Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας

Chris Black

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris Black αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Τι επαγγελματικά δικαιώματα έχεις όταν τελειώσεις αυτή τη σχολή;
Απ'όσο ξέρω εντάσσεσαι στον Κλάδο ΠΕ13, Νομικών και Πολιτικών Επιστημών. Αν θες να δεις κάτι περισσότερο για τις επαγγελματικές προοπτικές μπορείς να ρίξεις μια ματιά στο άρθρο παρακάτω.
https://www.ethnos.gr/entheta.asp?catid=23326&subid=2&pubid=10923057
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Οκ φίλε μου, σε ευχαριστώ πολύ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loki8

Νεοφερμένος

Ο loki8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Είναι κανείς γραμμένος στο εν λόγω τμήμα?
Έχω 2-3 ερωτήσεις πριν το μηχανογραφικό ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γνωρίζει κάποιος αν το εν λόγω τμήμα έχει μαθήματα υποχρεωτικής παρακολούθησης?
Επίσης, πόσα είναι τα απαιτούμενα μαθήματα για να πάρει κάποιος πτυχίο?
Τέλος, θεωρείτε ότι βγαίνει εύκολα σαν σχολή? Χαζή ερώτηση αλλά με δεδομένο ότι θα εργάζομαι κιόλας, δεν μπορώ να δηλώσω και Νομική :P
Δεν σπουδάζω στη σχολή αλλά την ξέρω πάρα πολύ καλά και ό,τι σου λέω είναι σίγουρο. Λοιπόν η παρακολούθηση δεν είναι υποχρεωτική αλλά οι καθηγητές εκτιμούν ιδιαίτερα αυτούς που βλέπουν στις παραδόσεις τους με ό,τι αυτό συνεπάγεται (βοήθεια, συστατικές κτλ). Επίσης οι σημειώσεις που κρατάς κατά τη διάρκεια των παραδόσεων παίζουν σπουδαίο ρόλο στην εξεταστική . Τα απαιτούμενα μαθήματα για να πάρεις πτυχίο είναι 40 και η πτυχιακή είναι προαιρετική. Η σχολή βγαίνει εύκολα αν θέλεις απλά να περνάς τα μαθήματα και να πάρεις πτυχίο με 5-6. Αν θέλεις να βγάλεις βαθμό θα πρέπει να χύσεις ιδρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Δεν σπουδάζω στη σχολή αλλά την ξέρω πάρα πολύ καλά και ό,τι σου λέω είναι σίγουρο. Λοιπόν η παρακολούθηση δεν είναι υποχρεωτική αλλά οι καθηγητές εκτιμούν ιδιαίτερα αυτούς που βλέπουν στις παραδόσεις τους με ό,τι αυτό συνεπάγεται (βοήθεια, συστατικές κτλ). Επίσης οι σημειώσεις που κρατάς κατά τη διάρκεια των παραδόσεων παίζουν σπουδαίο ρόλο στην εξεταστική . Τα απαιτούμενα μαθήματα για να πάρεις πτυχίο είναι 40 και η πτυχιακή είναι προαιρετική. Η σχολή βγαίνει εύκολα αν θέλεις απλά να περνάς τα μαθήματα και να πάρεις πτυχίο με 5-6. Αν θέλεις να βγάλεις βαθμό θα πρέπει να χύσεις ιδρώτα.
σε σχολες τετοιου τυπου(πολιτικων επιστημων) θεωρω τον υψηλο βαθμο προαπαιτουμενο για να συνεχισεις,γνωμη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
σε σχολες τετοιου τυπου(πολιτικων επιστημων) θεωρω τον υψηλο βαθμο προαπαιτουμενο για να συνεχισεις,γνωμη μου
Συμφωνώ απόλυτα. Αυτό είναι αντικειμενική αλήθεια. Μόνο σε περίπτωση που κάποιος θέλει να αναβαθμίσει τη θέση του σε μια δουλειά που ήδη κατέχει, ίσως να μην παίζει ρόλο ο βαθμός του πτυχίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Παιδια σκεφτομαι πολυ σοβαρα να κανω 10% για αυτη τη σχολη αφου δε με ικανοποιει αυτη που ειμαι τωρα. Μηπως μπορει καποιος/-α να μου πει σχετικα με την οργανωση, τους καθηγητες και το γενικοτερο κλιμα της σχολης, ή οτιδηποτε αλλο θεωρει χρησιμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια σκεφτομαι πολυ σοβαρα να κανω 10% για αυτη τη σχολη αφου δε με ικανοποιει αυτη που ειμαι τωρα. Μηπως μπορει καποιος/-α να μου πει σχετικα με την οργανωση, τους καθηγητες και το γενικοτερο κλιμα της σχολης, ή οτιδηποτε αλλο θεωρει χρησιμο?
