Γενικό - Είναι δύσκολη αυτή η τάξη;

H B' Γυμνασίου είναι η δυσκολότερη τάξη του Γυμνασίου;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 21)
  • Ναι

    Ψήφοι: 8 38.1%
  • 'Oχι

    Ψήφοι: 13 61.9%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Αν δε διαβάζεις (σαν εμενα) θα είναι εύκολη αλλά θα βγουν σκατά οι βαθμοί στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Σημείωση* Σκατά εννοεί 18.3.
Πιο εύκολη απο την Πρώτη, για μένα τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Ευκολη ειναι ρε παιδια η Β Γυμνασιου.Τι να λεμε τωρα??Εγω σε ολο το Γυμνασιο ναι μεν διαβαζα αλλα δν ξεσκιζομουν κιολας οπως κανω τωρα στο Λυκειο για να πω οτι ειχα διαβασει τελεια και εβγαζα παντα 15-16.Εν ολιγοις με λιγο διαβασμα βγαζεις ανετα 16-17 στο Γυμνασιο.Απο το Λυκειο και μετα δυσκολευουν τα πραγματα και αρχιζουν τα φροντιστηρια.Το Γυμνασιο μια χαρα ειναι.Αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~iris~

Νεοφερμένος

Η Iris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
μπα όχι πολύ.. εννοείται πιο δύσκολη από την Α' και τα μαθηματικά θέλουν διάβασμα.. και μαλλον θα χρειαστείς και κάποια βοήθεια στη φυσική.. κατά τα άλλα όμως είναι μια χαρά, ειδικά αν είναι καλός ο καθηγητής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ποια βοήθεια από Β γυμνασίου ρε γελοίοι; Μετά θα διαμαρτύρεστε που έχουμε κακό εκπαιδευτικό σύστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
μπα όχι πολύ.. εννοείται πιο δύσκολη από την Α' και τα μαθηματικά θέλουν διάβασμα.. και μαλλον θα χρειαστείς και κάποια βοήθεια στη φυσική.. κατά τα άλλα όμως είναι μια χαρά, ειδικά αν είναι καλός ο καθηγητής
Ψυχραιμία.Αυτό είναι υπερβολή.Και τίποτα να μην θυμάστε από τη φυσική του γυμνασίου αυτό δεν θα σας εμποδίσει να είστε ʼαριστοι στο λύκειο(πρσωπική εμπειρία:P).Δεν σας λέω να μην διαβάζετε καθόλου,έτσι;Αλλά είναι μεγάλη υπερβολή το να κάνεις φυσική από το γυμνάσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iria*

Νεοφερμένος

Η ιρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
καθολου εγω δεν διαβαζα σχεδον τπτ παρα μονο στα διαγωνισματα κ εβγαλα18+10
μονο φυσικη ν προσεχεις κ ν ρωτας τυχον αποριες.ειναι πολυ ευκολη ταξη κ εγω τ λατρεψα!!καλη επιτυχια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
τπτ δν ειναι δυσκολο μπροστα στν τριτη λυκειου...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εμένα μέχρι στιγμής μου φίνεται εύκολη η γ λυκείου.Ειλικρινά.Μην αγχώνουμε τα παιδιά τζάμπα.Και είμαι και θετική που θεωρείται η δυσκολότερη κατεύθυνση(αν και διαφωνώ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Εμένα μου φάνηκε εύκολη..δεν διάβασα μόνο στα αρχαία δεν τα πήγα καλά σε όλα τα άλλα ήμουν μια χαρά!Από 16 και πάνω όλα! Μην αγχώνεσαι μωρέ καλά θα περάσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~iris~

Νεοφερμένος

Η Iris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ψυχραιμία.Αυτό είναι υπερβολή.Και τίποτα να μην θυμάστε από τη φυσική του γυμνασίου αυτό δεν θα σας εμποδίσει να είστε ʼαριστοι στο λύκειο(πρσωπική εμπειρία:P).Δεν σας λέω να μην διαβάζετε καθόλου,έτσι;Αλλά είναι μεγάλη υπερβολή το να κάνεις φυσική από το γυμνάσιο.
λέω πως χρειάζεσαι βοήθεια όχι για να περάσεις (έλεος!) αλλά για να έχεις κάποιον αρκετά καλό βαθμό! στο σχολείο μου ο καθηγητής της φυσικής βαριόταν που ζούσε και δεν μας εξηγούσε τίποτα και πάλι καλά που η μητέρα μου είναι φυσικός και με βοήθησε να προετοιμαστώ για τις εξετάσεις.. δεν ξέρω τι κάνανε τα άλλα παιδιά, αλλά οι περισσότεροι συμμαθητές μου πέρνανε τηλ εκείνη την εποχή σπίτι μου για να τους εξηγήσει μερικά πράγματα από την ύλη!!! αν όλοι οι καθηγητές ήταν καλοί δεν πιστεύω ν αυπήρχαν προβλήματα..:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina1995

