Φοιτητικό σπίτι: Πληροφορίες και Συμβουλές

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Και το τρυπάνι είναι πολύ πιθανόν να μη χρειαστεί για ένα σπίτι που θα μείνεις 4 χρόνια. Βασικά βρες σπίτι, κι αν δεις ότι δεν έχει κουρτινόξυλα κλπ πάρε ένα, αλλιώς άστο και αν μελλοντικά δεις κάτι σε προσφορά πάρε τότε. Για αρχή απλά ένα σετ κατσαβίδια και πένσα αρκούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
Στην περίπτωσή μου(για τέτοιου είδους ερασιτεχνικές εργασίες του σπιτιού) τι ακριβώς πρέπει να προτιμήσω;
Να επισκεφτείς ένα κατάστημα Praktiker. Εκεί θα βρεις σε βαλιτσάκια σειρές από βασικά εργαλεία (κατσαβίδια σφυριά, πένσες, τανάλιες κλπ). Εφοδιάσου με βίδες, πρόκες, ούπα διαφόρων μεγεθών. Αγόρασε ένα δράπανο (με πλήρη σειρά τρυπανιών). Για να μην κουράζεσαι με το βιδώματα με το χέρι, μπορείς να πάρεις και φορτιζόμενο κατσαβίδι.
Κάποιοι λένε ότι τα μαστορέματα δεν είναι για κορίτσια, αλλά διαφωνώ μαζί τους. Όσο λίγο και να μείνεις σε ένα σπίτι, πάντα κάτι θα πρέπει να φτιάξεις. Ένα κουρτινόξυλο να κρεμάσεις, έπιπλα να συναρμολογήσεις, μια κρεμάστρα να βιδώσεις στον τοίχο, να μεταφέρεις τα καλώδια στο γραφείο σου και τόσα άλλα. Μάθε μόνη σου σιγά - σιγά και για να γλυτώνεις χρήματα σε μαστόρους και για να μην έχεις κανέναν ανάγκη.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Εμμ, υπάρχει περίπτωση να βρω επιπλωμένο; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Εμμ, υπάρχει περίπτωση να βρω επιπλωμένο; :/:
Υπάρχει.
Θα σου πρότεινα να μην θέσεις ως προτεραιότητα το αν είναι επιπλωμένο ή ανεπίπλωτο καθώς είναι έτσι κι αλλιώς δύσκολο το να βρεις ένα καλοστεκούμενο σπίτι (στο μέτρο του εφικτού) σε μία βολική περιοχή και μια λογική τιμή ειδικά την περίοδο των βάσεων που πάνε όλοι. Προσωπικά παρότι πέρυσι δεν έψαχνα υποχρεωτικά για επιπλωμένο κατέληξα εκεί γιατί ήταν ξεκάθαρα προτιμότερο αφού παρόμοια ποσά ζητούσαν άλλοι για ανεπίπλωτα και άβολα σε τοποθεσία σπίτια. Μη περιμένεις να τα έχει όλα, κάπου θα υστερεί. Εννοείται πως γίνονται παζάρια.
Κάνε μια λίστα με όλα τα έπιπλα που θα χρειαστείς και τα αντίστοιχα ποσά. Δες τελικώς πόσα παραπάνω το μήνα δικαιολογείται να ζητά κάποιος για επιπλωμένο (κατά τ άλλα παρόμοιο) και κατέληξε σε απόφαση αφού δεις πρώτα σπίτια.
Αν δεις ότι πέφτει στα ίδια λεφτά, εννοείται ότι θα κοιτάξεις να το επιπλώσεις μόνη σου αφού θα διαλέξεις ότι εσύ θες και στο τέλος θα σου μείνουν και τα έπιπλα. Πάντως για το δεύτερο, να έχεις υπόψιν ότι πολλά φθηνά έπιπλα τύπου ΙΚΕΑ δεν είναι και για μια ζωή, όπως το ίδιο ισχύει και για κάποιες αρκετές ηλεκτρικές συσκευές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Υπάρχει.
Θα σου πρότεινα να μην θέσεις ως προτεραιότητα το αν είναι επιπλωμένο ή ανεπίπλωτο καθώς είναι έτσι κι αλλιώς δύσκολο το να βρεις ένα καλοστεκούμενο σπίτι (στο μέτρο του εφικτού) σε μία βολική περιοχή και μια λογική τιμή ειδικά την περίοδο των βάσεων που πάνε όλοι. Προσωπικά παρότι πέρυσι δεν έψαχνα υποχρεωτικά για επιπλωμένο κατέληξα εκεί γιατί ήταν ξεκάθαρα προτιμότερο αφού παρόμοια ποσά ζητούσαν άλλοι για ανεπίπλωτα και άβολα σε τοποθεσία σπίτια. Μη περιμένεις να τα έχει όλα, κάπου θα υστερεί. Εννοείται πως γίνονται παζάρια.
Κάνε μια λίστα με όλα τα έπιπλα που θα χρειαστείς και τα αντίστοιχα ποσά. Δες τελικώς πόσα παραπάνω το μήνα δικαιολογείται να ζητά κάποιος για επιπλωμένο (κατά τ άλλα παρόμοιο) και κατέληξε σε απόφαση αφού δεις πρώτα σπίτια.
Αν δεις ότι πέφτει στα ίδια λεφτά, εννοείται ότι θα κοιτάξεις να το επιπλώσεις μόνη σου αφού θα διαλέξεις ότι εσύ θες και στο τέλος θα σου μείνουν και τα έπιπλα. Πάντως για το δεύτερο, να έχεις υπόψιν ότι πολλά φθηνά έπιπλα τύπου ΙΚΕΑ δεν είναι και για μια ζωή, όπως το ίδιο ισχύει και για κάποιες αρκετές ηλεκτρικές συσκευές.

