Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2009

Ποιά εξέταση του Michigan δίνετε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 9)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

eirini

Νεοφερμένος

Η Ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
λοιπον,μου εδειξε μια εικονα που ηταν ενας και ψάρευε σε ενα πάρκο και με ρώτησε πως νιώθει και αν θεωρήται recreation αυτο που κανει,μετα με ρωτησε τι ξεχωριστο εχει ο τοπος μου που να προσφέρει αναζωογόνηση και διασκέδαση,πως προτιμουν να διασκεδάζουν οι νεοι σημερα,μου εκανε μια ερώτηση που δν καταλαβα χριστό αλλα ειχε να κανει με το αν ειναι δυσκολο να συνδιαστει η δουλεια με αναζοωγόνηση(νομιζω)και εκει τα πηγα χαλια γιατι ελεγα ενα σωρο ασχετε και μετα μου ειπε ενα ρητό που στα ελληνικα ειναι αυτο που λεμε εμεις "η πολλη δουλεια τρώει τον αφέντη"και μου ειπε να της πω τι νομιζω οτι σημαίνει και τελος με ρώτησε για το τι θα κανω το καλοκαίρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mastermind91

Νεοφερμένος

Η mastermind91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εγώ έδινα την Παρασκευή 4:45 προφορικά.Η εικόνα ήταν δύσκολη να καταλάβεις από τι είναι.Πάντως με λίγη βοήθεια από την εξετάστρια το βρήκα.Ήταν σχετικά με home-schooling και το θέμα γενικά είχε σχέση με το σχολείο από απόσταση,με τη μόρφωση των ενηλίκων,το σχολείο μέσω υπολογιστών,με καθηγητές από βίντεο,διαφορές ιδιωτικών από τα δημόσια σχολεία κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εγώ πάντα τα πήγαινα πολύ καλά,κι αυτό γιατί εκανα τους εξεταστες να γελάνε και ξεχνούσαν πως δίναμε εξετάσεις.:):P

PS:Περιμένω να ακούσω πως τα πήγατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garret

Νεοφερμένος

Ο Garret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
λοιπον,μου εδειξε μια εικονα που ηταν ενας και ψάρευε σε ενα πάρκο και με ρώτησε πως νιώθει και αν θεωρήται recreation αυτο που κανει,μετα με ρωτησε τι ξεχωριστο εχει ο τοπος μου που να προσφέρει αναζωογόνηση και διασκέδαση,πως προτιμουν να διασκεδάζουν οι νεοι σημερα,μου εκανε μια ερώτηση που δν καταλαβα χριστό αλλα ειχε να κανει με το αν ειναι δυσκολο να συνδιαστει η δουλεια με αναζοωγόνηση(νομιζω)και εκει τα πηγα χαλια γιατι ελεγα ενα σωρο ασχετε και μετα μου ειπε ενα ρητό που στα ελληνικα ειναι αυτο που λεμε εμεις "η πολλη δουλεια τρώει τον αφέντη"και μου ειπε να της πω τι νομιζω οτι σημαίνει και τελος με ρώτησε για το τι θα κανω το καλοκαίρι...

Παιδιά, μη ξεχνάτε κάτι σημαντικό. Μπορείτε να ρωτήσετε για επεξηγήσεις αν δεν έχετε καταλάβει κάτι. ΔΕΝ σας κόβουν βαθμούς, κανείς δε μπορεί να έχει γνώσεις για τα πάντα. Η ακόμη και αν δε καταλαβαίνετε τι ακριβώς σας είπαν λόγω έλλειψης λεξιλογίου, μπορείτε κάλλιστα να αποκριθείτε:

"Could you please repeat/paraphrase/clarify? I'm afraid I am not quite sure I understood....etc.."


Ή ρωτήστε σχετικά με αυτό που πρέπει να απαντήσετε, γενικά ζητείστε διευκρινίσεις, εξάλλου και στη πραγματική ζωή συχνά δε καταλαβαίνουμε τι ακριβώς θέλει να πει κάποιος, ακόμα και στα ελληνικά :)

Ακόμα και αν πάρετε κάποιους αρνητικούς πόντους για την έλλειψη λεξιλογίου, είναι πολύ καλύτερα να ζητήσετε διευκρινίσεις, παρά να συνεχίσετε να μιλάτε χωρίς να είστε βέβαια για τι ακριβώς μιλάτε και αν καταλάβατε σωστά :)

Το βασικότερο πάντως που εξετάζεται στα προφορικά είναι η ικανότητα σας να μιλάτε, η ροή του λόγου.

Ειδικά στο Michigan, δείχνουν μεγάλη επιείκεια πάντως, οπότε μην ανησυχείτε :)

Υ.Γ επίσης, προσπαθείστε να χαμογελάτε και να δείχνετε ορεξάτοι όπως ο Γιάννης πιο πάνω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Το επίσημο thread των εξετάσεωd ν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μου έκλεψες την αποκλειστικότητα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
για οσους απετυχαν τον Μαη και για οσους δινουν πρωτη φορα γνωριζει κανεις τι ημερομηνια ακριβως πεφτουν οι γραπτες εξετασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
28/11/2009 οι επομενες εξετασεις...
175 ευρω τα fees...
1/09-2/10 the applications...
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

choice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 319 μηνύματα.
28/11/2009 οι επομενες εξετασεις...
175 ευρω τα fees...
1/09-2/10 the applications...
:D
το ακριβιναν???

καταλαβα,λενε τετοια εξυπιρετηση πρεπει να πληρωνομαστε καλα...ελεος(????!!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οχι 175 ηταν και τωρα τον Μαιο...

Αλλα με εξυπηρετηση γαιδουριού ούτε 10 δεν αξίζουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

choice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Οχι 175 ηταν και τωρα τον Μαιο...

Αλλα με εξυπηρετηση γαιδουριού ούτε 10 δεν αξίζουν...
οχι το λοουερ ηταν 150 .....ειμαι σιγουρη το ειδα στην αποδειξη.....καλη αντοχη σε αυτους που θα δωσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ααα για το Lower λες?
Ααα ναι 150 ειναι και τον Δεκεμβριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

choice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 319 μηνύματα.
οκ!!!!ειπα μηπως μου καναν εκπτωση επειδη πηγα για 2η φορα:P.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι καλά...:P
Δεν χανουν αυτοι ωρα να τα ξαναρπάξουν με τίποτα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
+1. Καλη τυχη προκαταβολικα σε ολα τα παιδια που θα δωσουν. Με λιγο vocabulary και εξασκηση δν θα εχετε κανενα problem!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ακριβως!
Και Practice Makes Perfect!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Για πειτε τωρα καλα μου παιδια ποιοι σκοπευουν να δωσουν;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
πολλοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πολλοι ΟΚ αλλα ποιοι;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cardoso

Νεοφερμένος

Ο cardoso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
ρε καμενοι ελεος πια....:mad:καθιστε να ξεπερασουμε το σοκ της αποτυχιας πρωτα και βλεπουμε μεχρι το νοεμβρη:'(...εγω θα δωσω νοεμβρη μαλλον....ξανα μανα τα ιδια...ας προσεχα θα μου πειτε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top