Επιλογή Ομάδας Προσανατολισμού

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Χημικό μπορείς και από τεχνολογική... το ίδιο ακριβώς είναι..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Αφού δεν θες να μπεις σε καμία σχολή χημικών ή ιατρών, τότε πήγαινε τεχνολογική ώστε να μην έχεις και τα μαθήματα όπως η Χημεία επιπλέον στο πρόγραμμα σου.
Αλλά είναι πραγματικά ενδιαφέροντα τα μαθήματα στην Θετική.;) Και αξίζει σοβαρά να δοκιμάσεις. Συμφωνώ με Κρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
επειδή το έψαξα το θέμα... τα κενά καλύπτονται άν πχ πας χημικό από τεχνολογική;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
επειδή το έψαξα το θέμα... τα κενά καλύπτονται άν πχ πας χημικό από τεχνολογική;)

Καλά όλα αυτά, αλλά ο ίδιος είπε από την αρχή ότι δεν τον ενδιαφέρουν αυτές οι σχολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εγώ τα είπα για κάθε ενδιαφερόμενο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HunterD

Νεοφερμένος

Ο HunterD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
αν ενδιαφέρεσαι για σχολές Χημείας ή Ιατρική τότε μπορείς μονο απο Θετικη να περασεις...
Μπορεις να περασεις και στα παρα-ιατρικα επαγγελματα απο τεχνολογικη με μαθημα επιλογης Βιολογια:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parantop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
επειδή το έψαξα το θέμα... τα κενά καλύπτονται άν πχ πας χημικό από τεχνολογική;)

Δυστυχώς αυτό που αναφέρεις το βρίσκω μάλλον υπερβολικό!

Τα κενά μπορούν να καλυφθούν μετά από πάρα μα πάρα πολύ κόπο. Είμαι Χημικός και έχω ακόμα επαφές με το πανεπιστήμιο... τα παιδιά από τεχνολογική έχουν τεράστια προβλήματα με τη Χημεία ακόμα και στα προχωρημένα έτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
τι να πω ... εγώ για το βιολογικό έμαθα αλλά υπέθεσα ότι γίνεται το ίδιο και με το χημικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Από την στιγμή που οι της τεχνολογικής δεν κάνουν ούτε Χημεία ούτε Βιολογία και με το μάθημα επιλογής πάλι δεν καλύπτονται τα κενά για να μπουν και σε παρόμοια σχολή ειδικά...:/
Αυτό είναι και το λογικό πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εγώ ήξερα ότι το παίρνουν όλα από την αρχή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Μα, όλη την ύλη; Είναι αδύνατο βρε Ηλία..
Αναλόγως βέβαια και το άτομο που στο είπε, ίσως να είναι έμπιστο και να κάνουμε λάθος εμείς.
Αλλά για να το είπε και ο parantop που είναι καθηγητής κάτι θα ξέρει:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parantop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αλλά για να το είπε και ο parantop που είναι καθηγητής κάτι θα ξέρει:/
Αυτό να πω την αλήθεια δε μου πολυάρεσε... Εδώ όλοι εκφράζουμε τις απόψεις μας και είναι ΟΛΕΣ εξίσου σημαντικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Αυτό να πω την αλήθεια δε μου πολυάρεσε... Εδώ όλοι εκφράζουμε τις απόψεις μας και είναι ΟΛΕΣ εξίσου σημαντικές.