Σε ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή:) Έχω αρχίσει να αγχώνομαι λιγάκι (γιατί μάλλον δε θα έχω και μεγάλη βοήθεια:/:). Ποιο πολύ με αγχώνει το οικονομικό θέμα και η σκέψη ότι θα χρειαστεί να το επιπλώσω κιόλας ...
Μήπως θα μπορούσες να μου πεις πάνω-κάτω το κόστος της φοιτητικής ζωής;(Είπα να τα υπολογίσω, αλλά να φανταστείς δεν είχα ιδέα ούτε για τα κοινόχρηστα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά ,από σεπτέμρβη θα πάω να σπουδάσω και αναγκαστικά πάω για μετακόμιση.
Στην ουσία τώρα:έπιπλα όπως τραπέζι,καρέκλες αλλά και το γραφείο μου λέω να τα αγοράσω από το ΙΚΕΑ.
Δεν ξέρω όμως με τι να τα συναρμολογήσω.
Πείτε μου εσείς τώρα :για τέτοιου είδους "μαστορέματα" , θέλω να αγοράσω ένα "τρυπανάκι" σαν μπλακ εντ ντεκερ φάση.Αλλά δεν γνωρίζω τίποτα από αυτά.Στην περίπτωση μου τι ακριβώς πρέπει να αγοράσω;
Ευχαριστώω

Κάθε τι που απαιτεί συναρμολογηση έχει απόλυτα κατατοπιστικο οδηγό τα ΙΚΕΑ. Στο λέω γιατί έφτιαξα μια φιλική κουκετα με 2 κρεβάτια.

Με τα κατάλληλα κατσαβιδακια και με ένα σφυρί τελειώνει η υπόθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TombRaiderLover

Νεοφερμένος

Ο TombRaiderLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Συγνωμη για την καπως χαζη και γενικη ερωτηση... Ποια πραγματα, οχι τοσο προφανη, ειναι πολυ χρησιμο να υπαρχουν σε ενα φοιτητικο σπιτι; Εννοω απο επιπλα, εργαλεια, αναλωσιμα κ.λπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Συγνωμη για την καπως χαζη και γενικη ερωτηση... Ποια πραγματα, οχι τοσο προφανη, ειναι πολυ χρησιμο να υπαρχουν σε ενα φοιτητικο σπιτι; Εννοω απο επιπλα, εργαλεια, αναλωσιμα κ.λπ.

