Πιστεύετε στον εαυτό σας;

Rossettitalia

Νεοφερμένος

Ο Rossettitalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 83 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ο ίδιος μας ο εαυτός είναι η ίδια μας η δύναμη!Έχετε αυτοεκτίμιση/Αν ναι ποιοί πιστεύετε οτι είναι οι παράγοντες βελτίωσης της?π.χ. γυμναστική,κοινωνικές σχέσεις,επικοινωνία κτλ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Hmm… Αυτοεκτίμηση. Ένα από τα θέματα που με έχουν απασχολήσει πάρα πολύ. Γενικότερα είμαι ισορροπημένη αλλά υπάρχουν συγκεκριμένοι τομείς της ζωής μου για τους οποίους δεν τρέφω καμία αυτοεκτίμηση και υποτιμώντας τον εαυτό μου νευριάζω και τους γύρω μου. Από την άλλη για κάποια πράγματα έχω υπερβολική, ίσως και υπέρμετρη αυτοεκτίμηση που αγγίζει τα όρια της αλαζονείας. :p Θέλω και πιστεύω πως αυτό το έχω περιορίσει σημαντικά τον τελευταίο χρόνο. Γενικότερα η αυτοεκτίμηση είναι μία έννοια σημαντική για τον κάθε άνθρωπο και αναγκαία όταν αναπτύσσεται σε κάποια συγκεκριμένα και ευρέως αποδεκτά πλαίσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Mέχρι το "...τον τελευταίο χρόνο", η Βασιλική με εκφράζει απόλυτα.

Από και και κάτω, απλώς δε θα τα ανέφερα:P.

Ήταν περίοδοι στις οποίες ένιωθα μπάζο και άλλες στις οποίες ένιωθα "ανώτερος". Η μία διαδεχόταν την άλλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemis!!!

Νεοφερμένος

Η ΑΡΤΕΜΙΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
και βεβαια ...πιστευω απιστευτα στισ δυνατοτητες μου και δεν εχω καθολου ανασφαλειες
με βοηθησαν οι φιλοι μου για να γινω ετσ και τουσ ευχαριστω πλ πλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Ναι είμαι αρκετά αισιόδοξος και πιστεύω σε εμένα.Καμιά φορά βάζω στόχους και έχω δεδομένο ότι θα τους πετύχω.Τώρα δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αυτό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Λίγο ως καθόλου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τις περισσότερες φορές πιστεύω.Αλλά υπάρχουν και στιγμές που δεν πιστεύω:P
Αλλά νομίζω πιο πολλές είναι οι στιγμές που πιστεύω.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ξέρω που μπορώ και θέλω και απλά το πιστεύω ότι θα το καταφέρω.
Αν δεν με παίρνει δεν ασχολούμαι καν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisi

Νεοφερμένος

Η chrisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ειμαι δυναμικη και πιστευω πολυ στον ευατο μου αν και καποιες φορες εχω πολλες ανασφαλιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Γενικα ναι.
Δεν ειμαι κομπλεξικο, ξερω τις δυνατοτητες μου, χωρις να γινομαι ψωνιο ή γουατεβερ.
Φυσικα πολλες φορες εχω νιωσει σκουπιδι, αχρηστη κλπ, αλλα who hasn't?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
καθολου δυστηχως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ναι.Ρεαλιστικά όμως,όχι με υπέρμετρη και εκτός ορίων αισιοδοξία.Αλλά γνωρίζω πολύ καλά τον εαυτό μου και αυτό είναι ένα από τα μεγαλύερα μου προτερήμτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ο ίδιος μας ο εαυτός είναι η ίδια μας η δύναμη!Έχετε αυτοεκτίμιση/Αν ναι ποιοί πιστεύετε οτι είναι οι παράγοντες βελτίωσης της?π.χ. γυμναστική,κοινωνικές σχέσεις,επικοινωνία κτλ???

