Πιστεύετε στον εαυτό σας;

Traveller

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
σε μένα οχι.....πιστευω όμως στον θεο.

Συμφωνω.

Εγω,παροτι κανω μεγαλες προσπαθειες,δεν εχω καταφερει ακομη να πιστεψω στον εαυτό μου...
Καθε φορα που μιλαω σε καθηγητη η σε μεγαλυτερο μου γινομαι κατακοκκινη και δεν μπορω να αρθρωσω λεξη!!!
Αφου,για να χαιρετισω καποιον καθηγητη,πρωτα το σκεφτομαι και προετοιμαζομαι ψυχολογικα!

Καποιος καθηγητης για να με ξεκομπλαρει,μια μερα μου λεει το εξης :
"Οταν σου πει ο αλλος οτι κοκκινισες,πες του οτι μου εχουν πει πως ετσι δειχνω πολυ πιο γλυκεια!!:inlove:
Παρα την καλή του προθεση,δεν βοηθηθηκα ιδιαιτερα!

Εσεις τι πιστευετε?Θα το ξεπερασω καποια στιγμη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
ουτε εγώ..Παντα είμαι απαισιόδοξη και νομίζω οτι οι άλλοι και ξέρουν περισσότερα και μπορούν να κάνουν περισσότερα...Για μενα τίποτα απολύτως...Μπορεί να έχω άδικο κιόλας..Μα και στο σχολείο δεν είμαι ποτέ σίγουρη οτι θα πώ το σωστό..το καλό είναι οτι δεν ντρέπομαι ομως να σηκώσω το χέρι στν τάξη..κατι ειναι και αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mia_

