Ισπανικά: ξέρετε κανένα καλό φροντιστήριο;

Hermano

Νεοφερμένος

Ο Hermano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Όταν λέω καλό φροντιστήριο εννοώ να έχει ισπανούς καθηγητές με όρεξη για δουλειά και με πείρα στα διπλώματα του CERVANTES. Θέλω να δόσω SUPERIOR.

Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Νομίζω ότι ξεκινάς λάθος το θέμα, γιατί οπωσδήποτε Ισπανό καθηγητή ?
Γιατί οπωσδήποτε φροντιστήριο ?
Δεν είναι σίγουρο ότι όλοι οι Ισπανόφωνοι καθηγητές ξέρουν να διδάξουν και Superior.
Αν επιμένεις ζήτα τουλάχιστον το πτυχίο του που πρέπει να είναι αντίστοιχης κατεύθυνσης και την Ελληνομάθεια εδώ θα συστήσω όπως άλλωστε και το Cervantes συστήνει τον σύλλογο Ισπανόφωνων καθηγητών της ASPE 2103805044 email aspegr@otenet.gr μπες στο site απο το google βάζοντας στο ψαχτήρι aspe θα βγει 2ο ή 3ο εκεί θα βρεις και λίστα καθηγητών με τηλέφωνα (κάποτε τα δίνανε και στην βιβλιοθήκη του Cervantes).
Όμως επειδή πιστεύω ότι το σκεπτικό σου είναι λάθος σου δίνω και το email του συλλόγου αποφοίτων Ισπανικής φιλολογίας Αθήνας aplifhi@yahoo.gr όπου εκεί θα βρεις αποφοίτους, πολλούς με μετεκπαίδευση στην Ισπανία, που αναλαμβάνουν Superior και γνωρίζουν καλά το δίπλωμα αυτό, απλα θα κάνεις ένα email και θα ζητήσεις αυτό που θέλεις δηλώνοντας την πόλη ή την περιοχή σου και θα σε προσεγγίσουν οι καθηγητές που είναι πιό κοντά.
Η γνώμη μου είναι ότι φροντιστήριο και superior στα Ισπανικά είναι δύσκολο να βρεις, διότι δεν σχηματίζετε τμήμα και θα σου προτείνουν ιδιαίτερο στο φροντιστήριο (για να μην χαθεί ο πελάτης) με υψηλότατες τιμές 35-40 ευρώ η ώρα και υπερεντατικά (για περισσότερο χρήμα), επίσης διότι πολλά φροντιστήρια δεν έχουν τους κατάλληλους καθηγητές γι' αυτό πχ έχουν Έλληνες με superior ή χειρότερα λατίνους χωρίς πτυχίο αντίστοιχης κατεύθυνσης στη χώρα τους ικανούς για μικρότερα πτυχία (κάτι που φυσικά δεν θα σου πούν).

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΟΥΜΕ ΤΟ CERVANTES ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΑΣΠΕ (ASPE) kai ΣΥΛΛΟΓΟ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΙΣΠΑΝΙΚΗΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ.
ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΣΤΗΝ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΠΙΜΕΙΝΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ.
ΠΡΩΤΑ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΤΟΥΣ 2 ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Νομίζω ότι ξεκινάς λάθος το θέμα, γιατί οπωσδήποτε Ισπανό καθηγητή ?
Γιατί οπωσδήποτε φροντιστήριο ?
Δεν είναι σίγουρο ότι οι Ισπανόφωνοι καθηγητές ξέρουν να διδάξουν superior.

Αν επιμένεις ζήτα τουλάχιστον πτυχίο αντίστοιχης κατεύθυνσης και Ελληνομάθεια εδώ θα συστήσω όπως άλλωστε και το Cervantes συστήνει τον σύλλογο Ισπανόφωνων καθηγητών της ASPE www.users.otenet.gr/~aspe 2103805044 email aspegr@otenet.gr εκεί θα βρεις και λίστα καθηγητών με τηλέφωνα (κάποτε τα δίνανε και στην βιβλιοθήκη του Cervantes), όμως επειδή πιστεύω ότι το σκεπτικό σου είναι λάθος σου δίνω και το email του συλλόγου αποφοίτων Ισπανικής φιλολογίας Αθήνας aplifhi@yahoo.gr όπου εκεί θα βρεις αποφοίτους, πολλούς με μετεκπαίδευση στην Ισπανία, που αναλαμβάνουν Superior απλα θα κάνεις ένα email και θα ζητήσεις αυτό που θέλεις δηλώνοντας την π

Συμφωνώ με τον Δημήτρη. Μην είσαι απόλυτος. Δε σημαινει ότι επειδή είναι ισπανoφωνος ο καθηγητής θα ξέρει να κάνει Superior.
-----------------------------------------
Όταν λέω καλό φροντιστήριο εννοώ να έχει ισπανούς καθηγητές με όρεξη για δουλειά και με πείρα στα διπλώματα του CERVANTES. Θέλω να δόσω SUPERIOR.

