Αλλάζουν οι άνθρωποι;

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Κατα τη γνώμη μου οι ανθρωποι αλλάζουν αλλα πολύ δύσκολα!!!! Πρέπει να περάσουν μέσα απο καταστάσεις που θα τους ταρακουνήσουν ετσι ωστε να καταλάβουν πως ετσι όπως είναι δεν θα καταφέρουν τίποτα και πως μία αλλαγή θα τους φέρει μόνο καλό!!!!:)
όχι πάντα οι αλλάγες δεν είναι πάντα καλές!:nono::nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Κατά τη δική μου γνώμη πάλι, πιστεύω πως άλλοι άνθρωποι αλλάζουν και άλλοι όχι.Ακόμα και αυτοί που ανήκουν στην πρώτη κατηγορία νομίζω πως χωρίζονται σε δύο υποκατηγορίες:σε αυτούς που αλλάζουν πολύ εύκολα και συνέχεια και σε αυτούς που αλλάζουν λίγο δυσκολότερα.Αυτοί δε που ανήκουν στη δεύτερη κατηγορία δεν έχω καταλάβει ακόμη αν τελικά είναι καλό να μην αλλάζεις ή κακό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Οι ανθρωποι αλλαζουν μονο αν τους ταρακουνησουν οι περιστασεις και παλι οχι ολοκληρωτικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βetty

Δραστήριο μέλος

Η Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 726 μηνύματα.
Οι ανθρωποι αλλαζουν μονο αν τους ταρακουνησουν οι περιστασεις και παλι οχι ολοκληρωτικά...


Ακριβως:no1:
δεν αλλαζουν οι ανθρωποι απο την μια μερα στην αλλη...
πρεπει να συμβει κατι πολυ σημαντικο για να συνειδητοποιησουν
οτι ειναι καλο να αλλαξουν καποια πραγματα:)
κ αυτο φυσικα ειναι αρκετα δυσκολο να συμβει,
καθως συνηθειες και συμπεριφορες χρονων δεν αναιρουνται
ουτε ευκολα ουτε γρηγορα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Οι ανθρωποι αλλαζουν μονο αν τους ταρακουνησουν οι περιστασεις και παλι οχι ολοκληρωτικά...

Και αν.
Πολλοι δεν αλλαζουν, κι ας εχει γινει οτι εχει γινει.
Μιλαω απο πειρα.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Εδώ διαφωνώ... Κανείς δε μπορεί να προβλέψει τις επιδράσεις που θα δεχτεί στη ζωή του και τα μελλοντικά του βιώματα. Όποια και να είναι αυτά, όμως, κάπως θα τον επηρεάσουν. Κατά τη γνώμη μου, η ανθρώπινη προσωπικότητα είναι ιδιαίτερα εύπλαστη και ευαίσθητη και παρόλο που ο άνθρωπος πορεύεται με τη λογική και νομίζει ότι μπορεί να ελέγχει τη ζωή του, με κάποιον τρόπο κάπως, θα ξεγελαστεί και θα επηρεαστεί.


εννουσα οτι αλλαζουν εξωτερικα και μονο αν καποιος τους αναγκασει να αλλαξουν...οπως σε μια σχεση...τωρα οι διαφορες καταστασεις κ βεβαια αλλαζουν τον ανθρωπο κ τν συμπεριφορα του..για τν χαρακτηρα δν ξερω παντως το πως βλεπει τα πραγματα κπ κ πως αντιδρα στα γεγονοτα σιγουρα αλλαζει........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Πρόσεχε μην εκραγεί ο πωπός σου από την πείρα.

Δεν σου μιλησα με υφακι αγαπητη.-.-
Πραγματικα ξερω, αν πιστευεις οτι λεω μαλαγκιες προβλημα σου, μην πετας εξυπναδες αβερτα κουβερτα, δεν λεει κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Οι άνθρωποι αλλάζουν αλλά μόνο με ένα ισχυρότατο σοκ, το οποίο ίσως να είναι και μοιραίο για τη ζωή τους και την ψυχολογία τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariapg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.
εγω πιστευω οτι οι ανθρωποι δεν αλλαζουν!!! οτι οτι κ να γινει ενας ανθρωπος δεν αλλαζει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
εγω πιστευω οτι οι ανθρωποι αλλαζουν υστερα απο κατι πολλη δυνατοοο

ολα ομωσ εχουν να κανουν με την δυναμη που εχει κατακτησει ο ανθρωποσ μεσω τησ φιλοσοφιασ

