Φοιτητική ζωή στο Ρέθυμνο

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γεωργια*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Ε ενταξει...Τι μιση,τι μια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marian

Νεοφερμένος

Η marian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ρεθυμνο-Χανια με αυτοκινητο ειναι μιση ωρα....η Κρητη το χειμωνα δεν ερημωνει..ποσο μαλλον το Ηρακλειο...ειναι σαν την Πατρα...τα Χανια ειναι πολυ ομορφα κ μεγαλη πολη αλλα δεν εχει πολλους φοιτητες..το Ρεθυμνο ειναι αρκετα μικρη πολυ αλλα εχει πολλους φοιτητες...πολλα απο τα μαγαζια που ειναι ανοιχτα το καλοκαιρι το χειμωνα κλεινουν..αλλα εχει ολα οσα θελει ενας φοιτητης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ribocop

Νεοφερμένος

Ο Ribocop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά ευχαριστω για τις πληροφοριες σας! Αυτες τις μερες θα κατεβω να ψαξω σπιτι... Μηπως μπορει να μου πει κανεισ ποιες περιοχες του ρεθύμνου θεωρούνται κεντρικες??? Η ακομα καλύτερα ποιές ειναι οι ιδανικες περιοχες για να βρει σπιτι ενας φοιτητης???:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpourbouli8ra

Νεοφερμένος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Θα σου πω εγω που σπουδαζω Ρεθυμνο.. Θα περασεις καλα και στο εγγυωμαι.. Καταρχας,δεν ισχυει αυτο που λενε οτι ερημωνει τον χειμωνα η πολη.. Ειμαστε χιλιαδες φοιτητες.. Εχει αρκετα club,αν σ'αρεσει αυτος ο τροπος διασκεδασης, που μαζευουν κοσμο ακομα και τις καθημερινες. Στο Ρεθυμνο,θα ευχαριστηθεις ρακαδικα, και πιο παραδοσιακο τροπο διασκεδασης. Εχει καλο φαι και ευτυχως καλες τιμες και καλη ποιοτητα.. Αν αντεχεις υπαρχου πολλα μερη για να βγαινεις καθε μερα και νυχτα.. Η αποσταση πανεπιστημιο-πολη ειναι 10-15 λεπτα σε περιπτωση που επιλεξεις να μεινεις στο κεντρο, αν θες να μεινεις κοντα στο χωριο που ειναι στο πανεπιστημιο, θα εισαι σε 3 λεπτα στο πανεπιστημιο. Μη φανταστεις ομως κανενα χωριο-ερημοχωρι.. Η συγκεκριμενη περιοχη αναπτυσσεται ταχυτατα!!
Δεν ξερω τι αλλο να σου πω,παντως θα περασεις καλα..
-----------------------------------------
Παιδιά ευχαριστω για τις πληροφοριες σας! Αυτες τις μερες θα κατεβω να ψαξω σπιτι... Μηπως μπορει να μου πει κανεισ ποιες περιοχες του ρεθύμνου θεωρούνται κεντρικες??? Η ακομα καλύτερα ποιές ειναι οι ιδανικες περιοχες για να βρει σπιτι ενας φοιτητης???:)


Στην περιοχη του Γαλλου,ειναι το πανεπιστημιο, εχει καινουργια σπιτια σε πολυ καλες τιμες(δεν θα βρεις σπιτι πανω απο 250-280 ευρω). Μην προτιμησεις τα σπιτια που ειναι στο κεντρο- εχει απιστευτη φασαρια,παρολο που ειναι πιο βολικα απο αποψη αποστασεων. Ψαξε και στην Καλλιθεα, εχει βεβαια πιο παλια σπιτια και ειναι λιγο τσιμπημενες οι τιμες, γιατι πληρωνεις το οτι εισαι στην πολη..
Αν προτιμησεις στο κεντρο,τσεκαρε να εχεις κοντα σταση λεωφορειου που ανεβαινει στο πανεπιστημιο..Σιγουρα,δεν θα θες να τρεχεις το χειμωνα πρωι πρωι να προλαβεις λεωφορειο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marian

Νεοφερμένος

Η marian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
και εγω στο ρεθυμνο σπουδαζω αλλα θα σου ελεγα να μην βρεις σπιτι στο Γαλλο..αλλωστες οπου αλλου κ να βρεις δεν θα κανεις πανω απο 25 λεπτα να πας...τα ενοικια εμενα μου φαινονται ακριβα παντου μεσα στην πολη...θα σου ελεγα να μην βρεις μεσα στην παλαι πολη γιατι ειναι αρκετα παλια τα σπιτια κ θα εχεις προβληματα...στην καλλιθεα ειναι καλα αλλα οχι στο τερμα...επισης οχι περιβολια ή μυσηρια(δεν θυμαμαι πως γραφεται:P)...καλα ειναι κοντα στο μουσικο και στην σχολη χωροφυλακης-ουτε μες στο κεντρο ουτε πολυ μακρια)εμενα το πρωτο μου σπιτι ηταν στην αρχη του Μασταμπα,μεσα στο κεντρο κ δεν ειχε καθολου φασαρια..ηταν καλη περιοχη κ χωρις υγρασια...απλα μην ψαξεις πολυ ψηλα στο μασταμπα γιατι εχει πολυ μεγαλες ανηφορες...αυτα...οτι αλλο θες ρωτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ribocop

