Τμήμα Χημείας - Πανεπιστήμιο Αθηνών

Al.Nik

Νεοφερμένος

Ο Al.Nik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
AI.Nik μου φαίνεται ότι κρίνεις από πολύ υποκειμενική σκοπιά (μιας και είσαι φοιτητής του ΕΚΠΑ). Το είχα διαβάσει το άρθρο σχετικά με τα 50 καλύτερα πανεπιστήμια του κόσμου στα ''ΝΕΑ'' αλλά το ΕΚΠΑ δεν περιέχει μόνο το Χημικό τμήμα...Πάντως για να λες ότι είναι καλό τμήμα πιστεύω ότι ξέρεις κάτι παραπάνω από εμάς που δεν φοιτούμε εκεί.

Εγώ θα σου έλεγα να μην κοιτάς άρθρα . Αν θέλεις έλα μέχρι το τμήμα να παρακολουθήσεις λίγο ένα μάθημα π.χ. του 1ου έτους για να διαμορφώσεις την άποψή σου . (Ο καθένας λέει ότι θέλει, μου φαίνεται ή ότι έχει ακούσει απο τρίτους προφανώς άσχετους )

Αν ψάξεις για μεταπτυχιακά πάνω στη χημεία θα δεις οτι το τμήμα Χημείας του ΕΚΠΑ συγκεντώνει το 50% των μεταπτυχιακών .

Δεν το βλέπω υποκειμενικά το θέμα ! Αλήθεια . Έχω δει και 2 άλλα τμήματα χημείας πλην του ΕΚΠΑ και έχω διαμορφώσει ολοκληρωμένη άποψη . Πίστεψέ με ?!

edit : Πραγματικά βλέπω τον τίτλο του τόπικ και εκνευρίζομαι . Άκου εκεί "Αμφιβολίες για το Χημικό Αθήνας" ----> Σιγουριά για το Χημικό Αθήνας θα έπρεπε να έγραφες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όπως το βλέπει κανείς...:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argymeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αργύρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
argymeg είσαι δίπλα στο βιολογικό ?

Ναι. Κάνουμε και δύο μαθήματα (με εργαστήριο) στο Χημικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Εγώ θα σου έλεγα να μην κοιτάς άρθρα . Αν θέλεις έλα μέχρι το τμήμα να παρακολουθήσεις λίγο ένα μάθημα π.χ. του 1ου έτους για να διαμορφώσεις την άποψή σου . (Ο καθένας λέει ότι θέλει, μου φαίνεται ή ότι έχει ακούσει απο τρίτους προφανώς άσχετους )

Αν ψάξεις για μεταπτυχιακά πάνω στη χημεία θα δεις οτι το τμήμα Χημείας του ΕΚΠΑ συγκεντώνει το 50% των μεταπτυχιακών .

Δεν το βλέπω υποκειμενικά το θέμα ! Αλήθεια . Έχω δει και 2 άλλα τμήματα χημείας πλην του ΕΚΠΑ και έχω διαμορφώσει ολοκληρωμένη άποψη . Πίστεψέ με ?!

edit : Πραγματικά βλέπω τον τίτλο του τόπικ και εκνευρίζομαι . Άκου εκεί "Αμφιβολίες για το Χημικό Αθήνας" ----> Σιγουριά για το Χημικό Αθήνας θα έπρεπε να έγραφες

μην εισαι τοσο απολυτος ελεος(αν και ελπιζω να αστειευοσουν:P) δλδ οκ δεν βρισαμε κιολας αλλωστε το πα το χα υψηλα σε προτιμηση, αλλα καλο ειναι καποιος να αμφισβητει δεν υπαρχουν αυθεντιες..δεν λεω ως φοιτητης του τμηματος μπορει να μην σ αρεσει αυτο αλλα ετσι ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Al.Nik

Νεοφερμένος

Ο Al.Nik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
μην εισαι τοσο απολυτος ελεος(αν και ελπιζω να αστειευοσουν:P) δλδ οκ δεν βρισαμε κιολας αλλωστε το πα το χα υψηλα σε προτιμηση, αλλα καλο ειναι καποιος να αμφισβητει δεν υπαρχουν αυθεντιες..δεν λεω ως φοιτητης του τμηματος μπορει να μην σ αρεσει αυτο αλλα ετσι ειναι..

