Γενικό -  Συμβουλές για πεδίο Ανθρωπιστικών σπουδών

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
δεν μου ειναι δυσκολο να κοιταξω καθολου.
αμα δεν βρω θα σου πω.

παιδια ποιος ειπε οτι η νομικη ειναι μονο υπερασπιση του κατηγορουμενου , μπορεις να γινεις κατηγορος του δικαστηριου και να κατηγορεις τον αδικο, μπορεις να γινεις δικαστης, συμβολαιογραφος, στρατιωτικος δικαστης ή δικηγορος, να γινεις λεκτορας στο πανεπιστημιο και αλλα πραγματα, ψαξτε το πρωτα το θεμα εχει πολλες πλευρες
κι εμένα γι αυτό μ αρεσει η νομική...έχει πολλές προεκτάσεις...Απλα το παιδι είπε ότι υπάρχει περίπτωση να υπερασπιστεί ένας δικηγόρος το άδικο και αυτό δε θα το άντεχε!Πάντως δεν είπε ότι πάντα και όλοι οι δικηγόροι υπερασπίζονται το άδικο,όχι αυτό δεν το πε σίγουρα!
εγώ το χω ψάξει το θέμα και γι αυτό επιμένω στην επιλογή μου!:)
Ευχαριστώ που θα ψάξεις!
-----------------------------------------
Ναι,άρα γι αυτό έχει μεγαλύτερη βάση.Άρα δεν "πιάνεται".: P
Καλά δε λέω;Έτσι δεν είναι;:P
Παιδιά μην κρίνετε μια σχολή απ τα μόρια εισαγωγής σ αυτήν!Το ζήτημα είναι τι αρέσει στον καθένα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
EΛ ΠΙ ΔΑ βρήκες τίποτα?ή μηπως δεν είχες χρόνο να ψάξεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ναι,άρα γι αυτό έχει μεγαλύτερη βάση.Άρα δεν "πιάνεται".: P
Καλά δε λέω;Έτσι δεν είναι;:P

Ναι ρε για πλάκα το 'πα. =D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Ναι ρε για πλάκα το 'πα. =D

Α οκ τότε.:P
Ναι,το "δικό" σου έχει τη μεγαλύτερη βάση τώρα που το σκέφτομαι.Είχες δίκιο τελικά..: P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anastasia0002

Νεοφερμένος

Η Aναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Kαλό θα ήταν να κάνεις λίγο επανάληψη στην γραμματική των αρχαίων καθώς η ύλη είναι πολή μεγαλήτερη από αυτή των λατινικών.!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
δεν μου ειναι δυσκολο να κοιταξω καθολου.
αμα δεν βρω θα σου πω.

παιδια ποιος ειπε οτι η νομικη ειναι μονο υπερασπιση του κατηγορουμενου , μπορεις να γινεις κατηγορος του δικαστηριου και να κατηγορεις τον αδικο, μπορεις να γινεις δικαστης, συμβολαιογραφος, στρατιωτικος δικαστης ή δικηγορος, να γινεις λεκτορας στο πανεπιστημιο και αλλα πραγματα, ψαξτε το πρωτα το θεμα εχει πολλες πλευρες

Μεχρι και δημοσιογραφος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΛ ΠΙ ΔΑ

Νεοφερμένος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
δεν ειχα χρονο κατι μου ετυχε σου υποσχομαι αυριο θα σου εχω νεα,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
δεν ειχα χρονο κατι μου ετυχε σου υποσχομαι αυριο θα σου εχω νεα,
το φαντάστηκα!κι αύριο να μη μπορέσεις δε πειράζει!αλήθεια!όποτε μπορέσεις!don't worry,be happy!!!:D:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyg4

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
γειά σας παιδιά! Φέτος ξεκινάς Β΄λυκείου και έχω λίγο άγχος! Σε σχέση με το μάθημα επιλογής ποιό θα μου συστήνατε ως καλύτερο και για ποιό λόγο?