Λοιπον, αρχιζουμε: Απο επιπλα, τα απαραιτητα ειναι ενα κρεβατι ενα γραφειο μια βιβλιοθηκη, μια καλη καρεκλα γραφειου (αν εισαι συνεπης φοιτητης προσεξε να ειναι οντως καλη), αντε και μια κρεμαστρα.. ολα τα υπολοιπα ειναι για το εφφε, εκτος αν θες να φιλοξενεις που και που καναν φιλο αντε κανα ντιβανι κλειστο πισω απο τη πορτα... κατα τα αλλα θα χρειαστεις ενα λαμπατερ κανα δυο τρια ξυπνητηρια. Τωρα για πλυντηριο εξαρταται απο το ποσο κοντα θα εισαι στους γονεις. Για να σωσεις λεφτα μπορεις να πλενεις καποια βασικα στο χερι με κανα tide και οταν γυρνας να τα πηγαινεις να στα πλενουν... Τωρα για τα σκευη ειναι απαραιτητο ενα ψυγειακι στη χειροτερη και μια μικρη κουζινα απο αυτες του παγκου. εγω απο αυτες τις davoline εχω μεινει ευχαριστημενος απο το να ζεσταινεις κανα πιατο φαι μεχρι να φτιαχνεις και παστιτσιο... αναλωσιμα το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι τα απαραιτητα καθαριστικα κωλοχαρτα και καμια σφουγγαριστρα να μη πιανει το πατωμα μακα... εγω γενικα καθαριζω αλλα εχω εμπειρια απο ενα γειτονα φοιτητη που περναγα εξω απο την εξωπορτα του και βρωμαγε ο τοπος... μη γινεις ετσι ... Και τελευταιο και πιο απαραιτητο...ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΚΕΤΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ... θα καταλαβεις τι εννοω σε λιγο καιρο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Συγνωμη για την καπως χαζη και γενικη ερωτηση... Ποια πραγματα, οχι τοσο προφανη, ειναι πολυ χρησιμο να υπαρχουν σε ενα φοιτητικο σπιτι; Εννοω απο επιπλα, εργαλεια, αναλωσιμα κ.λπ.

Κρεβάτι, ντουλάπα, γραφείο, καρέκλα, ψυγείο, φούρνος, πλυντήριο είναι απαραίτητα να υπάρχουν. Κουτάλια, μαχαίρια, πιρούνια, ποτήρια, πιάτα, κατσαρόλες, τηγάνια στην ευχαίρεια σου, κατά πώς τρως και μαγειρεύεις. Καθαριστικό πιάτων και σφουγγάρι ή πλαστικά πιάτα και πιρούνια. Απορρυπαντικό και μαλακτικό για τα ρούχα, ίσως χρωμοπαγίδα. Απλώστρα. Κρεμάστρες ή κάτι ωραία πτυσόμενα ράφια που έχει στο ΙΚΕΑ. Χαρτί κουζίνας, κωλοpaper, απορροφητικά πανάκια, πιστολάκι για μαλλιά, ίσως μια σιδερώστρα και ένα σίδερο-όχι κάτι ακριβό. Κάποιοι θέλουν καναπέ να φωνάζουν παρέα, κάποιοι όχι.
Γενικά, κάτσε μια μέρα στο σπίτι και σκέψου, τι χρησιμοποιείς στη διάρκεια της ημέρας ή τι χρησιμοποιούν οι γονείς στη διάρκεια της ημέρας μέσα στο σπίτι. Θα σου δώσει μια καλή ιδέα του τι χρειάζεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
ψαξε για επιπλωμενο σπιτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Λοιπον, αρχιζουμε: Απο επιπλα, τα απαραιτητα ειναι ενα κρεβατι ενα γραφειο μια βιβλιοθηκη, μια καλη καρεκλα γραφειου (αν εισαι συνεπης φοιτητης προσεξε να ειναι οντως καλη), αντε και μια κρεμαστρα.. ολα τα υπολοιπα ειναι για το εφφε, εκτος αν θες να φιλοξενεις που και που καναν φιλο αντε κανα ντιβανι κλειστο πισω απο τη πορτα... κατα τα αλλα θα χρειαστεις ενα λαμπατερ κανα δυο τρια ξυπνητηρια. Τωρα για πλυντηριο εξαρταται απο το ποσο κοντα θα εισαι στους γονεις. Για να σωσεις λεφτα μπορεις να πλενεις καποια βασικα στο χερι με κανα tide και οταν γυρνας να τα πηγαινεις να στα πλενουν... Τωρα για τα σκευη ειναι απαραιτητο ενα ψυγειακι στη χειροτερη και μια μικρη κουζινα απο αυτες του παγκου. εγω απο αυτες τις davoline εχω μεινει ευχαριστημενος απο το να ζεσταινεις κανα πιατο φαι μεχρι να φτιαχνεις και παστιτσιο... αναλωσιμα το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι τα απαραιτητα καθαριστικα κωλοχαρτα και καμια σφουγγαριστρα να μη πιανει το πατωμα μακα... εγω γενικα καθαριζω αλλα εχω εμπειρια απο ενα γειτονα φοιτητη που περναγα εξω απο την εξωπορτα του και βρωμαγε ο τοπος... μη γινεις ετσι ... Και τελευταιο και πιο απαραιτητο...ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΚΕΤΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ... θα καταλαβεις τι εννοω σε λιγο καιρο..

