Επαγγελματική αποκατάσταση παιδαγωγικών

efim18

Νεοφερμένος

Η efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
ποιος στο ειπε αυτο το πραγμα?ελεος!σε 5 χρονια περιπου δεν θα κλεισου τελειως,απλα ενδεχεται η κατασταση να μην ειναι τοσο τελεια!στα 22 διορισμος δηλαδη!
δεν γινονται τοσο αποτομα οι αλλαγες...μην τρομοκρατεις!
σαν τους φιλολογους....δεν θα ειμαστε για αρκετα χρονια ακομα.....
εν τρομοκρατω βρε παιδια αλλα κοιταζω το μελλον μου..κακο ειναι? η κοινη λογικη το υπαγορευει...
-----------------------------------------
δεν θα δηλώσω παιδαγωγικά..
άκουσα ότι σε 4-5 χρόνια θα κλείσουν τελείως!!:D
τι θα βαλεις marilenaki?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
μα εγω αναφερομουν στο marilenaki.θεωρω λιγο τραβηγμενη αυτη τη διαπιστωση!
εννοειται οτι εσυ καλα κανεις και το ψαχνεις!κι εγω αυτο κανω μιας και δηλωσα παιδαγωγικα.
(αν κοιταξεις το σχολιο μου ηταν για το οτι θα κλεισουν τελειως)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efim18

Νεοφερμένος

Η efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
μα εγω αναφερομουν στο marilenaki.θεωρω λιγο τραβηγμενη αυτη τη διαπιστωση!
εννοειται οτι εσυ καλα κανεις και το ψαχνεις!κι εγω αυτο κανω μιας και δηλωσα παιδαγωγικα.
(αν κοιταξεις το σχολιο μου ηταν για το οτι θα κλεισουν τελειως)
α οκ σορι! ποια πολη δηλωσες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

balletvasia

Νεοφερμένος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
τι εννοείται θα κλείσουν τα παιδαγωγικά σε μερικά χρόνια ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
τι εννοείται θα κλείσουν τα παιδαγωγικά σε μερικά χρόνια ????

δεν θα διορίζονται αμέσως,αλλά δεν γίνεται να βάλουν :lock: αμέσως και να μη διορίζεται κανείς,σταδιακά θα γίνει αν γίνει:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

balletvasia

Νεοφερμένος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Δν πολύ κατάλαβα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
δεν θα διορίζονται αμεσως όπως οι φιλόλογοι που περιμένουν αιώνες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

balletvasia

Νεοφερμένος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
και γιατί αυτό; γιατί δν θα διορίζονται αμέσως.....;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
γιατί όλο και περισσότερα άτομα πάνε στα παιδαγωγικά για αποκατάσταση με αποτέλεσμα να γεμίζουν όλες οι θέσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritsinaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
και γιατί αυτό; γιατί δν θα διορίζονται αμέσως.....;
γιατι θα γεμισουν σιγα σιγα οι κενες θεσεις οποτε μετα δεν θα διοριζεται κανεις αμεσως αλλα μετα από κάποιο χρονικο διαστημα 1-2-3 χρονων εξαρταται απο την χρονια που θα τελειωνει ο καθενας μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Αν το φρακάρισμα επέλθει σε 4-5 χρόνια τότε τα πράγματα είναι πολύ καλά. Προσωπικά ως πεσιμιστής βλέπω το πολύ (μα πάρα πολύ) 3 χρόνια ακόμη να κρατήσει αυτή η ιστορία. Αναλογιστείτε μόνο πόσες σχολές παιδαγωγικών έχει στην Ελλάδα και πόσοι διορίζονται κάθε χρόνο. Τα παιδιά που μπαίνουν τώρα στα παιδαγωγικά τους βλέπω να είναι στο μεταίχμιο. Εξάλλου μην ξεχνάτε τα παραδείγματα του παρελθόντος (λέγε με Φιλολογία, ΤΕΦΑΑ κτλ.). Πάντως αυτό το οποίο συνέβη με τα παιδαγωγικά την τελευταία εφταετία ας πούμε, μάλλον θα το έχουμε και σε λίγο καιρό στις φιλολογίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritsinaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Αν το φρακάρισμα επέλθει σε 4-5 χρόνια τότε τα πράγματα είναι πολύ καλά. Προσωπικά ως πεσιμιστής βλέπω το πολύ (μα πάρα πολύ) 3 χρόνια ακόμη να κρατήσει αυτή η ιστορία. Αναλογιστείτε μόνο πόσες σχολές παιδαγωγικών έχει στην Ελλάδα και πόσοι διορίζονται κάθε χρόνο. Τα παιδιά που μπαίνουν τώρα στα παιδαγωγικά τους βλέπω να είναι στο μεταίχμιο. Εξάλλου μην ξεχνάτε τα παραδείγματα του παρελθόντος (λέγε με Φιλολογία, ΤΕΦΑΑ κτλ.). Πάντως αυτό το οποίο συνέβη με τα παιδαγωγικά την τελευταία εφταετία ας πούμε, μάλλον θα το έχουμε και σε λίγο καιρό στις φιλολογίες...
Σκεψου όμως και ποσοι δασκαλοι βγαινουν σε συνταξη καθε χρονο και οτι αυτες οι θεσεις θα πρεπει να γεμισουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πιστεύεις ότι αυτοί που βγαίνουν είναι σε ίδια αναλογία με τους αποφοίτους ΠΤΔΕ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Πιστεύεις ότι αυτοί που βγαίνουν είναι σε ίδια αναλογία με τους αποφοίτους ΠΤΔΕ;
οι φιλόλογοι είναι πολλοί περισσότεροι:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ακριβώς και σύμφωνα με έγκυρες πηγές από το τμήμα φιλολογίας ΑΠΘ η εν λόγω σχολή θα γίνει όπως τα παιδαγωγικά σε θέμα ζήτησης στην περίπτωση που γίνουν ολοήμερα γυμνάσια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Σκεψου όμως και ποσοι δασκαλοι βγαινουν σε συνταξη καθε χρονο και οτι αυτες οι θεσεις θα πρεπει να γεμισουν
Τα ποσοστά είναι εντελώς δυσανάλογα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NemesisRose

