Νεολαία και Πολιτική

Rossettitalia

Νεοφερμένος

Ο Rossettitalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 83 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Πιστεύετε στη συμμετοχή των στην πολιτική?Είναι γεγονός οτι η φωνή των νέων δεν ''συμμετέχει'' στα κοινά!Μια πραγματικά καλή προσπάθεια γίνεται απο την γενική γραμματεία της νέας γενιάς αλλά κατ εμέ πρέπει να υπάρξει μεγαλύτερη συλλογική συμμετοχή.Νομίζω πως η αντιμετώπιση των πολιτικών προς τους νέους πρέπει να αλλάξει να γίνει πιο προσιτή,πιο σύγρονη,πιο ενεργητική!Συμφωνείτε?Τι θα λέγατε στην ιδέα όλοι εμείς οι νέοι να δημιοργήσουμε ένα εννιαίο κόσμο που θα μας εκφράζει,κάτι διαφορετικό μακριά απο πολιτικές παρατάξεις,χρώματα και κόμματα που θα έχει ως στόχο την κοινή αντιμετώπιση των πραγματικών προβλημάτων που μαστίζουν την κοινωνία,αλλά και την πρόταση νέων δημιουργικών ιδεών που θα αλλάξουν προς το καλύτερο την κοινωνία μας!!!Ακούω προτάσεις!!!Πως σας φαίνεται?(Απευθύνεται και στους διαχειριστές του forum)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πιστεύετε στη συμμετοχή των στην πολιτική?Είναι γεγονός οτι η φωνή των νέων δεν ''συμμετέχει'' στα κοινά!Μια πραγματικά καλή προσπάθεια γίνεται απο την γενική γραμματεία της νέας γενιάς αλλά κατ εμέ πρέπει να υπάρξει μεγαλύτερη συλλογική συμμετοχή.Νομίζω πως η αντιμετώπιση των πολιτικών προς τους νέους πρέπει να αλλάξει να γίνει πιο προσιτή,πιο σύγρονη,πιο ενεργητική!Συμφωνείτε?Τι θα λέγατε στην ιδέα όλοι εμείς οι νέοι να δημιοργήσουμε ένα εννιαίο κόσμο που θα μας εκφράζει,κάτι διαφορετικό μακριά απο πολιτικές παρατάξεις,χρώματα και κόμματα που θα έχει ως στόχο την κοινή αντιμετώπιση των πραγματικών προβλημάτων που μαστίζουν την κοινωνία,αλλά και την πρόταση νέων δημιουργικών ιδεών που θα αλλάξουν προς το καλύτερο την κοινωνία μας!!!Ακούω προτάσεις!!!Πως σας φαίνεται?(Απευθύνεται και στους διαχειριστές του forum)

Δεν ασχολούνται γιατί πολιτική σημαίνει κομματοποίησηη:bye:Kατά τα άλλα (bold) συμφωνώ αλλά δυστυχώς δεν είναι εφικτά ακόμα στην ελλάδα ούτε πουθενά αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον αποπάνω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Καντε δικο σας κομμα αμα θελετε , μετα ομως μην παραπονιεσται για την κατασταση της χωρας και για την παιδια κτλ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Εγώ αδιαφορώ πλήρως. Στις ευρωεκλογές πήγα γιατί ήθελα να πάω και σουπερμάρκετ οπότε ευκαιρία για βόλτα, και ψήφισα Libertas.eu επειδή είχε μια αστεία φωτογραφία του Βενι και λατινικό όνομα (λατρεύω τα λατινικά). Είχα ετοιμάσει χαρτί που έλεγε Ο ΜΠΟΜΠ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΗΣ ΓΙΑ ΕΥΡΩΒΟΥΛΕΥΤΗΣ αλλά μετά είδα το προαναφερθέν ψηφοδέλτιο. Τα υπόλοιπα ψηφοδέλτια τα έσκισα με τέτοιο πάθος που μία κοπέλα της επιτροπής μου λέει "Αγόρι μου λίγο πιο διακριτικά" :P Πάντως η πολιτική όπως την ξέρω είναι μια μαλακία και μισή και για αυτό δε με ενδιαφέρει ούτε τώρα ουτε ποτέ.
-----------------------------------------
Τώρα κατάλαβα τι λες :P

