Ποιο είναι το αγαπημένο σας μέρος στη Χημεία;

χρηστοσ17

Νεοφερμένος

Ο χρηστοσ17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
πειτε το αγαπημεβο μεροσ σασ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Harry0000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Εγώ προτιμώ ότι έχει να κάνει με τον πυρήνα του ατόμου (κβαντική - πυρηνική χημεία)

Ποιο είπες πως είναι το δικό σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annmary

Νεοφερμένος

Η annmary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
ΟΡΓΑΝΙΚΗ :jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parantop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Όταν ήμουν μαθητής μου άρεσε η Οργανική.... τώρα όχι πια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.

amalfi

Δραστήριο μέλος

Ο amalfi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
οταν ημουν μαθητης στο Γυμνασιο μου αρεσε η "επιβεβαιωση" που επαιρνα απ τη σχολικη χημεια και απο αλλα μαθηματα (τα καταφερνα)
(τοτε δεν το συνειδητοποιουσα. ελεγα "φοβερη η Χημεια")

-βεβαια μια περιεργεια και κλιση προς τις επιστημες την ειχα-

εκει προς τα μεσα του Λυκειου καταλαβα οτι τη βαριομουν αφορητα...
(αν καναμε ποιοτικο και ζωντανο μαθημα θα χα αλλη αποψη σιγουρα)

τωρα ομως τη βλεπω με αλλο ματι.

εχω κολλησει με την οργανικη!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
ΑΝΟΡΓΑΝΗ :no1:ΦΟΡ ΔΕ ΓΟΥΙΝ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.

Παρομοιως. :P

οταν ημουν μαθητης στο Γυμνασιο μου αρεσε η "επιβεβαιωση" που επαιρνα απ τη σχολικη χημεια και απο αλλα μαθηματα (τα καταφερνα)
(τοτε δεν το συνειδητοποιουσα. ελεγα "φοβερη η Χημεια")

-βεβαια μια περιεργεια και κλιση προς τις επιστημες την ειχα-

εκει προς τα μεσα του Λυκειου καταλαβα οτι τη βαριομουν αφορητα...
(αν καναμε ποιοτικο και ζωντανο μαθημα θα χα αλλη αποψη σιγουρα)

τωρα ομως τη βλεπω με αλλο ματι.

εχω κολλησει με την οργανικη!! :P

ΑΝΟΡΓΑΝΗ :no1:ΦΟΡ ΔΕ ΓΟΥΙΝ
Καλα αν νομιζετε πως αυτο που κανετε στο σχολειο ειναι οργανικη, οργανικη πλαναστε....στο σχολειο δεν μαθαινουμε οργανικη απλα την ακουμπαμε μη πω μονο την αγγιζουμε και ουτε....


Όταν ήμουν μαθητής μου άρεσε η Οργανική.... τώρα όχι πια....
μετα το διτομο του Mc Murry ουτε εμενα:P:P
(οχι ενταξει καλη ειναι και ενδιαφερον σαν μαθημα αλλα δυσκολη:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ΑΝΟΡΓΑΝΗ :no1:ΦΟΡ ΔΕ ΓΟΥΙΝ


Έτσι έτσι:DΑν και δεν έχω κάνει παρα μόνο λίγη οργανική δεν την χώνεψα:P
Mε βάση ότι έχω κάνει μέχρι την Α Λυκείου για να μην παραξηγούμαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Γενικα δε μου αρεσε η χημεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@my_07

Νεοφερμένος

Η @my_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Γενικα δε μου αρεσε η χημεια...

απο την υλη των πανελληνιων το 1ο κεφαλαιο φοβερο και πανευκολο!!!!
Με την οργανικη πιστευω οτι πρεπει να κρατας επαφη καθημερινα γιατι εγω ετσι εκανα γιατι την ειχα αφησει λιγο και τελοσπαντων... καλυτερο το 1ο κεφαλαιο ηλεκτρονιακη δομη περιοδικος πινακας φοβερα!!!!!!!!!!!!!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Harry0000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
απο την υλη των πανελληνιων το 1ο κεφαλαιο φοβερο και πανευκολο!!!!
Με την οργανικη πιστευω οτι πρεπει να κρατας επαφη καθημερινα γιατι εγω ετσι εκανα γιατι την ειχα αφησει λιγο και τελοσπαντων... καλυτερο το 1ο κεφαλαιο ηλεκτρονιακη δομη περιοδικος πινακας φοβερα!!!!!!!!!!!!!!!!:no1:

Και εγώ θεωρώ αυτό το κεφάλαιο από τα καλύτερα, αν όχι το καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οργανική.Τώρα στο πρώτο κεφάλαιο με τα τροχιακά κτλ καλά είναι κι εύκολα,αλλά βαρετά μου φαίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Το 1ο κεφαλαιο μου φαινοταν απιστευτα βαρετο. Αλλα ειναι ευκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Harry0000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Εγώ αντιθέτως το βρίσκω τρομερά ενδιαφέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chem22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chem22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Οι διαμοριακές δυνάμεις και η σύνδεσή τους με τις ιδιότητες των καθαρών σωμάτων και με των μιγμάτων (που είναι εκτός ύλης) είναι από τα πολυ ενδιαφέροντα μέρη της Χημείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Η ανόργανη μου άρεσε...Η οργανική είναι αίσχος... τριμεθυλοχλωρο....απαπαπαπα... ο παππάς που τους έδωσε όνομα ήταν λαμάκας!

Μα πιο πολύ το ένθετο που είχε το βιβλίο γενικής της Δευτέρας για το φαινόμενο του Θερμοκηπίου....Απλά λόγια...χαχαχ Είμαι τεχνολογική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kall1as

Νεοφερμένος

Ο kall1as αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ολη η χημεια ειναι τελεια, εε.. εκτος απο το κομματι με τα ΔH
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lunatic ftw

Νεοφερμένος

Η lunatic ftw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ιοντικες Ισσοροπιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

confusius

Δραστήριο μέλος

Η confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε πολύ η οργανική και ειδικά το κομμάτι με τα "δέντρα". Σαν sudoku ήταν!! :D:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top