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ@τερίν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Ρε παιδιά είναι δυνατόν? Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα μην με τρομοκρατείτε! Αλλιώς θα δήλωνα φιλολογία και θα ήμουν και κατευθείαν Θεσσαλονίκη, δεν θα αναγκαζόμουν να φύγω μακριά από το σπιτάκι μου! Εγώ από παντού ακούω ότι για 6 χρόνια ακόμα οι απόφοιτοι ΠΤΔΕ με το βγαίνουν από τη σχολή βρίσκουν δουλειά. Δηλαδή μας βάζουν να σκάσουμε από το διάβασμα, να γράψουμε βαθμούς 18-20, άριστους δηλαδή για να μπούμε στη σχολή και μετά ψωμί γιοκ? Ε όχι!Δεν το δέχομαι!!!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν είναι στο χέρι μας.:) Ποτέ δεν ξες τι θα συμβεί. Και αν κάνεις κάτι για την αποκατάσταση ενώ σου αρέσει κάτι άλλο είναι κρίμα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

student91

Νεοφερμένος

Ο student91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ακριβώς και σύμφωνα με έγκυρες πηγές από το τμήμα φιλολογίας ΑΠΘ η εν λόγω σχολή θα γίνει όπως τα παιδαγωγικά σε θέμα ζήτησης στην περίπτωση που γίνουν ολοήμερα γυμνάσια:)
Τέλειααααα!!!Οτι θα γινουν,θα γινουν..τ εχω γραψει και παλαιοτερα! Παντως αποφοιτοι ιστορικων,φπψ,φιλοσοφιων δυσκολα θα διοριστουν.. σε αντιθεση με τους αποφοιτουσ των καθαρα φιλολογιων!:)

Ρε παιδιά είναι δυνατόν? Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα μην με τρομοκρατείτε! Αλλιώς θα δήλωνα φιλολογία και θα ήμουν και κατευθείαν Θεσσαλονίκη, δεν θα αναγκαζόμουν να φύγω μακριά από το σπιτάκι μου! Εγώ από παντού ακούω ότι για 6 χρόνια ακόμα οι απόφοιτοι ΠΤΔΕ με το βγαίνουν από τη σχολή βρίσκουν δουλειά. Δηλαδή μας βάζουν να σκάσουμε από το διάβασμα, να γράψουμε βαθμούς 18-20, άριστους δηλαδή για να μπούμε στη σχολή και μετά ψωμί γιοκ? Ε όχι!Δεν το δέχομαι!!!!:jumpy:
Θα βρισκουν αλλα οχι τοσο ευκολα οσο τωρα!στο φροντηστηριο που τ αναφεραμε η καθηγητρια μου μου ειπε οτι θα εχουν σε 5 χρονια αποκατασταση:no1:
-----------------------------------------
Δεν είναι στο χέρι μας.:) Ποτέ δεν ξες τι θα συμβεί. Και αν κάνεις κάτι για την αποκατάσταση ενώ σου αρέσει κάτι άλλο είναι κρίμα:(
οντωσ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Ρε παιδιά είναι δυνατόν? Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα μην με τρομοκρατείτε! Αλλιώς θα δήλωνα φιλολογία και θα ήμουν και κατευθείαν Θεσσαλονίκη, δεν θα αναγκαζόμουν να φύγω μακριά από το σπιτάκι μου! Εγώ από παντού ακούω ότι για 6 χρόνια ακόμα οι απόφοιτοι ΠΤΔΕ με το βγαίνουν από τη σχολή βρίσκουν δουλειά. Δηλαδή μας βάζουν να σκάσουμε από το διάβασμα, να γράψουμε βαθμούς 18-20, άριστους δηλαδή για να μπούμε στη σχολή και μετά ψωμί γιοκ? Ε όχι!Δεν το δέχομαι!!!!:jumpy:
Γιαυτο φωναζουν ολοι 'δηλωστε αυτο που σας αρεσει'.Δεν σε βαζει κανενας να σκασεις απο το διαβασμα.Μονος σου το επιλεγεις.
Ηταν δεδομενο οτι καποια στιγμη θα συνεβαινε αυτο με τα παιδαγωγικα.:)

Να σου προτινω κατι;Δωσε 2η χρονια πανελληνιες με ΑΟΘ και πηγαινε για μπατσος.Εκει θα εχεις βρεξει χιονισει μονιμη δουλεια και σιγουρη αφου μονο αυτο σε νοιαζει...Εκτος αν αλλαξες γνωμη για τα κριτηρια που πρεπει να θεσεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top