Από Βιολογία Οδοντιατρική μέσω κατατακτήριων εξετάσεων

giot

Νεοφερμένος

Η giot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!! Πληροφορήθηκα από ένα ξάδελφο μου πως τελειώνοντας το πρώτο εξάμηνο ή έτος της βιολογίας μπορείς να δώσεις κάποια μαθήματα και να μεταπηδήσεις οδοντιατρική (ή αλλη σχολή)... ΑΛΗΘΕΥΕΙ??????:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis..A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!! Πληροφορήθηκα από ένα ξάδελφο μου πως τελειώνοντας το πρώτο εξάμηνο ή έτος της βιολογίας μπορείς να δώσεις κάποια μαθήματα και να μεταπηδήσεις οδοντιατρική (ή αλλη σχολή)... ΑΛΗΘΕΥΕΙ??????:D
πρεπει πρωτα να τελειωσεις την βιολογια και μετα να δωσεις κατατακτηριες εξετασεις για να μπεις στην οδοντιατρικη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Χμμμ δεν ξέρω αν αληθευει αυτο...:S

Στην ιατρικη πχ εχουν μπει ατομα απο φαρμακευτικη που δεν ειχαν τελειωσει καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
ειχα ακουσει περσι πως κατι τετοιο ισχυει και για τη μοριακη βιολογια και γενετικη για να πας βιολογια (σκετο) αλλα ακομα δεν εχω δει επισημο εγγραφο

Στην ιατρικη πχ εχουν μπει ατομα απο φαρμακευτικη που δεν ειχαν τελειωσει καν.

με πανελληνιες η με αλλο τροπο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Με κατατακτηριες μπηκαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t-vasiliki

Νεοφερμένος

Η t-vasiliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδιά με ενδιαφέρει πολύ το θέμα, στοχεύω οδοντιατρική αλλά φοβάμαι πως ίσως δεν τα πιάσω τα 19.
το έχει ψάξει κάποιος από βιολογικό να μου πει σίγουρα? Είναι απαραίτητο να έχει πάρει πτυχίο από τη
σχολή τελικά και μετά να δώσει κατατακτήριες? δεν ξέρω πού να απευθυνθώ για να βρω περισσότερες
πληροφορίες πάνω στο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Οι κατατακτήριες γίνονται εφόσον έχεις πάρει πτυχίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t-vasiliki

Νεοφερμένος

Η t-vasiliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
:/ ... κρίμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!! Πληροφορήθηκα από ένα ξάδελφο μου πως τελειώνοντας το πρώτο εξάμηνο ή έτος της βιολογίας μπορείς να δώσεις κάποια μαθήματα και να μεταπηδήσεις οδοντιατρική (ή αλλη σχολή)... ΑΛΗΘΕΥΕΙ??????:D

Όχι δεν αληθεύει γι ατα ιδρύματα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης της Ελλάδας. Για να έχεις το δικαίωμα να υποβάλλεις αίτηση για κατάταξη σε κάποιο τμήμα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης πρέπει είτε να είσαι πτυχιούχος άλλου ιδρύματος της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης είτε να έχεις ολοκληρώσει τις σπουδές σου στο τμήμα που είσαι φοιτητής αλλά εκκρεμεί μόνο η ορκομωσία σου. Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να αναγράφεται ειδιάκριτα ο βαθμός πτυχίου με δύο δεκαδικά ψηφία στο πτυχίο. Αν δεν αναγράφεται τότε πρέπει μαζί με την αίτηση και το αντίγραφο πτυχίου να υποβάλλεις πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας μαθημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top