Γενικό - Είναι δύσκολη αυτή η τάξη;

H B' Γυμνασίου είναι η δυσκολότερη τάξη του Γυμνασίου;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 21)
  • Ναι

    Ψήφοι: 8 38.1%
  • 'Oχι

    Ψήφοι: 13 61.9%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Η β γυμνασίου δεν είναι δύσκολη τάξη,απλά όπως είπαν κ τα παιδιά παραπάνω χρειάζονται προσοχή ορισμένα μαθήματα(φυσική,μαθηματικά κ αρχαία).Εγώ προσωπικά από ότι θυμάμαι η μόνη δυσκολία που είχα αντιμετωπίσει ήταν τα αρχαία,γτ μαθαίνεις πολλά καινούρια πράγματα μαζεμένα(διότι μπλέκονται κ άλλες εγκλίσεις κλπ)..Πάντως τα μαθηματικά χρειάζονται συστηματικό διάβασμα γτ άμα δεν τα εμπεδώσεις τώρα καλά, τα κενά θα σε ακολουθούν στις επόμενες τάξεις!:iagree:
Πάντως μην ανησυχείς,ούτε να αγχώνεσαι...Μια χαρά θα τα πας,εφόσον βέβαια διαβάζεις...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
O βαθμός ευκολίας για οτιδήποτε είναι τελείως υποκειμενικός. Οι δυνατότητες κάποιου, η όρεξή που έχει για το μάθημα, οι καθηγητές και άλλοι τόσοι διαφορετικοί παράγοντες επηρεάζουν τον όποιο χαρακτηρισμό. Κάτι που για εμένα είναι εύκολο για εσένα μπορεί να είναι δύσκολο και το αντίστροφο. Το μόνο που χρειάζεται να ξέρετε είναι πως με σωστό τρόπο μελέτης και προσοχή στην τάξη τίποτα δε θα είναι δύσκολο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NIKOLETA262

Νεοφερμένος

Η Νικολετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Δεν είναι και πολύ δύσκολη...Πρέπει να διαβάζεις και λίγο όμως....Εγώ έβγαλα 19.1 που πήγαινα lower και γερμανικά....άρα...δικά σου τα συμπεράσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koulinho

Νεοφερμένος

Ο koulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδάκια, είχα έναν ανιψιό που πήγαινε β γυμνασίου. τον δυσκολεψε παρα πολυ αυτη η ταξη επειδη ηθελε διαβασμα. αυτοσ διαβαζε και απο τα μεσα ιουλιου για να ειναι πολυ πολυ καλα προετοιμασμενος. επειδη δυσκολευτηκε κιολα εβγαλε 13 5/13. τον αυγουστο δε διαβασε και τοσο.
για αυτο οποιος θελει να τα παει καλα, καλο θα ηταν να αρχιζε απο τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Μπα δεν νομιζω.Γενικα ολο το γυμνασιο ειναι ξεκουραστο.Δεν ειναι αναγκη να διαβαζεται απο τωρα καλοκαιρι.Και αν διαβασετε διαβαστε κατι που σας αρεσει χωρις να το κανετε για τον βαθμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
παιδάκια, είχα έναν ανιψιό που πήγαινε β γυμνασίου. τον δυσκολεψε παρα πολυ αυτη η ταξη επειδη ηθελε διαβασμα. αυτοσ διαβαζε και απο τα μεσα ιουλιου για να ειναι πολυ πολυ καλα προετοιμασμενος. επειδη δυσκολευτηκε κιολα εβγαλε 13 5/13. τον αυγουστο δε διαβασε και τοσο.
για αυτο οποιος θελει να τα παει καλα, καλο θα ηταν να αρχιζε απο τωρα.
μην τα τρομοκρατειτε ετσι τα παιδια!
με διαβασμα το καταφερνεις και οταν λεω διαβασμα εννοω αυτο το διαβασμα που σου αναθετουν στο σχολειο!:iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς! Δεν είναι δα και τόσο δύσκολη η Β' Γυμνασίου! Με λίγη προσπάθεια, μπορείς να τα καταφέρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BELKA

