Μηχανικών Επιστήμης Υλικών Ιωάννινα

tze

Νεοφερμένος

Η tze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
οτι γνωριζετε για τη σχολη ''μηχανικων επιστημης των υλικων'' στα γιαννενα...ειναι ευπροσδεκτο...σας ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

galois01

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Δες εδώ για ότι αφορά τη σχολή https://www.materials.uoi.gr/.

Δυστυχώς δεν γνωρίζω και πολλά να σου πω πάντως το τμήμα αυτό τώρα μετοονομάστηκε σε τμήμα μηχανικών επιστήμης υλικών πρώτα ονομαζόταν επιστήμης και τεχνολογίας υλικών. Φαίνεται αρκετά ενδιαφέρουσα σχολή αν και δεν γνωρίζω την επαγγελματική αποκατάσταση των αποφοίτων της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tze

Νεοφερμένος

Η tze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
παιδια αυτο ειναι που δεν γνωριζω και εγω την επαγγελματικη αποκατασταση....θα πηγαινα μαθηματικο στην κρητη η στη σαμο αλλα τα γιαννενα μου ακουγονται πιο δελεαστικα...οσο για τη σχολη ειναι πολυ ενδιαφερουσα...επισης ξερω πως και ολα στραβα να σου πανε μπορεις να γινει χημικος,φυσικος,βιολογος στη δευτεροβαθμια...τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
παιδια αυτο ειναι που δεν γνωριζω και εγω την επαγγελματικη αποκατασταση....θα πηγαινα μαθηματικο στην κρητη η στη σαμο αλλα τα γιαννενα μου ακουγονται πιο δελεαστικα...οσο για τη σχολη ειναι πολυ ενδιαφερουσα...επισης ξερω πως και ολα στραβα να σου πανε μπορεις να γινει χημικος,φυσικος,βιολογος στη δευτεροβαθμια...τι λετε?

Αυτά που λες ισχύουν για τα τμήματα του Ηρακλειου και της Πάτρας.Το τμήμα των Ιωαννίνων δεν έχει επαγγελματικά δικαιώματα ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Είναι δουλειά του μέλλοντος.Τώρα για Ελλάδα μέχρι να ξυπνήσουν σε αυτόν τον τομέα...αλλά πιστεύω εξωτερικό θα είσαι πολύ δυνατός με ένα τέτοιο πανεπιστήμιο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tze

Νεοφερμένος

Η tze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
απο οσο εχω ψαξει αφου εγινε η μετανομασια του τμηματος ολα τα αλλα ειναι θεμα χρονου και γραφειοκρατιας...για τη κρητη εφαρμοσμενα μαθηματικα και στη σαμο στατιστικης και αναλογιστικων-χρηματοοικονομικων μαθηματικων τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Εχω ακούσει ότι πρόκειται για την σχολή και την επιστήμη του μέλλοντος. Στο εξωτερικό οι απόφοιτοι πραγματικά σαρώνουν. Με τον καιρό βέβαια
αυτό θα γίνει και στην Ελλάδα. Απο οτι άκουσα το ΤΕΕ (Τεχνικό Επιμελητήριο) έκανε δεκτό το τμήμα των Ιωαννίνων οπότε και επίσημα οι απόφοιτοι είναι μηχανικοί. Ψάξτο και στο internet μέσω google για να βρείς την ανακοίνωση
Συμβουλή: Δήλωσε την όσο η βάση είναι ακόμα χαμηλή γιατί προβλέπετε να φτάσει στον ουρανό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Εχω ακούσει ότι πρόκειται για την σχολή και την επιστήμη του μέλλοντος. Στο εξωτερικό οι απόφοιτοι πραγματικά σαρώνουν. Με τον καιρό βέβαια
αυτό θα γίνει και στην Ελλάδα. Απο οτι άκουσα το ΤΕΕ (Τεχνικό Επιμελητήριο) έκανε δεκτό το τμήμα των Ιωαννίνων οπότε και επίσημα οι απόφοιτοι είναι μηχανικοί. Ψάξτο και στο internet μέσω google για να βρείς την ανακοίνωση
Συμβουλή: Δήλωσε την όσο η βάση είναι ακόμα χαμηλή γιατί προβλέπετε να φτάσει στον ουρανό

Οι απόφοιτοι του τμήματος Μηχανικών επιστήμης των υλικών δεν εγγράφονται ακόμα στο ΤΕΕ. Το θέμα βέβαια θα διευθετηθεί σε μερικά χρόνια. Από ότι έχω ακούσει κι εγώ το ΤΕΕ δέχθηκε οι απόφοιτοι του τμήματος επιστήμης των υλικών να αποτελούν δευτερεύουσα ειδικότητα και να εγγράφονται στη βασική των χημικών μηχανικών. Θα πάρει όμως αυτό λίγο χρόνο. Επειδή το τμήμα πρώτη φορά φέτος θα λειτουργήσει ως τμήμα μηχανικών 5ετούς φοιτήσεως τότε σχεδόν σίγουρα σε 5 χρόνια, που θα αποφοιτήσουν ορισμένοι από τους πρωτοετείς φοιτητές του ακαδημαϊκού έτους 2009-2010, οι απόφοιτοί του θα εγγράφονται στο ΤΕΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tze

