Γενικό - Καταλληλότερος χρόνος έναρξης Φροντιστηρίου.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Θα ηθελα να ρωτησω ποιοι απο σας θα αρχισουν του χρονου φροντηστηριο η θα περιμενουν μεχρι το τελος της 1ης λυκειο.?? Ειμαι σε αδιεξοδο!!! Τι μου προτινετε?(κλινω προς τν θετικη κατευθυνση):hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω αν θα αρχίσω του χρόνου φροντιστήριο αν το χρειάζομαι θα αρχίσω.... Και εσύ αν τα πας καλά και τα καταλαβαίνεις δε χρειάζεται να πας φροντηστήριο από την 1η Λυκείου!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eγώ πάντως χωρίς φροντιστήριο μια χαρά τα πήγα:).Αν νομίζεται βέβαια ότι έχετε κενά κοκ κάντε ανεπιφύλακτα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Eγώ πάντως χωρίς φροντιστήριο μια χαρά τα πήγα:).Αν νομίζεται βέβαια ότι έχετε κενά κοκ κάντε ανεπιφύλακτα:)

Συμφωνώ!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Βασικα δν εχω κενα αλλα πιστευω οτι στο φροντηστηριο σου κανουν ασκησεις που ειναι πιο περα απο αυτα που διδασκεσαι!! Γι'αυτο σκεφτομαι να αρχισω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Το πιο πέρα ουσιαστικά για την 'Α Λυκείου δεν θα σου χρειαστεί εκτός αν πας για ΕΜΕ κοκ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
ΕΜΕ παω αλλα δν με ενδιαφερει να κανω για αυτην μαθημα. Εννοω οτι μπορει να σου κανει και κατι απο τν 2α λυκειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Aπό την Α για την Β?Αμάν βρε παιδιά ας κάνουμε ο καθένας της τάξης του.Όλα στην ώρα τους:)
-----------------------------------------
Eξαιρείται η Β προς Γ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Aπό την Α για την Β?Αμάν βρε παιδιά ας κάνουμε ο καθένας της τάξης του.Όλα στην ώρα τους:)
-----------------------------------------
Eξαιρείται η Β προς Γ.
Εγώ πάντος θα ξεκινήσω.Δεν θέλω να χάνω μονάδες απο τα Μαθηματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Εννοείται πως καθένας κάνει τις επιλογές του σύμφωνα με τα κενά, που πιθανόν να ΄χει ή την ανασφάλεια, που νοιώθει για το εκπαιδευτικό μας σύστημα ή γιατί τον αγχώνει κάποιος/κάτι. Εγώ θα πάω φροντιστήριο στη Β΄Λυκείου.

Καλό καλοκαίρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo 93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo 93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Η 1η λυκ είναι εύκολη χρονιά.:) Για δύσκολες ασήσεις κατά τη γνώμη μου είναι καλό να λύνεις από βοηθήματα. Εξάλλου στα φρο κάνεις ασκήσεις από βοηθήματα (εκεί να υπάρχουν ασκήσεις πέρα από αυτά που διδάσκεσαι στο σχολείο, αλλά κ η παρουσίαση της θεωρίας είναι πολύ καλύτερη από τα σχολικά).Πιστεύω ότι ο βασικότερος λόγος να πας φρο είναι να βγάλεις την ύλη, ασκήσεις βρίσκεις κ μόνος σου.Σε πολλά σχολεία όμως 'σκουπίζουν' ή δε βγάζουν την ύλη άρα για σιγουριά σου προτείνω να πας φρο. Ασκήσεις υπάρχουν μπόλικες αρκεί να έχεις όρεξη...:iagree:
(μιλάω πάντα για θετικά μαθήματα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Η 1η λυκ είναι εύκολη χρονιά.:) Για δύσκολες ασήσεις κατά τη γνώμη μου είναι καλό να λύνεις από βοηθήματα. Εξάλλου στα φρο κάνεις ασκήσεις από βοηθήματα (εκεί να υπάρχουν ασκήσεις πέρα από αυτά που διδάσκεσαι στο σχολείο, αλλά κ η παρουσίαση της θεωρίας είναι πολύ καλύτερη από τα σχολικά).Πιστεύω ότι ο βασικότερος λόγος να πας φρο είναι να βγάλεις την ύλη, ασκήσεις βρίσκεις κ μόνος σου.Σε πολλά σχολεία όμως 'σκουπίζουν' ή δε βγάζουν την ύλη άρα για σιγουριά σου προτείνω να πας φρο. Ασκήσεις υπάρχουν μπόλικες αρκεί να έχεις όρεξη...:iagree:
(μιλάω πάντα για θετικά μαθήματα)
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Η 1η λυκ είναι εύκολη χρονιά.:) Για δύσκολες ασήσεις κατά τη γνώμη μου είναι καλό να λύνεις από βοηθήματα. Εξάλλου στα φρο κάνεις ασκήσεις από βοηθήματα (εκεί να υπάρχουν ασκήσεις πέρα από αυτά που διδάσκεσαι στο σχολείο, αλλά κ η παρουσίαση της θεωρίας είναι πολύ καλύτερη από τα σχολικά).Πιστεύω ότι ο βασικότερος λόγος να πας φρο είναι να βγάλεις την ύλη, ασκήσεις βρίσκεις κ μόνος σου.Σε πολλά σχολεία όμως 'σκουπίζουν' ή δε βγάζουν την ύλη άρα για σιγουριά σου προτείνω να πας φρο. Ασκήσεις υπάρχουν μπόλικες αρκεί να έχεις όρεξη...:iagree:
(μιλάω πάντα για θετικά μαθήματα)
Ακριβως ετσι σκεφτηκα και εγω!! Thnx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mizzkaterinaki