Ο καναπες ειναι για το εφε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ο καναπες ειναι για το εφε;

Μονο για εφε δεν ειναι.
Σε ενα φοιτητοσπιτο ειναι απαραιτητος. Περα απο φιλους που θα ερχονται σπιτι και πιθανον να μεινουν και το βραδυ εκει, χρειαζεται και τυχον επισκεψεις απο γονεις/ αδερφια κλπ. Χαμενος δεν παει σιγουρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Λοιπον, αρχιζουμε: Απο επιπλα, τα απαραιτητα ειναι ενα κρεβατι ενα γραφειο μια βιβλιοθηκη, μια καλη καρεκλα γραφειου (αν εισαι συνεπης φοιτητης προσεξε να ειναι οντως καλη), αντε και μια κρεμαστρα.. ολα τα υπολοιπα ειναι για το εφφε, εκτος αν θες να φιλοξενεις που και που καναν φιλο αντε κανα ντιβανι κλειστο πισω απο τη πορτα... κατα τα αλλα θα χρειαστεις ενα λαμπατερ κανα δυο τρια ξυπνητηρια. Τωρα για πλυντηριο εξαρταται απο το ποσο κοντα θα εισαι στους γονεις. Για να σωσεις λεφτα μπορεις να πλενεις καποια βασικα στο χερι με κανα tide και οταν γυρνας να τα πηγαινεις να στα πλενουν... Τωρα για τα σκευη ειναι απαραιτητο ενα ψυγειακι στη χειροτερη και μια μικρη κουζινα απο αυτες του παγκου. εγω απο αυτες τις davoline εχω μεινει ευχαριστημενος απο το να ζεσταινεις κανα πιατο φαι μεχρι να φτιαχνεις και παστιτσιο... αναλωσιμα το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι τα απαραιτητα καθαριστικα κωλοχαρτα και καμια σφουγγαριστρα να μη πιανει το πατωμα μακα... εγω γενικα καθαριζω αλλα εχω εμπειρια απο ενα γειτονα φοιτητη που περναγα εξω απο την εξωπορτα του και βρωμαγε ο τοπος... μη γινεις ετσι ... Και τελευταιο και πιο απαραιτητο...ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΚΕΤΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ... θα καταλαβεις τι εννοω σε λιγο καιρο..