Νεοφερμένος

Ο BELKA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγω δεν φοβάμαι γιατι περασα με 19,6 μπορει να με λενε φλορο και φιτο που ειμαι αλα δεν με νοιαζει και εκει που θελω να περασω θα περασω:)
-----------------------------------------
αληθια ? πωπω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NIKOLETA262

Νεοφερμένος

Η Νικολετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
σχετικα με την πρωτη καμια σχεση γιατι πρεπει να μπεις στο κλιμα και να μαθεις παρα πολλα στην πρωτη...ενω η δευτερα για εμενα ειναι αρκετα ευκολη...αν προσεχεις λιγο στο μαθημα και διαβαζεις και λιγο σιγουρα βγαζεις 17...η ιστορια ειναι καπως δυσκολη αλλα η προσπαθεια μετραει...πρεπει να βρει ο καθενας τον τροπο του να διαβαζει κιολας...φετος εγω τελειωσα την δευτερα και δεν μου φανηκε δυσκολη!αυτο εχω να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
εγω δεν φοβάμαι γιατι περασα με 19,6 μπορει να με λενε φλορο και φιτο που ειμαι αλα δεν με νοιαζει και εκει που θελω να περασω θα περασω:)
-----------------------------------------
αληθια ? πωπω

Ρε παιδιά μην αναφέρετε το βαθμό σας για σύγκριση εύκολης - δύσκολης τάξης αφού και οι δυο έννοιες είναι σχετικές. Απλώς πείτε τι σας δυσκόλεψε εσάς περισσότερο και τι όχι.

Το υπόλοιπο κομμάτι δεν το σχολιάζω γιατί δεν είμαστε πια τα ανώριμα του δημοτικού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NIKOLETA262

Νεοφερμένος

Η Νικολετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
ωραια αφου λες να λεμε πως μας φανηκε και οχι βαθμο,εχω να πω οτι η δευτερα δεν ειναι δυσκολη αλλα σε μερικα μαθηματα πρεπει να προσεχεις...μου φανηκε πολυ ευκολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ballerina.gr

Νεοφερμένος

Η Ballerina.gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να ανησυχεις, γιατί όποιος διαβάζει σωστά μπορεί να ανταπεξέλθει. Επίσης, ολα τα μαθήματα είναι γνωστά-εξαιρούνται ίσως η φυσική και η χημεία που πρεπει να δώσεις ιδιαίτερη προσοχή:wow:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
:cool:ε, ενταξη ουτε πανευκολα ειναι ουτε πανδυσκολα μετρια κατασταση.......!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@r!@dn!

Νεοφερμένος

Η ariadni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
πρεπει να δωσεις προσοχη στα αρχαια τη φυσικη και την χημεια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

egw!!!athina

Νεοφερμένος

Η egw!!!athina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
:hmm:H δευτέρα τάξη Γυμνασίου είναι δύσκολη;
δεν ξερουμαι και εμεις β γυμνασιου θα παμε!!!
πραγματι ειναι δυσκολη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Καταρχάς καλώς όρισες! :welcome:
Διάβασε το θέμα από την αρχή και θα μπορέσεις να σχηματίσεις κάποια άποψη επί του θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimCoun

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Πανεύκολη.
Για να τα πας καλά και να περάσεις καλά χρειάζεσαι:
-Να πιστευείς στον εαυτό σου
-Να μη διαβάζεις υπερβολικά, μόνο όσο χρειάζεσαι.
-Να μην αγχώνεσαι.

Και θα τα πας τέλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

randy1989

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Ευκολούτσικη μου είχε φανεί εμένα, αν και δεν θυμάμαι καλά.:P Τα μαθηματικά εμένα ποτέ δεν με δυσκόλεψαν, αλλά αν το δεις με αντικειμενικό "μάτι" είναι κάπως πιο δύσκολα απ'της πρώτης, διότι της πρώτης ήταν μια επανάληψη της 5ης κ 6ης δημοτικού. Τα αρχαία ίσως σου φανούν δύσκολα...:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παντως ολοι στο γυμνασιο να προσεξουν τα μαθηματικα γιατι εγω τωρα παω λυκειο και θα τα βρω σκουρα τα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JAX

Νεοφερμένος

Η MAPIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
προσεχε τα μαθηματικα εμενα αυτα με δυσκολεψαν....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top