Τμήματα Τουριστικών Επιχειρήσεων/Επαγγελμάτων

marina01

Νεοφερμένος

Η marina01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια σας...
επειδη εχω μπερδευτει λιγο.......τι σχολες υπαρχουν σχετικα με τουριστικα επαγγελματα
κατι ειδα για αστερ,στε,ιεκ ,επας οτεκ
εχω μπερδευτει.............ποιο απο αυτα ειναι με πανελληνιες?
ολες οι σχολες θελουν πτυχιο αγγλικων η' μπορεις να κανεις μαθηματα απο εκει?
με τι κριτηρια μπαινουν τα παιδια στις σχολες εκτος απο τις πανελληνιες......

γεια σου funker, εγω παντως προτίμησα ιδιωτικό ιεκ να παώ και συγκεκριμένα τα ιεκ ξυνη που ειναι πολύ καλα και δεν το μετάνιωσα. Η σχολή έχει συνεργασία με το CHEF CLUB Ελλάδος και ειναι όλα τα λεφτά!!! Επίπλέον κάνουμε και σεμινάρια σε διάφορα νησιά (ολα τσάμπα) όπως για παράδειγμα στην Άνδρο που είχαμε το 1ο συνέδριο για την Καλλιέργεια Βιολογικών Ψαριών. Και όσον φορά για την ξένη γλώσσα που είπες στην σχολή μου κανουμε μάθημα αγγλίκων και τα τμήματα ειναι έτσι χωρισμένα για παιδιά όλων τον επιπέδων χώρις να είμαστε όλα τα επίπεδα μαζί.!! ρίξε αμα θές μια ματιά στο site να δείς και απο κει τι παίζει. :D
https://www.iekxini.edu.gr/default.aspx?FolderID=a203fb21-97ea-4064-a97c-c867703d81d7&LangID=1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios88

Νεοφερμένος

Ο marios88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα.. σκευτομαι να δωσω πανελληνιες φετος μετα απο 4 χρονια δηλ..απο θεωρητικη κατ. με εκθεση μαθηματικα και Αοθ..ενδιαφερομαι αποκληστικα για σχολη τουριστικων επαγγελματων( θεσσαλονικη )
Ξερει κανεις που κυμαινεται περιπου η βαση; Χρειαζεται ειδικο μαθημα αγγλικα σωστα; αυτο με την βαση του 10 με εχει μπερδεψει λίγο.. τι ακριβως ειναι; 10.000 μορια η κατι αλλο;
Ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris I.

Νεοφερμένος

Ο Dimitris I. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ποια η διαφορα αναμεσα σε αυτες τις σχολες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

titika92

Νεοφερμένος

Η titika92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Οι τουριστικες επιχειρησεις αφορουν κυριως τα ξενοδοχειακα και τον τουρισμο!
Αν περασεις τουριστικα εππαγγελματα (Ροδο ή Κρητη) ειδικευεσαι στον τομεα της επιλογης σου (νομιζω)...σεφ, αεροσυνοδος κ.α!

https://https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-panellhnies/mhxanografiko/toyrismoy.html
δες και αυτο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Thanos__

Νεοφερμένος

Ο Thanos__ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδιά ποια είναι η γνώμη σας για αυτή την σχολή...?Ισχύει ότι το τμήμα του πειραιά από τις σπέτσες ήρθε στα πετράλωνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Γεια σας. Φέτος θα πάω τρίτη λυκείου και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να δηλώσω για τουριστικές σχολές. Ποια μαθήματα επιλογής θα πρέπει να δηλώσω για αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Θα χρειαστεί να διαλέξεις το 5ο πεδίο όπου υπάρχουν τα Τ.Ε.Ι. Τουριστικών Επιχειρήσεων και Τουριστικών Επαγγελμάτων. Θα επιλέξεις τα μαθήματα Α.Ο.Θ.(Αρχές Οικονομικής Θεωρίας) και Μαθηματικά γενικής παιδείας. Εδώ υπάρχουν κάποιες πληροφορίες για τα τμήματα αυτά..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Γεια σας. Φέτος θα πάω τρίτη λυκείου και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να δηλώσω για τουριστικές σχολές. Ποια μαθήματα επιλογής θα πρέπει να δηλώσω για αυτό?

