Φοιτητική ζωή vs Σχέση

opoulos

Νεοφερμένος

Ο opoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Και όμως.Μπορείς στα 18 σου να έχεις γνωρίσει έναν μοναδικό άνθρωπο,που νιώθεις ότι σε ολοκληρώνει και είναι απαραίτητος για να είσαι ευτυχισμένος.Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό που ισχυρίζεστε πολλοί άνθρωποι.Το ότι κάποιος δεν έχει νιώσει ποτέ μέχρι τα 18 του κάτι τόσο δυνατό δεν πάει να πει ότι δεν το έχει νιώσει κάποιος άλλος,σίγουρα βέβαια είναι πιο σπάνιο,κ πολλές φορές το μπερδεύουμε με εφηβικές μπούρδες,αλλά πιστεύω πολύ έντονα ότι ΜΠΟΡΕΙΣ να γνωρίσεις τον ιδανικό άνθρωπο.Άλλωστε,γιατί υπάρχουν φιλίες που ξεκίνησαν κάπου στο γυμνάσιο ή στο δημοτικό και κρατάνε μέχρι τα 40-50,κ βάλε? γιατί αυτό το θεωρούμε φυσιολογικό?Αξιοθαύμαστο μεν,αλλά δεν είμαστε καθόλου τόσο δύσπιστοι,όπως αν συμβαίνει αυτό σε μια σχέση...

Και σε γενικές γραμμές αυτό το ποστ ήταν πολύ σκληρό,ανελέητο θα έλεγα..
-----------------------------------------

οοο,οπότε είσαι ο γνωστός όπουλος! :D
Γαμάααατο:)
βρε κοίτα μικρός που είναι ο κόσμος,με τη Χρίστα το συζητούσαμε btw xD
Μα δεν έχετε ήδη περάσει με την κοπέλα σου ένα διάστημα σε απόσταση?Γιατι σε φοβίζει?
ναι αν και δεν ειμαι σιγουρος για το ποια εισαι...Δεν ξερω παντως φοβαμαι πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Εχμεχ δε συγκρίνεται η ελευθερία και οι ευκαιρίες που θα προκύψουν κατά τη διάρκεια της φοιτητικής ζωής με τις αντίστοιχες της μαθητικής ζωής.

Συμφωνώ απόλυτα... Ιδιαίτερα για τα κορίτσια αλλάζουν πάρα πολλά. Και αυτή η αίσθηση ελευθερίας... Τι να πω ;;; Ας ελπίσουμε να μείνουν πιστές ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
ναι αν και δεν ειμαι σιγουρος για το ποια εισαι...Δεν ξερω παντως φοβαμαι πολυ...