βιολογια γραφεις 95 στο χαλαρο αλλα οι επιλογες σου ειναι περιορισμενες.

εξαρταται τι πραγματικα θελεις να σπουδασεις, αλλα σαφως αν επιλεξεις μαθηματικα ΓΠ και ΑΟΘ τοτε ενα σωρο σχολες ανοιγουν διαπλατα. απλα προσοχη στα μαθηματικα γιατι μπορει να κατεβει σημαντικα ο ΓΒΠ αν δε γραψεις καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
βιολογια γραφεις 95 στο χαλαρο αλλα οι επιλογες σου ειναι περιορισμενες.

εξαρταται τι πραγματικα θελεις να σπουδασεις, αλλα σαφως αν επιλεξεις μαθηματικα ΓΠ και ΑΟΘ τοτε ενα σωρο σχολες ανοιγουν διαπλατα. απλα προσοχη στα μαθηματικα γιατι μπορει να κατεβει σημαντικα ο ΓΒΠ αν δε γραψεις καλα.
:no1: :no1:

Συμφωνω με οσα λες,απλα θα ηθελα να πω πως αν το ψαξει καλα καποιος και το 3ο πεδιο εχεις καλες σχολες.

Σιγουρα εξαρταται και με το τι θελεις να σπουδασεις,απλα θεωρω πως θα ειναι δυσκολο καποιος απο θεωρητικη να ανταπεξελθει στα Μαθηματικα Γ.Π.,τουλαχιστον στην αρχη.

Για το Α.Ο.Θ.,ξερω πως ειναι μονο θεωρια αλλα εχει και ασκησεις και σιγουρα δεν θα ειναι τοσο ευκολο.

Κι εγω σκεφτομουν για 5ο πεδιο,αλλα το εχω απορριψει τελειως μιας και εχω πολλα κενα στα Μαθηματικα.

Βεβαια γνωριζω πως τα Μαθηματικα Γ.Π. της Γ' Λυκειου δεν εχουν καμια σχεση με της Β',αλλα και παλι καποια βασικα χρειαζεται να τα γνωριζει καποιος οσο να ναι. :/:

Επισης ειναι και ο τροπος με τον οποιο θα δουλεψεις τα Μαθηματικα,ειναι τελειως αλλη λογικη σε σχεση με τα θεωρητικα μαθηματα.

Παντως η επιλογη στο τελος θα ειναι δικη σου angiee. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyg4

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
πολλα παιδια της θεωρητικης γραφουν ικανοποιητικα στα μαθηματικα, 80% περιπου, και τουλαχιστον 90% ΑΟΘ. για το 3 πεδιο που ανεφερες, δε συμφερει απο θεωρητικη, εχει τεραστια απωλεια μοριων. το πολυ να συγκεντρωσεις μορια για μοριακη βιολογια η κατι παρομοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
πολλα παιδια της θεωρητικης γραφουν ικανοποιητικα στα μαθηματικα, 80% περιπου, και τουλαχιστον 90% ΑΟΘ.
Το γνωριζω αυτο,φυσικα. :iagree:

Απλα ανεφερα ολες τις περιπτωσεις γιατι εχω βρεθει κι εγω σε μεγαλο διλημμα για το μαθημα επιλογης,γι αυτο το λογο κυριως.

για το 3 πεδιο που ανεφερες, δε συμφερει απο θεωρητικη, εχει τεραστια απωλεια μοριων. το πολυ να συγκεντρωσεις μορια για μοριακη βιολογια η κατι παρομοιο.
Συγγνωμη,αν παρει καποιος μαθημα επιλογης Βιολογια,δεν ανοιγει 3ο πεδιο?

Εγω ετσι ξερω τουλαχιστον.