Νεοφερμένος

Η mia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εμ προσωπικά πιστεύω στον εαυτό μου.Σημαντικότερο ρόλο παίζει η αυτοεκτίμηση.Αλλά κάποιες φορές για να την αποκτήσεις χρειάζεται+
καλή εξωτερική εμφάνιση,κάτι που δεν έχουνε όλοι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Ναι,πιστεύω στον εαυτό μου και στις δυνατότητές μου,φυσικά με τα θετικά αλλά και τα αρνητικά που έχω.Έτσι είμαι.Και έτσι πρέπει να είναι ο κάθε άνθρωπος στον πλανήτη Γη.
Traveller δεν υπάρχει λόγος να κοκκινίζεις όταν μιλάς σε μεγαλύτερους και λοιπά.Ούτε να ντρέπεσαι για κάτι.Μην είσαι ανασφαλής,πίστεψε στον εαυτό σου και στις δυνατότητές σου και πάνω απ'όλα να είσαι χαλαρή και όχι στην τσίτα,για το οτιδήποτε.
Marilia να μην είσαι απαισιόδοξη για τον εαυτό σου και τις δυνατότητές σου.Να είσαι σίγουρη ότι δεν είσαι κατώτερη απο κανέναν,όλοι είμαστε ίσοι.Σε κάποια σημεία βέβαια οι άλλοι θα υπερτερούν αλλά σε άλλα θα υπερτερείς εσύ.Δεν έχει σημασία.Να σε απασχολεί τι κάνεις εσύ και όχι τι κάνει ο άλλος.Και στο σχολείο να σηκώνεις το χέρι και να λες αυτό που νομίζεις ότι είναι το σωστό,και ας μην είναι.Δεν έχει σημασία.Στο σχολείο μαθαίνεις(έτσι έπρεπε να ήταν το σχολείο,αλλά αυτό είναι άλλο θέμα).
Mia δεν έχει πάντα σημασία η εξωτερική εμφάνιση του καθενός.Ξέρω πολλά παιδιά,που η εξωτερική τους εμφάνιση δεν κάνει εντύπωση σε κορίτσια/αγόρια αλλά είναι σίγουροι για τον εαυτό τους και είναι πολύ ωραίοι τύποι,με το χιούμορ τους και την καυστικότητά τους.Αυτό είναι που μου αρέσει.Και ποιός καθορίζει αν κάποιοι κορίτσι ή κάποιο αγόρι είναι όμορφο;
Ναι,σημαντικό ρόλο παίζει η αυτοεκτίμηση,που πρέπει να έχουμε όλοι μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Όχι όσο θα 'πρεπε δυστυχώς.... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
άλλωτε πιστεύω στον εαυτό μου και άλλωτε όχι.Πάντως αν κάποιος δεν πιστεύει στον εαυτό του δεν είναι εύκολο να πετύχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
άλλωτε πιστεύω στον εαυτό μου και άλλωτε όχι.Πάντως αν κάποιος δεν πιστεύει στον εαυτό του δεν είναι εύκολο να πετύχει.
Σ'αυτό συμφωνώ απόλυτα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Ναι,πιστεύω στον εαυτό μου και στις δυνατότητές μου,φυσικά με τα θετικά αλλά και τα αρνητικά που έχω.Έτσι είμαι.Και έτσι πρέπει να είναι ο κάθε άνθρωπος στον πλανήτη Γη.
Traveller δεν υπάρχει λόγος να κοκκινίζεις όταν μιλάς σε μεγαλύτερους και λοιπά.Ούτε να ντρέπεσαι για κάτι.Μην είσαι ανασφαλής,πίστεψε στον εαυτό σου και στις δυνατότητές σου και πάνω απ'όλα να είσαι χαλαρή και όχι στην τσίτα,για το οτιδήποτε.
Marilia να μην είσαι απαισιόδοξη για τον εαυτό σου και τις δυνατότητές σου.Να είσαι σίγουρη ότι δεν είσαι κατώτερη απο κανέναν,όλοι είμαστε ίσοι.Σε κάποια σημεία βέβαια οι άλλοι θα υπερτερούν αλλά σε άλλα θα υπερτερείς εσύ.Δεν έχει σημασία.Να σε απασχολεί τι κάνεις εσύ και όχι τι κάνει ο άλλος.Και στο σχολείο να σηκώνεις το χέρι και να λες αυτό που νομίζεις ότι είναι το σωστό,και ας μην είναι.Δεν έχει σημασία.Στο σχολείο μαθαίνεις(έτσι έπρεπε να ήταν το σχολείο,αλλά αυτό είναι άλλο θέμα).
Mia δεν έχει πάντα σημασία η εξωτερική εμφάνιση του καθενός.Ξέρω πολλά παιδιά,που η εξωτερική τους εμφάνιση δεν κάνει εντύπωση σε κορίτσια/αγόρια αλλά είναι σίγουροι για τον εαυτό τους και είναι πολύ ωραίοι τύποι,με το χιούμορ τους και την καυστικότητά τους.Αυτό είναι που μου αρέσει.Και ποιός καθορίζει αν κάποιοι κορίτσι ή κάποιο αγόρι είναι όμορφο;
Ναι,σημαντικό ρόλο παίζει η αυτοεκτίμηση,που πρέπει να έχουμε όλοι μας.
Πολυ ευκολο να τα λεμε πολυ, στην πραξη ειναι το προβλημα,δεν ειναι καθολου ευκολο να γινει αυτο που λες ειδικα στα ατομα που εχουν καποια προσωπικα προβληματα και κολλανε.Ποσες φορες εχεις βοηθησει ενα τετοιο ατομο στην καθημερινη ζωη(οχι εσυ προσωπικα γενικα,ο καθε εσυ..)νομιζω κανενα,για εκεθεσεις ολοι ωραια τα γραφουμε,το θεμα ειναι να τα κανουμε κιολας,κανεις ή πολλοι ελαχιστοι νοιαζονται για τον διπλανο τους και τον βοηθουν γιατι δεν ξεκινας μια ωραια μερα να εχεις χαμηλη αυτοεκτιμηση,καποιος στο καλλιεργισε καλα οχι μονο ενας αλλα πολλοι παραγοντες ουτε κομπλεξαρεις ξαφνικα και παλι καποιες καταστασεις το δημιουργησαν.Περι ατοεκτιμησεις και διαφορα τετοια σας γραφω κι εγω κι εκθεση μουρλια αλλα στην πραξη ειναι πολυ μα πολυ διαφορετικα,οχι οτι εχει αδικο ο The Clash απλα προσθετω πως με μια ωραια παραγραφο δεν λυνεται το προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Συμφωνω.

Εγω,παροτι κανω μεγαλες προσπαθειες,δεν εχω καταφερει ακομη να πιστεψω στον εαυτό μου...
Καθε φορα που μιλαω σε καθηγητη η σε μεγαλυτερο μου γινομαι κατακοκκινη και δεν μπορω να αρθρωσω λεξη!!!
Αφου,για να χαιρετισω καποιον καθηγητη,πρωτα το σκεφτομαι και προετοιμαζομαι ψυχολογικα!

Καποιος καθηγητης για να με ξεκομπλαρει,μια μερα μου λεει το εξης :
"Οταν σου πει ο αλλος οτι κοκκινισες,πες του οτι μου εχουν πει πως ετσι δειχνω πολυ πιο γλυκεια!!:inlove:
Παρα την καλή του προθεση,δεν βοηθηθηκα ιδιαιτερα!