Ε,από δω είμαι κ γω xD Επισκεπτόσουν συχνά το Β1,το τμήμα μας φετος:P
Κοίτα,εγώ πέρυσι αντιμετώπισα την ίδια κατάσταση,βέβαια η απόσταση ήταν μικρή,αγιος-ηράκλειο,και το πήρα τελείως χαλαρά,πίστευα ότι δεν θα έχουμε κανένα πρόβλημα κ όλα θα είναι μέλι γάλα.Αλλά σκατούλες:PΣτην πρώτη βδομάδα πάνω άρχισα κάτι γυναικουλίστικα,γιατί περίμενα ότι θα συνεχίσω να έχω την αναπόσπαστη προσοχή του,και μου κακοφάνηκε που άρχισε να ασχολείται και με άλλα πράγματα εκτός από μενα, άσε...Και όλα από κει κ πέρα πήγαν κατά διαόλου.Κατάφερα να τον κάνω να απομακρύνεται όλο και περισσότερο,κ στο τέλος χωρίσαμε.Βέβαια,φέτος λέμε να κανουμε άλλη μια προσπάθεια,κ αυτή τη φορά θα είμαι τύπος και υπογραμμός:xixi:
Νομίζω ότι αν υπάρχει πραγματική αγάπη,που φαίνεται ότι υπάρχει,και θέληση και από τους 2 σας,μπορείτε να τα καταφέρετε:)Βέβαια,η σχέση από απόσταση έχει πολλά μείον,μη γελιόμαστε,στο τέλος μπορεί να σας κουράσει η όλη κατάσταση και να το διαλύσετε:giveup:Αλλά μπορείτε κάλλιστα να κάνετε τα αρνητικά θετικά,να επωφεληθείτε από το γεγονός ότι είστε μακριά.
Και αυτό που πρέπει να προσέξεις πάρα πολύ είναι ο ένας να έχει επαφή με την καθημερινότητα του άλλου,δε λέω να είστε όλη μέρα στα τηλέφωνα,αλλά είναι πάρα παρα πολύ σημαντικό να κρατάτε επαφή και να ξέρεις πως περνάει το χρόνο της,που είναι τα στέκια της,πως της φαίνεται η σχολή,τι πρωινό τρώει,κτλ..ίσως να φαίνονται άσχετα κ άνευ σημασίας,αλλά μην κάνεις το λάθος να τα παραλείψεις.Μπορείτε να δοκιμάσετε να κάνετε κ διάφορα πράγματα ταυτόχρονα,να βλέπετε ας πούμε την ίδια ταινία και να τη σχολιάζετε ταυτόχρονα απ'το τηλέφωνο,ή να κοιτάτε την ίδια ώρα το φεγγάρι.Χαζούλικα πράγματα,αλλά θα σας κάνουν να νιώθετε κοντά:)
μη φοβάσαι,απλά μια τέτοια σχέση είναι πολύ πιο εύθραυστη από την κανονική,αλλά αν αξίζει...:)
Αμα σκεφτώ τίποτα άλλο θα το ρίξω :iagree:
-----------------------------------------
Συμφωνώ απόλυτα... Ιδιαίτερα για τα κορίτσια αλλάζουν πάρα πολλά. Και αυτή η αίσθηση ελευθερίας... Τι να πω ;;; Ας ελπίσουμε να μείνουν πιστές ! :P
και συ δηλαδή φοβάσαι να μη στην κάνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

opoulos

Νεοφερμένος

Ο opoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Και όμως.Μπορείς στα 18 σου να έχεις γνωρίσει έναν μοναδικό άνθρωπο,που νιώθεις ότι σε ολοκληρώνει και είναι απαραίτητος για να είσαι ευτυχισμένος.Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό που ισχυρίζεστε πολλοί άνθρωποι.Το ότι κάποιος δεν έχει νιώσει ποτέ μέχρι τα 18 του κάτι τόσο δυνατό δεν πάει να πει ότι δεν το έχει νιώσει κάποιος άλλος,σίγουρα βέβαια είναι πιο σπάνιο,κ πολλές φορές το μπερδεύουμε με εφηβικές μπούρδες,αλλά πιστεύω πολύ έντονα ότι ΜΠΟΡΕΙΣ να γνωρίσεις τον ιδανικό άνθρωπο.Άλλωστε,γιατί υπάρχουν φιλίες που ξεκίνησαν κάπου στο γυμνάσιο ή στο δημοτικό και κρατάνε μέχρι τα 40-50,κ βάλε? γιατί αυτό το θεωρούμε φυσιολογικό?Αξιοθαύμαστο μεν,αλλά δεν είμαστε καθόλου τόσο δύσπιστοι,όπως αν συμβαίνει αυτό σε μια σχέση...

Και σε γενικές γραμμές αυτό το ποστ ήταν πολύ σκληρό,ανελέητο θα έλεγα..
-----------------------------------------

οοο,οπότε είσαι ο γνωστός όπουλος! :D
Γαμάααατο:)
βρε κοίτα μικρός που είναι ο κόσμος,με τη Χρίστα το συζητούσαμε btw xD
Μα δεν έχετε ήδη περάσει με την κοπέλα σου ένα διάστημα σε απόσταση?Γιατι σε φοβίζει?