Kαλά κοίτα βασικά ψιλοαστιευόμουν .

Τώρα χωρίς πλάκα όμως δεν υπάρχουν αμφιβολίες για το συγκεκριμένο τμήμα . Χωρίς προκαταλήψεις και τα λοιπά σας λεω οτι πρόκειται για πολύ καλό τμήμα που παράγει έξυπνους ανθρώπους .

Τώρα φυσικά και ισχύει οτι ισχύει σε όλα τα τμήματα του κόσμου . Εννοώ οτι υπάρχει η νοοτροπία "Θες παιδί μου να μάθεις μάθε , δεν θες , ποτέ σου" .

Όσο για την αμφισβήτηση , εγώ νομίζω οτι αμφισβητούν αυτοί που έχουν κάποιο λόγο να το κάνουν . Δηλαδή ας πούμε , φίλος μου δεν έπιασε το τμήμα των αθηνών και πήγε στο ηράκλειο και άρχισε να μου λέει οτι το δικό σου τμήμα (των αθηνών δηλαδή) είναι κατώτερο ...
Εδώ ισχύει το γνωστό αποφθευγμα "οσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια"
Μην ξεχνάμε οτι οι φοιτητές που μπήκαν στην αθήνα το έκαναν κατ' επιλογή και όχι καταναγκαστηκά μην έχοντας άλλη λύση . Ας πούμε όλα τα παιδιά του Χημικού Αθήνας θα μπορούσαν να μπούν και σε βιολογικό τμήμα και στο χημικο μηχανικό (πάτρας ας πούμε) και σε πολλά άλλα .

Αυτά απο μένα . Όποιος θέλει οποια πληροφορία για το τμήμα εδώ είμαι .

Χάρηκα argymeg. Αν τύχει πάμε για κανένα καφεδάκι ρε συ στο κυλικείο του χημικού ή του βιολογικού !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Kαλά κοίτα βασικά ψιλοαστιευόμουν .

Τώρα χωρίς πλάκα όμως δεν υπάρχουν αμφιβολίες για το συγκεκριμένο τμήμα . Χωρίς προκαταλήψεις και τα λοιπά σας λεω οτι πρόκειται για πολύ καλό τμήμα που παράγει έξυπνους ανθρώπους .

Τώρα φυσικά και ισχύει οτι ισχύει σε όλα τα τμήματα του κόσμου . Εννοώ οτι υπάρχει η νοοτροπία "Θες παιδί μου να μάθεις μάθε , δεν θες , ποτέ σου" .

Όσο για την αμφισβήτηση , εγώ νομίζω οτι αμφισβητούν αυτοί που έχουν κάποιο λόγο να το κάνουν . Δηλαδή ας πούμε , φίλος μου δεν έπιασε το τμήμα των αθηνών και πήγε στο ηράκλειο και άρχισε να μου λέει οτι το δικό σου τμήμα (των αθηνών δηλαδή) είναι κατώτερο ...
Εδώ ισχύει το γνωστό αποφθευγμα "οσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια"
Μην ξεχνάμε οτι οι φοιτητές που μπήκαν στην αθήνα το έκαναν κατ' επιλογή και όχι καταναγκαστηκά μην έχοντας άλλη λύση . Ας πούμε όλα τα παιδιά του Χημικού Αθήνας θα μπορούσαν να μπούν και σε βιολογικό τμήμα και στο χημικο μηχανικό (πάτρας ας πούμε) και σε πολλά άλλα .

Αυτά απο μένα . Όποιος θέλει οποια πληροφορία για το τμήμα εδώ είμαι .

