Φοιτητική ζωή στο Ρέθυμνο

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
λοιιιποον καταρχας καλη φοιτιτικη ζωη :D τωρα να σου πω οτι στο ρεθυμνο μιαααααα χαραααα θα περασεισ!!! οχι πολυ μεγαλη πολη , 8α εχεις τα παντα κοντα σου οι ανθρωποι ειναι πολυ καλοι και φιλο3ενοι... ειναι και το ηρακλειο κοντα που εχει πιο μεγαλα μαγαζια καλυτερη νυχτερινη ζωη ;)
τωρα για το πανεπιστημιο απο οτι 3ερω το οικονομικο δεν ειναι και το καλυτερο αλλα τα παιδαγωγικο-ψυχολογια-κοινωνιολογια- φιλολογια ειναι απο τα καλυτερα τησ Ελλαδας... αααυτααα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxc

Νεοφερμένος

Η zxc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Επειδη υπαρχει περιπτωση να περασω στο τμημα Πολιτικων επιστημων στο Ρεθυμνο(αν και δεν ειναι απο τις πρωτες μου επιλογες),μπορειτε να μου πειτε αν ειναι καλη σχολη?
επισης,αυτο που λετε οτι υπαρχουν πολλες κοπελες στο Ρεθυμνο το χω ακουσει απο πολλους..:Pακομα και στο τμημα Πολιτικων επιστημων εκει τα κοριτσια ειναι περισσοτερα αραγε?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kc331

Νεοφερμένος

Η kc331 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
λοιιιποον καταρχας καλη φοιτιτικη ζωη :D τωρα να σου πω οτι στο ρεθυμνο μιαααααα χαραααα θα περασεισ!!! οχι πολυ μεγαλη πολη , 8α εχεις τα παντα κοντα σου οι ανθρωποι ειναι πολυ καλοι και φιλο3ενοι... ειναι και το ηρακλειο κοντα που εχει πιο μεγαλα μαγαζια καλυτερη νυχτερινη ζωη ;)
τωρα για το πανεπιστημιο απο οτι 3ερω το οικονομικο δεν ειναι και το καλυτερο αλλα τα παιδαγωγικο-ψυχολογια-κοινωνιολογια- φιλολογια ειναι απο τα καλυτερα τησ Ελλαδας... αααυτααα...
ευχαριστω!μαλλον για ρεθυμνο σκεφτομαι.ειμαι αναμεσα σε ψυχολογια και φιλολογια/παιδαγωγικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Olekos

Νεοφερμένος

Ο Olekos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!κ εγώ ρέθυμνο μάλλον περνάω,είτε ιστορικό αρχαιολογικό είτε πολιτικών επιστημών..απ ότι άκουσα καλά θα είναι!:) Γνωρίζει κανείς εάν υπάρχουν δουλειές για να τη βγάλουμε κιόλας?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragolarossa

Νεοφερμένος

Η fragolarossa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!κ εγώ ρέθυμνο μάλλον περνάω,είτε ιστορικό αρχαιολογικό είτε πολιτικών επιστημών..απ ότι άκουσα καλά θα είναι!:) Γνωρίζει κανείς εάν υπάρχουν δουλειές για να τη βγάλουμε κιόλας?:P

Γειά χαρά!!Λοιπον επειδή και γω φετος περνάω ρεθυμνο φιλολογία και το χω ψάξει το θέμα γιατί και εγω ενδιαφερομαι ευτυχώς υπάρχουν πολλές θεσεις για δουλειά ειδικά τωρα το καλοκαίρι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimakosk

Νεοφερμένος

Ο jimakosk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
και εγω ρεθυμνο περασα παιδες και σε 4 μερες κατεβαινω για σπιτι :) ειμαι λιγο σκεπτικος οσον αφορα βεβαια τη περιοχη... τι περιοχη προτινετε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Συνήθως οι φοιτητές μένουν στην Καλλιθέα αλλά και στο κέντρο υπάρχουν γκαρσονιέρες κτλ που νοικιάζονται σε καλές τιμές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Εγω περασα στο τμημα Φιλοσοφικων και Κοινωνικων Σπουδων της Φιλοσοφικης φετος..Καλη φοιτητικη ζωη σου ευχομαι!! Λοιποοοον! Κατεβηκα αρκετες φορες κατω στην κρητη για να βρω σπιτι και η γνωμη μου ειναι "ΜΕΙΝΕ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ"! Εχει φασαρια και τα σπιτια ειναι παλια και σχεδον ολα απιστευτα μικρα..Στην περιοχη που ειναι το πανεπιστημιο (Γαλλου λεγεται) εχει πολυ ομορφα σπιτακια, ησυχα και αξιζουν τις τιμες τους (το δικο μου 300 το πηρα)..Επιπλεον τα σπιτια ειναι καινουργια (ζητημα να εχει μεινει 1 φοιτητης πριν απο σενα) και η περιοχη δεν εχει ουτε εγκληματικοτητα, ουτε τιποτα..Εισαι και διπλα στο πανεπιστημιο, δεν χρειαζεται να σηκωνεσαι νωρις να παιρνεις λεωφορεια..Το κεντρο ειναι κανα τεταρτακι με τα ποδια και εχει και λεωφορειο που βολευει..Σκεψου το! Παντως εγω θα σε συμβουλευα να ψαξεις κοντα στο πανεπιστημιο..Στο πρωτο στενο αριστερα μετα απο το πανεπιστημιο εχει μπολικα σπιτια..Εχουν μεινει μερικα..Πηγαινε εκει και ριξε μια ματια! αυτα απο μενα! :)
Καλη τυχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
εμένα το σπίτι μου βρίσκεται αρκετά κεντρικά!
ίσως ήμουν τυχερή αλλά και ήσυχα είναι(είμαι και αρκετά ψηλά σαν όροφος) και μεγάλο σχετικά 43 τ.μ
Εγώ το επέλεξα κεντρικά καθώς θα μου είναι εύκολο το βράδυ να βγαίνω και να μην έχω ανάγκη τις συγκοινωνίες και το πρωί για το πανεπιστήμιο να παίρνω απλά το λεωφορείο (το 10) και να πηγαίνω στη σχολή.
Μια φίλη μου ζει στον Γάλλο και λέει ότι δυσκολεύεται πολύ το βράδυ καθώς οι συγκοινωνίες νεκρώνουν.
Αν όμως υπάρχει αμάξι όλα κομπλέ...Δεν ξέρω βέβαια πολλά,αυτά τα ξέρουν όσοι ζουν Ρέθυμνο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios.crete

Νεοφερμένος

Ο stelios.crete αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Και γω Ρεθυμνο περασα παιδια στ οικονομικο και βρηκα σπιτι 3 λεπτα απ΄ το κεντρο..και οσο για τν περιοχη τ Γαλλου ουτε εγω θα την προτεινα πολυ μακρια απ τ κεντρο και γενικα απ' τν φοιτητικη ζωη τ Ρεθυμνου..!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThanosGr

Νεοφερμένος

Ο ThanosGr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά καλησπέρα,ποιός/ποιά πέρασε φέτος Ρέθυμνο ή Χανιά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
ρεθυμνο απο περσι σου κανει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimakosk

Νεοφερμένος

Ο jimakosk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
φετος ρεθυμνο εγω... τελικα ωραιο το ρεθυμνακι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
και γω περασα φετος ρεθυμνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
φουκουσιωτισσα λοιπον...πωσ σου φαινεται η σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
φουκουσιωτισσα λοιπον...πωσ σου φαινεται η σχολη?

Πολύ καλή έως τώρα! Και πολύ ενδιαφέρουσα.. Όπως την περίμενα . . Τώρα με την εξεταστική θα δείξει αν είναι σχετικά εύκολη ή δύσκολη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Απορω γιατι δεν εκανα την παρουσια μου αισθητη σε αυτο το θεμα τοσο καιρο...:P
Εντελει,μετα απο καποιο διαστημα παραμονης στο Ρεθυμνο,πώς σας φαινεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
ησυχα ισως βαρετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
ησυχα ισως βαρετα
θα κανω πως δεν το διαβασα αυτο(:P) και ξαναρωταω,περιμενοντας μια πιο ''ορθη''(:P) απαντηση:Πώς σας φαινεται το Ρεθυμνο σε σας τους πρωτοετεις;;;;;;;;;:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
λολ αραξεεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top