Γι αυτο που λες ναι,απλα και παλι εχει αρκετα καλες σχολες πιστευω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyg4

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ποιες θεωρεις καλες σχολες του 3 πεδιου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
ποιες θεωρεις καλες σχολες του 3 πεδιου;
Καταρχας η Μοριακη Βιολογια που ανεφερες και πριν,θεωρω οτι ειναι πολυ καλη σχολη και Νοσηλευτικη επισης.

Τις σχολες που εχουν παραπανω μορια (Ιατρικη,Φαρμακευτικη λ.χ.),δεν τις αναφερω καν, μιας και υπαρχει απωλεια μοριων,οποτε ειναι αρκετα δυσκολο να πετυχει καποιος.

Υπαρχουν και τα ΤΕΙ επισης, Φυσικοθεραπειας ,Διαιτολογιας, Λογοθεραπειας και αρκετα ακομα λογικα,απλα δεν θυμαμαι αυτη τη στιγμη παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΛ ΠΙ ΔΑ

Νεοφερμένος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
superman πας στο www.gamato.gr εκει θα πας στην κατηγορια books και στην αναζητηση θα πατησεις βοθηματα εκει θα σου βγαλει πολλα βιβλια να κατεβασεις εαν για καποιο λογο δεν μπορεσεις πες να τα κατεβασω εγω και να στα μεταδωσω ηλεκτρονικα.


οσο αναφορα την εκθεση δουλεψε περιληψη λιγοι γραφουν καλη περιληψη κατεβασε τα θεματα παν, εξετασεων απο το 2002 και μετα εως 2009 και μελετα τα, εαν βρεις και βιβλια εκθεσεις της ταξης που θα πας κοιτα και εκει καποια θεματα αλλα κλαυτερο ειναι να δεις απο τις εξετασεις τα θεματα πως ειναι και πως ειναι οι σωστες απαντησεις.

το θεμα περι μαθηματος επιλογης: πρεπει να κοιταξεις τις δυνατοτητες σου στο καθε μαθημα επιλογης εαν πχ μπορεις να γραψεις 19 στην βιολογια αυτη και θα διαλεξεις.το να διαλεξεις ενα μαθημα επειδη ακουγεται πιο καλο δεν εχει νοημα εαν γραψει 10 ή 11 σε αυτο. με τα παιδια μην ασχολεισαι ακομα κοιτα καθαρα πο μπορεις να γραψεις καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CHE* Billio

Νεοφερμένος

Ο CHE* Billio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Παιδιά, αποφάσισα να ξεκινήσω το διάβασμα στα αρχαία...Γι αυτό θέλω να μάθω αν ξέρει κανεις που θα βρώ το βιβλίο της Β των αρχαιων σε pdf ή άλλη ηλ. μορφη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Παιδιά, αποφάσισα να ξεκινήσω το διάβασμα στα αρχαία...Γι αυτό θέλω να μάθω αν ξέρει κανεις που θα βρώ το βιβλίο της Β των αρχαιων σε pdf ή άλλη ηλ. μορφη....
Νομίζω ότι αυτό δεν υπάρχει,υπάρχουν όμως βοηθήματα...Θα προσπαθήσω να στο στείλω σε πμ.
-----------------------------------------
Σε πμ τελικά δεν τα κατάφερα...Οταν μπορέσεις γράψε μου το e-mail σου να προσπαθήσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΛ ΠΙ ΔΑ

Νεοφερμένος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
superman ξεκινησες το διαβασμα πως παει;
billio ειχα στειλει βοηθημα στον superman εαν θελεις στο στελνω και σενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Μια χαρά πάει το διάβασμα ΕΛ ΠΙ ΔΑ.Το μόνο που με δυσκολεύει είναι ότι το βιβλίο είναι στον υπολογιστή και γι αυτό δυσανάγνωστο...Αλλά κατα τα άλλα καλα...:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CHE* Billio

Νεοφερμένος

Ο CHE* Billio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
billio ειχα στειλει βοηθημα στον superman εαν θελεις στο στελνω και σενα

OK...δεν έχω πρόβλημα...στείλε:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top