Νεοφερμένος

Ο Ribocop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
και εγω στο ρεθυμνο σπουδαζω αλλα θα σου ελεγα να μην βρεις σπιτι στο Γαλλο..αλλωστες οπου αλλου κ να βρεις δεν θα κανεις πανω απο 25 λεπτα να πας...τα ενοικια εμενα μου φαινονται ακριβα παντου μεσα στην πολη...θα σου ελεγα να μην βρεις μεσα στην παλαι πολη γιατι ειναι αρκετα παλια τα σπιτια κ θα εχεις προβληματα...στην καλλιθεα ειναι καλα αλλα οχι στο τερμα...επισης οχι περιβολια ή μυσηρια(δεν θυμαμαι πως γραφεται:P)...καλα ειναι κοντα στο μουσικο και στην σχολη χωροφυλακης-ουτε μες στο κεντρο ουτε πολυ μακρια)εμενα το πρωτο μου σπιτι ηταν στην αρχη του Μασταμπα,μεσα στο κεντρο κ δεν ειχε καθολου φασαρια..ηταν καλη περιοχη κ χωρις υγρασια...απλα μην ψαξεις πολυ ψηλα στο μασταμπα γιατι εχει πολυ μεγαλες ανηφορες...αυτα...οτι αλλο θες ρωτα...


Thx για τις πληροφοριες! Θα μου φανουν χρησιμες για το σαββατο που θα φύγω...Αρα κύριως θα ψαξω στη περιοχη της καλλιθέας και του μουσταμπα που ειναι κοντα στο κεντρο:). Α βρήκα και αυτο το λινκ...https://www.rethimno.gr/el/T_univercity/information.php...αρκετα χρησιμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
και εγω στο ρεθυμνο σπουδαζω αλλα θα σου ελεγα να μην βρεις σπιτι στο Γαλλο..αλλωστες οπου αλλου κ να βρεις δεν θα κανεις πανω απο 25 λεπτα να πας...τα ενοικια εμενα μου φαινονται ακριβα παντου μεσα στην πολη...θα σου ελεγα να μην βρεις μεσα στην παλαι πολη γιατι ειναι αρκετα παλια τα σπιτια κ θα εχεις προβληματα...στην καλλιθεα ειναι καλα αλλα οχι στο τερμα...επισης οχι περιβολια ή μυσηρια(δεν θυμαμαι πως γραφεται:P)...καλα ειναι κοντα στο μουσικο και στην σχολη χωροφυλακης-ουτε μες στο κεντρο ουτε πολυ μακρια)εμενα το πρωτο μου σπιτι ηταν στην αρχη του Μασταμπα,μεσα στο κεντρο κ δεν ειχε καθολου φασαρια..ηταν καλη περιοχη κ χωρις υγρασια...απλα μην ψαξεις πολυ ψηλα στο μασταμπα γιατι εχει πολυ μεγαλες ανηφορες...αυτα...οτι αλλο θες ρωτα...
Σε ποια σχολη σπουδαζεις?? Εχω την εντυπωση πως εισαι στο παιδαγωγικο,αν δεν κανω λαθος... Αν ισχυει, υπαρχει μια αρκετα μεγαλη πιθανοτητα να ειμαστε συμφοιτητες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pera_brexei

Νεοφερμένος

Η Μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
αχ για το ρεθυμνο εχω ακουσει τα καλυτερα!τελεια θα περασεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@RY

Νεοφερμένος

Η mary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Τελικά πού πέρασες; Εγώ, πάντως, έχω περάσει Ψυχολογία στο Ρέθυμνο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marian

Νεοφερμένος

Η marian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Τελικά πού πέρασες; Εγώ, πάντως, έχω περάσει Ψυχολογία στο Ρέθυμνο. :)
Καλη αρχη!!το τμημα ψυχολογιας του Ρεθυμνου ειναι το καλυτερο απο τα 3 τμηματα ψυχολογιας...μια χαρα θα περασεις!!!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γεωργια*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Εγω βρηκα σπιτι στην Καλλιθεα. Τσιμπιμενα τα ενοικια(κατω απο 250 δεν παιζει).. Το καλο ειναι οτι ειναι κεντρικα. Εχω τα παντα κοντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arxodia

Νεοφερμένος

Η arxodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα...είμαι από Αλεξάνδρεια Ημαθίας και πέρασα στο τμήμα κοινωνιολογίας του Ρεθύμνου...θα ήθελα να γνωρίσω άτομα που πέρασαν εκεί ή είναι φοιτητές προηγουμενων ετών και γενικά αν μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει γιατί το μέρος,η σχολη,οι άνθρωποι όλα είναι πρωτόγνωρα...αν περάσατε και εσείς εκεί ευχαρίστως να τα πούμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

banis

Νεοφερμένος

Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
μπραβο,καιρος ηταν να ανοιξει αυτο το τοπικ....αντε να δουμε ποσοι θα μαζευτουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arxodia

Νεοφερμένος

Η arxodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πού πέρασες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

banis

Νεοφερμένος

Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
φιλολογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arxodia

Νεοφερμένος

Η arxodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ήταν το όνειρο μου αλλα δεν την έπιασα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

skailani

Νεοφερμένος

Ο skailani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
περασα και εγω κοινωνιολογια στο ρεθυμνο και δεν γνωριζω πολλα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Θα περασετε πολύ καλά!Ετοιμαστειτε για καρναβάλι που συαγωνίζεται της Πάτρας!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kc331

Νεοφερμένος

Η kc331 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
παιδια κατα πασα πιθανοτητα περναω στο ρεθυμνο.μπορει κανεις να μου δωσει πληροφοριες για την πολη?το πανεπιστημιο ειναι καλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top