Εσεις τι πιστευετε?Θα το ξεπερασω καποια στιγμη?
Κι εγω κοκκινιζω οταν με φερνουν σε αμηχανια, ή οταν δεν ξερω τι να πω, ή οταν κανω καμια βλακεια..Αλλα μονο οταν μιλαω σε συνομηλικους.Οι μεγαλοι δε με κομπλαρουν τοσο.:who::P
Παντως, δε νομιζω οτι αυτο που περιγραφεις εχει να κανει με την αυτο εκτιμηση σου. Ειναι πιο πολυ δυσκολια να επικοινωνησεις με μεγαλυτερους γιατι λογικα εχεις μαθει να κρυβεσαι πισω απ' τη φουστα της μαμας! :P
Σαν κι εμενα.. :who:
Τελος παντων, σιγουρα μπορεις να το ξεπερασεις με λιγη προσπαθεια και αν σκεφτεις οτι ολοι κατι φοβουνται, κατι ντρεπονται, κατι αγαπουν.. Ειναι ανθρωποι με αδυναμιες και κομοπλεξ, ισως μεγαλυτερα απ' τα δικα μας.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Πολυ ευκολο να τα λεμε πολυ, στην πραξη ειναι το προβλημα,δεν ειναι καθολου ευκολο να γινει αυτο που λες ειδικα στα ατομα που εχουν καποια προσωπικα προβληματα και κολλανε.Ποσες φορες εχεις βοηθησει ενα τετοιο ατομο στην καθημερινη ζωη(οχι εσυ προσωπικα γενικα,ο καθε εσυ..)νομιζω κανενα,για εκεθεσεις ολοι ωραια τα γραφουμε,το θεμα ειναι να τα κανουμε κιολας,κανεις ή πολλοι ελαχιστοι νοιαζονται για τον διπλανο τους και τον βοηθουν γιατι δεν ξεκινας μια ωραια μερα να εχεις χαμηλη αυτοεκτιμηση,καποιος στο καλλιεργισε καλα οχι μονο ενας αλλα πολλοι παραγοντες ουτε κομπλεξαρεις ξαφνικα και παλι καποιες καταστασεις το δημιουργησαν.
Μα όλα,πιστεύω,ότι είναι θέμα της οικογένειας και γενικά της κοινωνίας.Αν ένας γονιός δεν ενδιαφέρεται καθόλου για το παιδί του ή του φέρεται άσχημα ή όλα αυτά,τότε το παιδί δεν θα έχει αυτοεκτίμηση,θα πιστεύει ότι είναι κατώτερο απο άλλα παιδιά και λοιπά.Εγώ προσωπικά είχα βοηθήσει ένα παιδί που είχε πολύ χαμηλή αυτοεκτίμηση και ήταν του κλώτσου και του μπάτσου απο τα υπόλοιπα παιδιά και τελικά άλλαξε.Πρώτη Γυμνασίου τώρα.Τώρα είναι απο τους καλύτερούς μου φίλους.
Πολλοί παράγοντες παίζουν ρόλο,αλλά τον σημαντικότερο τον παίζει η οικογένεια θεωρώ.Αλλά είναι και θέμα δικό μας,είναι και η θέλησή μας για κάτι.
Μα δεν ήθελα να γράψω μια ωραία παράγραφο για να αλλάξω κάτι.
Ναι,στα λόγια είναι εύκολο,αλλά γιατί να μην γίνουν και πράξεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Μα όλα,πιστεύω,ότι είναι θέμα της οικογένειας και γενικά της κοινωνίας.Αν ένας γονιός δεν ενδιαφέρεται καθόλου για το παιδί του ή του φέρεται άσχημα ή όλα αυτά,τότε το παιδί δεν θα έχει αυτοεκτίμηση,θα πιστεύει ότι είναι κατώτερο απο άλλα παιδιά και λοιπά.Εγώ προσωπικά είχα βοηθήσει ένα παιδί που είχε πολύ χαμηλή αυτοεκτίμηση και ήταν του κλώτσου και του μπάτσου απο τα υπόλοιπα παιδιά και τελικά άλλαξε.Πρώτη Γυμνασίου τώρα.Τώρα είναι απο τους καλύτερούς μου φίλους.
Πολλοί παράγοντες παίζουν ρόλο,αλλά τον σημαντικότερο τον παίζει η οικογένεια θεωρώ.Αλλά είναι και θέμα δικό μας,είναι και η θέλησή μας για κάτι.
Μα δεν ήθελα να γράψω μια ωραία παράγραφο για να αλλάξω κάτι.
Ναι,στα λόγια είναι εύκολο,αλλά γιατί να μην γίνουν και πράξεις;
Nαι καλα εκανες και το βοηθησες ετσι θα πρεπε να φερομαστε οι περισσοτεροι στους αλλους ειδικα οταν βλεπουμε οτι εχουν καποιο προβλημα αλλα δυστυχως το θεμα ειναι οτι κοιτουν οι περισσοτεροι μονο και μονο δεν νοιαζονται και πολυ για τον διπλανο αυτο ειναι πιστευω ενα σοβαρο θεμα δεν υπαρχει εμπρακτη αλληλεγγυη,δεν βοηθαμε δεν μπαινουμε στην θεση του αλλου..Οι πραξη δεν γινεται για τους λογους που ειπα οτι δλδ στηριξη δεν υπαρχει και ενα ατομο που χει ζησει 2-3 καταστασεις δεν του ειναι ευκολο απο μονος του να το κανει πρεπει να υπαρχει και το προσφορο εδαφος και πολυ ψυχικη δυναμη την οποια δεν διαθετουμε ολοι στο ιδιο ποσοστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Traveller

