Τμήμα Πληροφορικής και Τηλεματικής (Χαροκόπειο Πανεπιστήμιο)

xfighter46

Νεοφερμένος

Ο xfighter46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας,
8α ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας για την παραπανω σχολη.Επισης μηπως γνωριζεται κατι σχετικα με τα εργασιακα δικαιωματα?
Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Γειά σου xfighter46:bye: ! εγώ να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω και πολλά γι αυτή τη σχολή, αλλά δύο κοπέλες απ το χωριό μου που πέρασαν εκεί λένε ότι είναι από τις καλύτερες από θέμα επαγγελματικής αποκατάστασης. Και τις πιστεύω αν σκεφτείς ότι άρχισαν να δουλεύουν πριν καν πάρουν πτυχείο με πρώτο μισθό 1300 ευρώ! Η μία απ τις κοπέλες αυτή τη στιγμή δουλεύει στη siemens και κάνει ταξίδια σε πολλά μερη του κόσμου. Μπορεί βέβαια όλα αυτά που σου λέω να μην είναι απόλυτα σωστά. Ψάχτο και μόνος σου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xfighter46

Νεοφερμένος

Ο xfighter46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Κανεις ρε παιδια δεν ειναι σε αυτη την σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Καλημέρα. Μπορεί να μου δώσει κάποιος πληροφορίες σχετικά με την σχολή που αναφέρεται στον τίτλο; Τι είναι και με τι ασχολείται και ειδικότερα τι σημαίνει τηλεματική; Τι επαγγελματικές διεξόδους έχει; Ευχαριστώ προκαταβολικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Η σχολή είναι ένα νέο τμήμα πληροφορικής του χαροκοπείου πανεπιστημίου.Το πανεπιστήμιο είναι γνωστό σε πολλούς απο το τμήμα διαιτολογίας που έχει,αλλα γενικά θεωρείται καλο πανεπιστήμιο,μόνο που όπως και τα οικονομικά,είναι η πρώτη απόπειρα να κάνει τμήμα σχετικο με πληροφορική,και δεν είναι σίγουρο πως θα διαμορφωθει.Μια ματιά που έριξα στον οδηγό σπουδών του,καλό φαίνεται,και σίγουρα μέχρι να βγείς το πρόγραμμα σπουδών,θα χει βελτιωθεί αρκετά.Τώρα το πιο φρόνιμο θα ταν να διάβαζες πρόγραμμα σπουδών,και το εισαγωγικό κείμενο σχετικά με τον στόχο του τμήματος;)
Υγ:Τηλεματική αν δεν απατώμαι βγαίνει απο τη γαλλική λέξη Telematique,που είναι συνδιασμός των λέξεων telecommunication(τηλεπικοινωνίες) και informatique(κατα μία έννοια σημαίνει πληροφορική,για περισότερα αναζητήστε ετυμολογία του αγγλικού όρου informatic)
edit:Με πρόχειρο googling,βρήκα aυτή τη σελίδα είναι κατατοπιστική πιστεύω https://egnatia.ee.auth.gr/~aalexioy/telematique.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Έχω διαβάσει και την εισαγωγή και το πρόγραμμα σπουδών. Απλά δεν απαντούσαν ξεκάθαρα στις ερωτήσεις μου. Ξέρεις αν έχει τις ίδιες επαγγελματικές διεξόδους όπως τα υπόλοιπα τμήματα πληροφορικής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Δε θέλω να ακουστώ κακιά, αλλά αν κατάλαβες παντού ιδρύονται τμήματα και το συγκεκριμένο πήγε και άνοιξε σε ένα ίδρυμα που δεν έχει καμία μα καμία επαφή με Πληροφορική. Δεν ξέρω τα δικαιώματα τους, αλλά αν δε θες απλά να πεις ότι πήρες ένα πτυχίο πήγαινε σε κάποιο πιο σοβαρό πανεπιστήμιο. Αυτά τα πράγματα χρειάζονται πείρα και οργάνωση, χώρια που το να μιλάς για τηλεματική στην Ελλάδα ακόμα δείχνει μακρινό. Επίσης η τόση εξειδίκευση από το βασικό πτυχίο δεν κάνει καλό. Από μόρια πώς είναι σαν τμήμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Δηλαδή δεν είναι καλή επιλογή; Φέτος είχε 16185 και πρόπερσι (πρώτος χρόνος λειτουργίας) 16775.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Τι να σου πω, δεν έχω κάποιον γνωστό εκεί, αλλά η όλη κίνηση δεν αντιμετωπίσθηκε θετικά από την ακαδημαϊκή κοινότητα της Πληροφορικής. Ίσως γιατί προστέθηκε ένας ακόμη ανταγωνιστής :) , ίσως όμως και γιατί τα τμήματα δε χτίζονται από αέρα. Αν θες σώνει και καλά Πληροφορική και δεν πιάνεις κάποια άλλη βάλτο. Σε ενδιαφέρει να μείνεις Αθήνα? Πόσα μόρια έβγαλες γενικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Έβγαλα 16547 μόρια. Η Αθήνα δεν ήταν στα υπόψη μου ή μάλλον ήταν αλλά όχι στις πρώτες επιλογές. Χθες όμως έμαθα πως ένας φίλος μου δήλωσε αξιωματικών αστυνομίας και θα πάει εκεί και έτσι σκέφτηκα να αναθεωρήσω την γνώμη μου. Ούτως ή άλλως Θεσσαλονίκη που μένω σχεδόν απίθανο να πιάσω. Και έτσι σκέφτηκα αφού θα φύγω που θα φύγω ας έχω και έναν γνωστό να μην είμαι μόνος αλλά και να μοιραζόμαστε τα έξοδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

