Επιλογή Ομάδας Προσανατολισμού

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Κι εγώ θετική πάω. Θεωρώ την παπαγαλία που χρειάζεται για να μάθεις τις Εφαρμογές Επικοινωνιών δυσκολότερη από οποιαδήποτε άσκηση που πρέπει να σκεφτείς παραπάνω...

Δύσκολη ή όχι, η θετική κατεύθυνση μου ταιριάζει πιο καλά, πάει και τελείωσε. Δεν πάει να περνάς Βιολογία και από το 2ο πεδίο... Αν λοιπόν κι εσύ θεωρείς πως η θετική σου αρέσει περισσότερο, κάνε αυτό που σου αρέσει περισσότερο - είμαστε πιο καλοί σε κάτι που μας αρέσει παρά σε κάτι που βαριόμαστε, και περνάμε άλλωστε και πιο καλά σκεπτόμενοι ασκήσεις παρά παπαγαλίζοντας κείμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouli.kel

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
κ εγω ειμαι στην θετικη φετος κ εχω κ εγω το δειλημα τι να κανω τ χρονου..
δεν εχω αποφασισει ακομα για τι σχολες θελω να δωσω.. αλλα μαλλον πως εχω standar τις αρχιτεκτονικες-γραφιστικη-διακοσμιτικη. Με ενδιαφερουν ομως κ το χημικο-βιοχημικο κ γι αυτο πρεπει να αποφασισω μεχρι το καλοκαιρι τι θα κανω.. μ αρεσει κ εμενα πολυ η χημεια κ η βιολογια καλη ειναι.. αλλα θεωρω απ ανθρωπο να μαθω παπαγαλια το βιβλιο της βιολογιας τ χρονου.. δεν την μπορω την παπαγαλια. ΔΕΝ γινεται δηλαδη.. αλλα κ στην τεχνολογικη εχει παπαγαλια.. η Αρχες Οργανωσης κ διοικησης ας πουμε.. δεν ξερω τωρα.. το καλοκαιρι θα ζητησω να μ δειξουν την υλη σε καθε μαθημα της τεχνολογικης κ σε καθε μαθημα της θετικης.. θα ρωτησω κ τουσ καθηγητες τ φροντιστηριου μ π εχουν οσο να 'ναι παραπανω εμπειρια να μ πουν την γνωμη τους.. Φυσικα η αποφαση θα ναι δικη μ.. κ σε σενα ΔΙΚΗ σ.. δεν σε επηρεαζει κανενας.. κ οτι κ αν λενε αμα γουσταρεις εσυ κατι κανεις αυτο.. γιατι αργοτερα θα τα ριχνεις στους αλλους κ θα λες παντα "τι θα γινοταν αμα... ". οποτε παιρνεις γνωμες κ βγαζεις συμπερασματα.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
δεν τιθεται θεμα συγγρισης σε δυσκολια μεταξυ βιολογια κατ. και ΑΟΔΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8etiki fan

Νεοφερμένος

Η 8etiki fan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ όλους παιδιά!Με βοηθήσατε αρκετά!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riki

Νεοφερμένος

Η riki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
συμφωνω μ αυτη που ανοιξε το θεμα γτ ουτε κι εγω ξερω τ θελω:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Αυτή την περίοδο τείνω προς φιλολογία... Αλλά και μαθηματικά... Πολύ μπέρδεμα... Εντελώς αντίθετα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
***** σου λένε(σόρι κιόλας).Έτσι μου έλεγαν κι εμένα μέχρι που ρώτησα έναν σοβαρό άνθρωπο και μου είπε ότι στις σχολές 2ρου πεδίου χρειάζεται η χημεία.Κ εγώ 2ρο πεδίο θέλω και σίγουρα και του χρόνου θετική θα πάω.
Λοιπόν,αν σου αρέσει η κατεύθυνση αυτή συνέχισε και μην ακούς κανέναν.
Αν θες ΕΣΥ να αλλάξεις,άλλαξε...

Και δεν τίθεται θέμα εύκολης-δύσκολης κατεύθυνσης,όλες έχουν βαθμό δυσκολίας και εξαρτάται πόσο σου αρέσει και πόσο συστηματικά διαβάζεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XLa

Νεοφερμένος

Ο XLa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
οσοι τελειώνουν πανεπιστήμιο συνήθως μένουν στους δρόμους. μπές μόλις τελειώσεις το λύκειο στις επιχειρήσεις καί όταν μεγαλώσεις θα δείς αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
οσοι τελειώνουν πανεπιστήμιο συνήθως μένουν στους δρόμους. μπές μόλις τελειώσεις το λύκειο στις επιχειρήσεις καί όταν μεγαλώσεις θα δείς αποτέλεσμα.

