gth

Νεοφερμένος

Ο gth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Α!τώρα μάλιστα κατάλαβα :D γενικα με τις εξετάσεις αυτές επιλέγω όποια πόλη θέλω?

Δεν πρόκειται να πάω σε μια σχολη οποιαδήποτε μόνο και μόνο γ αυτό γιατί δεν πρόκειται να την βγάλω έτσι!!απλά θέλω να μάθω τι ευκαιρίες υπαρχουν μέσω των σχολών που μ αρέσουν!φυσικά δεν ειναι της πλάκας.μιλάμε για επιστήμη εδω :)

Ακριβώς όπως τα λες είναι. Κατά την γνώμη μου, αν ο τελικός σου στόχος είναι η ιατρική προσπάθησε πάλι. Μπορεί να φαίνεται δύσκολο, και είναι πολύ δύσκολο, αλλα αν πας σε μία σχολή που δεν είναι η πρώτη σου επιλογή τα πράγματα μπορεί να είναι πολύ πιο δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
και κατι τελευταιο..κατατακτηριες γινονται κ για αλλες σχολες υγειας μεσω νοσηλευτικης ή βολογίας,χημείας?
ναι γενικά όλες οι σχολές έχουν κατατακτηριες λόγω νόμου
αν σου αρέσει τόσο η ιατρική σου προετίνω να διαλέξεις νοσηλευτική εκπα η οποία είναι μαι Mini ιατρική σχολή σχετικά εύκολη.

αν διαλέξεις χημικό και βιολογικό θα πεθάνεις για να το τελειώσεις και ίσως δεν έχεις ορεξη να δώσεις για ιατρική

Άλλος τρόπος είναι να βρεις το πιο εύκολο τει να το βγάλεις με 10 και να μπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gth

Νεοφερμένος

Ο gth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
και κατι τελευταιο..κατατακτηριες γινονται κ για αλλες σχολες υγειας μεσω νοσηλευτικης ή βολογίας,χημείας?

Μπορείς να κάνεις κατατακτήριες για οποιαδήποτε σχολή

ναι γενικά όλες οι σχολές έχουν κατατακτηριες λόγω νόμου
αν σου αρέσει τόσο η ιατρική σου προετίνω να διαλέξεις νοσηλευτική εκπα η οποία είναι μαι Mini ιατρική σχολή σχετικά εύκολη.

αν διαλέξεις χημικό και βιολογικό θα πεθάνεις για να το τελειώσεις και ίσως δεν έχεις ορεξη να δώσεις για ιατρική

Άλλος τρόπος είναι να βρεις το πιο εύκολο τει να το βγάλεις με 10 και να μπεις.

Χωρίς να το έχω ψάξει δεν νομίζω να ισχύει για όλες τις σχολές και για όλα τα πτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΠαναγιώτα

Νεοφερμένος

Η ΚΠαναγιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
γενικα οι επιστημες υγειας μ αρεσουν.γι αυτο και ήμουν θετική.Θα το σκεφτώ πολύ καλά για το πως θα πράξω.Ψάχνομαι τώρα γιατί μετά θα έχω 10 μέρες προθεσμία για να κάνω την επιλογή μ!!ευχαριστώ πολύ πάντως γ τις συμβουλές σου!!

Σ ευχαριστώ κι εσένα πολύ για την ενημέρωση.Εψαχνα συνεχώς στο internet πάνω σ αυτά και δεν εβρισκα τιποτα!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μπορείς να κάνεις κατατακτήριες για οποιαδήποτε σχολή



Χωρίς να το έχω ψάξει δεν νομίζω να ισχύει για όλες τις σχολές και για όλα τα πτυχία.

:P ισχύει ισχύει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gth

Νεοφερμένος

Ο gth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
:P ισχύει ισχύει

Ξέρω σίγουρα ότι με διαφορετικό πτυχίο δίνεις διαφορετικά μαθήματα.....σε βάζουν και σε διαφορετικό εξάμηνο..δυσκολεύομαι να το πιστέψω, ειδικά για τις υψηλόβαθμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ξέρω σίγουρα ότι με διαφορετικό πτυχίο δίνεις διαφορετικά μαθήματα.....σε βάζουν και σε διαφορετικό εξάμηνο..δυσκολεύομαι να το πιστέψω, ειδικά για τις υψηλόβαθμες.

