Γενικό - Είναι δύσκολη αυτή η τάξη;

H B' Γυμνασίου είναι η δυσκολότερη τάξη του Γυμνασίου;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 21)
  • Ναι

    Ψήφοι: 8 38.1%
  • 'Oχι

    Ψήφοι: 13 61.9%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
εγω παντως σε ολο το γυμνασιο η β ηταν η πιο "δυσκολη" νομιζω εκει ειχα βγαλει τους χαμηλοτερους βαθμους μου :hmm:


Εγω καθε χρόνο και χειρότερα... :P Αλλα στη Β' είχε πέσει γέλιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
ε?ειναι δυσκολη?
-----------------------------------------
μηπως να το 3ανασκεφτω και να μεινω στην πρωτη???:P:P:P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Όχι λέμε. Αν δεν έχετε τα μυαλά σας αλλού, μια χαρά θα πάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Βλέπω ότι σε λίγους φαίνεται εύκολη.Γιατί;Μάλλον μου έτυχαν καλύτεροι καθηγητές ή εσείς δεν διαβάζατε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Λοιπον..θα ηθελα να σας πω και εγω τη γνωμη μου..φετος τελειωσα το γυμνασιο και ομολογω πως η β ταξη του γυμνασιου ειναι η πιο δυσκολη και απο τις 3 ταξεις..οχι επειδη εχεις χημεια και φυσικη οπως διαβασα παραπανω..αλλα επειδη μαθαινεις πολλα και δυσνοητα φαινομενα σε ολα τα μαθηματα..Ωστοσο με σωστη μελετη και αφοσιωση θα ειναι παιχνιδακι!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Δεν υπαρχει ευκολη και δυσκολη ταξη.Αυτα τα λεγαμε στο δημοτικο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Βλέπω ότι σε λίγους φαίνεται εύκολη.Γιατί;Μάλλον μου έτυχαν καλύτεροι καθηγητές ή εσείς δεν διαβάζατε. :P
δεν νομιζω ειναι τοσο θεμα διαβασματος οσο ειναι η δυσκολια και η πυκνοτητα της υλης..και στις τρεις χρονιες του γυμνασιου εβγαλα 20 απλα στη β ηταν πολυ πιο ζορικο να βγει....:Dβεβαια αμα δε διαβαζεις κιολας ειναι ακομα χειροτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris_v

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
παιδες όσο εισαστε στο γυμνάσιο μια χαρά ειναι...χαλαρά..μην ανχώνεστε..εχετε και έχουμε καιρό μπροστά μας για μεγαλύτερα ανχη...
εγώ προσωπικά πιο δύσκολη τάξη βρίκα την α γυμνασίου όπου ειχα αλλάξει βαθμήδα εκπαεδευσης και ηταν λιγο δύσκολο να συντονίω το δίαβασμά μου...στη 2ρα και στην 3τη χαλαρα...με συστηματικο διαβασμα χωρις να στερουμαι κατι εβγαλα 19 και 19.5 αντιστοιχα σε σχέση με την 1η που είχα βγάλει 18.3...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
για ναμην ανοιγω καινουργιο θεμα:



1)Ποια ειναι τα μαθηματα της β γυμνασιου?
2)Ποσες ωρες στην βδομαδα κανουμε το καθε μαθηματα ?
3)Σε ποια μαθηματα να προσεξω και να δωσω εμφαση?
4)Σε ποια μαθηματα θα χρειαστω βοηθημα (αν θελετε πειτε και εκδοση αμα θελετε)
και τελος
5)Ποια μαθηματα θεωρειτε οτι απαιτουν πολυ χρονο στο διαβασμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
1.Νεα, Αρχαια, Κειμενα, Ιλιαδα, Ιστορια, Γερμανικα, Φυσικη, Χημεια, Γεωγραφια, Πληροφορικη, Τεχνολογια, Μαθηματικα, Αγγλικα, Γυμναστικη, Οικιακη Οικονομια, Θρησκευτικα.
2.Αρχαια 3 ωρες, Νεα Κειμενα Ιλιαδα Ιστορια Γερμανικα Φυσικη Γεωγραφια Αγγλικα και Οικιακη Οικονομια Θρησκευτικα 2, Χημεια 1, Τεχνολογια 1, Πληροφορικη 1, Γυμναστικη 3, Μαθηματικα 4:heart:.
3. Αρχαια, Φυσικη και Χημεια κυριως. Αρχαια γιατι μπαινουν πολλαααα σε 1 χρονια, και Φυσικη και Χημεια επειδη ειναι νεα μαθηματα. Τα αλλα ειναι πιο οκεη.
4. Εγω ειχα βοηθημα μονο Φυσικη και Ιστορια, γιατι και οι 2 καθηγητες μου ηταν γτπ.
Και τα 2 του Σαββαλα.
5. Δεν ξερω τι να σου πω.
Ποτε δεν μπορουσα να απαντησω με σιγουρια σ' αυτη την ερωτηση.:Ρ
Σιγουρα ομως Ιστορια και Αρχαια, που ειναι καθαρα θεμα διαβασματος.

