Delf B1 Γαλλικών

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
φιλος μου που το εχει δωσει πριν 2-3 χρονια το Β2 πηγε στην διευθυνση της δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης για να τον δει. παλια δεν τα ειχαν στο ιντερνετ
πλέον τον έχουν και αυτό έχει σημασία...και αυτό που πρέπει να γίνει κατανοητό είναι πως ''σνομπάροντας'' το ΚΠγ προσβάλλουμε εμάς τους ίδιους....γτ ΠΑΙΔΕΙΑ είμαστε εμείς οι ίδιοι...farganisrat es-tu d'accord avec moi????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
εγω δε το σνομπαρω,μου ειναι απολυτως ασιαφοο απλουστατα,δες λιγο τα ποστ μονο για το τελευταιο μισιγκαν και θα καταλαβεις γιατι ειναι αδιαφορο

Michigan ECCE/ECPE? πανω απο 80,000 εμφανισεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
εγω δε το σνομπαρω,μου ειναι απολυτως ασιαφοο απλουστατα,δες λιγο τα ποστ μονο για το τελευταιο μισιγκαν και θα καταλαβεις γιατι ειναι αδιαφορο

Michigan ECCE/ECPE? πανω απο 80,000 εμφανισεις
και;;;;;;και το cambridge δεν έχει πολλές εμφανίσεις αλλά δε σημαίνει πως δεν είναι νούμερο 1...πάντως από προσωπική εμπειρία σου λέω πως στο Β2 το κπγ είναι πιο δύσκολο από το ECCE....Το πρώτο το πήρα με 66% ενώ το δεύτερο με πολύ καλύτερους βαθμούς...(στα γαλλικά βέβαια το πήρα με 83& αλλά εκεί είμαι καλύτερος...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
ο νοων νοητω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
εγω δε το σνομπαρω,μου ειναι απολυτως ασιαφοο απλουστατα,δες λιγο τα ποστ μονο για το τελευταιο μισιγκαν και θα καταλαβεις γιατι ειναι αδιαφορο

Michigan ECCE/ECPE? πανω απο 80,000 εμφανισεις


Δεν είναι μόνο 80,000 οι εμφανήσεις. Είναι πολύ περισσότερες. Κρατικό, είσαι χαμένο από χέρι:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο 80,000 οι εμφανήσεις. Είναι πολύ περισσότερες. Κρατικό, είσαι χαμένο από χέρι:xixi:

Κρατικο, δεν πιάνεις μία ούτε στις εμφανίσεις ούτε και στα μηνύματα.

ECCE: 181,740 εμφανίσιες και 5,338 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Κρατικο, δεν πιάνεις μία ούτε στις εμφανίσεις ούτε και στα μηνύματα.

ECCE: 181,740 εμφανίσιες και 5,338 μηνύματα.


τώρα είναι πάνω από 200,000 εμφανίσεις. Αν και κλειδωμένο:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsosk

Νεοφερμένος

Ο mitsosk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια μηπως ξέρετε ποτε βγαίνουν τα αποτελέσματα του delf b1?:P για το 2015
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irekal

Νεοφερμένος

Η irekal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Μολις πηρα το σ1 νταλφ με εξηντα πεντε τις εκατο..να παω για το σ2 σε τεσσερις μηνες; αξίζει ή ειναι χασιμο χρόνου για ένα παιδί δευτερας λυκειου; ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Δε χάνεις τίποτα αν προσπαθήσεις, αλλά 4 μήνες νομίζω δεν αρκούν γιατί η διαφορά από το C1 είναι μεγάλη. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Για το Dalf δυστυχώς δεν έχω ιδέα γιατί δεν το έχω δώσει ποτέ μου,αλλά η καθηγήτριά μου μου είχε πει ότι από το Sorbonne C1 (που πήρα) μέχρι το C2 η ύλη βγαίνει σε έξι μήνες.Φαντάζομαι θα είναι κάτι παρόμοιο και με το Dalf. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irekal

Νεοφερμένος

Η irekal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
sorbonne c1 ε;..δυσκολο! αρα μπραβο

Ξερεις ποιες ειναι οι διαφορες αναμεσα στο c1 και το c2 οσον αφορά τη διαδικασία της εξετασης; Ξέρω ότι γράφεις έκθεση 700 λεξεων min αλλα δε ξέρω αρκετά πράγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Εμένα μου φάνηκε ιδιαίτερα εύκολο.Είχα πάρει το Sorbonne B2 μερικούς μήνες πριν με καλό βαθμό και είχα μπόνους στο C1.Έδωσα μόνο λογοτεχνία και προφορικά-πολιτισμό.

