Φροντιστήρια στον Πειραιά

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Γεια σας παιδια παω θετικη κατ., και φετος θα παω Γ λυκειου.Θα μπορουσε καποιος να μου πει ενα καλο φροντηστηριο στον πειραια που να εχει καλους (φυσικομαθηματικος γιατι ειμαι πολυ πολυ χαλια σʼαυτα τα δυο μαθηματα) και αν γινεται και χημικο.(εχω ρωτησει αυτην την ερωτηση σ'ενα αλλο θρεντ αλλα δεν πηρα πολλες απαντησεις γι'αυτο εφτιαξα αυτο το θεμα.)

Παω ηδη σε ενα για καλοκαιρινα μαθηματα αλλα
δεν ειναι και τοσο καλοι οι καθηγητες που μου ετυχαν στην φυσικη-μαθηματικα οσο θα ηθελα (εχω ηδη χαλια καθηγητες που μου διδασκουν αυτα τα μαθηματα στο σχολειο και δεν χρεαιζομαι κι αλλους). Νιωθω τυψεις να ξοδευω λεφτα και δεν τα εξηγουν καλυτερα απο τους καθηγητες μου στο σχολειο.Θελω να περασω του στοχους μου (οι οποιο ειναι υψηλοι) παρολο που υπαρχουν δυσκολιες γιʼαυτο θελω να μου προτεινεται διαφορα πολυ καλα φροντηστηρια στον πειραια ειδικα σʼαυτα τα μαθηματα (κι αν γινεται να μην ειναι πανω απο 300 ευρω τα χειμερινα μαθηματα τον μηνα).


Ευχαριστω πολυ.:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Πήγαινε στον Πουκαμισσά άμα θες για Πειραιά.Έχω ακούσει τα καλύτερα:iagree:
ακόμα είναι και ο χασιάκκης.Τώρα όπου σε βολευει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ourania

Νεοφερμένος

Η ourania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ΣΥΜΒΟΛΗ !:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
ΣΥΜΒΟΛΗ !:no1:
το σκευφτομουνα αυτο το φροντηστηριο.Αλλα πες μου και αλλα.Ξεπεις την τιμη για τα χειμερινα μαθηματα ποσο καλοι ειναι οι καθηγητες?
-----------------------------------------
Πήγαινε στον Πουκαμισσά άμα θες για Πειραιά.Έχω ακούσει τα καλύτερα:iagree:
ακόμα είναι και ο χασιάκκης.Τώρα όπου σε βολευει
Αυτα ειναι πολυ ακριβα και δεν νομιζω να μπορεσω να παω εκει .Παντως Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ourania

Νεοφερμένος

Η ourania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γειά σου,
Στη δευτέρα λυκείου πλήρωνα 320 ευρώ/μήνα για έκθεση, φυσικομαθηματικά γενικής και κατεύθυνσης και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Μπορώ να σου πω (για θετική-τεχνολογική κατέυθυνση), ότι οι φυσικομαθηματικοί είναι απίστευτοι στη δουλειά τους αρκεί να ενδιαφέρεσαι και συ να ασχοληθείς του χρόνου. Γενικά το επίπεδο είναι καλό (μαθητές, διαγωνίσματα). Κάνε μια βόλτα να ρωτήσεις αν θες, δεν ξέρω τι παραπάνω μπορώ να σου πω.

Καλή επιτυχία σε ό,τι κι αν διαλέξεις.

https://www.pireas.com/yellow_pages/frontistiria_gr.htm
https://www.simboli.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
το σκευφτομουνα αυτο το φροντηστηριο.Αλλα πες μου και αλλα.Ξεπεις την τιμη για τα χειμερινα μαθηματα ποσο καλοι ειναι οι καθηγητες?
-----------------------------------------

