Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,241 εγγεγραμμένα μέλη και 2,424,141 μηνύματα σε 75,689 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 394 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

ΗΜΜΥ Vs Μηχανολόγων Μηχανικών

sosat (Διαβασε το username αναποδα)

Φοιτητής

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.

O sosat έγραψε: στις 22:48, 28-06-09:

Φιλε αφου ηθελες πολιτικους μηχανικους δηλωσε τους στην ξανθη την οποια δεν προτειμανε ιδιαιτερα και μπορει να μην ανεβει πολυ η βαση ... (δεν ξερεις ποτε) ... απο κει και περα ψαξε μηχανολογους και ΗΜΜΥ και δηλωσε αναλογα με το που (θεωρητικα) σου αρεσει περισσοτερο
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_^Gi0rG0s^_ (giorgos)

Φοιτητής

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O _^Gi0rG0s^_ έγραψε: στις 11:25, 29-06-09:

Αυτο θα κανω ετσι κι αλλιώς απλα εχω χωνεψει πως δεν θα περασω εκει....!!!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Demlogic

Μαθητής Α' γυμνασίου

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ . Έχει γράψει 596 μηνύματα.

O Demlogic λ έγραψε: στις 00:37, 21-09-12:

ημμυ χωρις δευτερη σκεψη!

ΜΜ ΥΠΟΣΥΝΟΛΟ ΗΜΜΥ
-8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vikam18

Διάσημο Μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 774 μηνύματα.

O vikam18 έγραψε: στις 00:46, 21-09-12:

καμιιιιιιιιιιιιιιιιιια σχεση οι σχολες ..αλλο κανεις στη μια αλλα στην αλλη..εμενα αναμεσα σε αυτες θα μ αρεσε πιο πλ ημμυ..
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,173 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε: στις 02:16, 21-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από demlogic_2
ημμυ χωρις δευτερη σκεψη!

ΜΜ ΥΠΟΣΥΝΟΛΟ ΗΜΜΥ
Λες σαχλαμάρες και αυτό δείχνει πόσο άσχετος είσαι.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mitsolas

Φοιτητής

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 157 μηνύματα.

O mitsolas έγραψε: στις 00:29, 23-09-12:

ρε ο τυπος βλεπει οτι του απαντατε και τρολαρει αβερτα μπαινει σε ολα τα θεματα και λεει σε ολους να επιλεξουν ΗΜΜΥ ανεξαρτητως του τι θελουν επειδη ειναι η τελεια σχολη με κυρος λεφτα σιγουρη αποκατασταση και δεν ξερω και γω τι αλλο
Παράθεση

Pavlos13 (☺☻)

Φοιτητής

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 488 μηνύματα.

O Pavlos13 έγραψε: στις 21:10, 31-03-13:

Η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω την διαφορά τους γι αυτό και κάνω το τοπικ αυτό . Δυστυχώς στο google δεν μπόρεσα να βρω κάτι ανάλογο ..

Για ΗΜΜΥ γνωρίζω με τι ασχολούνται μαθηματα και τα λοιπά , για ΜΜ δεν έχω βρει κάτι και δεν έχω καταλάβει τι κάνουν και πια η διαφορά .. Ποια σχολή προσφέρει περισσότερες ευκαιρίες και ποια απο τις 2 έχει να κάνει με "τεχνολογία" ?
Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Φοιτητής

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφορικής (ΤΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 973 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε: στις 21:48, 31-03-13:

ΗΜΜΥ φυσικα.
Παράθεση

Pavlos13 (☺☻)

Φοιτητής

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 488 μηνύματα.

O Pavlos13 έγραψε: στις 22:15, 31-03-13:

αν μπορουσες να απαντησεις και στις ερωτησεις μου )
Παράθεση

Thoba19

Φοιτητής

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.

O Thoba19 έγραψε: στις 23:33, 31-03-13:

Εχουν τα ιδια επαγγελματικα δικαιοματα απλα οι ηλεκτρολογη ασχολουνται λιγο περισσοτερο με το κομματι τον υπολογιστων αυτη ειναι νομιζω η ποιο κυρια διαφορα τους .Και η δυο ασχολουνται με ολα τα φασματα της τςχνολογιας.Σαν μμ μπορεις αχοληθηθεις με κατασκευαστικο τομεα, ενεργειακο , βιομηχανικο,τον τομεα των υλικων μπορεις να επλακεις επισης με τον τομεα της ιατρικη(εμβιομηχανικη,νανοιατρικη) .Αν θες κατι ποιο συγκεκριμενο για μμ ρωτα
Παράθεση

Pavlos13 (☺☻)

