Είναι εφικτό να μπω στην Ιατρική από Θεωρητική Κατεύθυνση;

kaliorova

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Πόσο δύσκολο είναι; Υπάρχει κάποιος που να έχει περάσει Ιατρική απο Θεωρητική; Θα έχω πρόβλημα με την Χημεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
νομίζω πως αυτο δν γίνεται...:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Δεν είναι εφικτό.Πρέπει να γράψεις 20 σε ΟΛΑ τα μαθήματα και πάλι 18600 θα βγάλεις.Πολύ δύσκολο να μπεις αλλά ΑΝ γίνει και κανένα ΘΑΥΜΑ θα έχεις πολλά κενά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ειναι πρακτικα αδυνατο. Με 20 σε ολα (ακομα και Εκθεση δηλαδη) και επιλεγομενο Βιολογια γενικης, βγαζεις 18.600 στο 3ο πεδιο απο Θεωρητικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Καλά εκτός του ότι δε γίνεται, δε μπορώ να σκεφτώ ένα λόγο για να διαλέξεις θεωρητική ενώ θες Ιατρική :S Μαθηματικά, Χημεία, Βιολογία, Φυσική(καλά όχι τόσο, αλλά σε εισάγει στη "θετική" σκέψη) τα αντικαθιστάς με Λατινικά και Αρχαία (δε θυμάμαι τα άλλα) και περιμένεις ότι θα έχεις μόνο ένα μικρό προβληματάκι στις σπουδές σου μετά? Δυο χρόνια θα στήσεις ολόκληρη φιλοσοφία και τρόπο σκέψης υποσυνείδητα. Δύσκολα να μπορείς να ανταπεξέλθεις σε τμήματα άλλων πεδίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaliorova

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Εξαιρετικά.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

confusius

Δραστήριο μέλος

Η confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Γιατί δεν αλλάζεις κατ/ση στη γ λυκείου?? Δεν είναι τόσο τραγικό όσο ακούγεται, εγώ πάντως το έκανα :P:P
Εννοώ αν θες κάτι τόσο πολύ μπορείς να αντέξεις κάποιες δυσκολίες [προσωπικά δεν μου φάνηκε τίποτα δύσκολο ή τρομερά ξένο, βέβαια οκ,έβγαλα 16600 στις πανελλήνιες κι οχι 19500 που θέλει η ιατρική αλλά αναγνωρίζω ότι απλά τεμπέλιασα:xixi: ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Μα Α Λυκείου είναι ακόμα. Δεν έχει να χάσει τίποτα. Την Ιατρική γιατί τη θες? Χρειάζεται μεράκι αυτή η σχολή, μην σχεδιάζεις το μέλλον σου απλά επειδή όλοι οι καλοί μαθητές θέλουν να γίνουν γιατροί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ακόμα και κάτι τέτοιο να ήταν εφικτό, ποιο θα ήταν το νόημα? Δεν πιστεύω να χρησίμευαν καθόλου οι γνώσεις της θεωρητικής κατεύθυνσης στην Ιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

confusius

Δραστήριο μέλος

Η confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Ωχ, οκ καμία σχέση! Δεν είχα δει ότι ήταν Α λυκείου ακόμα!
Τοτέ αλλάζει εντελώς το πράγμα, να πας ηθελημένα από θεωρητική για ιατρική δεν έχει και πολύ νόημα, αν την θες τόσο βουρ για θετικη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Θεωρητικά μπορείς, ΠΡΑΚΤΙΚΑ όμως όχι. Όπως είπαν και οι προλαλήσαντες, πρέπει αν γράψεις 20 σε όλα τα μαθήματα και πάλι θα έχεις 18600. Που είναι πολύ λίγα μόρια για Ιατρική (φέτος ακόμα και 19000 ίσως είναι λίγα). Άσε και που το να γράψεις 20 σε όλα τα μαθήματα είναι σχεδόν αδύνατο, με δεδομένο ότι στην έκθεση και να χτυπιέσαι δε σου βάζουν 20. Για να μη μιλήσω για τα κενά.
Γιατί λοιπόν να πας Ιατρική από θεωρητική. Ναι, η θετική είναι δύσκολη κατεύθυνση (ίσως βέβαια όσο και η θεωρητική) αλλά είναι ο μόνος τρόπος για να σου ανόιξουν οι Ιατρικές σχολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
αφου σου αρεσει η θεωρητικη κατευθυνση...που κολλαει η ιατρικη? ασε που ειναι πολυ δυσκολο τμημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaliorova

