Μηχανολόγων & Αεροναυπηγών Μηχανικών Πάτρας

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
θα ηθελα να κανω και εγω μια ερωτηση..ειναι επειγον σας παρακαλω απαντηστε μου....μηχανολογων αεροναυπηγων ή πολιτικων μηχανικων ειναι καλυτερα?

Για Ελλάδα και οι δύο είναι άστα να πάνε και δεν υπερβάλλω καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ορεστης12345

Νεοφερμένος

Ο ορεστης12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
θα ηθελα να κανω και εγω μια ερωτηση..ειναι επειγον σας παρακαλω απαντηστε μου....μηχανολογων αεροναυπηγων ή πολιτικων μηχανικων ειναι καλυτερα?
ας πουμε οτι αντιμετωπιζα το ιδιο διλλημμα και κατεληξα στους μηχανολογους...!τουλαχιστον αυτη την εποχη ειναι καλυτερα τα πραγματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M1tsak0c

Νεοφερμένος

Ο M1tsak0c αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καμιά βοήθεια ρε παίδες για μένα; Χρειάζομαι πληροφορίες για να δηλώσω το μηχανογραφικό μου :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Ρωτάτε σα να υπάρχει κάποια σχολή που εξασφαλίζει επαγγελματική αποκατάσταση. Αν σας αρέσει, δηλώστε τη. Τα υπόλοιπα έρχονται (ή δεν έρχονται ποτέ, για να είμαστε ειλικρινείς) από μόνα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M1tsak0c

Νεοφερμένος

Ο M1tsak0c αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Συγνώμη αλλά δεν νομίζω πως έχω δώσει αυτήν την εντύπωση. Εγώ απλά θέλω να ενημερωθώ για το τμήμα αυτό. Όχι για την επαγγελματική αποκατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ορεστης12345

Νεοφερμένος

Ο ορεστης12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Συγνώμη αλλά δεν νομίζω πως έχω δώσει αυτήν την εντύπωση. Εγώ απλά θέλω να ενημερωθώ για το τμήμα αυτό. Όχι για την επαγγελματική αποκατάσταση.
θα τη δηλωσεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
θα ηθελα να κανω και εγω μια ερωτηση..ειναι επειγον σας παρακαλω απαντηστε μου....μηχανολογων αεροναυπηγων ή πολιτικων μηχανικων ειναι καλυτερα?

Κανένας δεν μπορεί να σου πει με σιγουριά πόσο μάλλον όταν μιλάμε για τουλάχιστον 8 χρόνια μετά.
Διάλεξε αυτό που αρέσει εσένα περισσότερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Έχω και εγώ μια απορία για το τμήμα αυτό. Εγώ που θέλω να ασχοληθώ με μηχανική ή μηχανολογία αεροσκαφών πρέπει να περάσω αναγκαστικά σε αυτό το τμήμα; Γίνεται από Μηχανολόγος μηχανικός να ακολουθήσω κατάλληλες μεταπτυχιακές σπουδές και να ασχοληθώ με τον τομέα αυτό; Παρακαλώ να μου απαντήσετε. Ευχαριστώ!!!

Γίνεται σίγουρα και αυτό που λες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M1tsak0c

Νεοφερμένος

Ο M1tsak0c αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
θα τη δηλωσεις??

Αν θα μπορώ να κάνω το επάγγελμα που ανέφερα στην προηγούμενη σελίδα εννοείτε πως ναι. ;)

Γίνεται σίγουρα και αυτό που λες!

Ευχαριστώ πολύ :clapup: :clapup: :clapup: !!! Δεν φαντάζεσαι πόσο χαρούμενο με κάνεις :P Δεν έχω τη δυνατότητα να πάω Πάτρα γιαυτό ήθελα τις πληροφορίες αυτές!!! :) :) :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Σώπα ρε. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefkadios95

Νεοφερμένος

Ο Lefkadios95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παρακαλώ όποιος γνωρίζει για το εν λόγω τμήμα να παραθέσει τα σχόλια και την γνώμη του , διότι με απασχολεί ιδιαίτερα η ενασχόληση με αυτό. Φέτος τελείωσα την Γ Λυκείου με 16925 μόρια στο 2ο και 4ο πεδίο....
Ευχαριστώ προκααβολικά.:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
NASA πας μετά απ' αυτό το τμήμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefkadios95

Νεοφερμένος

Ο Lefkadios95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Λες ε?! χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θέλει βεβαια 8 χρονακια..:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.

Lefkadios95

Νεοφερμένος

Ο Lefkadios95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Πλακα κανεις....αναθεωρω..χαχα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Πλακα κανεις....αναθεωρω..χαχα!!!

https://www.mead.upatras.gr/lang_el/courses#semester_5

5 χρόνια είναι η σχολή. Λέει αυτός 8 γιατί μπορεί να είναι δύσκολη σχολή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefan87

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stefan87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Παρακαλώ όποιος γνωρίζει για το εν λόγω τμήμα να παραθέσει τα σχόλια και την γνώμη του , διότι με απασχολεί ιδιαίτερα η ενασχόληση με αυτό. Φέτος τελείωσα την Γ Λυκείου με 16925 μόρια στο 2ο και 4ο πεδίο....
Ευχαριστώ προκααβολικά.:clapup::clapup:
Φιλε,δεν σπουδαζω σαυτο το τμημα,αλλα πριν 2 χρονια εψαχνα και γω τι μαρεσει ,δεν το πιανα βεβαια,αλλα αν ειχα αρκετα μορια θα ηταν ισως και πρωτη μου επιλογη!Νομιζω οτι το πιανεις το τμημα εστω και οριακα αφου στο 2ο και 4ο θα πεσουν αρκετα.Η περσινη του βαση!
Μηχανολόγων & Αεροναυπηγών Μηχανικών ΠΑΝΕΠ Πάτρα 17344




Ειναι εξαιρετικα ενδιαφερον τμημα και κατα 90 τα 100 ιδιο με τα αλλα τμηματα μηχανολογιας .Δες κι εδω καποιες συζητησεις περι του θεματος!https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=83398
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

kostas-p

Νεοφερμένος

Ο (no way) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Φιλε,δεν σπουδαζω σαυτο το τμημα,αλλα πριν 2 χρονια εψαχνα και γω τι μαρεσει ,δεν το πιανα βεβαια,αλλα αν ειχα αρκετα μορια θα ηταν ισως και πρωτη μου επιλογη!Νομιζω οτι το πιανεις το τμημα εστω και οριακα αφου στο 2ο και 4ο θα πεσουν αρκετα.Η περσινη του βαση!
Μηχανολόγων & Αεροναυπηγών Μηχανικών ΠΑΝΕΠ Πάτρα 17344




Ειναι εξαιρετικα ενδιαφερον τμημα και κατα 90 τα 100 ιδιο με τα αλλα τμηματα μηχανολογιας .Δες κι εδω καποιες συζητησεις περι του θεματος!https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=83398
Το τμημα ειναι 100% ιδιο σαν τα υπολοιπα τμηματα Μηχανολογων Μηχανικων της χωρας ολα τα μαθηματα μεχρι το 4ο ετος ειναι καθαρα μηχανολογικα οπως και σε καθε σχολη μηχανολογων . Απλα μετα απο εκει και περα μπορεις να κανεις οτι θα εκανε ενας φοιτητης σε ενα οποιδηποτε τμημα μηχανολογων δηλαδη να επιλεξει τομεα (κατασκευαστικο,ενεργειακο κλπ) η να παρει τον τομεα του Αεροναυπηγου Μηχανικου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top