Πιστεύετε ότι τα παιδιά των καθηγητών είναι πιο "ευνοημένα" από τα άλλα παιδιά;

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι είναι ευννοημένοι γιατί πέρσι ενώ γύρω στα 10 παιδιά περιμέναμε σαν τους μ*λ@κες από τις 12:00 ως τις 15:00 για να βγουν τα αποτελέσματα ο γιος μιας καθηγήτριας την πήρε τηλέφωνο και την ρώτησε αν πέρασε και ρώτησε και για τους φίλους του και μέσα σε 5 λεπτά είχαν φύγει.....:(
Τον π****η!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
βασικα εμενα ο μπαμπας μου ειναι χημικος και 3 χρονια στο λυκιο μου δεν τον αφησα να ερθει...πραγμα κουραστικο για αυτον!!απλα εχω να αναφερω 2 μεμωνομενες περιπτωσεις πολυ μετριων μαθητων που ευνοηθηκαν επειδη οι γονεις τους ηταν χρονια εκπαιδευτικοι σε αυτο το σχολιο και χρονια φιλοι με του καθηγητες των παιδιων τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ifi 95

Νεοφερμένος

Η Ιφιγενεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Σχεδόν πάντα γιατί αν ένα παιδί δεν διαβάζει και οι γονείς του είναι απλοί υπάλληλοι το παιδί τους αυτόματα θα μείνει στην ίδια τάξη.... Αν το παιδί είναι παιδί καθηγητού τότε περνάει αυτόματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
για τα δικα μου τα παιδα καθηγητων ναι ευνοουνται γιατι ειναι μετριοι δεν συμμετεχουν πολυ γραφουν 18 στα διαγωνισμα και 17 και παιρνουν 20.ομως οι δικοι μου ειναι αλλης σχολης.αλλα οσοι το αξιζουν με γεια τους με χαρα τους.

ναι το πιστευω ομως για αυτους που το παιρνουν με την αξια τους οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Βέβαια υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις όπως αναφέρετε!! Δεν μπορούν να είναι όλα μέλι γάλα!!:P Όμως φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις και καλύτερα θα ήταν να κοιτάμε αυτές και όχι τις άδικες περιπτώσεις!! Αργά ή γρήγορα θα φανεί η αξία του καθενός και όλα θα διορθωθούν!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Έτσι κι αλλιώς...what difference would it make...να πω ότι ο τωρινός βαθμός θα εξασφαλίσει το μέλλον σας, καλά κάνετε και αντιδράτε σε τέτοιες αδικίες. Όμως δεν το κάνει.

Υπάρχει λόγος που στις Πανελλήνιες δεν διορθώνονται τα γραπτά από τον καθηγητή του σχολείου σας (αν και μπορεί να είναι διορθωτής σε κέντρο, αλλά και πάλι η πιθανότητα είναι μηδαμινή...).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Ο τίτλος μιλάει από μόνος του... Στηρίξτε την απάντηση σας (αν είναι θετική) σε παραδείγματα...
όχι δεν έιναι και το ξέρω από πρώτο χέρι ως κόρη καθηγήτριας...
επειδή η μάνα μου είναι φιλόλογος και το μαθε αυτή που μου έκανε με 'χαντάκωσε' λίγο στους βαθμούς..
πχ. να γράφω ιστορία 19,6(:lol:) τεχνολογική και να παίρνω 18 επειδή μια μέρα με έπιασε αδιάβαστη.. ναι ναι καλά ακούσατε...μια μέρα!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
εγώ άλλαξα σχολείο μόνο και μόνο για να μην είμαι στο ίδιο με την μάνα μου γιατί τα παιδία των καθηγητών όχι μόνο δεν ευνοούνται αλλά αμα πάρουν καλό βαθμό και οι περισσότεροι στην τάξη δεν γράψουν καλά τα κατηγορούν ότι φταίει ο γονιός τους και όταν πατόσουν λένε όλοι, δες το παιδί του τάδε πόσο σκατά έγραψε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazin

Νεοφερμένος

Ο Lazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
η γνωμη μου ειναι πως μπορει να ευνοουνται ορισμενες φορες στους βαθμους
αλλα υπαρχει αναφορα για την καθε σου κινηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Στο σχολείο το δικό μου δεν υπάρχει περίπτωση να μην ευνοούνται τα παιδιά καθηγητών.Απλά φαίνεται το διάβασμα και τις ώρες που ρίχνει ένα δασκαλόπαιδο με ένα παιδί από γονείς που δεν είναι καθηγητές!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Στο σχολείο το δικό μου δεν υπάρχει περίπτωση να μην ευνοούνται τα παιδιά καθηγητών.Απλά φαίνεται το διάβασμα και τις ώρες που ρίχνει ένα δασκαλόπαιδο με ένα παιδί από γονείς που δεν είναι καθηγητές!!