Ειναι αστείο αλλα ισχύει θα στο επιβεβαιώσουν και άλλοι συμφοριτες

Ισχύει και αυτο που λες αλλα όχι πάντα π.χ, για ιατρικη οι απόφοιτοι οδοντιατρικης δίνουν συνήθως αλλα μαθηματα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gth

Νεοφερμένος

Ο gth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Ειναι αστείο αλλα ισχύει θα στο επιβεβαιώσουν και άλλοι συμφοριτες

Ισχύει και αυτο που λες αλλα όχι πάντα π.χ, για ιατρικη οι απόφοιτοι οδοντιατρικης δίνουν συνήθως αλλα μαθηματα :D

Τραγικά τα πράγματα.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Κοπελια τωρα που τα εχεις φρεσκα ξαναδωσε πανελληνιες για ιατρικη αφου παραλληλα γραφτεις στη σχολη που περασες κ εξασφαλισεις την φοιτηση,αλλα δωσε γιατι οσο μεγαλωνεις βαριεσαι να διαβαζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΠαναγιώτα

Νεοφερμένος

Η ΚΠαναγιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ να ξανά δώσω. Ας ξανά τραβήξω το λούκι των πανελληνίων. Δεν πειράζει.1 χρονος είναι. Το θέμα είναι οτι με τα θέματα που βάζουν μας καταστρέφουν παρά μας βοηθούν. Δεν εννοώ να μας βάλουν εύκολα ή βατά απλά τα θέματα στα οποία εξεταζόμαστε είναι γ μένα αντιπαιδαγωγικά!δεν είναι δυνατόν να μας βάζουν μαθηματικά γενικής παιδείας παλούκια και μετά να βγαίνει η ίδια η επιτροπή και να λέει πως τα θέματα ήταν για παραπάνω από 3 ώρες!εκεί μας κοροιδεύουν μεσ την μούρη μας.αν μ δωθεί η ευκαιρία να κάνω ένα άνοιγμα πάνω σ αυτό που θέλω θα το κάνω έστω και με έμμεσους τρόπους.αν δεν καταφέρω να περάσω σε κάποιες απο τις επιλογές μ μόνο τότε θα ξανά πάω για 2ο γύρω.προς το παρόν εις αναμονήν :P αυτή είναι η σκέψη μου! :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gth

Νεοφερμένος

Ο gth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εγώ να ξανά δώσω. Ας ξανά τραβήξω το λούκι των πανελληνίων. Δεν πειράζει.1 χρονος είναι. Το θέμα είναι οτι με τα θέματα που βάζουν μας καταστρέφουν παρά μας βοηθούν. Δεν εννοώ να μας βάλουν εύκολα ή βατά απλά τα θέματα στα οποία εξεταζόμαστε είναι γ μένα αντιπαιδαγωγικά!δεν είναι δυνατόν να μας βάζουν μαθηματικά γενικής παιδείας παλούκια και μετά να βγαίνει η ίδια η επιτροπή και να λέει πως τα θέματα ήταν για παραπάνω από 3 ώρες!εκεί μας κοροιδεύουν μεσ την μούρη μας.αν μ δωθεί η ευκαιρία να κάνω ένα άνοιγμα πάνω σ αυτό που θέλω θα το κάνω έστω και με έμμεσους τρόπους.αν δεν καταφέρω να περάσω σε κάποιες απο τις επιλογές μ μόνο τότε θα ξανά πάω για 2ο γύρω.προς το παρόν εις αναμονήν :P αυτή είναι η σκέψη μου! :/

Δύσκολα θέματα =>πτώση βάσεων. Δεν πέφτουν οι βάσεις=> τα συμπεράσματα δικά σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΠαναγιώτα

Νεοφερμένος

Η ΚΠαναγιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ναι κι εγω ετσι ελεγα μεχρι φετος!γ να περασω ιατρικη για παραδειγμα πρεπει να γραψω σχεδον σε ολα πολυ καλα.οταν μ βαζουν δυσκολα μαθηματικα και φυσικη οι βασεις πεφτουν σε 2ο και 4ο πεδιο που ειναι μαθηματα βαρητητας.οταν ομως βιολογια και χημεια ειναι τα θεματα λιγο τσιμπιμενα και οχι τραγικα στο 3ο πεδιο δεν θα πεσουν επειδη ειναι μαθηματα βαρυτητας.δεν ειναι δυνατον ομως να περασω ιατρικη γ παραδειγμα με 19 σ λεω βιολογια,χημεια και με 13-15 μαθηματικα και φυσικη που εκει μας εχουν αλλαξει τα φωτα! τωρα αυτα τα λεω με βαση το τι εχει υποθει αυτο τον καιρο για το πως θα κυμανθουν οι βασεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enzomnk

