Δουλειά για φοιτητές

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Αν προσπαθήσω να βρω ιδιαίτερα αγγλικά? Έχω κι εγώ michigan proficiency.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Κι εγώ εκείνες τις παλιές εποχές κάτι τέτοιο έψαχνα, χαρτζιλίκι παράλληλα με τη σχολή.Έχω να πω τα εξής: τηλεφωνήτρια σε εισερχόμενες κλήσεις τετράωρο είναι καλά.Εξερχόμενες είναι αντίθετα π.χ. εκείνες οι αντιπαθητικές κλήσεις που μας κάνουν στο σπίτι καθημερινά για να προωθήσουν κάποιο προιόν.(Αυτές έκανα, το ομολογώ, για δύο συναπτούς μήνες.)Φυσικό και επόμενο, συχνά-πυκνά μες στη μέρα ακούς τα εξ αμάξης, γιατί κάποιον διέκοψες...κάποιον ξύπνησες..Η προώθηση προιόντων σε σούπερ μάρκετ είναι καθαρή εκμετάλευση.Οχτάωρη ορθοστασία, σε διάφορα μαγαζιά της Αττικής, Παρ-Σαβ-Δευτ., να λες το ίδιο ποιηματάκι όλη μέρα, και να στέκεσαι στο ίδιο σημείο (συνήθως να ξεπαγιάζεις ταυτόχρονα μπροστά στο ανοιχτό ψυγείο με τους χυμούς-γάλατα- γιαούρτια κλπ)μπλιαξ.Πολύ καλή φάση, ήταν τα ιδιαίτερα, διάβασμα παιδιού δημοτικού.Δεν βγαίνουν όλα τα μαθήματα σε μία ώρα, επομένως ανάλογα βέβαια και με το παιδί, έχεις από 1-3 ώρες δουλειά την ημέρα, σίγουρα καλύτερα λεφτά από την προώθηση, και πολύ πιο ξεκούραστα και ευχάριστα.Η προετοιμασία είναι ελάχιστη.Τέλος, τα προγράμματα προώθησης τσιγάρων-ποτών αξίζουν, αν έχεις και γερό στομάχι, και δε γυρίσεις να πετάξεις καμιά σφαλιάρα σε κανά λιγούρι που θα κάνει άκομψο σχόλιο.Για τα ιδιαίτερα Αγγλικών, μόνο A-B junior αν το κάνεις για χαρτζιλίκι, που δεν έχει προετοιμασία.Ακόμα και για Α Class, σου τρώει χρόνο η διόρθωση εκθέσεων, προετοιμασίας κλπ κι αν δεν τον έχεις ή δε θέλεις να τον διαθέσεις, είναι κρίμα να το χαντακώσεις το παιδάκι.(Αφού μιλάμε για παράλληλη ενασχόληση με κάτι άλλο και όχι για επάγγελμα που θα ακολουθήσει το άτομο.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
εγω απο φετος θα ειμαι φοιτητρια..κ μαλλον ψυχολογια..η σχολη απο οτι εχω ακουσει δε θελει κ πολλη λουφα (οχι οτι δε θα κανω εννοειται!:P) θελω να δουλεψω,αλλα σαν σερβιτορα πωσ καταφερνεις να εισαι ενταξει κ στισ υποχρεωσεισ της σχολης?ειδικα οταν δουλευεισ βραδυ,πωσ πας το πρωι στην σχολη?κ οταν δουλευεισ πρωι,δε χανεις αρκετα μαθηματα? νομιζω οτι ειναι καλυτερο μια δουλεια με σταθερο ωραριο για να ξερεις κ τι σ γινεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
αυτο που ειπες kostandinaki! για τν γραμματεα μου φανηκε καλη ιδεα..αλλα πως θα βρω δουλεια σ'αυτο τν τομεα?εχει αγγελιες?
κυριως εψαχνα μια δουλεια χαλαρη γιατι θα θελω να πηγαινω κ στο νησι μου κανα σ/κ κ τις διακοπες επομενως θα πρεπει να αλλαζω δουλεια καθε 3 μηνο.....αχ!δν ξερω τι να κανω...και βραδυ δεν θελω να δουλεψω γιατι ειμαι πολυ φοβιτσιαρα..κατι σαν τηλε φωνητρια ηθελα...κ το βιντεο κλαμπ δν ειναι κακο...σκεφτομουν οτι οι κοπελες περισσοτερο θα μπορουσαν να φυλανε κ παιδακια..εγω εκανα babysitting για 1 καλοκαιρι σε 2 παιδακια κ ηταν καλα...βεβαια τα χρηματα δν ειναι κ πολυ καλα..επαιρνα 40Ε τις 3 μερες κ ημουν 9-1 αλλα ειχε γελιο κ δν ηταν κ κουραστικα...κ τα μαθηματα ειναι πολυ καλη ιδεα...τα αγγλικα δν τα κατεχω μονο lower εχω αλλα σε παιδακια δημοτικου πιστευω οτι θα μπορουσα να τα βγαλω περα με μια δυσκολια στα μαθηματικα κ τη φυσκη αλλα ενταξει...μηπως ξερετε ποσα λεφτα παιρνουν τν ωρα?
-----------------------------------------
fragl πως βρηκες δουλεια για τα ιδιαιτερα?εβαλες αγγελιες οτι κανεις μαθηματα?ηταν καλα τα παιδακια η οι γονεις γιατι εχω ακουσει οτι εχουν υπερβολικες απαιτησεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
ρε παιδιά δεν είναι εύκολα τα ιδιαίτερα και ένα proficiency δεν αρκεί...Εγώ κάνω 2 χρόνια φροντηστήριο και ακόμα πάνω από Β class δεν έχω πάρει...Είναι μεγάλη ευθύνη,πρέπει να το πάρετε πολύ σοβαρά το θέμα για να κάτσει...
Κατά την άποψή μου καλύτερα να βοηθάτε στο διάβασμα του σχολείου παιδάκια της γειτονιάς σας στα χαλαρά ή και κάνα babysitting για τις κοπέλες...Τα ιδιαίτερα αγγλικών είναι μεγάλη υπόθεση και οι μαμάδες είναι οι χειρότερες--πιστέψτε με δε θέλετε να μπλέξετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
εγω παλι σκεφτομαι αν βρω να δουλεψω σε κανα κλαμπ,μπαρ,καφε...κλπ μονο για παρασκευες κ σαββατα.εχω ακουσει οτι δινουν 50 τν βραδια συνηθως(σε κλαμπ) κ μ φαινεται μια χαρα 100 ευρω τν εβδομαδα