Για το C2 δυστυχώς δεν έχω ιδέα.Μπορείς να βρεις τα παλιά θέματα στο ίντερνετ και να κάνεις μόνη σου τη σύγκριση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
sorbonne c1 ε;..δυσκολο! αρα μπραβο

Ξερεις ποιες ειναι οι διαφορες αναμεσα στο c1 και το c2 οσον αφορά τη διαδικασία της εξετασης; Ξέρω ότι γράφεις έκθεση 700 λεξεων min αλλα δε ξέρω αρκετά πράγματα

Για το Dalf C2 έχεις κείμενα περίπου 2000 λέξεων και πρέπει να συνθέσεις ένα κείμενο τουλάχιστον 700ων λέξεων (διαλέγεις ανάμεσα σε 2 ). Προφορικά ακούς 2 φορές μια συνέντευξη ή κάποια συζήτηση πάνω σε ένα θέμα χωρίς διακοπές ανάμεσα και μετά σου δίνεται 1 ώρα για αν φτιάξεις ένα κείμενο όπου θα πεις ποιος μιλούσε, για ποιο θέμα και μια περίληψη όσων άκουσες μαζί με την άποψη σου(σαν μικρή έκθεση) και μετά γίνονται πρώτα κάποιες ερωτήσεις κατανόησης και κάποιες πιο γενικές. Σαν διαδικασία είναι πιο απλό από όλα τα προηγούμενα, απλά το επίπεδο λεξιλογίου και γραμματικής σου πρέπει να ανέβει ώστε να καταλαβαίνεις κείμενα π.χ. από τον τύπο ή από βιβλία και ομιλίες από ακαδημαϊκούς ή ειδικούς σε πραγματικές συνθήκες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irekal

Νεοφερμένος

Η irekal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ξέρω οτι υστερω στο κκομματι του ακουστικού. Αρα αυτο θα επηρεάσει το κομματι και των προφορικών αν δεν ακουσω καλα προφανώς ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Αν καταλάβει ότι δεν έχεις καταλάβει κάτι καλά από αυτό που θα πεις, θα σε ρωτήσει περισσότερα δυστυχώς :/:
Και εκτός από αυτό οι ηχογραφήσεις δεν γίνονται σε στούντιο αλλά έξω, κάτι που προσωπικά πιστεύω δυσκολεύει περισσότερο γιατί ακούγεται θόρυβος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irekal

Νεοφερμένος

Η irekal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Στο σ1 σου δινόταν ενα ή δυο κειμενα και εγω προσωπικα δε μπηκα στο κοπο να τα μελετησω τελεια. Απλα παρουσιασα τις διαφορες πλευρες του θεματος και τη γνωμη μου. Αποτελέσμα; 22/25...αλλα ετσι όπως το παρουσιαζεις δεν αρκει μονο η προσωπικη σου γνώμη αλλα και η κατανοηση και συνάμα η παρουσιαση του ακουστικου. Αυτο με οροβληματιζει κάπως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Δοκίμασε να ακούσεις 1 να δεις. Είναι αυτό ακριβώς που λες. Είτε από ραδιόφωνο είτε από TV5 μπορείς να κάνεις εξάσκηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irekal

Νεοφερμένος

Η irekal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Τοο κακο με μενα ειναι οτι στα ιδιαιτερα τα παω καλα στα ακουστικα. Στις εξετάσεις πρεπει να ναι θέμα αγχους πιστεύω..εχω χασει και προφισιενσυ λογω ακουστικών :3..σε ευχαριστω παντως. Παρακολουθω τις εκπομπές της γαλλικής τηλεορασης και τις ομιλίες του αγαπητου ολαντ για το χρεος της ελλαδας κιολας :3. Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Κι εγώ σε παρόμοια κατάσταση ήμουν. Στο C2 έκανα σχεδόν αποκλειστικά προετοιμασία για ακουστικό. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top