Εγώ προτείνω να φτιάξουμε κόμμα με όνομα:

Τα παιδιά των λουλουδιών version 2 :P

Και εγώ κι ο μιχάλης92 σας φτιάχνουμε όλα τα πόστερ των εκστρατειών :P Τσαμπέ :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Πιστεύετε στη συμμετοχή των στην πολιτική?Είναι γεγονός οτι η φωνή των νέων δεν ''συμμετέχει'' στα κοινά!Μια πραγματικά καλή προσπάθεια γίνεται απο την γενική γραμματεία της νέας γενιάς αλλά κατ εμέ πρέπει να υπάρξει μεγαλύτερη συλλογική συμμετοχή.Νομίζω πως η αντιμετώπιση των πολιτικών προς τους νέους πρέπει να αλλάξει να γίνει πιο προσιτή,πιο σύγρονη,πιο ενεργητική!Συμφωνείτε?Τι θα λέγατε στην ιδέα όλοι εμείς οι νέοι να δημιοργήσουμε ένα εννιαίο κόσμο που θα μας εκφράζει,κάτι διαφορετικό μακριά απο πολιτικές παρατάξεις,χρώματα και κόμματα που θα έχει ως στόχο την κοινή αντιμετώπιση των πραγματικών προβλημάτων που μαστίζουν την κοινωνία,αλλά και οποιούματ την πρόταση νέων δημιουργικών ιδεών που θα αλλάξουν προς το καλύτερο την κοινωνία μας!!!Ακούω προτάσεις!!!Πως σας φαίνεται?(Απευθύνεται και στους διαχειριστές του forum)
προσωπικά συμφωνώ απόλυτα με την πρόταση και μάλιστα θα πρότεινα να πραγματοποιούνται διάφορες πολιτικής φύσεως έρευνες στο φόρουμ μας και έπειτα γιατί όχι να αποστέλονται σε κάποιο φορέα...άλλωστε ας μην το ξεχνάμε,το ischool αποτελεί ένα ελληνικό νεανικό φόρουμ που αριθμεί πολλά μέλη...ωστόσο για κάτι τέτοιο θα πρέπει να υπάρξει συστηματική κινητοποίηση όλων των μελών!!!!!!!!!εγώ πάντως είμαι υπέρ σε οποιαδήποτε τέτοιου είδους προοδευτικές πρωτοβουλίες!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλοί νέοι οι οποίοι ενδιαφέρονται για την πολιτική αλλά δεν καταφέρνουν να πληροφορηθούν σωστά και αντικειμενικά διότι οι περισσότεροι ενήλικες είναι φανατισμένοι. Υπάρχουν και άλλοι νέοι οι οποίοι είναι πλήρως κατατοπισμένοι και τέλος οι αδιάφοροι νέοι που ψηφίζουν πριν πάνε σούπερ μαρκετ (χωρίς παρεξήγηση πάντα)

Εγώ ανήκω στην κατηγορία που θέλω να ενημερωθώ και να δω σφαιρικά τα πράγματα όμως αυτό μου φαίνεται τρομερά δύσκολο. Παντού παραπληροφόρηση και λόγω του παρασκηνίου και οι μεγάλοι δεν ξέρουν την πραγματικότητα.