Αυτα ειναι πολυ ακριβα και δεν νομιζω να μπορεσω να παω εκει .Παντως Ευχαριστω.
Μου είχανε πει δεν είναι καθόλου ακριβά.Κάνεις όλα τα μαθήματα στην Α-Β Λυκείου με 320Ε.Και κάνεις δώρεαν μαθήματα υπολογιστών.Δεν ξέρω πόσο αληθευει πάντως δεν δεν θα σε πιέσω σε ποιο φροντιστήριο θα πας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irene

Νεοφερμένος

Η irene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Για μαθήτρια που μετακομίζει στην περιοχή Βρυώνη στον Πειραιά, παρακαλώ όποιον γνωρίζει να δώσει πληροφορίες για καλό φροντιστήριο με ολιγομελή τμήματα (το πολύ 4-5 ατόμων). Η μαθήτρια προέρχεται από σχολείο της επαρχίας και στοχεύει σε υψηλόβαθμη σχολή ανθρωπιστικών σπουδών. Αν γνωρίζετε και μέσο όρο τιμών, θα ήταν χρήσιμη πληροφορία για μια πρώτη γεύση... Απ' όσο γνωρίζω, το σπίτι της απέχει περίπου 10 λεπτά από το Δημοτικό Θέατρο. Αν, βέβαια, το φροντιστήριο είναι εξαιρετικό, φαντάζομαι ότι δεν θα έχει πρόβλημα και για συγκοινωνία. Ευχαριστώ εκ των προτέρων :thanks::thanks::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Μου είχανε πει δεν είναι καθόλου ακριβά.Κάνεις όλα τα μαθήματα στην Α-Β Λυκείου με 320Ε.Και κάνεις δώρεαν μαθήματα υπολογιστών.Δεν ξέρω πόσο αληθευει πάντως δεν δεν θα σε πιέσω σε ποιο φροντιστήριο θα πας

Έχω ρωτήσει για πουκαμισά.Μια φίλη μου είπε ότι είναι 400 άλλα απ'οτι μου είπαν είναι πάνω άπο 400. Άρα για μένα είναι πολύ ακριβά. Ξέρω ότι είναι καλό αλλά τι να κάνεις αν δεν έχεις τόσα λεφτά να πληρώνεις τον μήνα?Τωρα το χασιακης και την συμβολη δεν την έχω κοιτάξει ακόμα.Θα παω ομως να δω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Truman

Νεοφερμένος

Ο Truman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
πολυ ακριβυναν απο το 2007 :O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Έχω ρωτήσει για πουκαμισά.Μια φίλη μου είπε ότι είναι 400 άλλα απ'οτι μου είπαν είναι πάνω άπο 400. Άρα για μένα είναι πολύ ακριβά. Ξέρω ότι είναι καλό αλλά τι να κάνεις αν δεν έχεις τόσα λεφτά να πληρώνεις τον μήνα?Τωρα το χασιακης και την συμβολη δεν την έχω κοιτάξει ακόμα.Θα παω ομως να δω.
Εσύ ξέρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Πήγαινε στον Πουκαμισσά άμα θες για Πειραιά.Έχω ακούσει τα καλύτερα:iagree:
ακόμα είναι και ο χασιάκκης.Τώρα όπου σε βολευει



Στον Πουκαμισα πήγαινα την πρώτη φορα που έδωσα και έχω παρα πολλά παράπονα και από τους καθηγητές αλλα και από την γενικότερη οργάνωση του φροντιστηρίου.Εγώ θα σου πρότεινα να μην πας καθόλου φροντιστήριο βασικά αλλα οκ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Στον Πουκαμισα πήγαινα την πρώτη φορα που έδωσα και έχω παρα πολλά παράπονα και από τους καθηγητές αλλα και από την γενικότερη οργάνωση του φροντιστηρίου.Εγώ θα σου πρότεινα να μην πας καθόλου φροντιστήριο βασικά αλλα οκ. :P
Δεν πάω αλλά έχουνε πει ότι είναι το καλύτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntonebts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ntonebts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Εγω παντως που ζω σε επαρχια βλεπω αυτες τις τιμες και μου φαινονται αρκετα λογικες και χαμηλες .Εδω οι τιμες για 7 ωρες την βδομαδα σε 4μελες Α λυκειου ηταν 300 ευρω το μηνα .Φετος θα παω β λυκειου και θα κανω 11 ωρες σε 4μελες παλι και οι τιμες φθανουν τα 500 ευρω .Δηλαδη στη γ λυκειου κανα 600-650 το βλεπω να δινω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Truman