endless_dream

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η endless_dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Δε θέλω να ακουστώ κακιά, αλλά αν κατάλαβες παντού ιδρύονται τμήματα και το συγκεκριμένο πήγε και άνοιξε σε ένα ίδρυμα που δεν έχει καμία μα καμία επαφή με Πληροφορική. Δεν ξέρω τα δικαιώματα τους, αλλά αν δε θες απλά να πεις ότι πήρες ένα πτυχίο πήγαινε σε κάποιο πιο σοβαρό πανεπιστήμιο. Αυτά τα πράγματα χρειάζονται πείρα και οργάνωση, χώρια που το να μιλάς για τηλεματική στην Ελλάδα ακόμα δείχνει μακρινό. Επίσης η τόση εξειδίκευση από το βασικό πτυχίο δεν κάνει καλό. Από μόρια πώς είναι σαν τμήμα?

Σε πληροφορώ ότι το πανεπιστήμιο είναι πολύ καλό και ίσως καλύτερο σε σχέση με άλλα σε θέμα οργάνωσης,μαθημάτων κ.λ.π Εγώ είμαι στο τμήμα Διαιτολογίας στο Χαροκόπειο αλλά έχω φίλους από το τμήμα Πληροφορικής οι οποίοι είναι πολύ ευχαριστημένοι γενικά και με τα μαθήματα και όλα.Το τμήμα είναι μεν καινούριο,αλλά επειδή δημιουργήθηκε στο Χαροκόπειο,που δεν υπήρχε ανάλογο τμήμα στο παρελθόν,σημαίνει ότι δεν είναι αξιόπιστο ή ότι δεν έχουν τα ίδια δικαιώματα με τους υπόλοιπους πτυχιούχους από άλλες σχολές Πληροφορικής;Ίσα ίσα,που παίρνοντας λιγότερα άτομα,κάνει καλά τη δουλειά του.
Αυτά τα λέω,γιατί δεν θεωρώ καμία σχολή Πληροφορικής κατώτερη ή ανώτερη από άλλες και ότι είναι κρίμα και άδικο να κατηγορείται η συγκεκριμενη,χωρίς να υπάρχουν επαρκείς γνώσεις πάνω στο θέμα(εγώ μιλάω με βάση τους φίλους μου στην Πληροφορική).Βέβαια αυτοί γνωριζουν πολύ περισσότερα επί του θέματος.Τέλος,δεν τα λέω επειδή είμαι στο Χαροκόπειο και θέλω να το υπερασπιστώ,απλά επειδή θεωρώ καλό αυτό το καινούριο τμήμα. Φιλικά όλα αυτά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Έβγαλα 16547 μόρια. Η Αθήνα δεν ήταν στα υπόψη μου ή μάλλον ήταν αλλά όχι στις πρώτες επιλογές. Χθες όμως έμαθα πως ένας φίλος μου δήλωσε αξιωματικών αστυνομίας και θα πάει εκεί και έτσι σκέφτηκα να αναθεωρήσω την γνώμη μου. Ούτως ή άλλως Θεσσαλονίκη που μένω σχεδόν απίθανο να πιάσω. Και έτσι σκέφτηκα αφού θα φύγω που θα φύγω ας έχω και έναν γνωστό να μην είμαι μόνος αλλά και να μοιραζόμαστε τα έξοδα.