Συμφωνώ απόλυτα με το να γίνει κάτι για να ενημερωθούμε για την πολιτική κατάσταση στην χώρα μας, χωρίς κομματικοποίηση και μετά ο καθένας να ακολουθήσει τον δρόμο του χωρίς να παρασύρει και τους υπόλοιπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Γιατίιιιι, εμείς δε σου κάνουμε;;;:P
Εγώ ασχολούμαι σε ένα σημείο αλλά δεν φανατίζομαι. Θα δεχόμουν δικωματισμό, αλλά αν ήταν Ν.Δ. με ΛΑ.Ο.Σ., τότε, θα είχα ένα σκόπο στη ζωή μου: ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ. Υπάρχουν κάποια όρια. Είμαι ΚΑΘΕΤΟΣ ενάντια στην ΝΔ, και θα ψήφιζα ΣΥΡΡΙΖΑ. Μα αν ψήφιζα, τώρα θα ψήφιζα οικολόγους, κι ας με λένε ΚΑΑΑΑΠΟΙΟΙ κορόιδο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Γιατίιιιι, εμείς δε σου κάνουμε;;;:P
Εγώ ασχολούμαι σε ένα σημείο αλλά δεν φανατίζομαι. Θα δεχόμουν δικωματισμό, αλλά αν ήταν Ν.Δ. με ΛΑ.Ο.Σ., τότε, θα είχα ένα σκόπο στη ζωή μου: ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ. Υπάρχουν κάποια όρια. Είμαι ΚΑΘΕΤΟΣ ενάντια στην ΝΔ, και θα ψήφιζα ΣΥΡΡΙΖΑ. Μα αν ψήφιζα, τώρα θα ψήφιζα οικολόγους, κι ας με λένε ΚΑΑΑΑΠΟΙΟΙ κορόιδο...

Είδες....ακόμα και με αυτή την άποψη δείχνει ίσως παραπληροφόρηση. Να προσέχουμε στην πολιτική για το φαίνεσθαι που δεν είναι η αλήθεια κάθε φορά. Εγώ δεν ξέρω εαν το σύριζα βγει στην εξουσία θα είναι το ίδιο με αυτό που λέει τώρα. Αλλά ας μην κομματιζόμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
δεν κατάλαβα το συνηρμό σου...θα μπορούσες να επαναλάβεις τη σκέψη σου αλλά με περισσότερη συνοχή σε παρακαλώ;:thanks:
Στο θέμα "Παράθεση Ψήφου" δεν ήταν λίγοι που με ειρωνεύτηκαν λόγω του ότι υποστηρίζω τους Οικολόγους. Επίσης, δεν θα άντεχα να ζω σε μια χώρα που κυβερνείται από ακροδεξιά. Στην Ελλάδα ούτως ή άλλος δεν πολυυπάρχει η αριστερά. Θα αναγκαστώ να ξαναπαραθέσω το παρακάτω σχεδιάγραμα με τις φασιστικές-φιλελεύθερες-αριστερές-δεξιές Ευρωπαϊκές Κυβερνήσεις: https://www.politicalcompass.org/euchart
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Είδες....ακόμα και με αυτή την άποψη δείχνει ίσως παραπληροφόρηση. Να προσέχουμε στην πολιτική για το φαίνεσθαι που δεν είναι η αλήθεια κάθε φορά. Εγώ δεν ξέρω εαν το σύριζα βγει στην εξουσία θα είναι το ίδιο με αυτό που λέει τώρα. Αλλά ας μην κομματιζόμαστε.
Ανεκαθεν ελεγαν χαζομαρες , εχω απλωσει την γνωμη μου για τον Συριζα στο θεμα προσθεση ψηφου.
Οσο για τους οικολογους τους ειχα δει να μιλανε στο λαζοπουλο , το θεμα πολυ γρηγορα ξεπερασε την γελοιοτητα και εφτασε στην θλιψη.
*nioniosmeg ο φασισμος ειναι υποκατηγορια του απολυταρχισμου , δεν ειναι ταυτοσημες εννοιες
και η Ν.Δ. δεν ειναι ακροδεξια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Ανεκαθεν ελεγαν χαζομαρες , εχω απλωσει την γνωμη μου για τον Συριζα στο θεμα προσθεση ψηφου.
Οσο για τους οικολογους τους ειχα δει να μιλανε στο λαζοπουλο , το θεμα πολυ γρηγορα ξεπερασε την γελοιοτητα και εφτασε στην θλιψη.
*nioniosmeg ο φασισμος ειναι υποκατηγορια του απολυταρχισμου , δεν ειναι ταυτοσημες εννοιες
και η Ν.Δ. δεν ειναι ακροδεξια