Νεοφερμένος

Ο Truman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εγω παντως που ζω σε επαρχια βλεπω αυτες τις τιμες και μου φαινονται αρκετα λογικες και χαμηλες .Εδω οι τιμες για 7 ωρες την βδομαδα σε 4μελες Α λυκειου ηταν 300 ευρω το μηνα .Φετος θα παω β λυκειου και θα κανω 11 ωρες σε 4μελες παλι και οι τιμες φθανουν τα 500 ευρω .Δηλαδη στη γ λυκειου κανα 600-650 το βλεπω να δινω

Και δεν κανεις ιδιαιτερα; Δεν εχει φοιτητες εκει σ'εσας; (Ο φοιτητης να ειναι απαραιτητα τουλαχιστον τελειοφοιτος, γιατι 3η λυκειου ειναι αυτη...)
Εχουμε και λεμε: οι περισσοτεροι παιρνουν 10?/ωρα.
Αρα πες 5ωρες μαθ κατ, 4 φυσ κατ, 2 εκθεση, 2 χημεια, 2 βιολογια, 1 επιλογης. = 64 ωρες το μηνα. = 640?
Αν ειναι να τα δωσεις στο φροντιστηριο, καλυτερα να κανεις ιδιαιτερα..

Α και οι ωρες αυτες που γραφω ειναι 60λεπτες, οχι 45λεπτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntonebts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ntonebts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 178 μηνύματα.


Και δεν κανεις ιδιαιτερα; Δεν εχει φοιτητες εκει σ'εσας; (Ο φοιτητης να ειναι απαραιτητα τουλαχιστον τελειοφοιτος, γιατι 3η λυκειου ειναι αυτη...)
Εχουμε και λεμε: οι περισσοτεροι παιρνουν 10?/ωρα.
Αρα πες 5ωρες μαθ κατ, 4 φυσ κατ, 2 εκθεση, 2 χημεια, 2 βιολογια, 1 επιλογης. = 64 ωρες το μηνα. = 640?
Αν ειναι να τα δωσεις στο φροντιστηριο, καλυτερα να κανεις ιδιαιτερα..

Α και οι ωρες αυτες που γραφω ειναι 60λεπτες, οχι 45λεπτες



Οι ωρες ειναι κανονικα 60λεπτες καμια φορα μας κραταει και λιγο παραπανω .Αλλα 500 περιπου ευρω 11ωρες την εβδομαδα για β λυκειου πολλα δεν ειναι ?.Τα ιδιαιτερα δεν τα εμπιστευομαι γιατι αρκετες φορες υπαρχει ελλειψη οργανωσης ,πιστευω οτι οι φροντιστες σε θεματα οργανωσης εχουν μεγαλυτερη εμπειρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Εγω παντως που ζω σε επαρχια βλεπω αυτες τις τιμες και μου φαινονται αρκετα λογικες και χαμηλες .Εδω οι τιμες για 7 ωρες την βδομαδα σε 4μελες Α λυκειου ηταν 300 ευρω το μηνα .Φετος θα παω β λυκειου και θα κανω 11 ωρες σε 4μελες παλι και οι τιμες φθανουν τα 500 ευρω .Δηλαδη στη γ λυκειου κανα 600-650 το βλεπω να δινω
Ξερεις κατι.Πιστευω πως εκει που μενεις οι τιμες ειναι παραπανω γιατι το τμημα σου ειναι τετραμελες.Αν ηταν 8 μελες θα ηταν φθηνοτερα.Ενω εδω αν ηταν τεραμελες το τμημα οι τιμες θα'ταν για να παθεις καρδιακο :jumpy:
-----------------------------------------
Στον Πουκαμισα πήγαινα την πρώτη φορα που έδωσα και έχω παρα πολλά παράπονα και από τους καθηγητές αλλα και από την γενικότερη οργάνωση του φροντιστηρίου.Εγώ θα σου πρότεινα να μην πας καθόλου φροντιστήριο βασικά αλλα οκ. :P
Καλα και εγω θα ηθελα να ημουν σε τοσο τελεια κατασταση για να μην χρειαζεται το φροντηστηριο αλλα τι να πω φυσ-μαθ μ 'εχουν καψει.Κανονικα θα πρεπε να κανω ιδιαιτερα αλλα ειναι πολυ ακριβα κι αυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Truman

