Γενικό -  Τριήμερη Εκδρομή Α' Λυκείου

santwno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η santwno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Να σας ρωτήσω εγώ τώρα κάτι βρε παιδιά (γιατί κάνω μια έρευνα πάνω σε αυτό).
Θα προτιμούσατε όταν πάτε μια εκδρομή πολυήμερη να έχετε μεγαλύτερη πρωτοβουλία και ενεργητικότητα για αυτά που θα κάνετε εκεί;
Για παράδειγμα, πώς θα σας φαινόταν η ιδέα εσείς οι μαθητές να ψάχνετε τα μέρη που θα δείτε στο ίντερνετ και να ετοιμάζετε ένα ενημερωτικό φυλλάδιο και για τους άλλους;
Ας πούμε, κάποια άτομα να ετοιμάσουν πληροφορίες για τα αρχαιολογικά μέρη, καποιοι για τη γεωγραφία της περιοχής, κάποιοι για τη νυχτερινή ζωή, κάποιοι για τα διάφορα events που μπορείτε να επισκεφτείτε, τιμές και όλα τα σχετικά....και να βοηθήσουν όλοι οι μαθητές σε αυτό....Και φυσικά, εσείς να αποφασισετε ως επί το πλείστον τι θα επισκεφτείτε

Πώς σας φαίνεται;
(επειδή υποτίθεται ότι οι εκδρομές έχουν εκπαιδευτικό χαρακτήρα, όχι μόνο ψυχαγωγικό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
Ναι,έχω μνήμη ελέφαντα.:P
Πάντως,από club,κέντρα διασκέδασης και τέτοια,η Καλαμπάκα δεν είναι...Εξακριβωμένο:P
Το πρώτο βράδυ για "ελληνάδικο" πήγαμε και ήταν σκυλάδικο της κακιάς ώρας.Αρχικά,φρίξαμε,αλλά όπως είπα και σε προηγούμενο ποστ μετά είχε νησιώτικα,λαικά και τότε άρχισαν τα ωραία,που χορεύαμε.: P
Το δεύτερο βράδυ λέγαμε να πάμε σε club.Είχαμε βρει ένα καλό,αλλά δε γινόταν να πάμε γιατί εκείνη την ημέρα γιόρταζαν οι Θόδωροι,οι Θεοδώρες και το club ήταν γεμάτο,με αποτέλεσμα να καταλήξουμε στο λεγόμενο sixty's.Κάτσαμε κανένα μισάωρο και φύγαμε,γιατί...Άστα.
Καλύτερα που πήγατε Τρίκαλα το βράδυ,πίστεψέ με.:P
Καλα εμεις το 1ο βραδυ ημασταν ο ενας πανω στον αλλο οπως και το 2ο βραδυ και στα δυο μπαρακια..καλα ενταξη μη το λες δε περασαμε και τελεια εκειθ...καλυτερα περασαν περσυ τα παιδια που κανανε παρτυ στο ξενοδοχειο...βαζανε απο μουσικη οτι ηθελαν, κανανε οτι ηθελαν ..μια χαρα..τεσπα...καλα ηταν αν εξαιρεσεις αυτα με το βραδυ...την ημερα περνουσαμε τελεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Καλα εμεις το 1ο βραδυ ημασταν ο ενας πανω στον αλλο οπως και το 2ο βραδυ και στα δυο μπαρακια..καλα ενταξη μη το λες δε περασαμε και τελεια εκειθ...καλυτερα περασαν περσυ τα παιδια που κανανε παρτυ στο ξενοδοχειο...βαζανε απο μουσικη οτι ηθελαν, κανανε οτι ηθελαν ..μια χαρα..τεσπα...καλα ηταν αν εξαιρεσεις αυτα με το βραδυ...την ημερα περνουσαμε τελεια...