λογικο ειναι αμα ειναι κανα καλο κλαμπακι να σου δινει ενα 50αρικο τη βραδια ... αφου ξεκωλονεσε ολο το βραδυ και πας σπιτι το πρωι ...
Δεν ειναι και οτι πιο ευκολο αλλα τα λευτα ειναι καλα
Ενας φιλος μου δουλευε ετσι ... κυριακη βραδυ εκει και μολις σχολαγε ερχοταν να γραψει πανελληνιες ... (δεν ειχε σκοπο να περασει πουθενα φυσικα ... μονο το απολυτηριο ηθελε:()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Koan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Εσθονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Εγώ πάλι παίζω μπάσκετ απο πολύ μικρός. Εφοσον τέλειωσα το σχολείο ζήτησα απο την ομάδα μου και μου δώσανε 3 τμήματα μινι-παμπαιδικά και προπονούσα. Βέβαια αυτό δε μπορουν να το κάνουν όλοι (πρεπει να εχεις μια πείρα και να σε ξέρουν στην ομάδα για να σε εμπιστευτούν) αλλά είναι πολύ δύσκολο με τους γονείς οι οποίοι ζητάνε τα πάντα και θελουν ο γιος τους /κορη τους να είναι πρώτοι στην ομάδα.... Επίσης το χειρότερο για εμένα ήτανε οτι κάποιες προπονησεις τους είναι Σαββατοκύριακο πρωί (8κ30) .. Δηλαδή όλη την εβδομάδα πρωινό ξύπνημα + το σαββατοκυριακο.. και είχα δικούς μου αγώνες τις παρασκευές = κόλαση δε θα βγει το ιδιο πρόγραμμα δευτερη χρονιά.... Απο λεφτά πάλι ευτυχώς ήτανε αρκετά (ειχα και 3 τμήματα ομως...) δηλαδή γύρω στα 400 μηνιαίως + 100 επειδή έπαιζα βγήκε το πράγμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Εγώ πάλι παίζω μπάσκετ απο πολύ μικρός. Εφοσον τέλειωσα το σχολείο ζήτησα απο την ομάδα μου και μου δώσανε 3 τμήματα μινι-παμπαιδικά και προπονούσα. Βέβαια αυτό δε μπορουν να το κάνουν όλοι (πρεπει να εχεις μια πείρα και να σε ξέρουν στην ομάδα για να σε εμπιστευτούν) αλλά είναι πολύ δύσκολο με τους γονείς οι οποίοι ζητάνε τα πάντα και θελουν ο γιος τους /κορη τους να είναι πρώτοι στην ομάδα.... Επίσης το χειρότερο για εμένα ήτανε οτι κάποιες προπονησεις τους είναι Σαββατοκύριακο πρωί (8κ30) .. Δηλαδή όλη την εβδομάδα πρωινό ξύπνημα + το σαββατοκυριακο.. και είχα δικούς μου αγώνες τις παρασκευές = κόλαση δε θα βγει το ιδιο πρόγραμμα δευτερη χρονιά.... Απο λεφτά πάλι ευτυχώς ήτανε αρκετά (ειχα και 3 τμήματα ομως...) δηλαδή γύρω στα 400 μηνιαίως + 100 επειδή έπαιζα βγήκε το πράγμα..



