Πληροφορίες για Α και Β Ομάδα ώστε να διευκολυνθείτε στην επιλογή σας & Συζήτηση

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
μολις μολις γυρισα απο υπουργειο παιδειας... και πραγματικα ειμαι απογοητευμενος με την προχειροτητα που τους δερνει... ειναι αληθεια! ενας αποφοιτος ΤΕΕ δεν εχει δικαιωμα να συμμετασχει στις πανελληνιες επαλ ομαδας Β. παρ'ολα αυτα εχει δικαιωμα να συμμετασχει στις πανελληνιες γελ!! ειλικρινα τετοια πραγματα μονο στην ελλαδα γινονται! δεν υπαρχει κανενας λογος ενω μπορω να συμμετασχω στους γελ να μη μπορω στους επαλ β... πιο σχετικα ειναι τα μαθηματα πανελληνιων επαλ Β παρα του γελ αλλα φαινεται αυτοι που φτιαχνουν τους νομους δεν το ξερουν αυτο...παρολο λοιπον που υποτιθεται οτι τα ΤΕΕ αντικατασταθηκαν απ τα ΕΠΑΛ ομαδα Α και παρολο που πλεον δινουν μαζι πανελληνιες, οι αποφοιτοι ΕΠΑΛ Α ειναι ευνοημένοι αφου μπορουν να δωσουν και απο ΓΕΛ και απο ΕΠΑΛ Β.

εγω: Γεια σας. ειμαι αποφοιτος ΤΕΕ και θα ηθελα να μαθω εαν εχω δικαιωμα να συμμετασχω στις επομενες πανελληνιες των ΓΕΛ και των ΕΠΑΛ ομάδα Β.
υπαλληλος: εχετε δικαιωμα να δωσετε απο ΓΕΛ και απο ΕΠΑΛ ομαδα Α. οχι ομως απο ΕΠΑΛ ομαδα Β.
εγω: παρόλο που το ΕΠΑΛ ομαδα Β ειναι το ιδιο ακριβως με το ΓΕΛ με τι μονη διαφορα οτι τα ΕΠΑΛ Β εχουν μαθηματα ειδικοτητας αντι για μαθηματα κατευθηνσης;
υπαλληλος: αυτο προβλεπει ο νομος.. ΕΠΑΛ Β δεν μπορειτε να δωσετε.

ποσο δικιο ειχαμε τοτε το 2006 που καναμε τις καταληψεις στα σχολεια με αιτιμα να καταργηθουν ΕΠΑΛ επειδη εχουν περισσοτερα δικαιωματα απ τα ΤΕΕ. τοτε το χρησιμοποιουσαμε βεβαια πιο πολυ σαν αφορμη για καταληψη παρα σαν αιτιμα.. τωρα ομως επηβεβαιονομαστε

και για τους δυσπιστους οριστε δειτε σχετικο αποσπασμα απο το επισημο ΦΕΚ του υπουργειου..


λινκ για ολο το φεκ: https://www.ypepth.gr/docs/prosbash_090512.pdf

ετσι λοιπον ξεκιναω το διαβασμα μου σε ΑΕΠΠ και ΑΟΔΕ αντι για δικτυα υπολογιστων 2 και δομιμενος προγραμματισμος. ευτυχως που ειχα προβλεψει οτι θα γινοταν κατι τετοιο και δεν διαβασα καθολου τα μαθηματα του επαλ... ευτυχως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Νομίζω οτι τα λόγια είναι περιττά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Δεν πιστευω οτι αυτο ισχυει.......:eek: ΕΛΕΟΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moikan

Νεοφερμένος

Ο moikan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Απο Β΄ ομαδα μπορεις να δωσεις για ΣΣΕ;, εγω φετος ειμουν Α' μπορω να αλαξω του χρονου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Τι ειναι η ΣΣΕ....? Οτι θες μπορεις να δωσεις απο Β Ομαδα.Ολες τις σχολες ΑΕΙ-ΤΕΙ μαζι και τις στρατιωτικες.
Γινεται να ξαναδωσεις του χρονου αν θελεις ναι,αλλα γιατι θες να πας Β?? Ποσο εγραψες φετος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moikan

Νεοφερμένος

Ο moikan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
1685 εβγαλα, απλα απο την Α΄ ομαδα μπορεις να δωσεις μονο για σχολες υπαξιωματικων ενω η ΣΣΕ(ευελπιδων) ειναι αξιωματικων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Α καταλαβα...Αν θες Ευελπιδων πρεπει να δωσεις απο Β Ομαδα αλλα να το ξερεις δεν περνουνε πολλα ατομα απο Β ΟΜΑΔΑ. Γιατι πηγες Α ΟΜΑΔΑ αφου ηθελες Ευελπιδων ομως? Τωρα σαν 1η επιλογη τι εχεις δηλωσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moikan

Νεοφερμένος

Ο moikan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
ΣΜΥ (οπλα)

Ειχα ρωησει τους καθηγητες αν γινετε να δωσω για στρατιωτικες σχολες απο Α ομαδα, και μου ειπαν γινετε, αλλα αυτοι θα ενοουσαν για υπαξ/τικων.