οι μεγαλεσ αλλαγεσ παντα κρυβουν κατι κακο

μεσω τησ φιλοσοφια [ψαξιματοσ] ομωσ δεν σου επιτρεπει ο εαυτοσ σου να αλλαξεισ πολλη
αρα ολα ειναι ποιο ηπια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Για επιφανειακή το πιστεύω και εγώ...Για ρίζικη είναι πολύ ακατόρθωτο...Το βλέπω στον εαυτό μου.Μετά από κάποιο διάστημα άλλαξα έγινα πολύ εγωίστρια,ανταγωνιστική,αγχώδης με αποτέλεσμα καποιες στιγμές να γίνομαι κακιά.Έχω χάσει αρκετούς φίλους μου με την συμπεριφόρα μου και έχω κάνει πολλά λάθη.Βασικά δεν λέω να μάθω από τα λάθη μου και συνεχίζω..ξέρω ότι κάνω βλακεία..προσπάθησα να αλλάξω αλλά δεν εγίνε και τίποτα...μπορεί να μην προσπάθησα αρκετά δεν ξέρω..Πίστευω ότι θα ''φάω'' το κεφάλι μου έτσι όπως κάνω αλλά δεν ξερω να κάνω κάτι για αυτό...Μπορεί να μην αλλάξω και ποτέ...Τι να πώ ουσιαστική αλλάγη δεν μπορεί να υπάρξει..Υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις...
Το οτι δεν μπορεσες εσυ σε μια συγκεκριμενη στιγμη της ζωης σου να βελτιωσεις τον εαυτο σου δε σημαινει οτι αυτο ειναι ο κανονας.. ;) Εξαλου, μπορει βαθια μεσα σου να θεωρεις απαραιτητο κακο τη συμπεριφορα που μολις περιεγραψες με συνεπεια να μην μπορεις να αλλαξεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SpyRos____

Νεοφερμένος

Ο SpyRos____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
αλλοι αλλαζουν,αλλοι οχι..
καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος..
πιστευω πως πρεπει να αλλαζει ο ανθρωπος,
να γινεται ολο κ καλυτερος..
να διορθωνει οσο μπορει ,αν μπορει, ητε με βοηθεια
ητε μονος του τα ελαττωματα του...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
και εγώ το ίδιο πηστεύω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@love

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
οι ανθρωποι ειναι η ποιο περιπλοκη ειπαρξη στο πλανητη μας!αλλοτε κλενε αλλοτε γελανε αλλοτε δεν θελουν κανεναν αλλοτε βαριουντε γιατι δεν εχουν κανεναν για παρεα....εμενα μου λεει ενας φιλος μου οτι δεν θα αλαξω ποτε.οτι παντα θα βριζω οτι παντα θα μινω στο διμοτικο και εγω του λεω οι ανθροποι αλαζουν!!!!!!!
-----------------------------------------
αλλοι αλλαζουν,αλλοι οχι..
καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος..
πιστευω πως πρεπει να αλλαζει ο ανθρωπος,
να γινεται ολο κ καλυτερος..
να διορθωνει οσο μπορει ,αν μπορει, ητε με βοηθεια
ητε μονος του τα ελαττωματα του...:)
+++φωνω:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Το οτι δεν μπορεσες εσυ σε μια συγκεκριμενη στιγμη της ζωης σου να βελτιωσεις τον εαυτο σου δε σημαινει οτι αυτο ειναι ο κανονας.. ;) Εξαλου, μπορει βαθια μεσα σου να θεωρεις απαραιτητο κακο τη συμπεριφορα που μολις περιεγραψες με συνεπεια να μην μπορεις να αλλαξεις..

αυτο ακριβως. σε ολη μας τη ζωη μορφωνομαστε, αποκτουμε εμπειριες, ζουμε διαφορετικες καταστασεις. ολα αυτα διαμορφωνουν τον χαρακτηρα μας. τον αλλαζουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

armonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 140 μηνύματα.
πιστεύω οτι όλοι οι άν9ρωποι αλλάζουν στο πέρασμα του χρόνου..
άλλοι λίγο κ άλλοι πολύ.
ειδικά στο πέρασμα από την παιδική στην εφηβική ηλικία εμφανίζεται μια ολοκληρωτική αλλαγή χαρακτήρα η οποία στα9εροποιήτε μέχρι την ενηλικίωση κ έτσι μας δίνει την ώριμή μας προσωπικότητα.
τώρα για τους πιο μεγάλους αν9ρώπους πιστεύω πως αλλάζουν κ αυτοί αλλά πιο δύσκολα..
ίσως εάν υποστούν ένα ισχυρό σοκ ή με μια κατάσταση που 9α τους κανει ν ανα9εωρησουν τα πιστεύω τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Οι άνθρωποι αλλάζουν αλλά μόνο με ένα ισχυρότατο σοκ, το οποίο ίσως να είναι και μοιραίο για τη ζωή τους και την ψυχολογία τους.

οντως,συμφωνω,βεβαια αλλοι δεν αλλαζουν ποτε γιατι οσο σοκ και να φανε ειναι γαιδουρια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
ειναι μια φραση που ακουω συνεχεια τις τελευταιες μερες απο πολλα ατομα.... ''δεν αλλαζει ο ανθρωπος'' ... κ ομως εγω πιστευω το αντιθετο. αν καποιος θελησει να αλλαξει το καταφερνει..! :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δεν είναι απαραίτητα θέμα θέλησης. Ο άνθρωπος αλλάζει και χωρίς να το θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Οι άνθρωποι αλλάζουν συνεχώς (άλλοι λιγότερο, άλλοι περισσότερο) προσπαθώντας να προσαρμοστούν στις όποιες αλλαγές που τυχόν να υπάρξουν στη ζωή τους (οι οποίες είναι πολλές). Φυσικά οι αλλαγές αυτές δεν είναι εύκολο να γίνουν αλλά θέλουν μεγάλη προσπάθεια......
Οπως ειπώθηκε και παραπάνω ο άνθρωπος δεν αλλάζει μόνο όταν θέλει αλλά και όταν αναγκάζεται από κάποιες καταστάσεις προκειμένου να επιβιώσει ή να μη χάσει κάτι δικό του.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top