Πιστεύετε ότι οι καθηγητές πρέπει να βάζουν σε όλους 20 στη Γ';

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Πάντως βλέπω ότι τα περισσότερα σχόλια μου παίρνουν πολλές αρνητικές ψήφους. Δηλαδή εδώ μέσα οι περισσότεροι νομίζουν ότι ένας ψεύτικος βαθμός είναι κάτι το αξιέπαινο;

Μα και ψευτικος να ειναι στο τελος γινεται προσαρμογη του προφορικου.
Αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα. Το θεμα ειναι οτι κανεις δεν σου εγγυαται την αντικειμενικοτητα των προφορικων και αν ακομη στο δικο σου σχολειο βαθμολογουν αντικειμενικα, ξερεις αν συμβαινει το ιδιο και στα αλλα;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου, ούτε στα δημόσια, ούτε στα ιδιωτικά σχολεία οι χαρισμένοι βαθμοί είναι κάτι το δίκαιο.

Δεν ειναι καθολου δικαιο...θα συμφωνουσα μαζι σου αν στα ιδιωτικα δεν εβαζαν βαθμους για την πλακα τους.....ενω ετσι οπως ειναι τα πραγματα γιατι 2 παιδια π εγραψαν 15 να εχουν διαφορα μοριων επειδη ο ενας (του δημοσιου) ειχε στα τετραμηνα 15 ενω ο αλλος(τ ιδιωτικου) 17?????ετσι οπως ειναι διαμορφωμενα τα πραγματα μας αναγκαζουν να διεκδικουμε βαθμους που δεν μας αξιζουν........δυστυχως ετσι ειναι.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Κατάλαβα και καταλήγω στο ίδιο συμπέρασμα.
(Είχα την εντύπωση ότι υπήρχε μεγαλύτερη διαφορά αλλά και πάλι δεν αλλάζει κάτι).

Πολύ λυπάμαι, αλλά, αν καταλήγεις στο ίδιο συμπέρασμα και δε βλέπεις την αδικία που σου περιέγραψα, κάτι δεν πάει καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Οκ επειδή άρχισαν οι προσβολές και δεν γουστάρω καθόλου λέω να πηγαίνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μα δεν θα ασχοληθώ με τα άλλα!
Άρα από την στιγμή που δεν ασχολούμαι, γιατί να πάρω βαθμό;
Αυτό είναι το θέμα.. ΔΕΝ έχεις χρόνο να ασχοληθείς!!! Ούτε κουράγιο φυσικά.. Το εκπαιδευτικό μας σύστημα είναι έτσι.. Πρέπει να ρίξεις τα μούτρα σου σε 6 μαθήματα και να περάσεις αλλιώς δεν γίνεται.. Δεν λέω για της άλλες τάξεις, μόνο για τη γ λυκείου..

Δεν ξέρω για άλλα σχολεία αλλά στο δικό μας όλοι σχεδόν οι καθηγητές μας είπαν ότι βάζουν καλούς βαθμούς στην γ λυκείου γιατί πολύ απλά καταλαβαίνουν ποιά είναι η κατάσταση και τι πίεση έχουμε.. Πάντως όσα παιδιά έχω ρωτήσει που πήγαν τρίτη τα ίδια με είπαν, δλδ πιστεύω πρέπει να ναι στραβόξυλο ο άλλος για να βάλει χάλια βαθμό στην τρίτη λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kαποια Νεφ

