Πρώτη μέρα στο Πανεπιστήμιο

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Θυμάμαι τη δική μου πρώτη μέρα, που κάποια παιδιά είχαν έρθει με τους γονείς και τα μικρότερα αδέρφια τους.
Λες να πάρω το μπαμπά που χρωστάει κι αυτά τα 6 μαθηματάκια(11 είναι τελικά) στη Νομική?Μικρότερα αδέρφια δεν έχω:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Χμ. Μπορώ να σου δανείσω για μια μέρα τη Δέσποινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Αλήθεια?Θέλω!Θα πάρω και τη Δήμητρα όμως.Τρέμε Σόλωνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
χαλια...ειμαι εντελως αντικοινωνικη...δυστηχως δν βλεπω να κανω ευκολα φιλους...:(

εσυ πως τν φανταζεσαι?

+100000:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

confusius

Δραστήριο μέλος

Η confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 493 μηνύματα.

Οχι καλέ,μη φοβάστε! Το ίδιο άγχος που χετε εσείς έχουν όλοι!
Άσε που άμα ντρέπεστε εσείς θα σας μιλήσει κάποιος άλλος πιο ξεψαρωμένος!
Γενικά τις πρώτες μέρες να μιλάτε και να γνωρίζεστε με όλους, με ποιους θα ταιριάξετε τελικά θα φανεί μεταααααα! Πάντως μόνοι σας δεν παίζει να μείνετε! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Θυμάμαι τη δική μου πρώτη μέρα, που κάποια παιδιά είχαν έρθει με τους γονείς και τα μικρότερα αδέρφια τους.
Ε όχι, δεν το πιστεύω αυτό με τίποτα...


Δεν παίζει να υπάρχει τέτοια εικόνα...

Υποτίθεται πως το να πηγαίνεις μαζί με γονείς και ολόκληρο το σόι σε σχολείο, συνήθιζε να συμβολίζει την αδυναμία και το φόβο σου για αυτό το καινούριο που θα αντιμετώπιζες.
Άμα στα 18 σου δεν έχεις τη δύναμη να αντιμετωπίσεις τέτοιες καταστάσεις, ή την ευφυΐα τουλάχιστον για να το κρύψεις, τότε υπάρχει πρόβλημα...:what:

Η δικιά σου πρώτη μέρα ήταν ωραία και ανατρεπτική πάντως.:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Αλήθεια είναι αυτό που λέω πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
εννοεις στις εγγραφες; η την πρωτη μερα των μαθηματων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Αλήθεια είναι αυτό που λέω πάντως.
Σε πιστεύω γιατί βιώνω τη νοοτροπία του 18χρονου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Οχι καλέ,μη φοβάστε! Το ίδιο άγχος που χετε εσείς έχουν όλοι!
Άσε που άμα ντρέπεστε εσείς θα σας μιλήσει κάποιος άλλος πιο ξεψαρωμένος!
Γενικά τις πρώτες μέρες να μιλάτε και να γνωρίζεστε με όλους, με ποιους θα ταιριάξετε τελικά θα φανεί μεταααααα! Πάντως μόνοι σας δεν παίζει να μείνετε! :no1:

