Laptop σε μαθητές Α' Γυμνασίου

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Φανταζεστε να μπαινετε σε μια ταξη α γυμνασιου γεματη μπαλαντεζες ??Οι μαθητες θα βρισκουν νεες δικαιολογιες για να μην διαβαζουν τυπου "κολλησε ο σκληρος","χαλασε το τροφοδοτικο".Φυσικα την ωρα του μαθηματος ολοι θα ειναι facebook,twitter και...i school

Πολύ ράδιο αρβύλα βλέπεις:P

Το θεωρώ βλακεία, και να γίνει ποτέ τα λεφτά και μόνο που θα χρειαστούν που θα τα βρούν? Τη στιγμή που έχουμε 29δις έλλειμα? Εκτός και δώσουν πίσω ότι έχουνε ξεχάσει στα πορτοφόλια τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Κάποιου του χαρίζαν γάϊδαρο και τον κοίταζε στα δόντια..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Τα λάπτοπ των 100 δολαρίων πού πήγαν; Στα όνειρά μας όπως και κάθε μεγαλεπήβολο σχέδιο κάθε Ελληνικής κυβέρνησης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Τα λάπτοπ των 100 δολαρίων πού πήγαν; Στα όνειρά μας όπως και κάθε μεγαλεπήβολο σχέδιο κάθε Ελληνικής κυβέρνησης...
Ναι ρε παιδί μου !Και έλεγαν πως θα δώσουν και σε εμάς του '95 αλλά τίποτα. . αλλά τι παραπονιέμαι ,στην Ελλάδα μένω . . .:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanis4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fanis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Ναι.Ειναι απιστευτοι οι τυποι!!Και πολυ σωστα μιλησαν για τις πανελλαδικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
ΕΛπίζω να ναι καλό. Κι όχι του 18ου αιώνα... ΑΛλά εγώ τελειώνω οπότε...πάντως άλλο α χεις το βιβλίο και άλλο το Laptop. Όταν βαριόμαστε σχεδιάζουεμ το βιβλίο το σκίζουμε κάνουμε σκιτσάκια πάνω τώρα τί 8α κανετε??

:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanis4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fanis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Και στο τελος της χρονιας καιγαμε τα βιβλια τωρα τι θα γινει.Θα καψουμε τα λαπτοπ?Λογικα θα τα σπαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Αν σπας τα λάπτοπ ή καις τα βιβλία, δε τα αξίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanis4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fanis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Εγω δεν τα καιω αλλα καποιοι το κανουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μα δε μίλησα για σένα προσωπικά, γενικά μίλησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madster95

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
ΕΛπίζω να ναι καλό. Κι όχι του 18ου αιώνα... ΑΛλά εγώ τελειώνω οπότε...πάντως άλλο α χεις το βιβλίο και άλλο το Laptop. Όταν βαριόμαστε σχεδιάζουεμ το βιβλίο το σκίζουμε κάνουμε σκιτσάκια πάνω τώρα τί 8α κανετε??

:P:P:P
facebook msn ischool!:no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
θα υπαρχει σιγουρα καποιος τροπος να αποκλεισουν την προσβαση σε αυτα τα σάιτ απο το δικτυο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H@nitita...!

Νεοφερμένος

Η Μαριγούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Δε δίνουν, αλλιώς θα είχα τώρα δύο:P.

Ο κάθε μαθητής δικαιούται μόνο 1 (έναν) υπολογιστή, ανεξάρτητα από τον αριθμό των φορών που πρώτευσε, όπως και από την τάξη που φοιτούσε τη χρονιά που εκείνη.

Έχω πρωτεύσει μέχρι στιγμής δύο φορές (Α' και Β' Γυμνασίου), αλλά υπολογιστή δεν έχω δει!!! Καθώς με ενδιέφερε το θέμα, το ερέυνησα αρκετά και το συμπέρασμα που έβγαλα, δεν ξέρω κατα πόσο είναι έγκυρο ή όχι, είναι πως οι υπολογιστές δόθηκαν μόνο στους μαθητές που πρώτευσαν στα τρία σχολικά έτη μετά από τους Ολυμπιακούς Αγώνες. Από ό,τι έμαθα αυτό συμβαίνει διότι οι υπολογιστές που δόθηκαν είχαν χρησιμοποιηθεί στους Ολυμπιακούς Αγώνες και, προφανώς, τα αποθέματα έχουν τελειώσει.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The_Awakened