Ευχαριστώ.

Μπορεις ακόμα να πας να κάνεις μάθημα στο Ινστιτούτο Θερβάντες στο Κολωνάκι.
Σκουφά 31 - 106 73 Aθήνα
Tηλ.: 210 3634117, 210 3634180 - Fax: 210 3647233
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Φαντάζομαι δεν είναι Αθήνα για αυτό δεν το είπε...

Με τους Ισπανόφωνους κοίταξε κάτι που θα φανεί άμεσα, την προφορά και την κατανόηση του λόγου τους και μελέτησε οπωσδήποτε τεστ superior για να καταλάβεις τι σε διδάσκουν και τι θα έπρεπε να σε διδάξουν αν στα πρώτα μαθήματα δεις περίεργα, στρίψε.
Τα Ισπανικά διαφέρουν απο τόπο σε τόπο και απο χώρα σε χώρα, φαντάσου να σε μάθει Ελληνικά ένας Κρητικός (απο τα βουνά) ή χειρότερα ένας Κύπριος... ''Ίντα τα βόσκεις τα κουράδια κτλ''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Δημήτρη μήπως έχεις επισκεφθει την Biblioteca Juan Carlos Onetti στο Ινστιτουτο Θερβάντες ή γενικά έχεις πάει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Πήγα μία φορά για να πάρω υλικό (βιβλία cd) που ήθελε η γυναίκα μου και που δεν μπορούσε να πάει εκείνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Δίνει υλικό το Θερβάντες; Φαντάζομαι μόνο σε καθηγητές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Ναι μόνο σε καθηγητές και πρέπει να επιστραφεί σύντομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Ναι μόνο σε καθηγητές και πρέπει να επιστραφεί σύντομα

Τι εννοείς; Το υλικό το επιστρέφεται πίσω; Νόμιζα ότι το αγοράζετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Είναι δανειστική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Είναι πολύ ενημερωμένη και τα βιβλία σε καλή κατάσταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εμένα μου κάνει μου κάνει η πρώτη κυρία Ισπανικών ιδιαίτερα που είναι απο την Βενεζουέλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygne

Νεοφερμένος

Η cygne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημέρα.Μήπως ξέρει κάποιος κανένα καλό φροντιστήριο ισπανικών ή κανέναν καλό καθηγητή ισπανικών για ιδιαίτερα στην Πάτρα;Θα παρακαλούσα για τα ιδιαίτερα να αναφέρει κάποιος και την τιμή χρέωσης ανα ώρα, για να δω αν με συμφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonia9

Νεοφερμένος

Η antonia9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
παιδια ειναι σιγουρο οτι η βιβλιοθηκη στο θερβαντεσ δε δινει στο κοινο υλικο μονο σε καθηγητες? :(
θα ηταν καλο για εξασκηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
γεία ! καλή είναι η σχολή καπάτου εγώ εκεί είμαι γραμμένη και πάω για δεύτερο έτος τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Το Ινστιτούτο Cervantes!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Ναι μόνο σε καθηγητές και πρέπει να επιστραφεί σύντομα

Όχι μόνο σε καθηγητές. Σε όποιον έχει κάρτα μέλους. Υπάρχουν και μαθητές που έχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ifigeneia :)

Νεοφερμένος

Η Ifigeneia :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Γεια σας,λοιπόν εγώ δεν έχει πολύ καιρό κάνω ιδιαίτερα. Η καθηγήτρια μου είναι Ελληνίδα έχει σπουδάσει στην Αγγλία και στην Ισπανία. Υποτίθεται πως τον Μάιο του 12 θα ήμουν έτοιμη να δώσω για το κρατικό αλλά δεν είμαι έτοιμη και μάλλον θα δώσω τον Νοέμβριο. Η φίλη μου πήγαινε σε φροντιστήριο και έχει πολύ καλύτερες βάσεις από εμένα. Το θέμα είναι πως δεν ξέρω τι να κάνω. Να συνεχίσω με την ίδια ή να πάω στο φροντιστήριο που πήγαινε και η φίλη μου ? Ακόμα ένα θέμα είναι το οικονομικό. Τα ιδιαίτερα έρχονται πιο οικονομικά αλλά αξίζει ?! Επιπλέον να σας ρωτήσω το Κρατικό είναι καλό πτυχίο η μπα... ?

(*η φίλη το πήρε το Κρατικό )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_k_

Νεοφερμένος

Η maria_k_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά ξέρετε τίποτα για το φροντιστήριο abanico ?

Aνάμεσα σε abanico και ινστιτούτο cervantes τι θα διαλέγατε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top