Για τη σχολή των Ιωαννίνων δεν το σκέφτεσαι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Κostadinaki no hard feelings, δεν τα είπα προσπαθώντας να μειώσω το ίδρυμα σας, απλά πιστεύω ότι ακόμα τέτοια τμήματα δεν είναι ώριμα και δεν έχετε εμπειρία γι'αυτό. Το ότι γνωστοί σου λένε καλά λόγια εκτός από θέμα οργάνωσης και φιλικότητας δε λέει κάτι άλλο. Το κύρος μιας σχολής φαίνεται από την έρευνα, από τις δημοσιεύσεις, από το προσωπικό και τα πτυχία του, από τα προσφερόμενα μαθήματα, τις εγκαταστάσεις, τη δυσκολία των assignments τους κλπ. Πιστεύω ότι σε δυο χρόνια είναι δύσκολο να το κατακτήσει κάποιος. Ίσως μέχρι να αποφοιτήσει να έχουν βελτιωθεί κάπως τα πράγματα, αλλά τώρα νομίζω πως πάνε κάπως στα τυφλά. Τώρα tsol θα δηλώσεις μια σχολή απλά για να συγκατοικήσεις με κάποιον φίλο σου? Δεν είναι και πολύ ώριμο αυτό, κρίνεται το μέλλον σου. Το ίδιο θα σου έλεγα και ΕΜΠ να έβαζες. Έχεις ψάξει άλλα τμήματα πανελλαδικά? Εστίες γενικά υπάρχουν αν τίθεται οικονομικό θέμα, μη βάλεις σαν κριτήριο επιλογής τη συγκατοίκηση. Φυσικά αν καταλήξεις ότι σου αρέσει το τμήμα, δήλωσε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

endless_dream

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η endless_dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Κostadinaki no hard feelings, δεν τα είπα προσπαθώντας να μειώσω το ίδρυμα σας, απλά πιστεύω ότι ακόμα τέτοια τμήματα δεν είναι ώριμα και δεν έχετε εμπειρία γι'αυτό. Το ότι γνωστοί σου λένε καλά λόγια εκτός από θέμα οργάνωσης και φιλικότητας δε λέει κάτι άλλο. Το κύρος μιας σχολής φαίνεται από την έρευνα, από τις δημοσιεύσεις, από το προσωπικό και τα πτυχία του, από τα προσφερόμενα μαθήματα, τις εγκαταστάσεις, τη δυσκολία των assignments τους κλπ. Πιστεύω ότι σε δυο χρόνια είναι δύσκολο να το κατακτήσει κάποιος. Ίσως μέχρι να αποφοιτήσει να έχουν βελτιωθεί κάπως τα πράγματα, αλλά τώρα νομίζω πως πάνε κάπως στα τυφλά.

