Φοιτητικές Εστίες Κομοτηνής

tourtitsa

Νεοφερμένος

Η tourtitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
παιδια.. 9ελω γνωμες για την εστια κομοτηνης. Ειναι καλα? Εχω μπερδευτει λιγακι, γιατι αλλοι λενε πως ειναι χαλια κ αλλοι μια χαρα. :wacko:Δεν 3ερω τι να κανω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ami

Νεοφερμένος

Η Ami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
υπαρχουν και εστιες στην κομοτηνη πανω απο το εμπορικο κεντρο ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΣ!εχω ακουσει απο τους φοιτητες στην κομοτηνη οτι ειναι πολυ καλα ο καθενας μονος του σαν πολυκατοικια ειναι τα διαμερισματακια!και απο απεναντι καθε 20 λεπτα περνανε φοιτητικα λεωφορεια προς πλατεια και στα πανεπιστημια!

Σ αυτές τις εστίες πως μπορείς να μπεις...? Αν μπορούσες να με βοηθήσεις με τον οποιονδήποτε τρόπο θα σου ήμουν πολύ ευγνώμων... Ή έστω αν υπάρχει κάποιο τηλέφωνο να μπορέσω να συνεννοηθώ...! Ευχαριστώ εκ τον προτέρων...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asterokok

Νεοφερμένος

Η asterokok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
isxuei akomh oti ta paidia tou 2ou etous dikaiountai foithtikh estia??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πένη1994

Νεοφερμένος

Η Πένη1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας! Πέρασα στην Κομοτηνή και θα ήθελα μερικές πληροφορίες για την φοιτητική εστία της πόλης. Αρχικά θα ήθελα να μάθω αν τα δωμάτια βρίσκονται σε καλή ή έστω ανεκτή κατάσταση. Επιτρέπεται να φιλοξενήσουμε άτομα στην εστία; Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο ωράριο που πρέπει να βρισκόμαστε εκεί; Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Γεια σας! Πέρασα στην Κομοτηνή και θα ήθελα μερικές πληροφορίες για την φοιτητική εστία της πόλης. Αρχικά θα ήθελα να μάθω αν τα δωμάτια βρίσκονται σε καλή ή έστω ανεκτή κατάσταση. Επιτρέπεται να φιλοξενήσουμε άτομα στην εστία; Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο ωράριο που πρέπει να βρισκόμαστε εκεί; Ευχαριστώ.

Συμπλήρωση στις ερωτήσεις από εμένα:

Είναι υποχρεωτική η συγκατοίκηση με δεύτερο άτομο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πένη1994

Νεοφερμένος

Η Πένη1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Συμπλήρωση στις ερωτήσεις από εμένα:

Είναι υποχρεωτική η συγκατοίκηση με δεύτερο άτομο;

απο ότι ξέρω εγώ δεν μπορείς να διαλέξεις σαν πρωτοετής αν θα εισαι σε μονοκλινο ή σε δικλινο. τυχαία το διαλεγουν οι υπευθυνοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
απο ότι ξέρω εγώ δεν μπορείς να διαλέξεις σαν πρωτοετής αν θα εισαι σε μονοκλινο ή σε δικλινο. τυχαία το διαλεγουν οι υπευθυνοι!

Αυτό που λες ισχύει για την Κομοτηνή, ή γενικά; Νομίζω πως τα πράγματα διαφέρουν από πόλη σε πόλη.

Σε ποια σχολή πέρασες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πένη1994

Νεοφερμένος

Η Πένη1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αυτό που λες ισχύει για την Κομοτηνή, ή γενικά; Νομίζω πως τα πράγματα διαφέρουν από πόλη σε πόλη.

Σε ποια σχολή πέρασες;

οχι συγκεκριμενα για την κομοτηνη. εγω περασα στο τμημα κοινωνικης διοικησης... εσυ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
οχι συγκεκριμενα για την κομοτηνη. εγω περασα στο τμημα κοινωνικης διοικησης... εσυ;

Εγώ στη Νομική.
Εύχομαι τα καλύτερα.:)

Σχετικά με τις εστίες... είναι μέτριες από όσα έχω μάθει.
Στην ανάγκη, όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πένη1994

Νεοφερμένος

Η Πένη1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιο μέλος εδώ που να είναι οικότροφος της φοιτητικής εστίας; Αν ναι, σας παρακαλώ στείλετε μου ένα προσωπικό μήνυμα γιατί θα ήθελα να πάρω κάποιες πληροφορίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KouTaVi

Νεοφερμένος

Η KouTaVi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
up :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Εδώ θα χρειαστώ βοήθεια παιδάκια! Πέρασα Φιλολογία Κομοτηνής και λόγω οικονομικών προβλημάτων θα κάνω αίτηση για την εστία. Μπορεί κάποιος που ΞΕΡΕΙ να με κατατοπίσει πλήρως;; Και η παραμικρή λεπτομέρεια μ ενδιαφέρει ..και νομίζω ότι τηρώ και τις προυποθέσεις ..πολύ χαμηλό εισόδημα,τρίτεκνη ,δίδυμη,αδερφή που σπουδάζει, μακροχρόνια άνεργος γονέας ..αυτά φτάνουν πιστεύω :worry:


Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Εδώ θα χρειαστώ βοήθεια παιδάκια! Πέρασα Φιλολογία Κομοτηνής και λόγω οικονομικών προβλημάτων θα κάνω αίτηση για την εστία. Μπορεί κάποιος που ΞΕΡΕΙ να με κατατοπίσει πλήρως;; Και η παραμικρή λεπτομέρεια μ ενδιαφέρει ..και νομίζω ότι τηρώ και τις προυποθέσεις ..πολύ χαμηλό εισόδημα,τρίτεκνη ,δίδυμη,αδερφή που σπουδάζει, μακροχρόνια άνεργος γονέας ..αυτά φτάνουν πιστεύω :worry:


Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Μπορείς να μπεις στη σελίδα του ΔΠΘ να δεις τι δικαιολογητικά πρέπει να έχεις μαζί σου. Λογικά θα τα γράφει εκεί :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Μπορείς να μπεις στη σελίδα του ΔΠΘ να δεις τι δικαιολογητικά πρέπει να έχεις μαζί σου. Λογικά θα τα γράφει εκεί :)

Έψαξα ...ή δεν γράφει τίποτα ή εγώ είμαι ηλίθια και δεν τα βρίσκω ..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Kαλησπέρα! Οι εστίες της Κομοτηνής είναι σε γενικές γραμμές κατοικήσιμες, Υπάρχουν δύο εστίες η μία μέσα στην πόλη η άλλη στο πανεπιστήμιο. Αυτές που είναι στην πανεπιστημιούπολη είναι οι παλαιές. Υπάρχουν δωμάτια δίκλινα με συγκάτοικο για τους πρωτοετής και μονοκλινα για 2+. Τα δωμάτια, ακόμα και τα δίκλινα, είναι πολύ μικρά αλλά ευτυχώς το καθένα έχει δική του τουαλέτα και κάποια έπιπλα όπως κρεβάτι, ντουλάπα, γραφείο κτλ. Το χειμώνα η θέρμανση ανοίγει 2 ώρες κάθε μέρα αλλά μην ανησυχείς γιατί τα δωμάτια είναι τόσο μικρά που αρκεί και ένα αερόθερμο. Το ρεύμα και το νερό είναι τσάμπα. Δυστυχώς δεν έχω πάει στις καινούριες αυτές που είναι στο εμπορικό, αλλά λένε ότι είναι πολύ καλύτερες.

Αν θυμάμαι καλά τα δικαιολογητικά για τις εστίες βγαίνουν μαζί με αυτά για την εγγραφή σου. Θα πρέπει να περιμένεις μέχρι να βγούν στην ιστοσελίδα του πανεπιστημίου ή αλλιώς δες τα δικαιολογητικά για τις εστίες που χρειάστηκαν το Μάιο, δεν πιστεύω να έχει αλλάξει κάτι. Σε γενικές γραμμές θα χρειαστείς το εκκαθαριστικό σημείωμα από την εφορία, πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης, κάρτα ανεργίας του γονέα κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

KouTaVi

Νεοφερμένος

Η KouTaVi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Επισήμως φοιτήτρια από τον Σεπτέμβρη, λοιπόν! :)
Επειδή όμως έχω αγχωθεί με τα έξοδα και τη στέγαση, μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με τις δημόσιες και τις ιδιωτικές εστίες -κυρίως της Κομοτηνής- ; Δικαιολογητικά, ποσό που πληρώνουμε, κατάσταση στην οποία βρίσκονται... ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ βασικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Επισήμως φοιτήτρια από τον Σεπτέμβρη, λοιπόν! :)
Επειδή όμως έχω αγχωθεί με τα έξοδα και τη στέγαση, μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με τις δημόσιες και τις ιδιωτικές εστίες -κυρίως της Κομοτηνής- ; Δικαιολογητικά, ποσό που πληρώνουμε, κατάσταση στην οποία βρίσκονται... ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ βασικά. :P

https://www.socadm.duth.gr/structure/stuntendcare/ εδώ μπορείς να βρεις τα δικαιολογητικά για την εστία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Καλά ρε τι έμαθα; Στην εστία θα μπούμε τέλη Νοέμβρη-αρχές Δεκέμβρη ;; Και μέχρι τότε που θα μείνουμε στο δρόμο; :wall: :mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KouTaVi

Νεοφερμένος

Η KouTaVi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλά ρε τι έμαθα; Στην εστία θα μπούμε τέλη Νοέμβρη-αρχές Δεκέμβρη ;; Και μέχρι τότε που θα μείνουμε στο δρόμο; :wall: :mpinelik:

αχου τι ωραίαααααααααααααα... :(
καλά, με βλέπω να συγκατοικώ για πάντα με τη φίλη μου, στο σπίτι που νοίκιασε. :P
εγώ πάντως, θα κοιτάξω για φοιτητικό δωμάτιο σε ξενοδοχείο... γύρω στα 200 το μήνα είναι, νομίζω...
τι να κάνεις;;; θ'αρχίσει από τώρα το μασούρι :P ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
αχου τι ωραίαααααααααααααα... :(
καλά, με βλέπω να συγκατοικώ για πάντα με τη φίλη μου, στο σπίτι που νοίκιασε. :P
εγώ πάντως, θα κοιτάξω για φοιτητικό δωμάτιο σε ξενοδοχείο... γύρω στα 200 το μήνα είναι, νομίζω...
τι να κάνεις;;; θ'αρχίσει από τώρα το μασούρι :P ...

Λογικά και γω κάπως έτσι θα κάνω , έχω και κάτι εισητήρια από τον ογα , θα τα εξαντλήσω κι αυτά ...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top