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Μα Α Λυκείου είναι ακόμα. Δεν έχει να χάσει τίποτα. Την Ιατρική γιατί τη θες? Χρειάζεται μεράκι αυτή η σχολή, μην σχεδιάζεις το μέλλον σου απλά επειδή όλοι οι καλοί μαθητές θέλουν να γίνουν γιατροί
Την θέλω γιατί είναι το όνειρό μου και είναι η μόνη σχολή που μου αρέσει τόσο πολύ!
Θετική δεν μπορώ να πάω λόγω κάποιον μαθησιακών δυσκολιών! Άρα με βλέπω να πηγαίνω στο εξωτερικό να σπουδάσω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
τι είδους μαθησιακές δυσκολίες δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaliorova

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Έχω διάσπαση προσοχής και κάνω πολλά λάθη απροσεξίας σε ασκήσεις Άλγεβρας κτλ. Παρ' όλα αυτά στα μαθήματα της Θετικής είμαι ΄πολύ καλή και μου αρέσουν, αλλά φοβάμαι την αποτυχία.. Και η Ιατρική είναι η μόνη σχολή που με πορώνει πολύ!
Άσε που μέσα στην χρονιά έχω αλλάξει 15 φορές άποψη για το τι κατεύθυνση θα πάω και κατέληξα στην Θεωρητική εάν όμως αλλάξω πάλι θα με βρίσουν όλοι και θα έχουν και δίκιο έτσι σκατά που τα έκανα!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Έχω διάσπαση προσοχής και κάνω πολλά λάθη απροσεξίας σε ασκήσεις Άλγεβρας κτλ.
Ε, κι εγω τα ειχα (και εχω) αυτα και μια χαρα τα καταφερα στη Θετικη. Και αν διαβαζα περισσοτερο θα τα καταφερνα ακομα καλυτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Έχω διάσπαση προσοχής και κάνω πολλά λάθη απροσεξίας σε ασκήσεις Άλγεβρας κτλ. Παρ' όλα αυτά στα μαθήματα της Θετικής είμαι ΄πολύ καλή και μου αρέσουν, αλλά φοβάμαι την αποτυχία.. Και η Ιατρική είναι η μόνη σχολή που με πορώνει πολύ!
Άσε που μέσα στην χρονιά έχω αλλάξει 15 φορές άποψη για το τι κατεύθυνση θα πάω και κατέληξα στην Θεωρητική εάν όμως αλλάξω πάλι θα με βρίσουν όλοι και θα έχουν και δίκιο έτσι σκατά που τα έκανα!:(

Έλα μωρέ αφού και εγώ αλλάζω συχνά και δεν λέω τίποτα έτσι για να σκάσουν:mad2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Αν θες όντως Ιατρική δε γίνεται από Θεωρητική. Έχεις μιλήσει με κάποιον ειδικό για τα μαθησιακά προβλήματα? Υποθέτω θα έχει να σου δώσει κάποιες συμβουλές για πιο αποτελεσματικό διάβασμα. Αλήθεια με τα δυσλεκτικά άτομα τι γίνεται στις πανελλήνιες? Αν εξετάζονται ξεχωριστά ίσως να μπορούσες να το εκμεταλλευτείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina!

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ράχες (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
αφου εισαι ακομα στην 1η λυκειου πηγαινε θετικη κ κυνηγησε το ονειρο σου..κ να μην τα καταφερεις υπαρχουν σχολες που εχουν σχεση με ιατρικη κ μπορεις να πας απο εκει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Έχω διάσπαση προσοχής και κάνω πολλά λάθη απροσεξίας σε ασκήσεις Άλγεβρας κτλ.

κ γω το εχω αυτο...σιγα το προβλημα ρε συ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top