Έτσι όπως τα είπες είναι σαν να ακούω ένα άνθρωπο 60 χρονών να συμβουλέυει το παιδί του να μπει σε μια επιχείρηση..''το σίγουρο μέλλον'' που μαθαίνανε οι γονείς παλιά.
Γιατί να μπει σε επιχείρηση? Και να μην σπουδάσει?Να μάθει πράγματα, να αγαπήσει μια τεχνη? Αν το θέλει ναι..ας το κάνει. Το μότο που είχαν παλιά με τις επιχειρήσεις τελειώσε τότε.Ανοίγουμε τα μυαλά μας τώρα και κοιτάμε μπροστά.
Να σπουδάσει και να ασχοληθεί με επιχειρήσεις αργότερα φυσικά.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XLa

Νεοφερμένος

Ο XLa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
όσοι τελειώνουν πανεπιστήμιο συνήθως καταλήγουν στους δρόμους. μπές στις επιχειρήσεις μόλις τελειώσεις το λύκειο καί όταν μεγαλώσεις θα δείς αποτέλεσμα.
-----------------------------------------
αν γίνεις επιστήμονας ή θα οριστείς ολιγόμισθος καθηγητής ή θα παλέυεις σε επικύνδινα για την υγειά σου εργαστήρια αν σπουδάσεις οικονόμικα ,κοινωνιολογικά μπορείς μόνο να μελετάς την αγορά ή την κοινωνία ανάλογα με την ειδικότητα. με τις επιχειρήσεις όμως μπορείς να πουλήσεις κάποια καινούργια ιδέα καί να βγάλεις λεφτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicky13

Νεοφερμένος

Η Νικολέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Αυτή την περίοδο τείνω προς φιλολογία... Αλλά και μαθηματικά... Πολύ μπέρδεμα... Εντελώς αντίθετα...



και εγώ το ίδιο!!!!!! μου αρέσουν πολύ τα θεωρητικά μαθήματα, αλλά τώρα τελευταία βλέπω πως τα μαθηματικά αρχίζουν να μου αρέσουν πολύ. το χειρότερο είναι ότι είναι τελείως αντίθετα και όταν θα πρέπει να αποφασίσω ίσως να δυσκολευτώ πολύ... θα δείξει όμως...:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ Ν.

Νεοφερμένος

Η ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ!!!!!Μια λύση είναι να μην σπουδάσεις καθόλου αλλά εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει!!!!!!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papakos1

Νεοφερμένος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Λοιπον! Ειμαι Β λυκειου φετος κ ειχα ακριβως τον ιδιο ενδοιασμο.. Θετικη? Τεχνολογικη? Θετικη? Τεχνολογικη? Θετικη? Τεχνολογικη? λοιπον...
Πηρα Θετικη και δεν το μετανοιωνω! Η Χημεια ειναι ΤΡΕΛΛΑΑΑΑ!! Εκτος απο το οτι ξετρελλαθηκα με τη χημεια κατ. ως μαθημα κ εκτος απο το οτι με βοηθαει στη χημεια γεν (που ειναι βλακεια γιατι εχει αρκετο μπλα μπλα κ χανεται η ουσια.. :(:( ) αλλα και στν βιολογια οπου κατανοω τους διαφορους ορους πολυ καλυτερα γιατι τα εχω διδαγμενα κ οι αλλοι απλα τα προσπερνανε, παρε χωρις δισταγμο θετικη γιατι το πολυ πολυ αν δεις τα ζορια αλλαζεις κ πας τεχνολογική ΧΩΡΙΣ ΟΥΤΕ ΜΙΑ "ΑΠΩΛΕΙΑ" γιατι τα μαθηματα κατ/σης ειναι 3 στον αριθμο για την Β' τα 2 εκ των οποιων ειναι κοινα και γ τις 2 κατ/σεις (μαθ/κα & φυσική)!! Το 3ο μαθημα ειναι η χημεια (για την οποια μιλησα κ παραπανω!!!) για την Θετική και Τεχνολογία Επικοινωνιών για την Τεχνολογική (το οποιο μαθημα δεν εμφανιζεται πουθενα στις πανελληνιες κ κατεπεκταση η αλλαγη Θετ. (Β') --> Τεχνολ. (Γ') ειναι ΑΝΩΔΥΝΗ!)