Χάρηκα argymeg. Αν τύχει πάμε για κανένα καφεδάκι ρε συ στο κυλικείο του χημικού ή του βιολογικού !

Γιατι να μην υπαρχει λογος αμφισβητησης δεν ειναι καμια αυθεντια,ελεος ολα τα τμηματα μπορουν καποια στιγμη ειτε σαν ποιοτητα να πεσουν ή να ανεβουν δεν ειναι αιωνιως καλα ή οχι,προφανως τουλαχιστον οσοι ειμαστε εδω δεν νομιζω να μιλαμε για το χημικο Αθηνας επειδη δεν το πιασαμε αλλα επειδη σκεφτομαστε προφανως για κατατακτηριες ειδικα ο Νικος συγκεκριμενα αυτη την αισθηση εχω.Οχι δεν μπορουσαν ολα τα παιδια του χημικου αθηνας να περνουσα βιολογικο και χημικο μηχανικων γιατι πολυ απλα στο 1ο αλλαζει το πεδιο και τα μαθηματα ειναι βαρυτητας ειναι αλλα πχ θα μπορουσαν να ειχαν γραψει πιο καλα φυσικη μαθηματικα και οχι βιολογια χημεια ή αντιστροφακαι εκτος απο αυτο και τα 2 αλλα τμηματα που ειπες οι βασεις ειναι πολυ μα πολυ παραπανω απο το χημικο,ας μην λεμε οτι θελουμε νταξ μπορει να εισαι ενθουσιασμενος για το τμημα μου και καλα κανεις κι εγω ισως να ημουν (αν και δεν ειμαι ενθουσιωδη γενικα).Απο εργαστηρια πανω κατω ποσα εχετε καθε ετος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Τώρα φυσικά και ισχύει οτι ισχύει σε όλα τα τμήματα του κόσμου . Εννοώ οτι υπάρχει η νοοτροπία "Θες παιδί μου να μάθεις μάθε , δεν θες , ποτέ σου" .

Όσο για την αμφισβήτηση , εγώ νομίζω οτι αμφισβητούν αυτοί που έχουν κάποιο λόγο να το κάνουν . Δηλαδή ας πούμε , φίλος μου δεν έπιασε το τμήμα των αθηνών και πήγε στο ηράκλειο και άρχισε να μου λέει οτι το δικό σου τμήμα (των αθηνών δηλαδή) είναι κατώτερο ...
Εδώ ισχύει το γνωστό αποφθευγμα "οσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια" Μην ξεχνάμε οτι οι φοιτητές που μπήκαν στην αθήνα το έκαναν κατ' επιλογή και όχι καταναγκαστηκά μην έχοντας άλλη λύση . Ας πούμε όλα τα παιδιά του Χημικού Αθήνας θα μπορούσαν να μπούν και σε βιολογικό τμήμα και στο χημικο μηχανικό (πάτρας ας πούμε) και σε πολλά άλλα.

φίλε υπογράφεις!! :p

η αλήθεια και η λογική, δυστυχώς πονάνε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

**maRia**

Νεοφερμένος

Η **maRia** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
κι εγω πρωτοετης στο χημικο της αθηνας ειμαι!το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι οι καθηγητες ειναι καλοι (του πρωτου ετους)και διαθεσιμοι για οποιαδηποτε απορια να σου την λυσουν...τα μαθηματα ειναι συνεχεια της υλης του λυκειου και αρα προσιτα με λιγο διαβασμα...εγω αυτα ηθελα να ξερω πριν μπω στη σχολη και για αυτο σου τα λεω...για τα υπολοιπα θα δεις:P α!και τα εργαστηρια (ολως παραδοξως)ειναι εξοπλισμενα και κατα την γνωμη μου super!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Karapetisteve

Νεοφερμένος

Ο Karapetisteve αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Και καλά έχεις ακούσει.Είμαι φοιτητής στο Χημικό από το 2002 και δεν έχω τελειώσει ακόμα.