Είδες...όλο είναι προκαταλήψεις και απόψεις που πηγάζουν μέσα από την παραπληροφόρηση...είναι λίγοι οι συνειδητοποιημένοι που ξέρουν τη πραγματικότητα. Κάτι δεν πρέπει να γίνει και γι αυτό? Αν η νέα γενιά ξέρει τι της γίνετε στην πολιτική κάποια στιγμή τα πράγματα θα καλυτερεύσουν για όλους. Να προσπαθήσουμε να καταλάβουμε χωρίς φανατισμούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
Πιστεύετε στη συμμετοχή των στην πολιτική?Είναι γεγονός οτι η φωνή των νέων δεν ''συμμετέχει'' στα κοινά!Μια πραγματικά καλή προσπάθεια γίνεται απο την γενική γραμματεία της νέας γενιάς αλλά κατ εμέ πρέπει να υπάρξει μεγαλύτερη συλλογική συμμετοχή.Νομίζω πως η αντιμετώπιση των πολιτικών προς τους νέους πρέπει να αλλάξει να γίνει πιο προσιτή,πιο σύγρονη,πιο ενεργητική!Συμφωνείτε?Τι θα λέγατε στην ιδέα όλοι εμείς οι νέοι να δημιοργήσουμε ένα εννιαίο κόσμο που θα μας εκφράζει,κάτι διαφορετικό μακριά απο πολιτικές παρατάξεις,χρώματα και κόμματα που θα έχει ως στόχο την κοινή αντιμετώπιση των πραγματικών προβλημάτων που μαστίζουν την κοινωνία,αλλά και την πρόταση νέων δημιουργικών ιδεών που θα αλλάξουν προς το καλύτερο την κοινωνία μας!!!Ακούω προτάσεις!!!Πως σας φαίνεται?(Απευθύνεται και στους διαχειριστές του forum)
Ναι,θα ηταν ωραιο αυτο που λες να γινονταν.Ολοι οι νεοι να προσπαθησουν να βρουν λυσεις στα σημερινα προβληματα.Να βοηθησουν τους ανθρωπους του τριτου κοσμου,να βοηθησουν το περιβαλλον κ.α Πιστευω ομως οτι καθως τα χρονια περνουν ετσι και οι αντιληψεις των νεων αλλαζουν(Που ειναι τωρα οι νεοι του Πολυτεχνειου?)Τα παιδια τους εγιναν καλοπερασακιδες.Πιστευω μονη λυση ειναι η επερχομενη γενια να συνεχισει αυτο που βρηκε ωστε αυτο να λειτουργει συνεχεια και να μην σταματησει ποτε γιατι οι ανθρωποι καθως μεγαλωνουν φυσικο ειναι να αλλαζουν οι προτεραιοτητες τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Το κακό είναι πως πολλοί απαξιούν να ασχοληθούν χωρίς να το έχουν ψάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Είδες...όλο είναι προκαταλήψεις και απόψεις που πηγάζουν μέσα από την παραπληροφόρηση...είναι λίγοι οι συνειδητοποιημένοι που ξέρουν τη πραγματικότητα. Κάτι δεν πρέπει να γίνει και γι αυτό? Αν η νέα γενιά ξέρει τι της γίνετε στην πολιτική κάποια στιγμή τα πράγματα θα καλυτερεύσουν για όλους. Να προσπαθήσουμε να καταλάβουμε χωρίς φανατισμούς...
Ασφαλως , η προσωπικοτητα ομως μερικων ειναι ετσι δομημενη που και πληρη επαφη με την πραγματικοτητα να ειχαν δεν προσθετε κατι παραπανω στην ζωη μας.
Απο οτι βλεπω τα κομματα προσπαθουν να εκμεταλλευτούν τις οικονομικες εξελιξεις για ψηφοθηρια , με παραπληροφορηση εννοειται.Για παραδειγμα ορισμενα κομματα της αριστερας προπαγανδιζουν τους νεους πως τα μεσα μαζικης ενημερωσης κρυβουν την οικονομικη κριση ( ναι το ακουσα και αυτο) , μαλιστα τους μαζευουν σε αιθουσες που μιλανε μελη του κομματος ή της παραταξης για το πως να στρατολογησουν προβατα σημειωνοντας φρασεις που προκαλουν αντιδραση αντι για κατι ουσιωδες , λ.χ. "Δεν ζουμε πια" , "ελευθερια σε ολους", "Η ελευθερια ειναι η μονη λυση" κτλ
Ειμαι σιγουρος πως θα χεις παρατηρησει μερικα μελη του φορουμ να χρησιμοποιουν τετοιες φρασεις , τουτο συμβαινει διοτι θελουν να προβοκαρουν.
Οχι πως η δεξια ειναι καλυτερη , μα μην τρεφουμε ψευδαισθησεις.
Το κακό είναι πως πολλοί απαξιούν να ασχοληθούν χωρίς να το έχουν ψάξει.
To χειροτερο ειναι πως καποια ατομα σαν τον λαζοπουλο παρουσιαζουν αυτους τους μη-ψαγμενους ως αφυπνιστες του εθνους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Ενασχόληση με την πολιτική δε σημαίνει αυτόματα και κομματικοποιήση.Επιβάλλεται η σημερινή νεολαία να δραστηριοποιείται,να αναλαμβάνει πρωτοβουλίες,να ενστερνίζεται ιδεαλιστικές απόψεις,να αντιδρά,να κραυγάζει...Ωστόσο σε καμία περίπτωση να μη μαζοποιείται,να μη δογματίζεται,να μη γίνεται πρόβατο,εξυπηρετώντας κοντόφθαλμα και πρόσκαιρα πολιτικά σχέδια.Δράση δε σημαίνει γίνομαι πιόνι του καθενός,αλλά αγωνίζομαι για ένα καλύτερο αύριο,όσο ουτοπιστικό κι αν ακούγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
To χειροτερο ειναι πως καποια ατομα σαν τον λαζοπουλο παρουσιαζουν αυτους τους μη-ψαγμενους ως αφυπνιστες του εθνους