E γεκινά,αν πας σε μπαρ,club και τέτοια,θα είναι ο ένας πάνω στον άλλο.Κι εμείς το δεύτερο βράδυ που πήγαμε στο club και φύγαμε σχεδόν αμέσως,πήγαμε στο ξενοδοχείο,βάλαμε μουσική,φάγαμε σουβλάκια και ναι μπορώ να σου πω ότι ήταν καλύτερα απ'όλα.Εντάξει,όπου κι αν είσαι η παρέα μετράει.
Αφού κι εμείς περάσαμε καλά κι εσείς,τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες.:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
αχ..... τι μου θύμισες τι μου θύμισες.....
εμείς πήγαμε Γιάννενα 3ήμερη που λέτε..
και περάσαμε καταπληκτικά!
Ναι κάναμε προετοιμασία για τα μέρη που επισκευτήκαμε, δηλαδή μας είπαν "Να θα πάμε στο κέντρο εθισμού" για παράδειγμα, βάσει προγράμματος. Ακόμη μας κάλεσαν μια βδομάδα πριν την τριήμερη σε ένα "συνέδριο" να το πω, όπου μας είπαν όλο το πρόγραμμα της εκδρομής.. από clubs και μπουζούκια μέχρι το νησάκι της.. (δε τη θυμάμαι!!!)
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑχχ.. τι υπέροχα ήταν! Γνωριμίες, καλοπέραση, ξενύχτια, χορός Τα ΠάντΑ ΌλΑ! :D Πάντα τέτοια να περνάμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
εγω παιδια πηγα 3ημερη φετος με την περιβαλλοντικη ομαδα στα Κρεστενα..
εκει πηγαμε στον Αλφειο,στην αρχαια Ολυμπια,στη λιμνη Καιαφα και γενικα μας τρελαναν στις ξεναγησεις!! καναμε πεζοποριες στο δασος κτλ,γενικα ειχε πολυ γελιο και γυριζαμε στους ξενωνες πτωματα και πεινασμενοι,το τελευταιο μας βραδυ κοιμηθηκαμε στις 5 κ 30 το πρωι.. ηταν πολυ ωραια εκδρομη καθως ημασταν συγκεκριμενα παιδια και οχι ο τρελος χαμος οπως στις αλλες εκδρομες που κατι ακυροι μπορει να στη σπασουν..επισης καποιοι τη θεωρησαν ξενερωτη εκδρομη επειδη τα Κρεστενα ειναι κωμοπολη και δεν ειχε κλαμπακια,αλλα σας λεω ηταν φοβερη εκδρομη!!!!!!!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
φετος δεν θα ξεχασω την 3ημερη εκδρομη στον βολο μονο το τμημα μου με περιβαλλοντικο προγραμμα
επισης δεν θα ξεχασω που ακυρωθηκε η 3ημερη εκδρομη στην αθηνα λογω των επεισοδιων στην αθηνα,,,,,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Παιδια λυστε μου μια απορια.Η Α λυκειου δικαιουται 3ημερη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Λοιπον: Φετος θα παμε 2ημερη.
και εχω την εξης απορια:
Εαν πχ ενα παιδι περισσευει, θελω να πω δεν μπορει να βρει καποιον να κοιμηθει μαζι του στο ξενοδοχειο, γινεται να τον δωσουν με το ζορι σε αλλους δυο που ειχα κανονισει για δικλινο? ας ελπισω πως οχι γιατι εχω καμια ορεξη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
O ψωριαρης χώρια;:P
Φυσικα και ναι.Δεν παυει να ναι συμμαθητης σου.Δεν ειναι κανενας μπαμπουλας.Τι στο διαλο ενας ύπνος είναι και για μια μερα δεν ειναι κατι τρομερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Λοιπον: Φετος θα παμε 2ημερη.
και εχω την εξης απορια:
Εαν πχ ενα παιδι περισσευει, θελω να πω δεν μπορει να βρει καποιον να κοιμηθει μαζι του στο ξενοδοχειο, γινεται να τον δωσουν με το ζορι σε αλλους δυο που ειχα κανονισει για δικλινο? ας ελπισω πως οχι γιατι εχω καμια ορεξη...



Ειναι υποχρεωμενοι να τον βαλουν καπου απο τη στιγμη που θελει να ερθει! Εγω ειχα παει τριημερη στο Βολοκ και ηταν φανταστικα! Ειχαμε παει φυσικα και στο Πηλειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Αποφασίσατε για το που θα πάτε τριήμερη εσείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Παιδιά απο Θεσσαλονίκη εμείς που θελουμε να πάμε Αθήνα δεν ξερουμε πως να πάμε. Οι μισοί λένε με δυόροφο λεοφορείο και οι άλλοι μισοί με τραίνο(το πιο γρήγορο που κάνει 4-5 στάσεις). Εσείς τι συμβουλεύεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Χωράτε σε διώροφο?
Αν ναι τότε προτείνω αυτό. Πήγαμε πέρυσι Αθήνα με διώροφο και ήταν τέλεια. Ανεβοκατεβαίναμε καθόμασταν στις σκάλες και τα τραπεζάκια ήταν καειλημένα από χαρτοπαίκτες:P Γενικότερα δεν κουράζεσε γιατί δεν κάθεσε συνέχεια και δεν έχεις άλλους συνεπιβάτες που ενοχλούνται από τις βόλτες σας;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Δεν ξέρω πόσους χωράει το δυόροφο? Εμείς σαν δευτέρα είμαστε 90 αλλά θα έρθουν οι 70 με 80.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prokopis22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Prokopis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Η εκδρομη δεν γινεται κατα τα Χριστουγεννα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ναι αλλα εμείς θα πάμε τον Ιανουάριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εμείς συνήθως πάμε Απρίλιο.
Στο σχολείο μας γίνεται ένα πρόγραμμα για Μιλάνο. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Για την Α' Λυκείου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
εγω ειμαι πρωτη λυκειου αλλα δεν δικαιουμαστε 3ημερη.απο φετος το κοψανε:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Για την Α' Λυκείου?
Για όλο το Λύκειο και θα συμμετέχει και η Α' Λυκείου. =)

εγω ειμαι πρωτη λυκειου αλλα δεν δικαιουμαστε 3ημερη.απο φετος το κοψανε:(
Αλήθεια λες; Σε 'μας δεν έχουν πει κάτι τέτοιο..=\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top