Αυτο καλο ειναι γιατι παράλληλα γυμνάζεσαι και συ και παιζεις κατι που σ ευχαριστει...Απλα εμενα με ολες τις δουλειες με ανησυχει το γεγονος οτι δεν θα εχω και πολυ χρονο για τη σχολη και ισως να μην ειμαι ενταξει στις υποχρεωσεις και στο διαβασμα μου...σκεφτομαι να δω πρωτα ποσο χρονο χρειαζονται οι παρακολουθησεις και το διαβασμα και στη συνεχεια να πιασψ μια δουλεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Koan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Εσθονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Αυτο καλο ειναι γιατι παράλληλα γυμνάζεσαι και συ και παιζεις κατι που σ ευχαριστει...Απλα εμενα με ολες τις δουλειες με ανησυχει το γεγονος οτι δεν θα εχω και πολυ χρονο για τη σχολη και ισως να μην ειμαι ενταξει στις υποχρεωσεις και στο διαβασμα μου...σκεφτομαι να δω πρωτα ποσο χρονο χρειαζονται οι παρακολουθησεις και το διαβασμα και στη συνεχεια να πιασψ μια δουλεια...
η αληθεια ειναι οτι σε παει πισω ... εγω εδωσα παννελήνιες -δευτερη χρονιά- ετσι αλλα ακολουθουσα το πρόγραμμα 100% και απεδωσε .. ωστοσο μετα εκανα 1 μηνα να βγω απο το σπιτι λογο κούρασης και αυτο εως οτου παω διακοπές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dexter08

Νεοφερμένος

Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
εγω παλι σκεφτομαι αν βρω να δουλεψω σε κανα κλαμπ,μπαρ,καφε...κλπ μονο για παρασκευες κ σαββατα.εχω ακουσει οτι δινουν 50 τν βραδια συνηθως(σε κλαμπ) κ μ φαινεται μια χαρα 100 ευρω τν εβδομαδα

+ γω για κλαμπ με κοβω...μια πρωτη γευση την πηρα το καλοκαιρι, και απο οκτωβρη θα κοιταξω για παρασκευοσαββατα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εγώ κρατάω παιδιά σε δύο σπίτια 2-3 απογεύματα τη βδομάδα. 10 ? / h παίρνω, μείον οι φόροι, στο χέρι μένουν περίπου 8 ? / h. Είναι καλή δουλειά, από την άποψη ότι δε χρειάζεται να διαλέξω ανάμεσα στο μάθημα και τη δουλειά. Τα καλοκαίρια δουλεύω σε ένα λούνα παρκ και για το επόμενο ακαδημαϊκό έτος μου μένουν 2000-2500 ?...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dexter08

