Σχολή Ευελπίδων

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Αρκ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Κοιταξτε, οπως ειπα θελω πολυ να παω αλλα χρειαζομαι ορισμενες πληροφοριες γιατι οπως λεγαν και οι παλιοι τωρα που μπηκαμε στο χορο, θα χορεψουμε. Αν λοιπον υποχρεωθω να «χορεψω» στο ρυθμο της σχολης και ορυθμος δεν μου παει, αν δε χορεψω καλα στην καλυτερη θα χασω κοπο και χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristososfp

Νεοφερμένος

Ο xristososfp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
εγω θα σου πρωτεινα να μπεις σε ενα στρατιωτικο φορουμ οπου εκει ειναι παιδια που σιγουρα ξερουν και θα σε βοηθησουν...και εγω ευελπιδων θελω να μπω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Φιλε αυτο θα πραξω. Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Μαγκες οι στρατιωτικες σχολες ειναι σχολες με ιδιαιτεροτητα ως προς την αγαπη, το παθος που πρεπει να εχεις απο πριν,αλλα και την υπομονη, που πρεπει να δειξεις οταν εισαι μεσα και λαμβανεις την εκπαιδευση.Συνεπως η επιλογη σας πρεπει να γινει με αυστηρα κριτηρια γιατι μπορει να βρεθειτε προ εκπληξεως!Για παραδειγμα πολλοι μαθητες προτιμουν τις στρατιωτικες σχολες με σκοπο την σιγουρη οικονομικη αποκατασταση αλλα επειδη δεν τους αρεσει πραγματικα, δεν μπορουν να ανταπεξελθουν το προγραμμα τη σχολης με αποτελεσμα να δηλωνουν παραιτηση ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
σαφως ειναι ενα συν η επαγγελματικη αποκατασταση και ο μισθος αλλα αν δεν αγαπας τον στρατο καλυτερα να μην πας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Δεν με νοιαζει ο μισθος και η επαγγελματικη αποκατασταση...Μου αρεσουν πολυ τα οπλα, τα εκρηκτικα και τα συναφη αντικειμενα. Θα με δυσκολεψει αρκετα η πειθαρχια, αλλα νομιζω οτι θα τα καταφερω. Ο πατερας μου μου ειπε οτι τους βαζουν να κανουν ερωτικη εξομολογηση σε σκουπιδοντενεκεδες, τους ξυπνανε αρκετες φορες την νυχτα και γενικοτερα τους προσβαλλουν και τους βασανιζουν. Ειπε επισης οτι το φαγητο ειναι βρωμικο, οι τροφικες δηλητηριασεις ειναι καθημερινο φαινομενο και οι χωροι υπνου ειναι αθλιοι. Δεν ειμαι μαλθακος αλλα θελω καθαρο φαγητο και επισης αν με προσβαλλουν θυμωνω ευκολα. Θελω ακριβεις πληροφοριες για τη διαβιωση εκει, ωστε να βεβαιαωθω οτι θα μπορεσω να επιβιωσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Αυτο φιλε αρκ με το φαγητο δεν παιζει σιγουρα οι μαγειρες και οι συναφη εχουν ευθυνη.Τους βασανιζουν,τωρα τι ειναι αυτα που λες, σιγουρα στρατιωτικη σχολη ειναι θα υπαρχουν καποια πειραγματα, καποια καψωνια αλλα μεχρι ενα σημειο και οι χωροι υπνου,δηλαδη το δωματιο ειναι πολυ καθαρα(η καθαριοτητα ειναι συνιφασμενη με τις σχολες).Γενικως μην νομιζεις οτι γινεται και κατι ιδιαιτερο δεν πας και ειδικες δυναμεις, απλως σε βλεπω καπως ψαρωμενο να το πω, με ολους αυτους τους μυθους περι στρατου.Πιστευω οτι ειναι και θεμα χαρακτηρα,πχ ειπες οτι θυμωνεις αν σε προσβαλλουν,δυστυχως θα υποστεις καποιες προσβολες,οπως ειπα και πριν θελει υπομονη.Τελος να σου πω και κατι πιο πολυ θα γελας με ορισμενα καψωνια παρα θα σπαζεσαι.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