Νεοφερμένος

Ο Truman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ενα παρομοιο θεμα για τον πειραια εχει ανοιξει στη θετικη. https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=48687
Δεν ξερω ομως αν ενα καλο φροντ για καποιον θετικης συνεπαγεται καλο και για καποιον θεωρητικης :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irene

Νεοφερμένος

Η irene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Δυστυχώς δεν βλέπω φως. Είμαι καθηγήτρια της μαθήτριας και προσπαθώ να βγάλω άκρη, αλλά δεν το βλέπω. Σε αντίθεση με την πόλη που βρίσκομαι, διαπιστώνω ότι εν Πειραιεί η εκμετάλλευση καλά κρατεί. Μίλησα με μια σκληροπυρηνική φροντιστηριούχο -"καθηγήτρια" και προφανώς (συν)μέτοχο της επιχείρησης- και έμεινα άναυδη από το επιχειρηματικό της δαιμόνιο. Τί αίσχος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bessy

Νεοφερμένος

Η bessy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Γνωρίζω ένα φροντιστήριο στον Πειραιά, για το οποίο έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Ήταν μία φίλη μου γραμμένη την προηγούμενη χρονιά όμως σταμάτησε λόγω απόστασης.

Θα κοιτάξω να μάθω το όνομα και το τηλέφωνο μέχρι αύριο. Μην ανησυχήτε για τον/την μαθητή/τρια. Θα βρείτε κάτι αξιόπιστο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JesusAteYourCake

Νεοφερμένος

Ο νΤΕΠΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Μίλησα με μια σκληροπυρηνική φροντιστηριούχο -"καθηγήτρια" και προφανώς (συν)μέτοχο της επιχείρησης-

Αυτη η περιγραφη θα ταιριαζε γαντι στη συμμετοχο της επιχειρησης στη οποια εκανα μαθηματα εγω και ονομαζεται "στοχος". Το φροντιστηριο αυτο κοστιζει 400 γιουρο το μηνα, ειναι μονο για θεωρητικη και η δουλεια που κανουν εκει ειναι παρα πολυ καλη. Εγω πηγαινα στο κεντρικο στην Αθηνα αλλα δεν εχει σημασια γιατι οι καθηγητες οι ιδιοι ειναι. Αν εξαιρεσεις τον διευθυντη και τη γυναικα του οι οποιοι ειναι περπτωσαρες ανθρωπων, ολα σχεδον τελεια. Αν αποφασησεις να πας απλα και να τους δεις, μην σε επιρρεασει η κατα πασα πιθανοτητα κακη εντυπωση που θα σου κανει ο διευθυντης και η διευθυντου. Η ουσια ειναι το πως γινεται το μαθημα και τι επιπεδου ειναι οι καθηγητες. Σ' αυτα τα δυο πιστευω ειναι αχτυπητοι.
Καλα, ποτε δεν θα περιμενα να τους κανω και διαφημιση....

Εχουν και site {απαισιο, αλλα ειπαμε, η εικονα ειναι εκ διαμετρου αντιθετη με τη πραγματικη αξια} και γκρουπ στο facebook.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top