Ε,από δω είμαι κ γω xD Επισκεπτόσουν συχνά το Β1,το τμήμα μας φετος:P
Κοίτα,εγώ πέρυσι αντιμετώπισα την ίδια κατάσταση,βέβαια η απόσταση ήταν μικρή,αγιος-ηράκλειο,και το πήρα τελείως χαλαρά,πίστευα ότι δεν θα έχουμε κανένα πρόβλημα κ όλα θα είναι μέλι γάλα.Αλλά σκατούλες:PΣτην πρώτη βδομάδα πάνω άρχισα κάτι γυναικουλίστικα,γιατί περίμενα ότι θα συνεχίσω να έχω την αναπόσπαστη προσοχή του,και μου κακοφάνηκε που άρχισε να ασχολείται και με άλλα πράγματα εκτός από μενα, άσε...Και όλα από κει κ πέρα πήγαν κατά διαόλου.Κατάφερα να τον κάνω να απομακρύνεται όλο και περισσότερο,κ στο τέλος χωρίσαμε.Βέβαια,φέτος λέμε να κανουμε άλλη μια προσπάθεια,κ αυτή τη φορά θα είμαι τύπος και υπογραμμός:xixi:
Νομίζω ότι αν υπάρχει πραγματική αγάπη,που φαίνεται ότι υπάρχει,και θέληση και από τους 2 σας,μπορείτε να τα καταφέρετε:)Βέβαια,η σχέση από απόσταση έχει πολλά μείον,μη γελιόμαστε,στο τέλος μπορεί να σας κουράσει η όλη κατάσταση και να το διαλύσετε:giveup:Αλλά μπορείτε κάλλιστα να κάνετε τα αρνητικά θετικά,να επωφεληθείτε από το γεγονός ότι είστε μακριά.
Και αυτό που πρέπει να προσέξεις πάρα πολύ είναι ο ένας να έχει επαφή με την καθημερινότητα του άλλου,δε λέω να είστε όλη μέρα στα τηλέφωνα,αλλά είναι πάρα παρα πολύ σημαντικό να κρατάτε επαφή και να ξέρεις πως περνάει το χρόνο της,που είναι τα στέκια της,πως της φαίνεται η σχολή,τι πρωινό τρώει,κτλ..ίσως να φαίνονται άσχετα κ άνευ σημασίας,αλλά μην κάνεις το λάθος να τα παραλείψεις.Μπορείτε να δοκιμάσετε να κάνετε κ διάφορα πράγματα ταυτόχρονα,να βλέπετε ας πούμε την ίδια ταινία και να τη σχολιάζετε ταυτόχρονα απ'το τηλέφωνο,ή να κοιτάτε την ίδια ώρα το φεγγάρι.Χαζούλικα πράγματα,αλλά θα σας κάνουν να νιώθετε κοντά:)
μη φοβάσαι,απλά μια τέτοια σχέση είναι πολύ πιο εύθραυστη από την κανονική,αλλά αν αξίζει...:)
Αμα σκεφτώ τίποτα άλλο θα το ρίξω :iagree:
-----------------------------------------

και συ δηλαδή φοβάσαι να μη στην κάνει?
Α μαλλον θα σε ξερω...το τμημα του Παναγιωτη λες...μαλιστα.Αυτα που μου ειπες πανω κατω τα γνωριζω γιατι ουσιαστικα ετσι περνουσαμε και περυσι.Καποιεσ στιγμες ειμαι αισιοδοξος γιατι φετος θα μπορω να την βλεπω πιο ευκολα,αλλα μετα παλι σκατα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
ρε φίλε θα βρεις άλλη... μην αγχώνεσαι !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Α μαλλον θα σε ξερω...το τμημα του Παναγιωτη λες...μαλιστα.Αυτα που μου ειπες πανω κατω τα γνωριζω γιατι ουσιαστικα ετσι περνουσαμε και περυσι.Καποιεσ στιγμες ειμαι αισιοδοξος γιατι φετος θα μπορω να την βλεπω πιο ευκολα,αλλα μετα παλι σκατα.