Ουφ, αυτα.
Ελπιζω να σε καλυψα μικρο.:Ρ:Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
1.Νεα, Αρχαια, Κειμενα, Ιλιαδα, Ιστορια, Γερμανικα, Φυσικη, Χημεια, Γεωγραφια, Πληροφορικη, Τεχνολογια, Μαθηματικα, Αγγλικα, Γυμναστικη, Οικιακη Οικονομια, Θρησκευτικα.
2.Αρχαια 3 ωρες, Νεα Κειμενα Ιλιαδα Ιστορια Γερμανικα Φυσικη Γεωγραφια Αγγλικα και Οικιακη Οικονομια Θρησκευτικα 2, Χημεια 1, Τεχνολογια 1, Πληροφορικη 1, Γυμναστικη 3, Μαθηματικα 4:heart:.
3. Αρχαια, Φυσικη και Χημεια κυριως. Αρχαια γιατι μπαινουν πολλαααα σε 1 χρονια, και Φυσικη και Χημεια επειδη ειναι νεα μαθηματα. Τα αλλα ειναι πιο οκεη.
4. Εγω ειχα βοηθημα μονο Φυσικη και Ιστορια, γιατι και οι 2 καθηγητες μου ηταν γτπ.
Και τα 2 του Σαββαλα.
5. Δεν ξερω τι να σου πω.
Ποτε δεν μπορουσα να απαντησω με σιγουρια σ' αυτη την ερωτηση.:Ρ
Σιγουρα ομως Ιστορια και Αρχαια, που ειναι καθαρα θεμα διαβασματος.

Ουφ, αυτα.
Ελπιζω να σε καλυψα μικρο.:Ρ:Ρ



ευχαριστω με καλυψες απολυτος αμα με λενε μικρο μου αρεσει δεν παρεξηγω


τα αγγλικα και τα νεα δεν ειναι 3 ωρες ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Χαιρομαι.(:
Οχι, 2 ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Χαιρομαι.(:
Οχι, 2 ειναι.



και εγω χερομαι δεν θα εχω 3 ωρες την εβδομαδα την στριτζο την κωλογρια 60 χρονων την αγγλικα αλλα γλωσσα κριμας γιατι χωνευεται. α ναι γιατι μετρουσα τις ωρες που γραφεις και ηταν 33 αλλα ξεχασα τα καλλιτεχνικα και την μουσικη που δεν εγραψες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
για ναμην ανοιγω καινουργιο θεμα:



4)Σε ποια μαθηματα θα χρειαστω βοηθημα (αν θελετε πειτε και εκδοση αμα θελετε)
και τελος
5)Ποια μαθηματα θεωρειτε οτι απαιτουν πολυ χρονο στο διαβασμα?


Επειδή τα άλλα καλύφθηκαν...

4) Χμ, Αρχαία ίσως για μεταφράσεις. Ήταν το ευαγγέλιό μου (μας) στις εξετάσεις. Από Μεταίχμιο. Τώρα, το αν θα αγοράσεις άλλα ή όχι πάει ανάλογα με το πώς τα καταφέρνεις στο μάθημα και πώς είναι ο καθηγητής σου.

5) Κανένα. Τα Αρχαία ίσως στην αρχή, αλλά μετά αν προσέχεις γίνονται πολύ κατανοητά κι εύκολα. Το ίδιο ισχύει για την Ιστορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

/\/@t@|1@...!!!

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Προσοχη στα Αρχαια.
Μεγαλη προσοχη.
Ξεσκιστειτε στο διαβασμα για να μην τα βρειτε μπαστουνια.:Ρ
Α, και αν ο φυσικοχημικος σας ειναι ****, χωστε τα του!
Βριστε τον!
Μουτζωστε τον!
Αυτο ηθελα να κανω ολη τη χρονια.-.-'
Κατα τα αλλα ευκολη ειναι μωρε, ντοντ γουορη.(:


συμφώνω...η Β' γυμνασίου δεν είναι δύσκολη τάξη....μόνο λίγη προσοχή...ειδικά στην αρχή...!!!!!!!!!!!!!!
ναι...ακριβώς έτσι ήταν ο φυσικοχημικός μας και δεν καταλαβαίναμε μάθημα...!!!!!!!!!!!

-----------------------------------------
Επειδή τα άλλα καλύφθηκαν...

4) Χμ, Αρχαία ίσως για μεταφράσεις. Ήταν το ευαγγέλιό μου (μας) στις εξετάσεις. Από Μεταίχμιο. Τώρα, το αν θα αγοράσεις άλλα ή όχι πάει ανάλογα με το πώς τα καταφέρνεις στο μάθημα και πώς είναι ο καθηγητής σου.

5) Κανένα. Τα Αρχαία ίσως στην αρχή, αλλά μετά αν προσέχεις γίνονται πολύ κατανοητά κι εύκολα. Το ίδιο ισχύει για την Ιστορία.



επίσης φύσικη-χημεία γιατί είναι ένα καινούριο μάθημα σχετικά και στην αρχή ειδικά θέλει λίγη προσοχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εμενα μου φανικε η πιο ευκολη απο τις ταξεις του γυμνασιου και μαλιστα δεν προσπαθισα καθολου...
Ιδικα φυσικη-χημεια το ειχα ανετα το πραγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Εμενα μου φανικε η πιο ευκολη απο τις ταξεις του γυμνασιου και μαλιστα δεν προσπαθισα καθολου...
Ιδικα φυσικη-χημεια το ειχα ανετα το πραγμα...


σε ποιο σχολειο πηγαινες ροδο ειμαι και εγω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Γυμνασιο πηγα στο καζουλειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroulaki!

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Γάζι (Ηράκλειο). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Τελικά την κόλλησες τη γουρουνογρίπη... :P

---------

Μαθηματικά και Αρχαία θέλουν προσοχή. Τα υπόλοιπα είναι μια χαρά.
:xixi:χα χα χα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
αν διαβαζεις δεν ειναι δυσκολη μονο θελει ιδιαιτερη προσοχη η φυσικη τα αλλα ειναι ευκολα με το διαβασμα θα τα καταφερεις!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top