Έχουμε αυτοεκτίμηση, καλά να είμαστε να μην την χάσουμε.
Εγώ προσωπικά πέρασα έναν ολόκληρο χρόνο (αυτόν της Β' γυμνασίου) που ναι, οκ, πίστευα πως είμαι το απόλυτα άχρηστο άτομο. Ε μετά πήρα τον ανήφορο και τώρα όλα καλά. Η βελτίωσή της πηγάζει από μέσα νομίζω. Τουλάχιστον στην περίπτωσή μου ήταν έτσι. Και φίλους είχα και γυμναζόμουν και επιτυχίες σε εξετάσεις κατά καιρούς π.χ. τίποτα δεν μπορούσε να μου ανεβάσει το ηθικό. Μόνη μου το πήρα απόφαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Ναι.Ρεαλιστικά όμως,όχι με υπέρμετρη και εκτός ορίων αισιοδοξία.Αλλά γνωρίζω πολύ καλά τον εαυτό μου και αυτό είναι ένα από τα μεγαλύερα μου προτερήμτα
και εγω το ιδιο.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ευτυχως ή δυστυχως πιστευω οτι ειμαι η απαντηση στην ερωτηση του τι ειναι τελειο.Θεωρω τον εαυτο μου το πιο εξυπνο και ομορφο ατομο που γνωριζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

confusius

Δραστήριο μέλος

Η confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Εγώ όπως το χω βιώσει πιστεύω ότι τελικά παίζουν σημαντικότατο ρόλο οι άνθρωποι που συναναστρέφεσαι. Μπορούν να σε ανεβάσουν πολλά επίπεδα, μπορούν όμως κιόλας να σε καταστρέψουν. Γενικά νομίζω ότι χρειάζεται να μάθεις να πιστεύεις στον εαυτό σου αργά αλλά σταθερα :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Γενικα οχι. Υπηρξαν περιοδοι που πραγματικα ενιωθα το απολυτο τιποτα, μηδεν. :P Και γενικα πολλες φορες βαζω καποιους στοχους, αλλα πιστευω οτι δεν εχω τις απαραιτητες δυνατοτητες για να τους πετυχω. Και αυτο εχει σταθει εμποδιο στα θελω μου και με εκανε να συμβιβαζομαι. Ισως να φταιει και το γεγονος οτι υπηρξαν ανθρωποι στη ζωη μου που με μειωναν, κι εγω το επαιρνα κατακαρδα...

Πιστευω παντως οτι σιγα-σιγα αρχιζω και χτιζω την αυτοεκτιμηση μου, και σε πολλους τομεις εχω αποκτησει μια αυτοπεποιθηση που πριν δεν ειχα. Γιατι στο κατω-κατω αν δεν πιστεψεις εσυ ο ιδιος στον εαυτο σου, δεν γινεται τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
γενικα πιστευω στον εαυτο μου,ομως εχω παρατηρησει πολλες φορες πως δεν πιστευω οτι μπορω να φτασω στην κορυφη,στον οποιοδηποτε στοχο μου,,,,μπορει να ανεβαινω αλλα δεν φτανω εκει που θελω εγω....πχ φετος εδινα πανελληνιες,ηξερα πως μπορω και αξιζω να μπω σε οδοντιατρικη σχολη ομως παντα κατι μ ελεγε πως δεν θα το πετυχω...υποσυνειδητα οση αισιοδοξια και αν ειχα κατι με τραβουσε πισω...τελικα εβγαλα πολυ καλα μορια αλλα δεν εφτασα εκει που ηθελα....,αυτο γενικα συμβαινει στη ζωη μου οχι μονο με το σχολειο....καποια στιγμη θα πρεπει να ξεπερασω τον εαυτο μου για να μην νιωθω ετσι....,απο την αλλη μπορει απλα να εχω πολλες προσδοκιες απο μενα και αυτο να μην ειναι καλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Μπα.Δεν νομίζω.........;:(:fss::down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top