ναι,με τον Παναγιώτη είμαι.100% με ξέρεις φατσικά :Pέκανες και κάτι ντου όταν είχαμε μάθημα με την Λουκάκη :lol:
όοοοχι,δεν θέλω τέτοια,θα είσαι μόνιμα αισιόδοξος,κ όλα θα πάνε καλά:)
-----------------------------------------
ρε φίλε θα βρεις άλλη... μην αγχώνεσαι !!!
χαχα,κοίτα βρε έναν αναίσθητό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
ναι,με τον Παναγιώτη είμαι.100% με ξέρεις φατσικά :Pέκανες και κάτι ντου όταν είχαμε μάθημα με την Λουκάκη :lol:
όοοοχι,δεν θέλω τέτοια,θα είσαι μόνιμα αισιόδοξος,κ όλα θα πάνε καλά:)
-----------------------------------------

χαχα,κοίτα βρε έναν αναίσθητό:P
μπα δεν το πε για αυτό το είπε παρηγορικά!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
μπα δεν το πε για αυτό το είπε παρηγορικά!!:D
Μωρέ ναι,οταν βλέπεις όμως έναν τρελά ερωτευμένο άνθρωπο(βλ.:αισθανομαι πως ειναι ο ανθρωπος της ζωης μου...Δεν θελω να χωρισουμε για κανενα λογο...αισθανομαι πως αν την χασω θα πεθανω.) δεν λες τέτοια.:P
Να τον ενθαρρύνεις προσπαθείς :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Μωρέ ναι,οταν βλέπεις όμως έναν τρελά ερωτευμένο άνθρωπο(βλ.:αισθανομαι πως ειναι ο ανθρωπος της ζωης μου...Δεν θελω να χωρισουμε για κανενα λογο...αισθανομαι πως αν την χασω θα πεθανω.) δεν λες τέτοια.:P
Να τον ενθαρρύνεις προσπαθείς :xixi:

Απλά οι εκάστοτε νέες καταστάσεις δημιουργούν και νέα συναισθήματα. Όσο εύκολα γεννιούνται συναισθήματα τόσο εύκολα πεθαίνουν και μετά ξαναγεννιούνται... :no1::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Και σε γενικές γραμμές αυτό το ποστ ήταν πολύ σκληρό,ανελέητο θα έλεγα..
Κάνω ότι καλύτερο μπορώ, αλήθεια σου λέω

Διαφωνώ μαζί σου και το χω πει ήδη.
Αν εσύ θεωρείς ότι έχεις γνωρίσει το σημαντικότερο άνθρωπο της ζωής και είσαι έτοιμη να θυσιάσεις τα πάντα, τότε κάντο.
Αλλά το θέμα είναι ότι δεν θα το κάνεις, επομένως ας αφήσουμε τους υπερβολικούς συναισθηματισμούς που καταντούν κλισέ.
(δεν απευθύνομαι προσωπικά εννοείται)
ναι,με τον Παναγιώτη είμαι.100% με ξέρεις φατσικά :Pέκανες και κάτι ντου όταν είχαμε μάθημα με την Λουκάκη :lol:
Πού αλλού θα έκανε ντου κάποιος άλλωστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Απλά οι εκάστοτε νέες καταστάσεις δημιουργούν και νέα συναισθήματα. Όσο εύκολα γεννιούνται συναισθήματα τόσο εύκολα πεθαίνουν και μετά ξαναγεννιούνται... :no1::)
όχι πάντα!!:nono:
-----------------------------------------
Μωρέ ναι,οταν βλέπεις όμως έναν τρελά ερωτευμένο άνθρωπο(βλ.:αισθανομαι πως ειναι ο ανθρωπος της ζωης μου...Δεν θελω να χωρισουμε για κανενα λογο...αισθανομαι πως αν την χασω θα πεθανω.) δεν λες τέτοια.:P
Να τον ενθαρρύνεις προσπαθείς :xixi:
αα δεν το είδα σορυ ναι συμφωνώ!!:iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Κάνω ότι καλύτερο μπορώ, αλήθεια σου λέω