Νεοφερμένος

Η Nεφελη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Απο τη μια γιατι καποιος να παρει ενα βαθμο που δε του αξιζει..
..Απο την αλλη ομως οι ιδιοι οι καθηγητες αναγνωριζουν τη γελοιοτητα των πανελλαδικων και βοηθανε καπως με αυτο το τροπο ..
Εγω θα ελεγα να ""χαριζονται"" βαθμοι, οχι ομως με τεραστια διαφορα. Επομενως , οχι σε ολους 20 σαφως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Οι καθηγητές στην Γ' Λυκείου δεν ξέρουν όπως ξέρουν σε άλλες τάξεις πόσο μπορεί να γράψει ένας μαθητής γιατί στην τρίτη κανείς δεν συμμετέχει στο μάθημα, παρά μόνο για επιπλέον σημειώσεις.
Κατ'εμέ οι καθηγητές θα πρέπει να βάζουν βαθμούς και σύμφωνα με αυτά που βλέπουν, αλλά δεν θα πρέπει να επηρεάζονται κατά πολύ από τη μη συμμετοχή των παιδιών.
Πέρισυ, μια καθηγήτρια έβαλε σ'όλους μας βαθμούς σύμφωνα με αυτά που έβλεπε και όλοι πέσαμε πάνω της να την "φάμε" (είχε βάλει μέχρι και 12 σε παιδιά που δούλευαν για να δώσουν πανελλήνιες), αλλά δεν ξέραμε οι χαζοί πόσο δίκιο θα'χε. Μια κοπέλα πήγε στο διευθυντή και στην δασκάλα επειδή της έβαλε 14 (κόρη φιλολόγου βλέπετε - πως είναι δυνατόν να γράψει 14!) και στο τέλος έγραψε 13,8.
Εν ολίγοις, είχε προβλέψει τα αποτελέσματά μας από το πρώτο τετράμηνο, αλλά αυτό μπορεί να λειτουργήσει αρνητική, μπορεί κάποιος να'χει συνηθίσει στα 90 και στα 100 του φροντιστηρίου και μόλις δει το 15 να τα παρατήσει..

Για την ιστορία, εμένα μου έβαλε 17 κι έγραψα 18. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrictian

Νεοφερμένος

Η xrictian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Πιστευω πως πρεπει να βοηθουν τους μαθητες τους, προσθετοντας 2 εως 3 βαθμους το πολυ.
Αφου γνωριζουν οτι ο προφορικος αποτελει μολις το 30% του βαθμου, ε..ας βαλουν κι αυτοι ενα χερακι μπας και περασουμε κι εμεις καπου !! ........... !!!αχχχ το θελω τοοοοοοοοσο πολυ!:alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Ναι πρέπει να βάζουν. Αν η κολλητή μου είχε 20 στο ΑΟΘ, θα περνούσε στο οικονομικό Θεσσαλονίης. Το 18 της στοίχησε τα 10 μόρια που έχασε και δεν έπιασε τη σχολή. Τον γαμάς ή δε τον γαμάς αυτόν τον καθηγητή τώρα; Επειδή είναι μαλάκας και δεν βάζει 20, η κοπέλα θα αναγκαστεί να δώσει του κόσμου τα λεφτά να πάει σε άλλη πόλη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John 95

Νεοφερμένος

Ο John 95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Eιναι πολυ δυσκολο ενα απολυτηριο γυρω στο 18-18.2; Πρεπει να διαβαζεις κανονικα τα μαθηματαν της γενικης παιδειας; Μεχρι στιγμης συμμετεχω οσο μπορω σε εναν αρκετα ικανοποιητικο βαθμο αλλα δεν ξερω αν θα παω καλα στα διαγωνισματα τετραμηνου.


Τα μηνύματα προήλθαν από το θέμα Τι βαθμό πήρατε στο Απολυτήριο Λυκείου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Eιναι πολυ δυσκολο ενα απολυτηριο γυρω στο 18-18.2; Πρεπει να διαβαζεις κανονικα τα μαθηματαν της γενικης παιδειας; Μεχρι στιγμης συμμετεχω οσο μπορω σε εναν αρκετα ικανοποιητικο βαθμο αλλα δεν ξερω αν θα παω καλα στα διαγωνισματα τετραμηνου.
Δυσκολο? Με τη σεσουλα τους βαζουν τους βαθμους στη Γ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Δυσκολο? Με τη σεσουλα τους βαζουν τους βαθμους στη Γ.:P
όχι παντου ΔΥΣΤΥΧΩΣ!
σε εμας κατα γενικη ομολογια ήταν πολυ αυστηροι και ακομα χειροτεροι στις εξετασεις τις ενδοσχολικες ..ελεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Δυσκολο? Με τη σεσουλα τους βαζουν τους βαθμους στη Γ.:P
Οχι σε ολα τα σχολεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Οχι, ωστοσο ενα μπονους υπαρχει σε ολα, ας μην εθελοτυφλουμε.Μπορει να μην ειναι μπονους καλυτερου βαθμου, αλλα ευκολοτερων θεματων, που στην τελικη εχει το ιδιο αποτελεσμα, 20. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John 95

Νεοφερμένος

Ο John 95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δυσκολο? Με τη σεσουλα τους βαζουν τους βαθμους στη Γ.:P

