές διαφημίσεις για σπάσιμο νεύρων, κατινίστικα τηλεπαράθυρα και τηλεδικαστήρια τύπου Χατζηνικολάου...κ.α.). :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νατσοπουλος βιλη

Νεοφερμένος

Ο Νατσοπουλος βιλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
να βγει το σταρ απο τις ειδησεις τελοςςςςςςςςςςςς η μαλλον ελεοςςςςςςςςς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Μέσα στη σκατίλα υπάρχουν και αξιόλογοι δημοσιογράφοι, όπως και αξιόλογες εκπομπές.
Το τι επιλέγει ο καθένας μας στο τέλος καθορίζει το τηλεοπτικό προϊον όμως.
Επομένως, καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι έχουμε αυτό που μας αξίζει.


Θεοδωράκης, Τσίμας(μμμμ...),Αυγερόπουλος,Τσόκλη
Οι εκπομπές τους και οι τοποθετήσεις τους μου αρκούν προσωπικά για να ανοίξω την τηλεόραση.

Μια χαρά είναι η ελληνική τιβί τελικώς. Αυτό νομίζω.
Αυτό που ψάχνω το βρίσκω... τον γελοιο, τον δήθεν, τον ψαγμένο, τον κοσμοπολίτη, τον συμβατικό, τον ψεύτικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Τηλεόραση = Πολιτική............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top