Εφηβεία, ενηλικίωση και μοναξιά

krysta

Νεοφερμένος

Η krysta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι ότι είμαι απότομη με όλους και με τους γονείς μου κυρίως, και μερικές φορές τους εκνευρίζω τόσο πολύ που μου λένε: "Να τους χέσω τους βαθμούς που παίρνεις!"

Εμείς πρέπει να έχουμε κάποια συγγένεια γιατί πάντα είχα ακριβώς-μα ακριβώς!!!!!!!!- το ίδιο πρόβλημα. Δεν το καταλαβαίνω αυτό το πράγμα, το να βγάζεις καλούς βαθμούς τι σημαίνει ότι πρέπει να τους έχεις όλους με το "σεις" και με το "σας"?Οι καλοί μαθητές δεν έχουν δικαίωμα να τσαντίζονται?Αμάν πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Εμείς πρέπει να έχουμε κάποια συγγένεια γιατί πάντα είχα ακριβώς-μα ακριβώς!!!!!!!!- το ίδιο πρόβλημα. Δεν το καταλαβαίνω αυτό το πράγμα, το να βγάζεις καλούς βαθμούς τι σημαίνει ότι πρέπει να τους έχεις όλους με το "σεις" και με το "σας"?Οι καλοί μαθητές δεν έχουν δικαίωμα να τσαντίζονται?Αμάν πια...

Μπράβο μπράβο μπράβο! Επιτέλους, βρήκα κάποιον, δεν είμαι τρελή!:thanks:
Λες να είμαστε συγγενείς και να μην το ξέρω?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
δεν βρισκω λογο για να αγχωνομαι απο τωρα μολις φτασω τα 80(μακαρι να τα πιασω)ισως να εχω καποιες ανυσηχιες
σχεδον ολη η παρεα με το τελος αυτης της σχολικης χρονιας θα διαλυσει αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα υπαρχουν επαφες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι ότι είμαι απότομη με όλους και με τους γονείς μου κυρίως, και μερικές φορές τους εκνευρίζω τόσο πολύ που μου λένε: "Να τους χέσω τους βαθμούς που παίρνεις!"
Καλα, ποσες φορες το εχω ακουσει αυτο το τελευταιο... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
πιστευω οτι τα παιδια χωρισμενων γωνιων το νιωθουν περισσοτερο αυτο...δηλαδη ο ενας γονιος να ειναι σε μια πολη και ο αλλος αλλου και ετσι αισθανεσαι οτι δεν εχεις μια "μονιμη" κατοικια καπου....

κατα την γνωμη μου ειναι ενα μπολυ σημαντικο και δυσκολο σταδιο στη ζωη ενος ανθρωπου αυτο που πρεπει να φυγεις απο το σπιτι σου...εξαρταται απο τον ανθρωπο βεβαια...


Καλα, ποσες φορες το εχω ακουσει αυτο το τελευταιο... :P

λολ,δλδ ολοι συννενοημενοι ειναι????και αλλες "ατακες" οπως "οσο εισαι κατω απο την στεγη μου θα κανεισ οτι σου λεω εγω"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Μονος και ερημος!!
και καλυτερα!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Λίγο περίεργο θέμα. Τα συναισθήματα αυτά ποικίλουν ανάλογα με το άτομο. Προσωπικά, αν έχω λίγα άτομα με τα οποία ταιριάζω κοντά δεν υπάρχει περίπτωση να αισθανθώ μόνος. Βέβαια, σε αυτήν την ηλικία πάντα υπάρχουν περιθώρια και θέληση για απομόνωση. Συνήθως κάνω όνειρα για το μέλλον, πως θα είμαι σε 5 - 6 χρόνια και διάφορα άλλα παρόμοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
Όσοι βρισκεστε σ'αυτην την μεταβατική περίοδο(17-20 χρονών)νιώθετε μόνοι,θλιμμένοι χωρίς φίλους,αναμένοντας μια σημαντική αλλαγή στην ζωή σας αυτή της ενηλικίωσης,όπως αυτή των σπουδών σε μια άλλη πόλη απ αυτή του τόπου κατοικίας σας μακριά απο τους δικους σας ανθρώπους,σκεπτόμενοι το μέλλον καθώς και το πως θα εξελιχθεί???

σαν διαφήμηση για καφετζού ακούγεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leobakagian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λεωνίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Πολλοί έχουμε νιώσει μοναξιά ιδιαίτερα μετά απο φάσεις έντονης συναισθηματικής φόρτισης αλλά άτομα με μη ασθενικό (ελπιζω να καταλαβαίνετε τι εννοώ) μπορούν εύκολα να το ξεπεράσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Αχ η εφηβεία μου.Περνάω την χειρότερη:Νομίζω ότι έχω καρδιακά προβλήματα και θα πάθω ανακοπή άλλες φορές νομίζω ότι έχω φάει κατσαριδοκτώνο και θα πεθάνω.
Τους έχω τρελάνει τους δικούς μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Αχ η εφηβεία μου.Περνάω την χειρότερη:Νομίζω ότι έχω καρδιακά προβλήματα και θα πάθω ανακοπή άλλες φορές νομίζω ότι έχω φάει κατσαριδοκτώνο και θα πεθάνω.
Τους έχω τρελάνει τους δικούς μου.