Δεν νομίζω να έκανε κάτι τέτοιο...:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
To κάνει όταν λέει πως η αποχή από τις εκλογές χωρίς να το έχεις ψάξει πρώτα είνια άποψη.Δεν είναι άποψη,είναι έλλιεψη ενδιαφέροντος.Αν δεν σε ικανοποιεί τίποτα ψήφισε λευκό ή φτιάξε δικό σου κόμμα,να έχεις ψάξει όμως πρώτα.Εκτός αν ψηφίζεις μακριά από εκεί που μένεις ή έχεις κάποιο πρόβλημα υγείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
παρ'ολα αυτα πολιτικα κομματα (μ-λ κκε) προτεινε την αποχη στις ευρωεκλοεγες. δεν συμφωνω, ουτε διαφωνω, με αυτη την σταση. η αποχη μπορει να δειξει πολιτικη αποψη, πολλες φορες σε μεγαλυτερο βαθμο απο το λευκο. το ιδιο πιστευω και για το ακυρο. ετσι και αλλιως, δεν μπορω να πω οτι υποστηριζω τις εκλογες, που επιλεγουν αντιπροσωπους, καθως δεν ειναι απαραιτητη προυποθεση για ενα δημοκρατικο πολιτευμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε, φέτος, έριχναν λευκό, και πάλι ψήφιζαν κάποιο. Αν δεν ήταν η επιλογή ανέγκυρο, παίζει και να είχαν βγει αυτοί οι δυο πρώτοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top