Διαφωνώ μαζί σου και το χω πει ήδη.
Αν εσύ θεωρείς ότι έχεις γνωρίσει το σημαντικότερο άνθρωπο της ζωής και είσαι έτοιμη να θυσιάσεις τα πάντα, τότε κάντο.
Αλλά το θέμα είναι ότι δεν θα το κάνεις, επομένως ας αφήσουμε τους υπερβολικούς συναισθηματισμούς που καταντούν κλισέ.
(δεν απευθύνομαι προσωπικά εννοείται)
Ναι,το καταλαβαίνω αυτό που λες,και είναι καλό να είναι κάποιος ρεαλιστής αντί να πετάει στα σύννεφα αλλα δεν μπορούμε να αποκλείσουμε το γεγονός ότι κάτι τέτοιο(να βρεις εναν μοναδικό άνθρωπο που σε γεμίζει και θα μπορούσε να είναι μαζί σου για το υπόλοιπο της ζωής σου σε τόσο μικρή ηλικία) είναι δυνατό να συμβεί.
Και δεν είναι δα και τόσο απαραίτητο να θυσιάσεις τα πάντα,αφού τον βρήκες.Στην προκειμένη περίπτωση είναι μια απλή σχέση από απόσταση,και μάλιστα όχι μεγάλη,το ότι ο dear opoulos έχει πάθει αμόκ είναι ένα αλλο θέμα:P
-----------------------------------------
Α μαλλον θα σε ξερω...το τμημα του Παναγιωτη λες...μαλιστα.Αυτα που μου ειπες πανω κατω τα γνωριζω γιατι ουσιαστικα ετσι περνουσαμε και περυσι.Καποιεσ στιγμες ειμαι αισιοδοξος γιατι φετος θα μπορω να την βλεπω πιο ευκολα,αλλα μετα παλι σκατα.

Πάντως μην κάνεις το λάθος να απελπιστείς.Γιατί σίγουρα τα συναισθήματά σου θα περάσουν στην κοπελα σου,και είναι που είναι προβληματική η σχέση από απόσταση,με την συμπεριφορά σου θα γίνει χειρότερη..Το μόνο που θα καταφέρεις είναι να την απομακρύνεις,ειδικά άμα δεν έχει και πολλή υπομονή,κ στο τέλος θα σου πει να τελειώνετε,γιατί θα την έχεις κουράσει...Πραγματικά,μην το κάνεις αυτό...Θα μετανιώσεις και θα πονέσεις πάρα πολύ μετά.[μιλάει η πείρα τώρα:P]Και το πιο πιθανό είναι στο τέλος να γίνουν σκατά τα πράγματα και να μην είναι τίποτα πια όπως πριν αν την φέρεις στα όρια της.
Μια συμβουλή μόνο:να είσαι αισιόδοξος,όχι απελπισμένος,όχι κατσούφης,όχι κακοδιάθετος.Είναι πολύ δύσκολο,αλλά πίστεψε με,λίγοι εκεί έξω θα καταλάβουν πως νιώθεις τώρα,και ακόμα λιγότεροι θα νιώσουν ότι σου είναι δύσκολο να είσαι καλά.Θέλει παρα πολύ προσπάθεια,αλλά πρέπει...πριν να είναι αργά:iagree:
Εύχομαι όλα να πάνε καλά:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
παιδια τωρα ας μν κοροιδευομαστε ζηλια υπαρχει ακομα κ αν ο αλλος ειναι καθε μερα μαζι σου!απλα η αποσταση ειναι δυσκολη γιατι σου λειπει ο αλλος κ δν μπορεις να διαχειριστεις αυτη τν κατασταση...το να κανεις παρεα μονβο με ατομα του ιδιου φιλου ειναι αδυνατον αλλα τουλαχιστον μπορουν να περιοριστουν...παντως η αποσταση συνεπαγεται με πολλεσ υποχωρησεις κ απο τις δυο μεριες..κ κυριως να προσεχεις τα λογια σου γιατι δν θα ειναι ο αλλος μπροστα για να καταλαβει τι εννοεις....


κ να μν φοβασαι μηπως βρει αλλη γιατι αν η σχεση σας ειναι ολοκληρωμενη (απο την αποψη συναισθηματων)κ αγαπατε πραγματικα ο ενας τον αλλο δν θα ενδωσετε στους πειρασμους...ε δν νομιζω να μην μπορει καποιος να συγκρατησει τις ορμες του για ενα μηνα...ελεος....