:!::s:stars:
Τι εννοείς οτι νομίζεις οτι έχεις φάει κατσαριζοκτώνο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Πιστευω οτι περναω το τελευταιο μεταβατικο σταδιο για τη "real life", φυσικα συνεπαγονται ολα τα προαναφερθεντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
:!::s:stars:
Τι εννοείς οτι νομίζεις οτι έχεις φάει κατσαριζοκτώνο?
Επειδή η μαμά ρίχνει κατσαριδοκτόνο για τις κατσαρίδες νομίζω ότι έχω φάει και εγώ και θα πεθάνω:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
εγώ νιώθω μοναξιά, παρέα δεν έχω με την οποία θα γούσταρα πραγματικά να βγω έξω και τώρα ειδικά που φεύγω θεσσαλονίκη και θα μένω μόνος πραγματικά δε ξέρω τι θα κάνω, ευτυχώς που χω και συγγενείς εκεί γιατί αλλιώς δύσκολα θα τα έβγαζα πέρα.

πάντως δε θα λεγα ότι είναι η καλύτερη φάση της ζωής μου τώρα αλλά το αντίθετο, μόλις τελείωσα το σχολείο, πέρασα εκεί που ήθελα, έχω σκέψεις για το μέλλον και σχέδια τα οποία και θα πραγματοποιήσω, αλλά γενικά έχω κάτι σαν ένα κενό μέσα μου.

το μόνο σίγουρο είναι πως θέλω να φύγω από τους γονείς μου για να σκεφτώ μερικά πράγματα με την ησυχία μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
εγώ νιώθω μοναξιά, παρέα δεν έχω με την οποία θα γούσταρα πραγματικά να βγω έξω και τώρα ειδικά που φεύγω θεσσαλονίκη και θα μένω μόνος πραγματικά δε ξέρω τι θα κάνω, ευτυχώς που χω και συγγενείς εκεί γιατί αλλιώς δύσκολα θα τα έβγαζα πέρα.

πάντως δε θα λεγα ότι είναι η καλύτερη φάση της ζωής μου τώρα αλλά το αντίθετο, μόλις τελείωσα το σχολείο, πέρασα εκεί που ήθελα, έχω σκέψεις για το μέλλον και σχέδια τα οποία και θα πραγματοποιήσω, αλλά γενικά έχω κάτι σαν ένα κενό μέσα μου.

το μόνο σίγουρο είναι πως θέλω να φύγω από τους γονείς μου για να σκεφτώ μερικά πράγματα με την ησυχία μου.

Μόλις πας και προσαρμοστείς θα δεις οτι όλα θα είναι πιο ξεκάθαρα...όσο για τις παρέες...εκεί να δεις τι θα γίνει. ΘΑ διαλέξεις άτομα που πραγματικά θα θέλεις να είσαι μαζί τους....πιστεύω πως όλα θα πάνε καλύτερα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
πολλες φορες νιωθω τετοια πραγματα αλλα ενταξει...ξεπερνιουνται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Εκτος απο λιγο θυμο παραπανω δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο αυτη η περιοδος για μενα. Διαφορετικη ειναι ως προς την αλλαγη κοσμοθεωριας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Θα γινεις ολυμπιακος;;; :iagree:

Εγω, ωρες ωρες ειμαι τελειως χαμενη κι ωρες ωρες εχω απιστευτη αυτοπεποιθηση. Γενικα, τα τελευταια χρονια αλλαζω μερα με τη μερα, τοσο στα πιστευω οσο και στη συμπεριφορα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Θα γινεις ολυμπιακος;;; :iagree:


Κοσμοθεωριας απλων καθημερινων πραγματων και τροπων αντιμετωπισης οχι ιδεολογιών :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Φοβερη εφηβεια περασα. Και περναω ακομα δηλαδη. Με το παραμικρο μπορω να βαλω τα κλαμματα ή να αρχισω να εκτοξευω αντικειμενα προς διαφορες κατευθυνσεις απο τον θυμο μου. Γενικα νιωθω οτι ολα μου τα συναισθηματα εχουν φτασει στα ακρα. Ειχαν δηλαδη. Τωρα τελευταια ειναι πιο ηπια καπως.

Κακα τα ψεματα, μονοι μας δεν ειμαστε. Μονο εγω εχω τη μανα μου να μου χτυπαει την πορτα και να με ρωταει αν ειμαι καλα καθε φορα που τσαντιζομαι; Μονο εγω εχω τον πατερα μου να φοβαται καθε φορα που με βλεπει να κλαιω; Μονο εγω εχω φιλους με τους οπους κλαιμε και θυμωνουμε παρεα;(:P)

Σιγουρα οχι. Απλα αυτο το θεμα της ''μοναξιας'' για καποιο λογο εχει πουλησει πολυ. "ααααααα ειμαι εφηβη ααααααααααα ειμαι μονη αααααααααα θα πεθανω''.

Νοοοοτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top