Ποιο τμήμα Χημείας να προτιμήσω;

Harry0000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
:):bye:
Είμαι σε δίλημμα, δεν ξέρω ποιο χημικό να διαλέξω. Σκέφτομαι για Πάτρα.
Μου αρέσει ότι έχει να κάνει με τον πυρήνα, κβαντομηχανική και τέτοια......
Ποιο μου προτείνετε;
:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parantop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Το σημαντικότερο όλων είναι το αναλυτικό πρόγραμμα μιας σχολής. Μπορείς λοιπόν να μπεις στις ιστοσελίδες των Χημικών τμημάτων που σε ενδιαφέρουν και να συγκρίνεις τα αναλυτικά προγράμματά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Harry0000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Το έχω κοιτάξει, όμως όταν για παράδειγμα λέει φυσική ή χημεία θα υπάρχει στο μάθημα κεφάλαιο για την κβαντομηχανική πχ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Semfer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Semfer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 332 μηνύματα.
Μου αρέσει ότι έχει να κάνει με τον πυρήνα, κβαντομηχανική και τέτοια......

αυτα τα κανουν στα φυσικο:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Harry0000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
αυτα τα κανουν στα φυσικο:iagree:

Nαι αλλά δεν μου αρέσουν τα υπόλοιπα.......:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Semfer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Semfer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 332 μηνύματα.
Ξερεις τι ειναι η κβαντομηχανικη και η πυρηνικη φυσικη που λες οτι σου αρεσουν? Ψαξε λγο στο google να δεις τι ειναι και θα δεις οτι τα "υπολοιπα" που μαθαινουν στο φυσικο ειναι απαραιτητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Harry0000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Ξερεις τι ειναι η κβαντομηχανικη και η πυρηνικη φυσικη που λες οτι σου αρεσουν? Ψαξε λγο στο google να δεις τι ειναι και θα δεις οτι τα "υπολοιπα" που μαθαινουν στο φυσικο ειναι απαραιτητα...

Για να μου αρέσουν προφανώς ξέρω τι είναι.
Πηγαίνοντας στο χημικό όμως τα κάνω πιο επιφανειακά και ταυτόχρονα είμαι σε θέση (πιστεύω) να καταλάβω και την κβαντομηχανική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

j.b.

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Κυλλήνη (Ηλεία). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ποιο πιστεύετε ότι ειναι το καλυτερο Χημικο στην Ελλαδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αθήνα μετά Κρήτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

**χρυ$@ν8η**

Νεοφερμένος

Η Χρυσάνθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Τα αποτελέσματα των πανελληνίων βγήκαν, τώρα έχουμε να φτιάξουμε τα μηχανογραφικά. Από τα μόρια που έβγαλα και συμπεριλαμβανομένης και της πτωτικής τους τάσης πιάνω σίγουρα χημεια, που θέλω. Το δίλημμά μου είναι για Αθήνα ή Θεσσαλονίκη. :hmm: Δεν ξέρω αν θέλω να βάλω την Αθήνα στο μηχανογραφικό μου, γι' αυτό θέλω να μου πείτε γνώμες. Θα ήθελα να μου πείτε τι ξερετε για τις σχολές της χημείας σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Γιάννενα, Πάτρα, Κρήτη. Περί ποιότητας, αποτελεσματικότητας σχολής, φοιτητική ζωη κ.α... Επίσης, θέλω να γίνω οινολόγος και γι' αυτό έχω ακούσει ότι ειναι καλύτερα στην Αθήνα, της οποίας η φοιτιτική ζωή δεν συγκρίνεται με της Θεσσαλονίκης, απ' ότι λένε!! Ένα άλλο είναι ότι εγώ δεν έχω συνηθίσει να ζω μες στην πόλη και νομίζω ότι θα φοβάμαι περισσότερο μέσα στην Αθήνα. ;)
Θα με βοηθούσατε πάρα πολύ αν μου λεγατε για τη χημεία σε Αθήνα Θεσσαλονίκη αλλά και στις άλλες πόλεις!!! Πού θεωρείτε καλύτερα και τι προτείνετε? :D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Απο ακαδημαικης αποψης ,πανω κατω νομιζω σε οποιο πανεπιστημιο και να πας ,αν διαβασεις με τις ιδιες γνωσεις θα βγεις. Οποτε το θεμα ειναι καθαρα οικονομικο/προσωπικο .Απλα να ξερεις οτι Αθηνα δεν ειναι ετσι οπως την παρουσιαζουν τα καναλια ( Ω! τι περιεργο! ) σε αλλες περιοχες ομονοια,αγ παντελεημονας κ.α ειναι γτπ σε αλλες ειναι σουπερ γαματα (πολλες) .Ειναι αναλογα που θα μεινεις . Φανταζομαι θεσ/νικη θα εχεις καλυτερη ''φοιτητικη ζωη'' (αυτο ο καθενας το ερμηνευει διαφορετικα βεβαια) κυριως επειδη 1 στους 8 κατοικους ειναι φοιτητης και οι αποστασεις ειναι μικερς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Των Ιωαννινων εννοειται!!! :D Εμ τι θα υποστηριζα?? :P
Ολα τα τμηματα μια χαρα ειναι,δεν νομιζω να διαφερουν ως προς την ποιοτητα των γνωσεων παρα μονο στο προγραμμα σπουδων! Διαλεξε οποιο ειναι πιο κοντα στο σπιτι σου για να αποφευγεις τα κουραστικα πολυωρα ταξιδια αν εχεις τη δυνατοτητα επιλογης,αλλιως σε οποιο περασεις!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top