Υποθέτω οτι κάπως έτσι είναι τα πράγματα :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Στην πίσω πλευρά της πυραμίδας υποθέτω (ε δεν είναι και τρισδιάστατη εικόνα):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Το πλυντήριο είναι απαραίτητο για κάποιον φοιτητή που σπουδάζει μακριά από τον τόπο κατοικίας του...
Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να αγοράσω, λόγω οικονομικών :P

Σκέφτομαι να πηγαίνω τα ρούχα σε launderettes φέτος, γιατί έναν χρόνο τώρα ξεμεσιάστηκα με το tide και βαρέθηκα με το στέγνωμα που έκανε 100 χρόνια :hehe: Άσε που υπάρχουν ρούχα (π.χ. εσώρουχα), τα οποία δεν μπορούν να καθαρίσουν με το πλύσιμο στο χέρι.

Έχει δοκιμάσει κανείς να πηγαίνει σε τέτοια μαγαζιά τα ρούχα του για πλύσιμο; Εγώ διστάζω λόγω οικονομικών, γιατί σκέφτομαι ότι δεν αξίζει να δίνω 3€ για κάθε μπουγάδα που θα έχει μόνο 3-4 ρούχα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Το πλυντήριο είναι απαραίτητο για κάποιον φοιτητή που σπουδάζει μακριά από τον τόπο κατοικίας του...
Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να αγοράσω, λόγω οικονομικών :P

Σκέφτομαι να πηγαίνω τα ρούχα σε launderettes φέτος, γιατί έναν χρόνο τώρα ξεμεσιάστηκα με το tide και βαρέθηκα με το στέγνωμα που έκανε 100 χρόνια :hehe: Άσε που υπάρχουν ρούχα (π.χ. εσώρουχα), τα οποία δεν μπορούν να καθαρίσουν με το πλύσιμο στο χέρι.

Έχει δοκιμάσει κανείς να πηγαίνει σε τέτοια μαγαζιά τα ρούχα του για πλύσιμο; Εγώ διστάζω λόγω οικονομικών, γιατί σκέφτομαι ότι δεν αξίζει να δίνω 3€ για κάθε μπουγάδα που θα έχει μόνο 3-4 ρούχα :/:


γεια σου Jj

Αυτό ίσως σε βοηθήσει https://www.eshopexpert.gr/index.php...ctdetails&virtuemart_product_id=3375&Itemid=0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TDESILLA

Νεοφερμένος

Η TDESILLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Με την ευκαιρία πιο καλό παιδι θα μου πει κάτι... σπίτι βρήκαμε ήδη στην Αγία Σοφία, για έπιπλα κ συσκευές που να κοιτάξουμε εκεί ? σε άλλο chat που είδα ήταν πιο παλιό και πιθανόν να μην υπάρχουν τα μαγαζιά ή να έχουν ανοίξει άλλα.... Ευχαριστώ προκαταβολικά, οποιαδήποτε απάντηση θα είναι πολύ χρήσιμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
ΙΚΕΑ. Αλλα δεν εχει καταστημα στην Πατρα, νομιζω ομως εχει σημειο παραλαβης. Οποτε πατε σε ενα ΙΚΕΑ (εχει 5 συνολικα) και ο,τι σας αρεσει το παραλαμβανετε απο την Πατρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TDESILLA

Νεοφερμένος

Η TDESILLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ΙΚΕΑ. Αλλα δεν εχει καταστημα στην Πατρα, νομιζω ομως εχει σημειο παραλαβης. Οποτε πατε σε ενα ΙΚΕΑ (εχει 5 συνολικα) και ο,τι σας αρεσει το παραλαμβανετε απο την Πατρα.
Eυχαριστώ !! Το εξετάζουμε ως πιθανότητα, το κακό είναι οτι χρεώνουν τα μεταφορικά ανα κομμάτι και ανεβαίνει τρελλά το κόστος μεταφοράς, γιαυτό κοίταζα τι μπορώ να δω τοπικά εκεί απο Πάτρα, είδα μέσω ιντερνετ, κάποια ΙDEA STORES, JUSTSHOP, PUZZLEHOME....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top