Ποιόν από όλους βρήκε καλό ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Τι σημασία έχει ποιο είναι το πιο καλυτερότερο; Αυτά τα θεωρώ λόγια του πωπού. Πολλοί κάθονται και αναλώνονται σε συζητήσεις ποιος την έχει καλύτερη (την σχολή εννοώ) και μάθημα στην εξεταστική δεν μπορούν να περάσουν. Οπότε ποιο το νόημα; Αν δεν του τα γράψεις του καθηγητή Πανεπιστημίου (ακόμη και της κωλοπετινίτσας), όπως τα θέλει εκείνος, το 5αράκι καθίσταται άπιαστο και το πτυχίο άπιαστο όνειρο!

Έχουν αποδειχθεί ότι Τμήματα ή Πανεπιστήμια που δεν έχουν διαφημιστεί όσο πρέπει (από ποιούς; από τους μαθητές μήπως; από τους άσχετους φροντιστές μήπως; από τις τηλεοράσεις μήπως; ε; ;) είναι πιο απαιτητικά από άποψη δυσκολίας της ύλης ανά μάθημα ή προσφέρουν πιο μεγάλο εύρος γνώσεων σε σχέση με άλλα μοντέρνα Τμήματα που διδάσκουν ντίβες-πριμαντόνες καθηγητών που βαριούνται να κάνουν μάθημα λόγω ερευνητικών «προγραμμάτων = πολλά δις στην τσέπη». Απλά, είναι της μόδας, να προτιμούνται...τα εύκολα, τα πιο γνώση «μασημένη», με τις «ωραίες σημειώσεις στο e-class»...κ.α. και όχι να προτιμάται η αυτενέργεια του φοιτητή (αυριανού επιστήμονα)! Σημεία των καιρών και όποιος αντέξει. Δηλαδή, όσοι δεν φοιτούν στα «καλά» Τμήματα συγκεκριμένων Ελληνικών Πανεπιστημιακών Ιδρυμάτων δεν θα βγούν καλοί επιστήμονες; Έλεος. Προσωπικά πιστεύω ότι το θέμα γνώση-επιστήμη είναι καθαρά προσωπικό θέμα του φοιτητή (δηλ., πόση όρεξη έχει να ψαχτεί). Μήπως έχετε ψάξει ότι αυτές οι ειδοποιές διαφορές μιας συγκεκριμένης επιστήμης ανά την Ελληνική επικράτεια, όπως αυτή προσφέρεται σε 4ετείς ή 5ετείς κύκλους σπουδών, οφείλονται σε διαφορετικούς ακαδημαϊκούς-ερευνητικούς-επαγγελματικούς «προσανατολισμούς» του κάθε Τμήματος και όχι ποιος είναι καλυτερότερος; Γιατί πρέπει όλοι οι Χημικοί πανελλαδικά, να έχουν προσανατολιστεί στον ίδιο τομέα ή στους ίδιους τομείς; ε; Γιατί όλα τα Τμήματα πανελλαδικά, θα πρέπει να προσφέρουν κατά 100% την ίδια χημεία; Η χημεία (όπως κάθε θετική επιστήμη) δεν είναι ενιαία...οπότε αφήστε τα λόγια και μάθετε καμία αντίδραση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

στεφγκολ

Νεοφερμένος

Ο στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
τα μαθήματα για κατατακτήριες σε αυτό το τμήμα , ποια είναι? τα ψαχνει πυρετωδώς ένας φίλος μου και δεν βρισκουμε τιποτα στο ιντερνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Δεν υπαρχουν πουθενα,εψαξα...Πατρων και Κρητης σε ενδιαφερουν..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Τι να του κάνουν Πατρών και Κρήτης;
Πρέπει να πάει στη γραμματεία του Χημικού ΕΚΠΑ να του πουν την ύλη, τα συγγράμματα που θα χρειαστεί, να κάνει την αίτηση, να του πουν πότε είναι οι εξετάσεις και όλα τα σχετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Τι να του κάνουν Πατρών και Κρήτης;
Πρέπει να πάει στη γραμματεία του Χημικού ΕΚΠΑ να του πουν την ύλη, τα συγγράμματα που θα χρειαστεί, να κάνει την αίτηση, να του πουν πότε είναι οι εξετάσεις και όλα τα σχετικά.