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
razorbladeDream,ναι,εχεις δικιο οτι αυτο δεν λυνεται ευκολα αλλα ο TheClash απλα προσπαθησε να βοηθησει,και πραγματικα το εκτιμω πολυ.
Πιστευω οτι με τον καιρο θα αλλαξω..!

Ευχαριστω Fata Morgana!
Ομως εχει να κανει με την αυτοεκτιμηση μου,γιατι γενικα δεν πιστευω στον εαυτο μου και στις επιδοσεις μου,παρολο που συνηθως ειναι καλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Aυτό δεν το κατανοώ. Αφού συνήθως είναι καλές όπως λες, πώς γίνεται να μην πιστεύεις στον εαυτό σου? Να είσαι μετριόφρων, ok, αλλά να πιστεύεις ότι θα αποτύχεις ενώ βλέπεις ότι αποδίδεις, δεν ξέρω πώς το καταφέρνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Traveller

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Ουτε εγω ξερω...Σου λεω,νομιζω οτι με τον καιρο θα καταφερω να το διορθωσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Mακάρι... Κι εγώ όλο έτσι νομίζω, αλλά δεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ο ίδιος μας ο εαυτός είναι η ίδια μας η δύναμη!Έχετε αυτοεκτίμιση/Αν ναι ποιοί πιστεύετε οτι είναι οι παράγοντες βελτίωσης της?π.χ. γυμναστική,κοινωνικές σχέσεις,επικοινωνία κτλ???
Μπορεις να εχεις αυτοεκτίμηση και ειναι καλο να εχεις, τωρα οτιδηποτε και να κανεις στην ζωη σου, σου δινει ενα λογο εκτιμησης. Αλλα καλο ειναι να μην υπερεκτιμας τον εαυτο σου, ειναι σοφο να παραδεχεσαι τα ορια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikola Tesla

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ολοι μας σε ενα βαθμο εχουμε αυτοεκτιμιση, το οποιο εξαρταται ομως και απο το πως νιωθουμε για τον εαυτο μας.Οσο αναφορα την βελτιωση της, πιστευω πως με καθε πραξη μας, η οποια μας κανει να νιωθουμε ωραια με τον εαυτο μας , αυτοματα βελτιωνει και την αυτοεκτιμιση μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Εγω πιστευω υπερβολικα στον εαυτο μου.Ισως μου βγει σε καλο,ισως σε κακο.Το μελλον θα δειξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Ολοι μας σε ενα βαθμο εχουμε αυτοεκτιμιση, το οποιο εξαρταται ομως και απο το πως νιωθουμε για τον εαυτο μας.Οσο αναφορα την βελτιωση της, πιστευω πως με καθε πραξη μας, η οποια μας κανει να νιωθουμε ωραια με τον εαυτο μας , αυτοματα βελτιωνει και την αυτοεκτιμιση μας.
+1. Δεν υπαρχει κανενας που να μην εχει αυτοεκτιμηση.. Και traveller, σιγουρα μπορεις να το παλεψεις.. :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Εμ..όχι και πολύ δυστυχώς.Από αυτοεκτίμηση πάτος γενικότερα.
Δηλαδή κάποιες φορές ναι αλλά για κάποια πολύ συγκέκριμένα θέματα.
Αλλά γενικά όχι δεν πιστεύω και πολύ.:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top