Θελω του χρονου να δωσω απο Β ομαδα για ΣΣΑΣ στρατολογικό και ΣΣΕ, που ανοικουν στο πρώτο και δεύτερο επ. πεδιο αντοίστιχα, τι μαθηματα θα πρεπει να δωσω; (εχω ειδικότητα υπαλλήλων γραφείου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elena19

Νεοφερμένος

Η elena19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδια εγω ημουν στη β ομαδα και σημερα σπουδαζω στο παιδαγωγικο δημοτικης του απθ...εκανα φυσικη κατ. κ μαθηματικα κατ. του γενικου λυκειου μονη μου καθως δεν ειχε δηλωσει κανενα αλλο παιδι τη β ομαδα...μπορω να πω πως θα δυσκολευτητε πολυ περισσοτερο απο τα παιδια του γενικου λυκειου καθως εμεισ στο επαλ εχουμε και μια ειδικοτητα και ετσι κανουμε πολυ λιγες ωρες τη βδομαδα μαθηματικα κ φυσικη παρο ολο που εξεταζονται πανελλαδικα...η αποφαση ειναι δικη σας...δν ειναι τιποτα ακατορθωτο...να εγω ας πουμε τα καταφερα!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Moikan ειχα κατι φυλλαδια που μας ειχαν δωσει στο σχολειο στην Α Λυκειου και ελεγε αναλυτικα τι μαθηματα δινεις κτλπ.....Αλλα οπως ειπε και η Ελενα Μαθηματικα Κατευθηνσης,Φυσικη Κατευθηνσης ειναι σιγουρα. Η ειδικοτητα υπαλληλων Γραειου στον Οικονομικο Τομεα ειναι? Αν ναι τοτε θα εχεις ΑΟΘ κ ΑΟΔΕ αν δεν κανω λαθος?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena19

Νεοφερμένος

Η elena19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
λοιπον παιδια οποιος διαλλεξει ομαδα β θα δωσει μαθηματικα κατ. φυσικη κατ. εκθεση 2 μαθηματα της ειδικοτητας του (αυτα τα 2 μαθηματα θα τα δωσουν και στην ομαδα α) και ενα μαθημα επιλογης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moikan

Νεοφερμένος

Ο moikan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
θα δωσω για δευτερη φορα του χρονου, φετος εδωσα ειδικότητας ΑΟΘ και ΑΟΔΕ αρα αυτα θα δωσω και του χρονου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
E οκ τοτε σαν να δινεις απο Τεχνολογικη Κατευθηνση απο Γενικο Λυκειο...Διαβασε και ολα θα πανε καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moikan

Νεοφερμένος

Ο moikan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
χρειαζομαι περιπου 17000 μορια για ευελπίδων, μπορει να μου πε καποιος τους συντελεστες βαρύτητας των μαθημάτων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Πρεπει να ριξεις διαβασμα για Ευελπιδων φιλε...Καλη επιτυχια να εχεις! Οι συντελεστες ειναι γραμμενοι ολοι πανω σε καθε μαθημα. Διαβασε τις σημειωσεις τα λεει ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moikan

Νεοφερμένος

Ο moikan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Υπαρχει καποιος που εχει δωσει στο παρελθον με Β ομαδα, ειναι πολυ πιο δυσκολα απο την Α, εχω ακουσει οτι η φυσική και τα μαθηματικά κατευθηνσης ειναι γ.....ση ισχυει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Δεν εχω δωσει αλλα γνωριζω απο Φιλους μου που δωσανε φετος...Τα μαθηματα ειναι ιδια με του Γενικου Λυκειου,με τη διαφορα τα Μαθηματα ειδικοτητας. Σαφως και χρειαζεται παρα πολυ διαβασμα οποια ομαδα και να διαλεξεις (Α η Β) αν θες να περασεις,αλλα τα Μαθηματικα Κατευθηνσης οπως επισης και η Φυσικη ειναι δυσκολα.
Φετος οι περισσοτεροι εκει την πατησανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moikan

Νεοφερμένος

Ο moikan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
πανω στα μαθηματα ειδικότητας ηθελα να ρωτήσω κατι, ο αδερφος μου ειναι τεχνολιγική κατ. και θα δωσει και αυτος φετος, το βιβλιο της ΑΟθ ειναι το ιδιο αλλα ειναιαλλη υλη στο ΕΠΑλ και αλλη στο γενικό, εγω πια πρεπει να διαβασω; το μαθημα επιλογής πιο ειναι; sorry που ρωταω πολλα, αλλα θελω να δω σε τι μαθηματα θα κανω φροντηστηριο και το ΕΠΑΛ ειναι κλειστό για να ρωτήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Λοιπον εσυ εισαι Οικονομικο τομεα οπως ειπες και ετσι εχεις για ειδικοτητα ΑΟΘ,ΑΟΔΕ.
Αυτα τα 2 μαθηματα τα δινουνν και στ Γενικο οι Μαθητες της Τεχνολογικης Κατευθ. Το μαθημα μπορει να ειναι το ιδιο αλλα η υλη δεν θα ειναι και ειμαι σιγουρος γ'ιαυτο. Εσυ θα διαβαζεις την δικη σου υλη και οχι του αδερφου σου.
Καταλαβες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moikan

Νεοφερμένος

Ο moikan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
καταλαβα, το μαθημα της επιλογης πιο θα ειναι;

δηλ. μεσα απο πια μαθηματα μπορω να διαλεξω το μαθημα επιλογής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top