Mα, δεν το είπα για κακό ή για να θίξω τις απόψεις των άλλων. Το ότι είστε καθηγητής πάνω σε ένα τέτοιο θέμα για μένα η γνώμη σας έχει μεγαλύτερη βαρύτητα, από την στιγμή που είστε και Χημικός.
Έχετε δει, έχετε κάνει, έχετε ''γευτεί'' πολλά πράγματα παραπάνω και είστε σε θέση να γνωρίζετε για αυτό το θέμα καλύτερα από τον καθένα μας.
Και με συγχωρείτε αν σας πείραξε. Από την στιγμή που συμμετέχω στο φόρουμ σαφώς και πιστεύω ότι όλες οι απόψεις είναι σημαντικές και άξιες προς συζήτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parantop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Mα, δεν το είπα για κακό ή για να θίξω τις απόψεις των άλλων. Το ότι είστε καθηγητής πάνω σε ένα τέτοιο θέμα για μένα η γνώμη σας έχει μεγαλύτερη βαρύτητα, από την στιγμή που είστε και Χημικός.
Έχετε δει, έχετε κάνει, έχετε ''γευτεί'' πολλά πράγματα παραπάνω και είστε σε θέση να γνωρίζετε για αυτό το θέμα καλύτερα από τον καθένα μας.
Και με συγχωρείτε αν σας πείραξε. Από την στιγμή που συμμετέχω στο φόρουμ σαφώς και πιστεύω ότι όλες οι απόψεις είναι σημαντικές και άξιες προς συζήτηση.
Δεν με πείραξε καθόλου το ότι χρησιμοποίησες το όνομά μου. Το ότι πράγματι έχω ζήσει παραπάνω δε σημαίνει σε καμιά περίπτωση ότι αυτά που θα πω έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα. Είναι λίγο παγίδα όλο αυτό. Από μαθητής το συχαινόμουν αυτό. Συνήθως στους καθηγητές συγκαταλέγεται στα αρνητικά το ότι έχουν ζήσει περισσότερα. Γιατί μάλλον παραξενεύουν, παρά αναπτύσσουν την ευαισθησία τους.

Πάντως δεν με ενόχλησε κάτι από αυτά που έγραψες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Για την σχολή που μιλάγαμε εσείς ο ίδιος θα ξέρατε κάτι παραπάνω από την στιγμή που ο ίδιος φοιτήσατε σε ανάλογη σχολή.
Δεν πιστεύω ότι συγκαταλέγεται στα αρνητικά κάποιου όταν έχει ζήσει πολλά παραπάνω, ειδικά ενός καθηγητή αφού έχει το πλεονέκτημα να έρχεται σε επαφή με τα παιδιά και να τους εξηγεί τι πρόκειται να συναντήσουν.Επαγγελματικά αλλά και για πολλά άλλα όντας κοινός άνθρωπος ο ίδιος. Για μένα αυτό είναι από τα πιο σημαντικά και ο κύριος ρόλος του καθηγητή σαν κλάδος.
Επιτρέψτε μου να είναι η προσωπική μου γνώμη.
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gi@nNhs.mania.gr

Νεοφερμένος

Ο Gi@nNhs.mania.gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιεράπετρα (Λασιθίου). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Φίλε μην ανησυχείς κανε αυτό που σου αρέσει κατα την γνώμη μου πρέπει να πας τεχνολογική διότι θα εχείς αυτα που σου αρέσουν και οχι αυτά που δεν σου αρέσουν...ιδιαίτερα αφου δεν σου αρέσει βιολογία και χημεία...;) ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
μα δεν είπε πουθενά ότι δεν του αρέσει κάτι:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
θέλω να πάω θετική...θέλω να γίνω ή φυσικός ή βιολόγος...ΑΛΛΑ...φοβάμαι ότι δεν θα τα καταφέρω στην χημεία...βασικά είμαι σίγουρη ότι θα αποτύχω στην χημεία....αλλά μου αρέσει τόσο πολύ η βιολογία...τι να κάνω...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sethis

Νεοφερμένος

Ο Sethis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
θέλω να πάω θετική...θέλω να γίνω ή φυσικός ή βιολόγος...ΑΛΛΑ...φοβάμαι ότι δεν θα τα καταφέρω στην χημεία...βασικά είμαι σίγουρη ότι θα αποτύχω στην χημεία....αλλά μου αρέσει τόσο πολύ η βιολογία...τι να κάνω...:'(
Γιατι τοση απαισιοδοξια? Και η χημεια μαθημα σαν ολα τα αλλα ειναι. Διαβασμα θελει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Πάντως εγώ την έχω καταβρεί με την φετινή Χημεία! Πολύ ωραίο μάθημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top