Koιταξε και σε εμας μας ειπαν θα μας βοηθησουν αλλα πρεπει να συμμετεχουμε και λιγο στο μαθημα και φυσικα να μην κανουμε αλλα μαθηματα στην ταξη. Δηλαδη στο δικο σου σχολειο ολοι ειχατε 19αρια και 20αρια χωρις διαβασμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
ρε παιδιά,εμείς μέχρι και τεστ φυσική γενικής θα γράφουμε...δε μπορεί να έχει και απαιτήσεις να διαβάζουμε στο σπίτι..εγώ πάντως στις ώρες του αοθ (δεν το δινω πανελλαδικα,απλα το διαλεξα για να ειμαι με την κολλητη μου -ωστοσο αποτυχαμε :( - ),των αγγλικών,κάποιες φορές στα μαθηματικά γενικής και λίγες φορές στη φυσική κάνω τα φροντιστηριακά μου :P λέτε να ζημιωθώ αρκετά στα διαγωνίσματα;εσείς πώς τα καταφέρατε; (για τα μαθηματικα,παλι καλα εχω την περσινη μου καθηγητρια και ισως με βοηθησει 1-2 ωρες μια μερα πριν το διαγωνισμα,αν της το ζητησω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
ρε παιδιά,εμείς μέχρι και τεστ φυσική γενικής θα γράφουμε...δε μπορεί να έχει και απαιτήσεις να διαβάζουμε στο σπίτι..εγώ πάντως στις ώρες του αοθ (δεν το δινω πανελλαδικα,απλα το διαλεξα για να ειμαι με την κολλητη μου -ωστοσο αποτυχαμε :( - ),των αγγλικών,κάποιες φορές στα μαθηματικά γενικής και λίγες φορές στη φυσική κάνω τα φροντιστηριακά μου :P λέτε να ζημιωθώ αρκετά στα διαγωνίσματα;εσείς πώς τα καταφέρατε; (για τα μαθηματικα,παλι καλα εχω την περσινη μου καθηγητρια και ισως με βοηθησει 1-2 ωρες μια μερα πριν το διαγωνισμα,αν της το ζητησω..
Εγώ μαθηματικά και φυσική παρακολουθώ πάντα στην τάξη για να μην χάσω επαφή, αφού δν τα διαβάζω που δεν τα διαβάζω σπίτι. Το να κάνεις τα φροντιστηριακά εν ώρα άλλου μαθήματος, δε θεωρώ ότι βοηθάει διότι δε συγκεντρώνεται το μυαλό όπως πρέπει. Τσάμπα κούραση είναι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostalas

Νεοφερμένος

Ο Kostalas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Οι καθηγητές χαρίζουν πάντα στους βαθμούς τετραμήνου και συνήθως είναι επιεικείς και στις τελικές εξετάσεις :) Προσωπικά πιστεύω ότι το να διαβάζεις μέσα στη χρονιά είναι μπελάς και ότι θα αρκέσουν μερικές ώρες διαβάσματος στο τέλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John 95

Νεοφερμένος

Ο John 95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Οι καθηγητές χαρίζουν πάντα στους βαθμούς τετραμήνου και συνήθως είναι επιεικείς και στις τελικές εξετάσεις :) Προσωπικά πιστεύω ότι το να διαβάζεις μέσα στη χρονιά είναι μπελάς και ότι θα αρκέσουν μερικές ώρες διαβάσματος στο τέλος

Καταρχας σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Ναι συμφωνω με το διαβασμα μεσα στην χρονια οτι ειναι περιττο ουτε και γω δεν θα το κανω προσπαθω να συμμετεχω οσο μπορω και οταν γινεται ησυχια στην ταξη και στο διαγωνισμα θα προπαθησω να μαζεψω οτι μπορω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Εγώ μαθηματικά και φυσική παρακολουθώ πάντα στην τάξη για να μην χάσω επαφή, αφού δν τα διαβάζω που δεν τα διαβάζω σπίτι. Το να κάνεις τα φροντιστηριακά εν ώρα άλλου μαθήματος, δε θεωρώ ότι βοηθάει διότι δε συγκεντρώνεται το μυαλό όπως πρέπει. Τσάμπα κούραση είναι.
σε αυτό συμφωνώ και καλά κάνεις..αλλά τι να κάνω που θέλω να κάνω τα δικά μου εκείνην τη στιγμή..μωρέ 1-2 ωρίτσες μόνο,έτσι σαν απλή ιδέα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top