Νεοφερμένος

Ο The_Awakened αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά το θεωρώ μεγάλη βλακεία.. αντί να πάνε τα χρήματα κάπου που θα έχει ουσία όπως την
-ανανέωση των βιβλίων,
-την επιλογή ουσιώδη μαθημάτων (και όχι που τα μισά είναι ότι νάνε και το ένα συγχέετε με άλλα),
-την ενημέρωση των καθηγητών (που κάποιο είναι εντελώς άσχετοι με το άθλημα.. όπως μου έχει τύχει καθηγητής πληροφορικής.. δεν μιλάω για απόληση αλλά ενημέρωση - αξιολόγηση)
-την αλλαγή του τρόπου διδασκαλίας ώστε να μην ζητείτε η ανούσια αποστήθηση, που αντί να μαθαίνουμε κοιτάμε πως θα πάρουμε βαθμό.. (το τι ξέρει ένας μαθητής με το τι βαθμό βγάζει δεν έχει απολύτως καμία σημασία).. και καταλήγουμε να βγαίνουμε από τα λύκεια χωρίς να έχουμε μάθει τίποτα..
- την πλήρης αξιοποίηση των εργαστηρίων (όχι που τα έχουμε και κάθονται και πατάμε 2 φορές τον χρόνο για να δούμε πώς έλκεται ένας μαγνήτης..)
- Μην μιλήσω για το ΣΕΠ και την πολιτική αγωγή, φυσική αγωγή γιατί δεν θα τελειώνω.. μονό αυτό που υποτίθεται να κάνουν δεν κάνουν..



Χώρια τα άλλα αρνητικά..που είναι ουκ ολίγα και δεν θα τα αναλυσω τώρα..


αλλά τώρα οι εκλογές δεν θα έρθουν κάποια στιγμή θα μου πεις? Που να κάτσω να ασχοληθώ με όλα τα άλλα που δεν συμμαζεύονται... Πάρτε ζώα laptop να φαίνεται ότι κάνουμε και κάτι για την παιδεία.. Έτσι θα πάμε μπροστά... ένα laptop θα μας σώσει..


(Ζητώ συγγνώμη για τον τόνο μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex_diamond

Νεοφερμένος

Ο alex_diamond αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γιατί να δώσουν laptop μόνο στην πρώτη γυμνασίου και να μην δώσουν και σε άλλες τάξεις???:'(:'(:'(:'(:mad::mad::mad::mad::(:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madster95

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
θα υπαρχει σιγουρα καποιος τροπος να αποκλεισουν την προσβαση σε αυτα τα σάιτ απο το δικτυο
θα μπαινουμε με proxy :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Δείτε!! Εχουμε εξελίξεις και θετικές!!!
https://www.apogevmatini.gr/?p=24848
εμας παντωσ δεν μας εδωσαν τιποτα τετοιο φετος...:bye:
-----------------------------------------
αδικια!εμεις δεν πηραμε κατι τετοιο φετος!τερμα θα μεινω στην ιδια ταξη!δεν θα παω να δωσω εξετασεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antreas95

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Κι εγώ! Είχα πιστέψει ότι τελικά δε θα μας έδιναν τίποτα αλλά στην γ' γυμνασίου το πήρααααααααααα! :D

Οταν πήγαινες 3η Γυμνασίου στο έδωσαν?????:no1:
Σε ρωτάω γιατί εγώ τόρα πάω 2 γυμνασίου. Δηλαδή του χρόνου που θα είμαι 3 γυμνασίου θα πάρω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι το κομπιούτερ, είναι η παιδεία για τη χρήση του. Από κει και πέρα, στον υλιστικό τομέα κυριαρχεί και πάλι η νοοτροπία της γυφτιάς, λες και θα πεινάσει κανένας αν κάνει μια επένδυση 700 ευρώ για κάτι που είναι σήμερα 100 φορές σημαντικότερο απ'την τηλεόραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΗ ΟΛΕ!!!

Νεοφερμένος

Η εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
πρεπει να περιμενουμε πολυ καιρο για να δοθουν υπολογιστεσ σε καθε παιδι τ ελλαδασ.:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top