Απο κει κ πέρα.... η απόφαση είναι δική σου..........

(Οσο για τν βαθμο... αυτο το στερεοτυπο.. θετικη = μαθητες του 20 παρεβλεψε το! Ειμαι θετική κ εβγαλα 17μισο! Δν σημαινει οτ δν διαβαζω!!! ΕΛΕΟΣ :@:@:@!!!! )

Τλκ ειναι μπερδεμενο!.. σε ποιο μα8ημα γραφεις πιο καλα κ πιο ευκολα Προγραμματισμό/ΑΟΔΕ ή Βιολογία/Χημεία?...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
παιδια γεια σας
ηθελα λιγη βοηθεια σε αυτο μιας και δεν ενδιαφερομαι για ΚΑΜΙΑ σχολη χημειας ή ιατρικης

βλεπω ομως και κατι τετοια https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=40154

στο σχολειο μου αν εξαιρεσουμε 3-4 παιδια (στην Α) ειναι ολοι σκραπες οποτε δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο να πηγαινω θετικη... ιδεες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
τεχνολογική :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tanasi

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
πραγματικα δεν αξιζει να πας θετικη. θα εχεις επιπλεον διαβασμα (χημεια) το οποιο θα σου είναι και αχρηστο. πανε τεχνολογικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ούτε κ εγώ ενδιαφερόμουν για μαθήματα του 3ου πεδίου (ενημερωτικά, το Χημικό είναι στο 2ο πεδίο) αλλά προτίμησα θετική λόγω των μαθημάτων που μου κινούσαν περισσότερο το ενδιαφέρον. Αν πανε λιγοι στην θετικη παντως σε συμφερει να πας, συνηθως γινεται πολυ ποιοτικοτερο το μαθημα με λιγα ατομα, οπως στα φροντιστηρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ούτε κ εγώ ενδιαφερόμουν για μαθήματα του 3ου πεδίου (ενημερωτικά, το Χημικό είναι στο 2ο πεδίο) αλλά προτίμησα θετική λόγω των μαθημάτων που μου κινούσαν περισσότερο το ενδιαφέρον. Αν πανε λιγοι στην θετικη παντως σε συμφερει να πας, συνηθως γινεται πολυ ποιοτικοτερο το μαθημα με λιγα ατομα, οπως στα φροντιστηρια.

Εγω ενδιαφερομαι για το 3ο αλλα πιο πολυ διαλεξα την κατευθυνση για τα μαθηματα σαν εσενα.Βγαινει πιο ευκολα η χρονια αν τα μαθηματα που κανεις τα χαιρεσαι κιολας!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lunatic ftw

Νεοφερμένος

Η lunatic ftw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Βασικα εξαρταται και απο το τι θες να ασχοληθεις πχ αν 8ες καλτι σε ιατρικη ή βιολογια πηγαινε θετικη.αν οχι... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
παιδια γεια σας
ηθελα λιγη βοηθεια σε αυτο μιας και δεν ενδιαφερομαι για ΚΑΜΙΑ σχολη χημειας ή ιατρικης

βλεπω ομως και κατι τετοια https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=40154

στο σχολειο μου αν εξαιρεσουμε 3-4 παιδια (στην Α) ειναι ολοι σκραπες οποτε δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο να πηγαινω θετικη... ιδεες?


αν ενδιαφέρεσαι για σχολές Χημείας ή Ιατρική τότε μπορείς μονο απο Θετικη να περασεις...

και μην νομιζεις οιτ η Θετικη ειναι πολυυυυ πιο δυσκολη απο την Τεχνολογικη...μονο ενα μαθημα αλλαζει....και η Χημεια 3ης Λυκειου δεν ειναι και τοσο δυσκολη....κατα την γνωμη μ δεν εχει καμια παραπανω δυσκολια η Θετικη απο τν Τεχνολογικη...αμα τα πας καλα με την Χημεια τοτε δεν θα δυσκολευτεις...ειναι ευκολο μαθημα και ειδικα αμα πας φροντιστηριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top