Νεοφερμένος

Η Katerina1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εναι πολύ εύκολη θα δεις και θα με θυμηθείς..:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

basilis 39

Νεοφερμένος

Ο basilis 39 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
τωρα που 8α παω δευτερα ολα πιο δυδκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
εμενα παντως μου φανηκε πιο ευκολη και απο την πρωτη τωρα να δω στην τριτη!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Εύκολη σχετικά είναι, απλά έχεις πολλά μαθήματα για εξετάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
λέω πως χρειάζεσαι βοήθεια όχι για να περάσεις (έλεος!) αλλά για να έχεις κάποιον αρκετά καλό βαθμό! στο σχολείο μου ο καθηγητής της φυσικής βαριόταν που ζούσε και δεν μας εξηγούσε τίποτα και πάλι καλά που η μητέρα μου είναι φυσικός και με βοήθησε να προετοιμαστώ για τις εξετάσεις.. δεν ξέρω τι κάνανε τα άλλα παιδιά, αλλά οι περισσότεροι συμμαθητές μου πέρνανε τηλ εκείνη την εποχή σπίτι μου για να τους εξηγήσει μερικά πράγματα από την ύλη!!! αν όλοι οι καθηγητές ήταν καλοί δεν πιστεύω ν αυπήρχαν προβλήματα..:/
Eίπα εγώ πως είπες πως θες βοήθεια για να περάσεις;:P
Αλλά είναι υπερβολή ένα παιδί να φορτωθεί από τόσο νωρίς.Εν ανάγκη υπάρχει και η ενισχυτική.Ιδιαίτερα-φροντιστήριο στη φυσική από το γυμνάσιο είναι φόρτωμα χωρίς λόγο.Υπάρχουν παιδιά που την ξεκινούν στη γ λυκείου και τα πάνε μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Παιδιά όλοι λέμε "Αν διαβάζεις είναι εύκολα"!!Ναι αλλά το να διαβάζεις είναι το δύσκολο πράγμα της υπόθεσης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Conceicao

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Διάβασε μόνο μαθηματικά....έτσι δεν θα έχεις κενά για το μέλλον και είναι πολύ σημαντικα άμα ακολουθήσεις τεχνολογική η θετική στο μέλλον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
:hmm:H δευτέρα τάξη Γυμνασίου είναι δύσκολη;


Είναι εύκολη σαν τάξη, αλλά στα παιδιά που έρχονται από την πρώτη, συνηθως, φαίνεται λίγο δύσκολη. Η Γεωγραφία, για παράδειγμα είναι γελοίο ως μάθημα και από άποψη επιπέδου δυσκολίας και από άποψη περιεχομένου.
Μετά είναι η χημεία και η φυσική που προστίθενται, και νομίζω το περιεχόμενο των βιβλίων έχει αλλάξει από τότε που έκανα εγώ... Δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Αν διαβάζεις σωστά τότε δε θα έχεις κανένα πρόβλημα κατά τη γνώμη μου. Φρόντισε να είσαι συνεπής και στην τάξη και στο σπίτι και θα σου φανεί πολύ εύκολη τάξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aero :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Είναι εύκολη σαν τάξη, αλλά στα παιδιά που έρχονται από την πρώτη, συνηθως, φαίνεται λίγο δύσκολη. Η Γεωγραφία, για παράδειγμα είναι γελοίο ως μάθημα και από άποψη επιπέδου δυσκολίας και από άποψη περιεχομένου.
Μετά είναι η χημεία και η φυσική που προστίθενται, και νομίζω το περιεχόμενο των βιβλίων έχει αλλάξει από τότε που έκανα εγώ... Δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Αν διαβάζεις σωστά τότε δε θα έχεις κανένα πρόβλημα κατά τη γνώμη μου. Φρόντισε να είσαι συνεπής και στην τάξη και στο σπίτι και θα σου φανεί πολύ εύκολη τάξη.

+10!:no1:

+ότι το μάθημα γίνεται πιο ενδιαφέρον με φυσική και χημεία :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top