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Εγω δεν θα κανω αλλα θα κανω ενισχυτικη σε μαθηματα που με ενδιαδερουν οπως μαθηματικα και φυσικη

Αν εισαι δυνατος μαΘητης θα σου προτεινα μην το ξεκινησεις αφου απο οσο εχω ακουσει αν γενικα στο γυμνασιο δεν ειχες προβλημα δεν θα χεις και ιδιαιτερο του χρρονου. Αρκει να διαβαζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εγω δεν θα κανω αλλα θα κανω ενισχυτικη σε μαθηματα που με ενδιαδερουν οπως μαθηματικα και φυσικη

Αν εισαι δυνατος μαΘητης θα σου προτεινα μην το ξεκινησεις αφου απο οσο εχω ακουσει αν γενικα στο γυμνασιο δεν ειχες προβλημα δεν θα χεις και ιδιαιτερο του χρρονου. Αρκει να διαβαζεις

that s the key:iagree::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Κοίτα...απο όσο κατάλαβα εσύ θα πας τώρα τρίτη γυμνασίου..Μην πας φροντηστρίο να γραφτείς αμέσως τώρα...Πήγαινε στην τρίτη ,δες το κλίμα ,δες αν μπορείς να συνεχίσεις χωρίς βοήθεια μέχρι το τέλος του πρώτου τριμήνου και αν δεις ή οτι κάπου κινδυνεύεις ή οτι κάπου θές βοήθεια για να ανέβασεις βαθμό τότε πήγαινε..Στην τρίτη γυμνασίου κόβουν πολύ εύκολα ,χωρίς να θέλω να σε αγχώσω..Όπως είπαν και οι φίλοι μας πιο πάνω το κλειδί είναι το σωστό διάβασμα ,όμως!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer

Νεοφερμένος

Η summer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
φροντιστηριο εχω ξεκινησει απο δευτερα γυμνασιου μονο μαθηματικα και θα συνεχισω και στο λυκειο...

μπορεις να περιμενεις ενα χρονο ακομα αν πιστευεις οτι δν σου χρειαζεται ή μπορεις να περιμενεις να ξεκινησει η χρονια και αν τα δεις σκουρα πηγαινε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγώ κατά τη γνώμη μου πιστεύω πως η α λυκείου είναι εύκολη τάξη κ μπορεί να μην χρειαστεί να πας καθόλου φροντιστήριο(εφόσον βέβαια δν αντιμετωπίζεις κενά σε κάποια μαθήματα)..Βέβαια άμα θες να κάνεις μια παραπάνω προετοιμασία στα μαθήματα που σε ενδιαφέρουν να ακολουθήσεις,τότε ναι πήγαινε!:):iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THERISTIS

Νεοφερμένος

Ο THERISTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Το πιο πέρα ουσιαστικά για την 'Α Λυκείου δεν θα σου χρειαστεί εκτός αν πας για ΕΜΕ κοκ:)


εγω παλι πιστευω πως πρεπει να πας φροντηστηριο στην Α΄λυκειου γτ σε εμας ενας καθηγητης πο κανει μαθηματικα μας ειπε οτι αφου πατε ολοι φροντιστιριο εκτος απο μερικους 8α σας διδασκω το ενα κ θα πηγαινω μετα στο επομενο χωρις να τουσ ρωταει αν εχουν καποια απορια η να τουσ βαλει καμια ασκηση ....βεβαια αυτος ειναι περιπτωση δν φανταζομαι να το κανουν κ αλλοι σε τετοιο επιπεδο αλλα θα το κανουν . Εγω τουλαχιστον με απο αυτο θεωρω οτι οι καθηγητες στο σχολειο ειναι ηλιθοιοι κ γι αυτο δν στηριζομαι σε αυτους κ αυτοσ ειναι ο λογος για τον οποιο θα παω φροντηστηριο!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
H αποκλειστική στήριξη εκεί είναι κακό.Εγώ ευτυχώς είχα άριστους καθηγητές στα πάντα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top