παντως συμφωνω απολυτα με τα παιδια που ελνε οτι δν πρεπει να παρατησεις τη σχολη σου...σε καμμια περιπτωση....γιατι απο εκει κρινεται το μελλον σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
H ''γκομενα'' αυτη ομως μπορει να ειναι η μεγαλη του αγαπη.Κοιτα βασικα πιστευω και συμφωνω με razorblade οτι ειναι αναλογα το δεσιμο.Θα σου πω να κανεις το λογικο.Μην παρατησεις τις σπουδες σου εγκαταλειποντας τα ονειρα σου αλλα μην εγκαταληψεις και την κοπελα σου λογω της αποστασης.Ποτε δεν ξερεις πως θα ειστε απο αποσταση και ισως να ερθετε και πιο κοντα αν εχετα καιρο να βρεθειτε.Γι αυτο μην εισαι προκατειλλημενος οτι σχεση απο αποσταση οδηγει στον χωρισμο και τετοια..Το χω περασει κ εγω..Ουτε οι πρωτοι ειστε ουτε οι τελευταιοι που βρισκεστε σε αυτη την κατασταση.Γι αυτο μην αγχωνεσαι..Πιστευω να σε βοηθησα λιγο..Τωρα οτι νομιζεις εσυ καλυτερο καντο..:)

ki εγω συμφωνω απολυτα.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

audirs6

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπερα!!Ειμαι αποφοιτος.Εχω περασει ηλεκτρολογια Κοζανης αν και δεν ηταν αυτος ο αρχικος μου στοχος.Μεχρι πριν τις Πανελληνιες ημουν καθετως για Ευελπιδων!!Ομως με την αποτυχια μου αλλαξα σιγα σιγα γνωμη..στραβωσα!(Ο πατερας μου ηταν στρατιωτικος και ετσι μου δοθηκε το ερεθισμα για αυτη την σχολη).Φετος ομως αποφασισα να ξαναδωσω...δεν καιγομαι πλεον τοσο πολυ για Ευλπιδων πια...ετσι σκεφτομαι πρωτα να δωσω και με τα μορια που θα μαζεψω να αποφασισω στο τελος.Απο περυσι ομως τον Φεβρουαριο εχω ξεκινησει μια φανταστικη σχεση με ενα κοριτσι που με αγαπαει και το αγαπαω παρα πολυ!!Ειναι πολυ καλη μαθητρια αν και συχνα αρχιζει και φοβαται οτι δεν θα γραψει καλα.(δινει για πρωτη φορα Πανελληνιες!)Αυτη θελει κυριως παιδαγωγικες,νομικες και φιλολογικες σχολες.Ετσι αρχιζω και φοβαμαι πολυ οτι θα την χασω γιατι ευτυχως ή δυστηχως λογω της αποτυχιας μου ξαναδινω και μενοντας στην ιδια πολυ δεθηκαμε παρα πολυ!!Αρα τι να κανω στο τελος;;;Ξερω οτι θα ειναι ασχημο για την σχεση μας να ειμαστε μακρια ο ενας απο τον αλλο...Ευελπιδων στην Αθηνα;;; ή σε καποια σχολη κοντα στην πολη που θα περασει και αυτη;;(εννοειται οτι αυτη η σχολη να μου αρεσει!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Κατα τη γνωμη μου εαν πραγματικα αγαπιεστε σιγουρα πρεπει να ειστε μαζι γιατι εαν υπαρχει αποσταση θα δημιουργηθουν πολλα προβληματα!!Και εφοσον ειναι δεδομενο οτι θα περασεις καπου που θα σου αρεσει και δεν θα πας καπου αναγκαστικα τοτε θα εχεις 2 σε 1!Και την κοπελα σου και την σχολη της προτιμησης σου!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

audirs6

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
αρα λες να μην φοβαμαι ε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Να φοβασαι οτι με την αποσταση θα εχετε καποια παραπανω προβληματα τα οποια εαν ειστε μαζι δεν θα τα εχετε(στο λεω απο προσωπικη εμπειρια)!!Απλα πρεπει ο ιδιος να ξεκαθαρισεις εαν τρελαινεσαι ακομα για Ευελπιδων ή εαν υπαρχουν και αλλες σχολες που σε ενδιαφερουν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

audirs6

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Την αγαπαω πολυ και δεν ξερω τι να κανω!!Αν την εχω θα ειμαι ευτυχισμενος οτι και αν κανω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Τοτε σιγουρα για μενα πρεπει να ειστε μαζι!!Και οταν με το καλο γραψετε θα αποφασισετε που θα περασετε και ολα οκ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top