Οπα κατσε μην τα μπερδευεις:nono:.Αλλο να τους βοηθανε στο διαβασμα και αλλο να τους ευνοουν στους βαθμους χωρις διαβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Τέλος πάντων αυτό ήθελα να πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
ΟΚ...δεν εγινε και τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinamamagi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
στους βαθμους, αν κρινω απο το δικο μου σχολειο, τα παιδια των καθηγητων ειναι ευνοημενα καθως οι βαθμοι τους ειναι πολυ καλυτεροι απο αλλων παιδιων που θα τους αξιζαν περισσοτερο.Ως προς τη μεταχείρηση μεσα στην ταξη σιγουρα υπαρχει αναφορα για ο,τι κανεις, επισης μια καθηγήτρια εκανε προσωπικη επιθεση (αν καταλαβαινετε τι εννοω) σε μια κορη καθηγητριας διοτι ειχε κοντρα με τη μητερα της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Nαι!Το πιστεύω ακράδαντα!!(όπως και να λέγεται)!! Και μάλιστα με το συγκεκριμένο παιδί στην τάξη μας έχουν γίνει πολλές αδικίες. Ένα παράδειγμα με μένα. Στη γυμναστική κάναμε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια πράγματα. Κάποιες φάσεις έκανα και περισσότερα. Και παρόλαυτά εγώ είχα στο τρίμηνο 19 ενώ εκείνη είχε 20!!! Και επειδή είναι γιος καθηγητη στο ΛΥΚΕΙΟ;;; Και επειδή είναι απουσιολόγος;;; Και σε πολλά μαθήματα οι υπόλοιποι συμμετέχουμε και τρεις φορές περισσότερο από εκείνη (ακόμα και η δεύτερη απουσιολόγος) συνεχίζει να είναι καλύτερη σε όλα από όλους μας! Δεν είναι καθόλου δίκαιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Είπαμε ΟΧΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eίπαμε διαφέρει από σχολείο σε σχολείο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilianaki4ever

Νεοφερμένος

Η Λίλιαν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Nαι!Το πιστεύω ακράδαντα!!(όπως και να λέγεται)!! Και μάλιστα με το συγκεκριμένο παιδί στην τάξη μας έχουν γίνει πολλές αδικίες. Ένα παράδειγμα με μένα. Στη γυμναστική κάναμε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια πράγματα. Κάποιες φάσεις έκανα και περισσότερα. Και παρόλαυτά εγώ είχα στο τρίμηνο 19 ενώ εκείνη είχε 20!!! Και επειδή είναι γιος καθηγητη στο ΛΥΚΕΙΟ;;; Και επειδή είναι απουσιολόγος;;; Και σε πολλά μαθήματα οι υπόλοιποι συμμετέχουμε και τρεις φορές περισσότερο από εκείνη (ακόμα και η δεύτερη απουσιολόγος) συνεχίζει να είναι καλύτερη σε όλα από όλους μας! Δεν είναι καθόλου δίκαιο!

φυσικά και δεν είναι δίκαιο.....και πιστεύω πως έχεις απόλυτο δίκιο!!!!:bravo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Βασικα αυτο με τους απουσιολογους ειναι λιγο μπερδεμενο... Νομιζω οτι οι καθηγητες παντα βαζουν λιγο περισσοτερο στους ηδη απουσιολογους ωστε να τους διατηρησουν εκει που ειναι γιατι απλα σαν απουσιολογοι θεωρουνται οι καλυτεροι μαθητες της ταξης. Για παραδειγμα στην ταξη μου στο γυμνασιο ενας ηταν ο απουσιολογος και τις τρεις χρονιες, το ιδιο και στο λυκειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
φυσικά και δεν είναι δίκαιο.....και πιστεύω πως έχεις απόλυτο δίκιο!!!!:bravo:
Και το θέμα είναι ότι ακόμα και οι καθηγητές που λένε ότι τέτοια πράματα δεν είναι δίκαια τα εφαρμόζουν στις δικές τους βαθμολογίες!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top