Αυτο ακριβως:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lifeisgood

Νεοφερμένος

Η lifeisgood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Πως την φανταζομαι???θα ειναι η αρχη μιας νεας ,εντελως διαφορετικης και τελειας ζωης..Περναμε πια σε αλλη φαση..σε αλλο χωρο..σε αλλο κοσμο.Απλα τελειο..Πως και πως το περιμενω.αυτο που με ανησυχει ειναι το διαστημ μεχρι να προσαρμοστω και να βρω παρεα..γενικα προσαρμοζομαι ευκολα για αυτο δεν ειμαι τοσο αγχωμενη..Οπως ολοι ετσι κ εγω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Eγω ειμαι και λιγο αντοικοινωνικος και γενικα κανω δυσκολα φιλιες αλλα προσπαθω να το βλεπω θετικα.Τωρα που θα παω και πανεπιστημιο στο εξωτερικο?Ο θεος βοηθος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Αχ! Πώς και πώς την περιμένω αυτή τη μέρα! Θα είναι η αρχή της ανεξαρτησίας και της σχολής σου! Όσο για τους φίλους, έχουν όλη τη διάθεση να γνωρίσω ΠΟΛΛΑ παιδιά και μετά να επιλέξω τους κολλητούς μου και... την κοπέλα μου!:P Αν και έχω παρέα ήδη, λόγω της εκδρομής της Νέας Γενιάς... Και αυτά τα απιδιά μου έλιπαν τόσο πολύ το χειμώνα!
Α! Παρεμπιπτόντως, οι φοιτητές πού τα κουβαλούν τα βιβλία? Εννοώ, παίρνουν τσάντες όπως στο Λύκειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ellilili

Νεοφερμένος

Η ellilili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Και εμένα με ανυσηχεί λιγο αυτο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Αχ! Πώς και πώς την περιμένω αυτή τη μέρα! Θα είναι η αρχή της ανεξαρτησίας και της σχολής σου! Όσο για τους φίλους, έχουν όλη τη διάθεση να γνωρίσω ΠΟΛΛΑ παιδιά και μετά να επιλέξω τους κολλητούς μου και... την κοπέλα μου!:P Αν και έχω παρέα ήδη, λόγω της εκδρομής της Νέας Γενιάς... Και αυτά τα απιδιά μου έλιπαν τόσο πολύ το χειμώνα!
Α! Παρεμπιπτόντως, οι φοιτητές πού τα κουβαλούν τα βιβλία? Εννοώ, παίρνουν τσάντες όπως στο Λύκειο?

Λοιπον, τα συγγραμματα, στην καλύτερη θα τα παρεις τελός Οκτωβριου-αρχες Νοεμβριου. Θα σου δωσουν απο τη σχολή μια λίστα με 2-3 βιβλιοπωλεία (τουλάχιστον) και θα πας να τα παραλαβεις απο κει. Σε ορισμενες σχολες βεβαια αργουν παρα πολυ την παραδοση των συγγραμματων, εξαρταται απο το πληθος των φοιτητων πιο πολυ. Φυσικα και αν εισαι με μετεγγραφη θα τα παρεις πολυ αργοτερα απο τους υπολοιπους.
Στις διαλεξεις δε σου χρειαζονται τα συγγραμματα, σημειωσεις πρεπει να κρατας μονο. Αλλοι παιρνουν τσαντα, αλλοι στο χερι, οπως βολεύει τον καθενα. Το τελευταιο που πρεπει να σε απασχολει παντως ειναι αυτο.:iagree: Ολοι ειναι το ιδιο ψαρωμενοι, μην ανησυχεις!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

confusius

Δραστήριο μέλος

Η confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 493 μηνύματα.
εεεεεμ για να μαι ειλικρινής είναι...:inlove::inlove::inlove:
Εντάξει,δεν είμαι και πρότυπο φοιτητή, αλλά επειδή έχεις μεγάλο όγκο πληροφοριών πρέπει να διαβάζεις πολλά και να συγκρατείς τα βασικά:P
Τι να πω, ίσως σε άλλες σχολές έιναι πιο αυστηροί στην αποστήθιση στη δικιά μου πάντως άμα θέλαν κι αποστήθιση 114 μαθήματα θα τρώγαν ξύλο:s
Πάντως βρίσκει ο καθένας τον τρόπο του και τον ρυθμό του, ανάλογα πάντα και με τις ανάγκες και απαιτήσεις της σχολής [πχ ιατρική δεν θα πέρναγα ούτε ένα μάθημα έτσι :P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
σε ποια σχολη εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

confusius

Δραστήριο μέλος

Η confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Στο γεωπονικό,στο τμήμα επιστήμης Φυτικής παραγωγής :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top