Φοιτητής

O Pavlos13 έγραψε: στις 13:48, 01-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Thoba19
Εχουν τα ιδια επαγγελματικα δικαιοματα απλα οι ηλεκτρολογη ασχολουνται λιγο περισσοτερο με το κομματι τον υπολογιστων αυτη ειναι νομιζω η ποιο κυρια διαφορα τους .Και η δυο ασχολουνται με ολα τα φασματα της τςχνολογιας.Σαν μμ μπορεις αχοληθηθεις με κατασκευαστικο τομεα, ενεργειακο , βιομηχανικο,τον τομεα των υλικων μπορεις να επλακεις επισης με τον τομεα της ιατρικη(εμβιομηχανικη,νανοιατρικη) .Αν θες κατι ποιο συγκεκριμενο για μμ ρωτα
Δηλαδή η κύρια διαφορά τους είναι πως οι ΗΜΜΥ έχουν να κάνουν πιο πολύ με υπολογιστές ?
Παράθεση

Thoba19

Φοιτητής

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.

O Thoba19 έγραψε: στις 18:57, 01-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Pavlos13
Δηλαδή η κύρια διαφορά τους είναι πως οι ΗΜΜΥ έχουν να κάνουν πιο πολύ με υπολογιστές ?
Και επισης μμ ειναι ποιο πολλη τον μηχανων (οχι απο το ημμυ δεν θα ασχοληθης).Και μμ εχουν καποια μαθηματα προγραματισμου αλλα οχι και σαν τους ημμυ (στο α εξαμηνο καναμε matlab που κανουν και η ημμυ) .Σε γενικες γραμμες γραμες αυτες ειναι η διαφορες
Παράθεση

Psycho(Βασίλης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 313 μηνύματα.

O Psycho(Βασίλης) έγραψε: στις 19:03, 01-04-13:

Και οι 2 ασχολούνται μηχανολογικά.
Οι μηχανολόγοι έχουν ενεργειακά δικαιώματα.
Η ηλεκτρολόγοι έχουν υπολογιστικά δικαιώματα (νομίζω πάντως όχι προγραμματιστικά)
Παράθεση

Pavlos13 (☺☻)

Φοιτητής

O Pavlos13 έγραψε: στις 19:27, 01-04-13:

Άρα ΗΜΜΥ μου ταιριάζει περισσότερο !
Παράθεση

Thoba19

Φοιτητής

O Thoba19 έγραψε: στις 19:30, 01-04-13:

Oi μηχανολογοι κατασκευαζουν και οι ηλεκρολογοι δινουν ζωη στην μηχανη
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pavlos13 (☺☻)

Φοιτητής

O Pavlos13 έγραψε: στις 19:32, 01-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Thoba19
Oi μηχανολογοι κατασκευαζουν και οι ηλεκρολογοι δινουν ζωη στην μηχανη
Τώρα το έθεσες πιο σωστά νομίζω
Παράθεση

SiMoS43710 (Σίμος)

Φοιτητής

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 299 μηνύματα.

O SiMoS43710 Let me intergrate you. έγραψε: στις 19:41, 01-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Psycho(Βασίλης)
Και οι 2 ασχολούνται μηχανολογικά.
Οι μηχανολόγοι έχουν ενεργειακά δικαιώματα.
Η ηλεκτρολόγοι έχουν υπολογιστικά δικαιώματα (νομίζω πάντως όχι προγραμματιστικά)
Και οι ηλεκτρολόγοι έχουν ενεργειακά δικαιώματα.
Για τα προγραμματιστικά δε ξέρω, πάντως έχουμε αρκετά μαθήματα προγραμματισμού.
Παράθεση

Pavlos13 (☺☻)

Φοιτητής

O Pavlos13 έγραψε: στις 19:42, 01-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από SiMoS43710
Και οι ηλεκτρολόγοι έχουν ενεργειακά δικαιώματα.
Για τα προγραμματιστικά δε ξέρω, πάντως έχουμε αρκετά μαθήματα προγραμματισμού.
Όταν λες ενεργειακά?
Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,170 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε: στις 19:49, 01-04-13:

Η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω την διαφορά τους γι αυτό και κάνω το τοπικ αυτό . Δυστυχώς στο google δεν μπόρεσα να βρω κάτι ανάλογο ..

Για ΗΜΜΥ γνωρίζω με τι ασχολούνται μαθηματα και τα λοιπά , για ΜΜ δεν έχω βρει κάτι και δεν έχω καταλάβει τι κάνουν και πια η διαφορά .. Ποια σχολή προσφέρει περισσότερες ευκαιρίες και ποια απο τις 2 έχει να κάνει με "τεχνολογία" ?
Κάνε λογαριασμό εδώ:http://www.michanikos.gr/ και ρώτα τους.
Παράθεση

Thoba19

Φοιτητής

O Thoba19 έγραψε: στις 19:51, 01-04-13:

Όταν λες ενεργειακά?
οτι αφορα την παραγωγη ενεργεια (πχ συστηματα θερμασης,φωτοβολταικα)εκμεταλευση παραγωγης ενεργειας
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    tselias