Τμήματα Eργοθεραπείας - γνώμες και προοπτικές

lefi

Νεοφερμένος

Η Eλευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Και εγώ για εργοθεραπεία σκέφτομαι..Μ' αρέσει αρκετά μπορώ να πω..Αρχικά όμως ήθελα λογοθεραπεία αλλά μου είπαν ότι δεν υπάρχει τμήμα στην Αθήνα :( Αλλά έχει εργοθεραπεία ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manelaki

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
σπουδαζω στο τμημα της εργοθεραπειας...Σκοπος του εργοθεραπευτη να ξερετε δεν ειναι να αποκαταστησει το προβλημα που μπορει να αντιμετωπιζει ο ασθενης αλλα να πετυχει ο ασθενης του να γινει αυτονομος,να μπορει να ζει φυσιολογικα παρ'ολο την ιδιαιτεροτητα του κ φυσικα μεσα απο το (εργο) δραστηριοτητες (π.χ. χειροτεχνιες) να τον βοηθησει κ στην αποκατασταση.οντως υπαρχει μονο ενα τμημα σε ολη την ελλαδα το οποιο δεχεται κ πολυ λιγα ατομα καθε χρονο.γι'αυτο το λογο αλλωστε εχει τοσο μεγαλη επαγγελματικη αποκατασταση.τα κεντρα οπου μπορει να δουλεψει ενας εργοθεραπευτης ειναι αμετρητα...θα αναφερω λιγα παραδειγματα, ειδικα σχολεια,ιδιωτικα κ δημοσια κεντρα αποκαταστασης,νοσοκομεια,ψυχιατρικες κλινικες (στην εργοθεραπεια ασχολουμαστε κ με ψυχασθενεις),σωφρονιστικα ιδρυματα,κ.α.π.η σε διαφορους δημους. Αυτα ειναι σε γενικες γραμμες. Τωρα για το αν καποιος μπορει να ανταπεξελθει ψυχολογικα αυτο εξαρταται απο το χαρακτηρα του καθενος.Εγω θα πω πως ειναι και θεμα συνηθειας.αλλα οχι μονο αυτο. οταν δεν εισαι επαγγελματιας συνηθως λυπασαι για τα ατομα αυτα,οταν ομως μπεις μεσα στα πραγματα τους αντιμετωπιζεις τελειως διαφορετικα...τους θαυμαζεις για τη δυναμη τους καθως βλεπεις οτι μπορουν να κανουν σχεδον ο,τι κ εσυ ισως κ παραπανω ορισμενες φορες.Κ φυσικα ειναι εκπληκτικο να βοηθας τετοιους ανθρωπους να δενεσαι μαζι τους κ να βλεπεις τη προοδο τους.
Αυτα απο'μενα...οπως θελει κατι περισσοτερο ας με ρωτησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefi

Νεοφερμένος

Η Eλευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ρε παιδιά πόσο είναι η βάση για εργοθεραπεία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia Tsa

Νεοφερμένος

Η Sofia Tsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
14.700 κατι για Αθηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manelaki

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
14,574 ειχε φετος η εργοθεραπεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia Tsa

Νεοφερμένος

Η Sofia Tsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ναι σωστά!Και καλύτερα είναι στην Κοζάνη,τουλάχιστον για μένα,γιατί στην Αθήνα δεν θα επιβίωνα!Οπότε τώρα που έχει και στην Κοζάνη το σκέφτομαι ακόμα πιο σοβαρά...αλλά...δεν μπορώ να αποφασίσω...και δεν νομίζω ότι θα είμαι ποτέ απόλυτα σίγουρη για την απόφαση μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefi

Νεοφερμένος

Η Eλευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωώ κ από ποιο πεδίο?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimialk

Νεοφερμένος

Η mimialk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
απο το 3ο πεδιο..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia Tsa

Νεοφερμένος

Η Sofia Tsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εννοείται από το τρίτο πεδίο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manelaki

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
οχι μονο...απο ολα τα πεδια αλλα απ'τα αλλα πρεπει υποχρεωτικα να δωσεις βιολογια γενικης...μην αγχωνεστε..ειναι σχετικα νωρις να διαλεξετε απο τωρα.καλο ειναι να ψαχνετε δε λεω...αλλα να φανταστειτε εγω εμαθα γι'αυτη τη σχολη οταν εφτιαχνα μηχανογραφικο και τελικα ηταν ο,τι καλυτερο μπορουσα να διαλεξω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefi

Νεοφερμένος

Η Eλευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
έχω μπερδευτεί-αγχωθεί...εγώ είμαι θεωρητική και σκέφτομαι να πάρω βιολογία γενικής για να περάσω απο το 3ο πεδίο εργοθεραπεία..ετσι δεν γινεται?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia Tsa

Νεοφερμένος

Η Sofia Tsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ναι,έτσι.Με βιολογία ανοίγεις 3ο πεδίο.Ευτυχώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manelaki

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
ναι γινεται μια χαρα...εχουμε πολλα παιδια στην εργοθεραπεια που περασαν απο θεωρητικη...τα περισσοτερα μαλιστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina_patmos

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Εγω απο Φεβρουαριο θα ειμαι στο καινουριο τμημα λογοθεραπειας στη καλαματα...2η επιλογη ειχα εργοθεραπεια και 3η λογοθεραπεια....και τα δυο ειναι ενδιαφερουσες σχολες...τωρα πιο ειναι πιο καλο δεν ξερω...εμενα και τα δυο μου αρεσουν.!!!καλο κουραγιο και καλη επιτυχια...

Θέλω να δηλώσω λογοθεραπεία στην καλαμάτα! πως σου φαίνεται? εχω σκεφτει και την εργοθεραπεία αλλα εκτος του οτι δεν ξέρω αν θα την πιάσω δεν ξέρω και τι να διαλέξω!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
εγω προτεινω εργοθεραπεια....το εχω ξαναπει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina_patmos

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Το καλό είναι οτι είναι και ένα τμήμα στην Ελλάδα και έχει αρκετή ζήτηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
....πολυ βασικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manelaki

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Φετος απ'οσο εχω ακουσει κι εχω διαβασει θα ανοιξει κι αλλο τμημα εργοθεραπειας στη Κοζανη...σε περιπτωση που σε ενδιαφερει και θα εχει κ λιγοτερα μορια. Εργοθεραπεια νομιζω ειναι καλυτερα. Καλυπτει αναγκες ενος πολυ μεγαλου αριθμου ανθρωπων με πολυ διαφορετικα προβληματα. Η λογοθεραπεια ειναι σιγουρα πολυ περισσοτερο περιοσμενη σε αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kelly:)

Νεοφερμένος

Η Kelly:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Καλα βρε παιδιαα ολο το 3ο πεδιο εχει θεματα για ολες τις σχολες εκτος απο φαρμακευτικη!!
Τι εγινε; τοσοι λίγοι ειμαστε;;;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
ξερει κανεις ποτε θα λειτουργησει το τει εργοθεραπειας κοζανης?
απο φετος ισως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top