Νεοφερμένος

Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
απο πρωτες επαφες που κανω, για dj σε κλαμπ παρασκευοσαββατα εχει μισθο 70-100 ανα βραδυ(αναλογα το μαγαζι) οποτε ως ενα βαθμο καλυπτω τα εξοδα μου και αφηνω μονο το νοικι στους γονεις μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Εγώ κρατάω παιδιά σε δύο σπίτια 2-3 απογεύματα τη βδομάδα. 10 ? / h παίρνω, μείον οι φόροι, στο χέρι μένουν περίπου 8 ? / h. Είναι καλή δουλειά, από την άποψη ότι δε χρειάζεται να διαλέξω ανάμεσα στο μάθημα και τη δουλειά. Τα καλοκαίρια δουλεύω σε ένα λούνα παρκ και για το επόμενο ακαδημαϊκό έτος μου μένουν 2000-2500 ?...

τι εννοεις με τους φορους?σου κολλαγαν κ ενσημα???
α!κ τα παιδακια που τα βρηκες?εβαλες αγγελια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ναι. Οι εν λόγω οικογένειες είχαν βάλει αγγελία, όχι εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
ωραια..τοτε θα ψαξω στις μικρες αγγελιες...ευχαριστω πολυ!!:):thanks::thanks::thanks::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Koan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Εσθονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

Chrysa32485

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Εγώ κρατάω παιδιά σε δύο σπίτια 2-3 απογεύματα τη βδομάδα. 10 ? / h παίρνω, μείον οι φόροι, στο χέρι μένουν περίπου 8 ? / h. Είναι καλή δουλειά, από την άποψη ότι δε χρειάζεται να διαλέξω ανάμεσα στο μάθημα και τη δουλειά. Τα καλοκαίρια δουλεύω σε ένα λούνα παρκ και για το επόμενο ακαδημαϊκό έτος μου μένουν 2000-2500 ?...
τέλειο είναι και με καλό ωράριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ellilili

Νεοφερμένος

Η ellilili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Παιδιά ψάχνω δουλειά (οχι σε καφετερια,μπάρ,κλαμπ κλπ).
Θα ρωτήσω κάτι αλλά μήν με πάρετε με τις πέτρες :P
Κάποτε είχα ακούσει οτι και χωρίς να είσαι επαγγελματίας μεταφραστής ,μπορείς να κάνεις κάποιες μεταφράσεις για ενα μικρό ποσό αν έχεις καλή γνώση.
Ισχύει κάτι τέτοιο? Αν ναί θα εκτιμούσα info...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Παιδιά ψάχνω δουλειά (οχι σε καφετερια,μπάρ,κλαμπ κλπ).
Θα ρωτήσω κάτι αλλά μήν με πάρετε με τις πέτρες :P
Κάποτε είχα ακούσει οτι και χωρίς να είσαι επαγγελματίας μεταφραστής ,μπορείς να κάνεις κάποιες μεταφράσεις για ενα μικρό ποσό αν έχεις καλή γνώση.
Ισχύει κάτι τέτοιο? Αν ναί θα εκτιμούσα info...:)
μια μερα που εψαχνα τα sites για δουλειες,επεσα σε μια αγγελια που ζητουσε μεταφραση ξενων κειμενων με πληρωμη..δε ξερω τισ προυποθεσεις,αλλα η αγγελια ηταν παλια..πιστευω αν ψαξεις στο google θα βρεις κατι σχετικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sabbath

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
κατι ασχετο... γιατι θελετε να δουλεψετε? ειμαι αργοσχολοσ και ειμαι περιοφανοσ γι αυτο..................τεσπα μια καλη ιδεα θα ηταν κανα 4ωρο 4-5 ευρο/ωρα σε NET CAFE....αξιζει ειναι ξεκουραστο και μπορεις να διαβασεις και τπτ παραλιλα.. (λεμε τωραα....)
.....το θεμα ειναι ομος να βρεις ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top