Νεοφερμένος

Η tze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
παντως ειναι λιγο ρισκο...εχω 1300 μορια πανω...ελπιζω να μην ανεβει τοσο πολυ....ευχαριστω παιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nenaki

Νεοφερμένος

Η nenaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
και εγω μηχανικων επιστημης υλικων εχω περασει αλλα δεν ειαι σιγουρη για το αν θα παω γιατι δν ξερω τι αποκατασταση θα εχει μετα ....ειμαι πολυ μπερδεμενη ..και δεν βρισκω πουθενα λυση. και επισησ μπορει κανεισ να φτασει απο το 15 στο 19 ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nenaki

Νεοφερμένος

Η nenaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
περναω μηχανικων επιστημησ υλικων να παω η οχι ? τι δουλεια θα βρω μετα.....:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indiespyllak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σπύλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Πήγαινε να γραφτείς καλού κακού, δεν έγινε τίποτα, και μετά θα χεις όλο το χρόνο να σκεφτείς αν θα σου άρεσε ή όχι αυτή η σχολή καθώς και τις προοπτικές της! :) Ψάξ' το!Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakoulias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Αμα σκεφτεσαι να ξαναδωσεις τοτε αφου περασες που περασες στην σχολη πανε γραψου και δες τι παιζει, μπορει να σου αρεσει η σχολη και να μην χρειαστει να ξαναδωσεις.Αμα αποφασισεις να ξαναδωσεις no problem θα εχεις την σχολη καβατζα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
που ειναι η σχολη? πιστευω οτι ειναι καλυτερο να πας να γραφτεις για να εχεις ενα σιγουρακι κ μετα μπορεις να ξαναδωσεις η να ξανακανεις μηχανογραφικο με το 10% αν κ δν ειμαι σιγουρη για το τι ειναι αυτο....μπορει να βρεις κ παρεα εκει η η σχολη να ειναι καλη...κ για το θεμα τησ δουλειας οποιος ενδιαφερεται κ ψαχνει βρισκει..ουτως η αλλως κανεις δν χανεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
παντως πληροφοριακα και μονο(οχι οτι γνωριζω πολλα για τη σχολη)η επιστημη των υλικων ειναι παρα πολυ σημαντικη στις σημερινες κατασκευες(κα8ε τμημα πολυτεχνικης που ασχολειται με τις κατασκευες..μηχανολογοι,πολιτικοι μηχανικοι κλπ..εχει μαθημα επιστημη των υλικων και αντοχη των υλικων ,οπου πιθανολογω οτι θα ασχοληθεις και με αυτο αν τελικα πας, φυσικα οχι ομως σε βαθμο που θα τα ξερεις εσυ για αυτο και η συνεισφορα μηχανικου επιστημης των υλικων ειναι μεγαλη...)!τωρα η επιλογη ειναι δικη σου..κατ εμε μια πιθανη δουλεια ειναι στη χαλυβουργικη ή μια τεχνικη εταιρεια(χωρις να ειμαι και σιγουρος)!καλη τυχη σε οτι και αν κανεις!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ApUtIf

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Γνωρίζετε τί παίζει με τη σχολή των μηχανικών επιστήμης των υλικών στα Ιωάννινα; Είναι Πολυτεχνική; Θα γίνει; Θα αποκτήσει κάποια δικαιώματα παρόμοια με του χημικού μηχανικού;
Επίσης, τα τμήματα Κρήτης και Πάτρας έχουν προοπτικές να γίνουν Πολυτεχνικές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
οχι πολυτεχνικη δεν ειναι και ουτε θα γινει (δεν εχει ακουστει τπτ) ειναι μια σχολη με μελλον αλλα στην Ελλαδα δεν θα προκοψεις και πολυ και αυτο γιατι δεν υπαρχει βαρια βιομηχανια. Νομιζω παντος πως και οι χημικοι μηχανικοι εχουν εφάμιλλο πεδιο δρασης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ApUtIf

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Από την άλλη, τα τμήματα Πάτρας και Κρήτης έχουν πρόσφατα κατοχυρωμένα επαγγελματικά δικαιώματα. Για παράδειγμα μπορείς να εργαστείς ως καθηγητής στη δευτεροβάθμια...
Σημαντικό είναι πιστεύω ότι τα ΕΛ.ΠΕ. ζήτησαν μεταξύ ηλεκτρολόγων-χημικών-πολιτικών μηχανικών και απόφοιτους των τμημάτων αυτών...

(εγώ Πάτρα πέρασα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tze

Νεοφερμένος

Η tze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
και εγω εκει περασα,η σχολη ειναι πολυ καλη και δυσκολη...ασχετα απο τη βαση που εχει...μια καλη προοπτικη ειναι η δυνατοτητα για επαγγελματικη αποκατασταση στην δευτεροβαθμια εκπαιδευση...αν και λεν πως δεν τα εχει αυτα τα δικαιωματα η σχολη των ιωαννινων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fusebb

Νεοφερμένος

Η Δαναη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σταμάτα (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
οπως ειπαν και τα παιδια παραπανω καλυτερα να γραφτεις και να εξετασεις τις επιλογες σου αργοτερα με την ησυχια σου:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top