Το σάιτ της σχολής είναι κατατοπιστικότατο και θα σου λύσει όλες σου τις απορίες. Αν θες κάτι που δεν αναφέρεται εκεί, ρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Το σάιτ της σχολής είναι κατατοπιστικότατο και θα σου λύσει όλες σου τις απορίες. Αν θες κάτι που δεν αναφέρεται εκεί, ρώτα.
Ναι τα κοιταξα ολα στο σαιτ, θα θελα να μαθω περισσοτερα για εντυπωσεις σχετικα με τους καθηγητες (αν ενδιαφερονται, αν ειναι υπερβολικα αυστηροι κλπ), αν εχει καλη οργανωση, τι κλιμα επικρατει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι τα κοιταξα ολα στο σαιτ, θα θελα να μαθω περισσοτερα για εντυπωσεις σχετικα με τους καθηγητες (αν ενδιαφερονται, αν ειναι υπερβολικα αυστηροι κλπ), αν εχει καλη οργανωση, τι κλιμα επικρατει...
Μόνο τα καλύτερα έχω να σου πω για το τμήμα. Μια χαρά είναι η οργάνωση τόσο των σπουδών όσο και της γραμματείας που είναι μηχανογραφημένη. Οι καθηγητές είναι άριστοι και "ονόματα". Αν δείξεις ενδιαφέρον (παρακολούθηση και συμμετοχή στα μαθήματα, εκπόνηση εργασιών ακόμη και όταν δεν είναι υποχρεωτικές, καλή απόδοση στις εξεταστικές) πίστεψέ με θα έχεις να κερδίσεις πολλά από αυτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Μόνο τα καλύτερα έχω να σου πω για το τμήμα. Μια χαρά είναι η οργάνωση τόσο των σπουδών όσο και της γραμματείας που είναι μηχανογραφημένη. Οι καθηγητές είναι άριστοι και "ονόματα". Αν δείξεις ενδιαφέρον (παρακολούθηση και συμμετοχή στα μαθήματα, εκπόνηση εργασιών ακόμη και όταν δεν είναι υποχρεωτικές, καλή απόδοση στις εξεταστικές) πίστεψέ με θα έχεις να κερδίσεις πολλά από αυτούς.

Πολύ ενθαρρυντικό αυτό, θενκς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Συνάδελφοι, καλησπέρα και συγχαρητήρια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Επίσης συνάδελφε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babletheone

Νεοφερμένος

Ο babletheone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Πάνος τι έγινε τελικά?πέρασες με το 10%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
ανάμεσα σε πολιτικής επιστήμης και διεθνών σχέσεων κορίνθου και σε εκπα πολιτικής επιστήμης & δημόσιας διοίκησης τι θεωρείται καλύτερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Εχουν καποιες διαφορες στα μαθηματα. Αναλογα τι σ αρεσει περισσοτερο, αν και δεν παιζει παντα μεγαλο ρολο το προγραμμα σπουδων σε παρομοιες σχολες. Κορινθο παντως ειναι πιο οικογενειακο το κλιμα, λιγοτεροι φοιτητες κλπ ενω αθηνα ειναι το γνωστο απροσωπο χαος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
επειδη ειμαι στο πρωτο και ξερω για το δευτερο με ενδιαφερει κυριως. απο αποψη καθηγητων και μαθηματων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Σε ποια απ τις 2 εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
στη κορινθο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top