Κοίτα,όπως είπα και πριν,δεν το λέω επειδή είμαι στο Χαροκόπειο και θίχτηκα:P.Απλά επειδή έχω ακούσει κάποια πράγματα πετάχτηκα:P.Και σε άλλη σχολή να ήμουν,απλά θα εξέφραζα πάλι την άποψή μου γι'αυτό.Συμφωνώ,ότι σε θέμα κύρους και εμπειρίας μπορεί να υστερεί επειδή είναι καινούριο.Πιστεύεις όμως,ότι ένα παιδί παίρνοντας το πτυχίο του από τη συγκεκριμένη σχολή δεν θα έχει τις ίδιες γνώσεις και την ίδια πιθανότητα να βρει δουλειά με κάποιον άλλο πτυχιούχο Πληροφορικής από άλλη σχολή;Γιατί τις υπόλοιπες προϋποθέσεις που αναφέρεις,νομίζω τις περισσότερες τις καλύπτει αν και συμφωνώ ότι με το πέρασμα του χρόνου,θα βελτιώνεται ακόμα περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Λοιπόν για να μη λέω και πράγματα που δε στέκουν άνοιξα τη σελίδα. 7 μέλη ΔΕΠ όλα κι όλα??? 4 χρόνια θα κάνεις μάθημα με 7 καθηγητές, εκ των οποίων κανένας δεν έχει σπουδάσει εκτός Ελλάδας? Όλοι έχουν διδακτορικά δικά μας, αυτό δεν είναι καλό ειδικά στον τομέα που υποτίθεται ότι ειδικεύεται το τμήμα.
Διορθώνω τώρα ανακάλυψα σε άλλη σελίδα ότι υπάρχουν άλλοι 3. Τον ένα τον είχα πέρυσι βοηθό σε μάθημα. Όλα αυτά μου φαίνονται πολύ προχειροδουλειές. Τηλεματική στην Ελλάδα και e-τεχνολογίες δεν είναι Πληροφορική, αλλά fancy αντικείμενα. Μπορείς να πάρεις βασικό πτυχίο κι αν θες να εξειδικευθείς να φύγεις μετά έξω για να κάνεις κάτι ανάλογο. Τώρα ένα πασάλειμμα μου φαίνεται από διάφορους τομείς με glamorous ονόματα. Δε θα το συνέστηνα. Είναι ακόμα στα σκαριά, άσε να περάσει χρόνος και θα φανεί. Τα δικαιώματα τους δεν τα γνωρίζω, φαντάζομαι θα υπάρχει κάποιο ΦΕΚ που θα διευκρινίζει.


---

Παιδιά αν λέω βλακείες, δε φταίω εγώ αλλά η σελίδα τους. Σιγά σιγά ανακαλύπτω πράγματα. Έχουν σύγχρονα labs, καλό αυτό. Επίσης βρήκα και μερικούς άλλους καθηγητές που το'χουν. Τι να πω, risky απόφαση, σκέψου το καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Τώρα παρατηρώ,ότι δεν έχει κάν erasmus το συγκεκριμένο τμήμα,οπότε καλού κακού δές τις εναλλακτικές σου...
Ps:Woochoogirl,σε ποιό τμήμα σπουδάζεις,αν επιτρέπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Η πληροφορική και τηλεματικής ήταν στις επιλογές μου αλλά σίγουρα ποιο κάτω από άλλες σχολές που θα δήλωνα. Έχω δει τα προγράμματα σπουδών των περισσοτέρων σχολών πληροφορικής (απθ , παμακ, εκπα, οπα , Ιωαννίνων) και μπορώ να πω πως όλα μου αρέσουν εξίσου. Απλά τώρα προέκυψε αυτή η δυνατότητα και το ξανασκέφτηκα μήπως δηλώσω πρώτα την συγκεκριμένη σχολή.
Σχετικά με την εστία που φαίνεται πως πρέπει να τηρείς κάποια κριτήρια (πολύτεκνος, χαμηλό εισόδημα γονέων) που δεν τα ικανοποιώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Tsol,σ'αρέσουν οι υπολογιστές,σ'αρέσουν τα μαθηματικα/προγραμματισμός η έχεις ακούσει οτι η πληροφορική έχει πολλές προοπτικές?(πιστεψέ με,είναι πολυ σχετική η ερώτηση;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Και τα μαθηματικά και ο προγραμματισμός μου αρέσουν (μια επιλογή μου είναι και το μαθηματικό) και έχω ακούσει πως έχει πολλές προοπτικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
@endless rage Πληροφορική ΟΠΑ, αρκετά ευχαριστημένη. Εσύ σπουδάζεις ή το σκέφτεσαι για Πληροφορική?

@tsol αν θες για οικονομικούς λόγους να μείνεις Θεσ/νίκη και δεν πιάνεις ΑΠΘ βάλε ΠΑΜΑΚ, δεν έχω ακούσει ύμνους γι'αυτό, αλλά σίγουρα θα'ναι καλύτερο από Χαροκόπειο. ΕΚΠΑ δε νομίζω πως πιάνεις. Για εμάς δεν ξέρω επίσης. Το επιστήμης υπολογιστών στην Κρήτη είναι πολύ καλό τμήμα με γνήσια Πληροφορική. Ιωαννίνων δεν έχω εμπειρία για να σου πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top