Νικο η ερωτηση ήταν αν τον ενδιαφερει καποιο αλλο τμημα,και απευθείνεται αποκλειστικα στον ίδιο.

btw δε χρειαζεται να το συνεχισουμε,εξαλλου το -1 δεν ειναι δικο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Νικο η ερωτηση ήταν αν τον ενδιαφερει καποιο αλλο τμημα,και απευθείνεται αποκλειστικα στον ίδιο.

btw δε χρειαζεται να το συνεχισουμε,εξαλλου το -1 δεν ειναι δικο μου.
Οκ. Εγώ απλώς είπα ότι όποιο τμήμα και να τον ενδιαφέρει τελικά, πρέπει να πάει στη γραμματεία του τμήματος τελικά. Δε θα την αποφύγει. Απλώς θεώρησα κιόλας λογικό να θέλει ΜΟΝΟ Αθήνα, αφού πόσταρε σε συγκεκριμένο θέμα για το ΕΚΠΑ...
Τέλος πάντων...:)

ΥΓ: Το όνομα δεν το σχολιάζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

στεφγκολ

Νεοφερμένος

Ο στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
ειρήνη υμίν , ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ο φίλος μου δουλεύει Αθήνα και θα δώσει μόνο για χημικό Αθηνών. Τι να πω πάντως , χάθηκε ο κόσμος να βάζουν και μια ανακοίνωση στη ιστοσελίδα τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Οκ. Εγώ απλώς είπα ότι όποιο τμήμα και να τον ενδιαφέρει τελικά, πρέπει να πάει στη γραμματεία του τμήματος τελικά. Δε θα την αποφύγει. Απλώς θεώρησα κιόλας λογικό να θέλει ΜΟΝΟ Αθήνα, αφού πόσταρε σε συγκεκριμένο θέμα για το ΕΚΠΑ...
Τέλος πάντων...:)

ΥΓ: Το όνομα δεν το σχολιάζω.


Συμφωνοι πως τον ενδιαφέρει για εκει,μπορουσε να δει εγκυκλοπαιδικά τι ζητα ο καθενας ποτε δεν ξέρεις.Οσο για το όνομα,whatever,γραψε λαθος.Στο ιντερνετ παντως κατατακτηριες χημικου Αθηνων δεν μπορω να τις βρω πουθενα,ουτε καν στη σελιδα του τμηματος.

ειρήνη υμίν , ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ο φίλος μου δουλεύει Αθήνα και θα δώσει μόνο για χημικό Αθηνών. Τι να πω πάντως , χάθηκε ο κόσμος να βάζουν και μια ανακοίνωση στη ιστοσελίδα τους...
Εψαξα κι εκεί η αληθεια,ακομη και στην αναζητηση δε μου έβγαλε κάτι.Πρεπει όντως να περασει απο τη γραμματεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

στεφγκολ

Νεοφερμένος

Ο στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
ούτε καν στις ιστοσελίδες των πανεπιστημιακών φροντιστηρίων δεν υπάρχουν, για όλες τις άλλες ναι για αυτή όχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Θα ηθελα να με συμβουλεψετε και εμενα για το χημικο της αθηνας γιατι ειναι στισ πρωτες επιλογες μου.. Πειτε μου αν μπορειτε αν ειναι ευκολη, ενδιαφερουσα σχολη και αν εχει πολλους διεξοδους για επαγγελματικη αποκατασταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
ξερετε αν ισχυει το προγραμμα σπουδων που εχει η επιεικως απαισια ιστοσελιδα του χημικου αθηνων? πολυ λιγα μαθηματα μου φαινεται οτι εχει...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top