ελα να γινουμε συμφοιτητες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Γνωριζει κανεις που βρισκετε το τμημα Τουριστικων Επιχειρησεων Τει Πειραια (Σπετσες);
Στις Σπετσες ή στην Αθηνα γινοντε τα μαθηματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάντυ!(:

Νεοφερμένος

Η Μάντυ!(: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ποιοι θέλετε να δώσετε για εκει;
Και σε ποια σχολη;;(περιοχη)



Εγω Πειραιά..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κερκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κερκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
σε αυτες τις σχολες πας απο θεωρητικη;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

NikosVertis

Νεοφερμένος

Ο NikosVertis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Απ οτι ακουσα η σχολη εφυγε απο τις σπετσες και πηγε στον πειραια! Λες να αυξηθουν κοι οι βασεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
εγω ειμαι στο τμημα της θεσσαλονικης! μπορω να σου πω καποιες πληροφοριες για τα μαθηματα κτλ. αλλα το αν θα εχει επαγγελματικη αποκατασταση δεν το ξερει κανεις πλεον! παντως οι καθηγητες μας ενθαρρυνουν λεγοντας μας πως ειναι απο τους κλαδους που ακομα και με την κριση δυσκολα θα "πεσει"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
σε αυτες τις σχολες πας απο θεωρητικη;;

ειναι σχολες του 5ου πεδιου, αρα πας απο ολες τις κατευθυνσεις αρκει να επιλεξεις ως μαθηματα επιλογης το ΑΟΘ και τα Μαθηματικα γενικης παιδειας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπουλιτσακης

Νεοφερμένος

Ο Μπουλιτσακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ασχοληθώ με τουριστικά επαγγέλματα και έχω βρει μία
ιδιωτική σχολή στα Χανιά(εδώ το site της σχολής https://www.hotelier.edu.gr/index.php).
Θα ήθελα να μάθω αν γνωρίζει κάποιος αν είναι αναγνωρισμένο το πτυχίο της εν λόγω σχολής
και επίσης αν θεωρείται καλύτερο ένα πτυχίο σχολής Τουριστικών Επιχειρήσεων ή Τουριστικών Επαγγελμάτων.

ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Μιχάλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Εγώ έχω ως πρώτη επιλογή το τμήμα των Τουριστικών Επιχειρήσεων Θεσσαλονίκης. Η βάση πέρσυ ήταν 7992 και η αναμενόμενη βάση για φέτος είναι στο 7100. Εγώ φέτος έβγαλα 7660. Πιστεύετε ότι έχω ελπίδες να το πιάσω ή όχι; Είναι κανείς άλλος για το τμήμα αυτό; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Εγώ έχω ως πρώτη επιλογή το τμήμα των Τουριστικών Επιχειρήσεων Θεσσαλονίκης. Η βάση πέρσυ ήταν 7992 και η αναμενόμενη βάση για φέτος είναι στο 7100. Εγώ φέτος έβγαλα 7660. Πιστεύετε ότι έχω ελπίδες να το πιάσω ή όχι; Είναι κανείς άλλος για το τμήμα αυτό; :)
χαλαρα την πιανεις,στο ειδικο εγραψαν χειροτερα απο περυσι και οι θεσεις αυξηθηκαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
χαλαρα την πιανεις,στο ειδικο εγραψαν χειροτερα απο περυσι και οι θεσεις αυξηθηκαν

Μακάρι να είναι όπως τα λες! Και εγώ έτσι πιστεύω αλλά ήθελα να ακούσω και άλλες γνώμες! Απλά επειδή είμαι ξέρεις κοντά στο όριο και αγχώθηκα όσο να'ναι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Μακάρι να είναι όπως τα λες! Και εγώ έτσι πιστεύω αλλά ήθελα να ακούσω και άλλες γνώμες! Απλά επειδή είμαι ξέρεις κοντά στο όριο και αγχώθηκα όσο να'ναι :redface:

αντε με το καλο και συναδελφοι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Αμάν βρε Κωστάκη μ'αυτό το άγχος σου...!!:P Θα σκάσεις μέχρι να βγούν οι βάσεις,έτσι..??!:P
Κι εγώ για Τουριστικά Αθήνας πάω..!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top