Νεοφερμένος

Ο enzomnk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας εχω τελειωσει ιατρικα εργαστηρια Λαρισα και σκεφτομαι να δωσω κατατακτηριες για Ιατρικη τι θα μου προτεινετε αναμεσα σε Ιατρικη Θεσ/νικς Λαρισας και Ιωαννινα.Γενικα το επιπεδο δυσκολειας ειναι μεγαλο?Πιστευω οτι εχω καλη επαφη στα μαθηματα που εξεταζονται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Γεια σας εχω τελειωσει ιατρικα εργαστηρια Λαρισα και σκεφτομαι να δωσω κατατακτηριες για Ιατρικη τι θα μου προτεινετε αναμεσα σε Ιατρικη Θεσ/νικς Λαρισας και Ιωαννινα.Γενικα το επιπεδο δυσκολειας ειναι μεγαλο?Πιστευω οτι εχω καλη επαφη στα μαθηματα που εξεταζονται....

Τι σου αρέσει παραπάνω η ιατρικη φυσικη ή φυσιολογια ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enzomnk

Νεοφερμένος

Ο enzomnk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τι σου αρέσει παραπάνω η ιατρικη φυσικη ή φυσιολογια ;
Ισως λιγο πιο πολυ η ιατρικη φυσικη αλλα και με την φυσιολογια δεν ειχα μεγαλο προβλημα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mikos kr

Νεοφερμένος

Ο mikos kr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας! Ειμαι φοιτητης ψυχολογιας και ενδιαφερομαι να δωσω κατατακτηριες για ιατρικη.. Παντα ειχα κλιση σε βιολογια κυριως και χημεια και ακομα και σημερα διαβαζω μονος μου. Ενδιαφερομαι κυριως για το πανεπιστημιο της κρητης για λογους οικονομικους. Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω αν θεωρειτε οτι εχω ελπιδες με πολυ διαβασμα στα τρια μαθηματα( βιολογια, χημεια, ιατρικη φυσικη) να περασω στις εξετασεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doni27

Νεοφερμένος

Ο Doni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,
Είμαι φοιτητής σε ΤΕΙ Νοσηλευτικής και ενδιαφέρομε για ιατρική (κατατακτήριες). Έχω ένα μέτριο βαθμό πτυχίου μέχρι στιγμής (χωρίς να έχω παρουσιάσει πτυχιακή εργασία). Μήπως ξέρει κανείς να μου πει σε ποια σχολή να δώσω; Που έχω περισσότερη πιθανότητα να περάσω;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,
Είμαι απόφοιτος ΤΕΙ Νοσηλευτικής και ενδιαφέρομε για ιατρική (κατατακτήριες). Έχω ένα μέτριο βαθμό πτυχίου μέχρι στιγμής (χωρίς να έχω παρουσιάσει πτυχιακή εργασία). Μήπως ξέρει κανείς να μου πει σε ποια σχολή να δώσω; Που έχω περισσότερη πιθανότητα να περάσω;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

που μένεις; Αν εκει που μενεις εχει ιατρικη σχολή καλό ήταν να δωσεις εκεί (εξαιρείται αθηνα θεσσαλονικη )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Acronym56

Νεοφερμένος

Ο Acronym56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,
Είμαι απόφοιτος ΤΕΙ Νοσηλευτικής και ενδιαφέρομε για ιατρική (κατατακτήριες). Έχω ένα μέτριο βαθμό πτυχίου μέχρι στιγμής (χωρίς να έχω παρουσιάσει πτυχιακή εργασία). Μήπως ξέρει κανείς να μου πει σε ποια σχολή να δώσω; Που έχω περισσότερη πιθανότητα να περάσω;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Θα ρωτησεις τον fockos.

Το θεμα εδω ομως δεν ειναι το καταλληλο.Με μια αναζητηση στο φορουμ θα βρεις πολλες πληροφοριες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Για να το φέρω το θέμα εντός θα πω πως έκανα μεγάλη βλακεια που δε πήγα εξωτερικό να σπουδάσω και περίμενα υποτίθεται να μπω από εδώ που είναι καλύτερα.
Τώρα θα ήμουν ήδη στην ειδικότητα.

Οπότε εφόσον αυτό που θελετε ειναι ιατρική να πάτε να βγαλετε κατευθειαν ιατιρκή σχολή εφόσον έχετε να το πληρώσετε.

Ίσως να φαινεται οτι δε συμφέρει (9000 ευρώ ) το χρόνο + άλλα έξοδα

αλλα πιστέψτε με ότι τα 4 χρόνια παραγωγικά που θα χάσατε θα ειναι περισσότερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top