η καθαριοτητα σε ΠΑ ΠΝ ΣΞ ειναι βασικη προυποθεση(το ιδιο ισχυει και με τις σχολες). μην ακους αυτα που λενε καποιοι που δεν χωνευουν τον στρατο πηγαινε και κανε αυτο που θελεις χωρις να διστασεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Φιλε ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ευχαριστω. Γιατι και μονο στην ιδεα οτι θα υποστω αυτα που λεει ο πατερας μου ε, σκεφτομουν να πηγαινα καλυτερα σε καμμια Γεωπονικη. Απο περιεργεια, εισαι στην Ναυτικων Δοκιμων;

Φιλε Νικος95 δεν φοβαμαι να κανω αυτο που θελω, αλλα για να τα λενε αυτα οι γονεις μου που θελουν το καλο μου, λογικα καποιος λογος θα υπαρχει... Επισης, επειδη η επιλογη σχολης ειναι απο τις σημαντικοτερες αποφασεις στη ζωη καποιου πρεπει να προβλεψω και να προνοησω για το τι θα γινει. Για να γινει αυτο, πριν παρω οποιοαδηποτε αποφαση πρεπει να εχω αρκετες πληροφοριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
τα σαιτ των σχολων ειναι αρκετα ενημερωτικα απο οσο θυμαμαι. μετα μην διστασεις να ρωτησεις και καποιον επαγγελματια ο οποιος ξερει καποια πραγματα καλυτερα απο αυτους που απλα πηγαν στρατο. και φυσικα ρωτα και εδω οτι θελεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Το site της σχολης φιλε μου ειναι εντελως αθλιο. Εχει ιστορικες πληροφοριες και δεν εχει τις επιδοσεις στα αθληματα που πρεπει να εχει ο υποψηφιος! Επισης λειπουνε και αλλα πραγματα οπως πχ ο τροπος επιλογης σπουδαστων για καθε σωμα/οπλο. Αμα ειναι να υποστεις πειθαρχια και μπελαδες και να βρεθεις σε θεση γραφειου εισαι για κλαματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Και μονο που με ρωτας αν ειμαι στη ΣΝΔ τρελαινομαι ρε αρκ.Εδωσα φετος και ελπιζω να περασω.Τωρα οσο για την επιλογη οπλου στην ΣΣΕ γινεται στην τυχη κυριως αλλα ενα πολυ καλο αβανταζ ειναι μια καλη αρχαιοτητα στην σχολη δηλαδη να εισαι καλος στα μαθηματα.Παντως πιστευω οτι το σαιτ της ΣΣΕ ειναι πολυ καλο κοιτα κατι γ.....ς φοτο σε κατι ασκησεις που κανουν(σκοινακια) και αποφασισε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Μακαρι να περασες ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ. Οταν μπεις πες μου αν θες λιγα για τη σχολη αυτη γιατι εχω εναν καλο φιλο που θα δωσει Πανελληνιες του χρονου και θελει να ερθει εκει:). Κοιτα, οι φωτογραφιες εμενα δεν με εντυπωσιαζουν ιδιαιτερα αλλα οπως και να χει ελπιζω τρια πραγματα:1)Να περασω,2)Να ειναι οπως νομιζω, 3)Να επιβιωσω και 4)Να μην παω σε καμμια θεση γραφειου.:(:'( Επισης, ξερεις τις επιδοσεις στα αθληματα;Και τι ακριβως γινεται στις ψυχολογικες εξετασεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
1)Σου ευχομαι να περασεις:) 2)Αυτο που λες σηκωνει πολυ κουβεντα,πολλα παιδια αλλαζουν γνωμη για τις σχολες γιατι αλλιως τα περιμεναν και αλλιως τα βρηκαν.Αυτο ισχυει και για τα παιδια που το θελουν παρα πολυ και μπαινουν μεσα και ξενερωνουν γιατι τα περιμεναν ξερεις, πιο ονειρεμενα, πιο στρατοκ......κα.3)Αν το αγαπας επιβιωνεις ανετα.4)Σιγουρα στα Οπλα μονο σε γραφειο δεν θα εισαι στην αρχη!:lol:
Στα ψυχολογικα ενταξει ας μου επιτραπει βλακειες ειναι αλλα οσο να ειναι, εισαι στην τσιτα επειδη δεν εχεις ξαναδει τετοια πραγματα Π.Χ εμας στα γραπτα μας ειπαν να γραψουμε στοιχεια για την προσωπικοτητα μας και πως μας βλεπουν οι αλλοι.Στα προφορικα ψυχολογικα μας ειπαν να επιλεξουμε και να δικαιολογησουμε στο αν προτιματε εναν βιαιο η εναν αδιαφορο πατερα.
αθληματα.
ΣΣΕοπλαΣΝΔ,ΣΙ ΙΠΤ,ΣΜΥοπλα
100μ 16sec.1000m 4.20min.υψος με φορα 1.05m.αλμα με φορα 3.6m.σφαιρα7.275kg 4.5m μεσο ορο τις δυο καλυτερες ριψεις δεξιου και αριστερου χεριου.κολυμβηση 50m ελευθερο 2λεπτα
ΣΣΕσωματα,ΣΙμηχανικοι.ΣΣΑΣ.ΣΑΝ.ΣΜΥσωματα.ΣΜΥΝ.ΣΤΥΑ.ΣΜΥΝ
100m 17sec.1000m 4.3min.αλμα σε υψος με φορα 1m.αλμα με φορα ιδιο 3.6m.σφαιρα 4.4m.κολυμβηση 50m.αυτα ρε ΑΡΚ.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
Αρκ πρεπει να ξεκινησεις στιβο ή κολυμβηση για να εισαι σιγουρος οτι θα περασεις αυτες τις δοκιμασιες και για να αντεξεις στην εκπαιδευση αργοτερα(χωρις να θελω να πω οτι ειναι δυσκολη η εκπαιδευση απλα ειναι καλυτερα να εισαι γυμνασμενος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Φιλε ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ σε ευχαριστω πολυ. Τελικα νομιζω οτι τζαμπα ανησυχουσα για τα αθληματα γιατι ειναι για την πλακα. Τα 50 μετρα οταν πηγαινα κολυμβητηριο τα εκανα σε 1,5λ περιπου. Οπως ειμαι τωρα πηδαω σιγουρα πανω απο 1μ με φορα. Τα 100 και τα 1000 θα τα δοκιμασω στο χωριο. Εκει με τον βιαιο και αδιαφορο πατερα τι επρεπε να απαντησεις;
Νικος95 θα θελα πολυ να ειχα χρονο να ξεκινησω παλι κολυμβητηριο αλλα δυστυχως δεν προλαβαινω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
εγω πραγματικα επειδη θελω να παω ικαρων ιπταμενος θα ξεκινησω απο του χρονου. τουλαχιστον κανε γυμναστικη στον ελευθερο σου χρονο ή κανε κατι αλλο που θα σε βοηθησει(αν γυμναζοσουν παλια δεν νομιζω να χρειαστεις και πολυ προσπαθεια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Φιλε Νικος95 απο τεταρτη δημοτικου και μεχρι περσι πηγαινα κολυμβητηριο. Τωρα τρεχω γυρους το τετραγωνο και κανω ποδηλατο οποτε προλαβαινω...Εσυ αν επιτρεπεται σε τι κατασταση βρισκεσαι;Γιατι βαζεις λιγο ψηλους στοχους... Επισης, ποια η γνωμη σου για το "πιλοτος δεν γινεσαι, γεννιεσαι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
ειμαι σε σχετικα καλη φυσικη κατασταση γιατι εκανα για χρονια μπασκετ αλλα τον τελευταιο χρονο καθομαι ολη την ωρα. ευτηχως κρατιεμε ακομα αλλα απο του χρονου θα κανω ολη την ωρα γυμναστικη. οσον αφορα αυτο που λες: δεν εχω να πω κατι. δεν λεω μου αρεσει η αεροπορια ειμαι λιγο στρατοκαυλος(μην φανταστεις πολυ λιγο:P) και εκτος το οτι μου αρεσει εχει πολλα πλεονεκτηματα το να πας Ικαρων. αν δεν καταφερω Ικαρων ή αν αλλαξω γνωμη θα παω ναυτικων δοκιμων παντως απο το δημοτικο κινουμαι στον χωρο των Ενοπλων δυναμεων για οσον αφορα το τι θα γινω οταν μεγαλωσω και ετσι δεν ανυσηχω(ξερω ακριβως τι μου αρεσει;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
. Εκει με τον βιαιο και αδιαφορο πατερα τι επρεπε να απαντησεις;
.
Απαντας οτι θες δεν υπαρχει σωστη απαντηση, αρκει να την τεκμηριωσεις.Ολοι σχεδον εκτος απο εναν ειχαμε απαντησει οτι προτιμαμε τον αδιαφορο πατερα!
-----------------------------------------
Νικο95 στην σχολη Ικαρων εχει πολυ παραπανω εξετασεις σε ιατρικο και ψυχολογικο επιπεδο.Απλως αναφερω ενα περιστατικο ενος παιδιου απο την περιοχη μου,δεν το ξερω κιολας αλλα απο φιλους που μου το ειχαν πει λοιπον πηγε στις εξετασεις και του ειπαν, αν σου ζητηθει να ανατιναξεις με το f-16:) ενα στοχο πχ μια γεφυρα που βρισκεται κοντα σε ενα νοσοκομειο το οποιο μπορει να πληγει απο το βλημα θα το κανεις?Εκεινος αριστεροφρων αρχισε να κραζει και τον κοψαν τελικα.Σε μια ομολογουμενη δυσκολη ερωτηση σαν και αυτη πιστευω,τι θα απαντουσατε?Εγω θα ελεγα θα γινω τοσο καλος:P ετσι ωστε να πληξω το στοχο και μονο τον στοχο:xixi:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top