Φοιτητική ζωή στην Πάτρα

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
κανοντας ενα search στο forum δεν βρικα παρομοιο θεμα. η ερωτηση μου ειναι αρκετα πως ζει ενας νεος φοιτητης στην πατρα? Αναφερομενος σε τομεις οπως
α.κοστος ζωης (ενοικιο/φαγητο/διασκεδαση κτλ)
β.παρεες/συμφοιτητες (δλδ υπαρχουν τα φαινομενα της αθηνας που ο καθενας εχει ειδη της παρεες του οποτε η κοινωνικη ζωη στον χωρο του πανεπιστημιου ειναι μικρη)
γ.διασκεδαση (υπαρχουν περιοχες με clubs/bars ktl η ζωη σταματα στης 12 το βραδυ)
δ. τελευταιο και κυριοτερο επιπεδο πανεπιστημιου/πολυτεχνιου (φαινομενα πολυμηνων καταληψεων, κομματοποησης, καθητων αδιαφορων-απομακρων)

αυτα προς το παρων οποιος εχει να προσθεση κατι ευπροσδεκτο

υγ.προσωπικα στοχευω στην σχολη χημικων μηχανικων οποτε αμα εχει κανενας περρισσοτερες πληροφοριες για την σχολη θα το εκτιμουσα πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Νομιζω η απαντηση στο ερωτημα σου σχετικα με το πως ζει ο φοιτητης στη πατρα ειναι μια ....ΤΕΛΕΙΑ!αναφορικα με τους τομεις που ενδιαφερεσαι μπορω να σου πω...
α)Γενικα το κοστος ζωης δεν ειναι πολυ ακριβο...τα ενοικια ειναι αναλογα της περιοχης των τετραγωνικων και το ποσο καινουρια ειναι η πολυκατοικια στην οποια διαμενεις!ενδεικτικα μπορω να σου αναφερω σπιτι στο κεντρο γυρω στα 70 μ2 15ετους πολυκατοικιας 320!τωρα οσο απομακρυνεσαι απο το κεντρο η περιοχη ανοιγει και συναντας πιο καινουριες πολυκατοικιες!ωστοσο μπορεις να βρεις πολυ καλες τιμες χωρις να ξεπερνανε τα 350!φαγητο ειναι πανω κατω οπως παντου...!οσο για τα κλαμπ η πατρα προσφερει αρκετα και καλα!και εισοδος σε ολα ειναι 8 ευρω επιπεδο στο οποιο κινουνται και ολα βραδινα κεντρα και μπαρ!β)καμια σχεση και αυτο επειδη το 75% των φοιτητων προερχονται απο αλλες περιοχες οποτε η δημιουργια παρεας μεσα απο το πανεπ ειναι αναποφευκτη!φυσικα αυτο συμπεριλαμβανει και το βαθμο κοινωνικοτητας σου:)!γ)Οι χωροι διασκεδασης καλυπτουν ολα τα γουστα...τωρα βεβαια μη περιμενεις το επιπεδο της αθηνας!φυσικα και η ζωη δεν σταματαει στις 12!ιδιαιτερα κατα τους καλοκαιρινους μηνες η ζωη μοιραζεται στη πατρα και το ριο οπου πραγματικα σου δινονται πολλες επιλογες...και με ονομα(βλ.villa):P!οσο για μπαρ υπαρχουν πραγματικα πολλα!το ωραιο με τη πατρα ειναι οτι ειναι μικρη πολη (χωρις να συμπεριλαμβανω το ριο) ωστε να συνδυαζει πολυ ομοιορφα το "κεντρο" και τη παραλια με τα μπαρακια της!δ)παρ οτι ανηκουμε στον ιδιο κλαδο(ή τουλαχιστον σου ευχομαι να ανηκουμε),των μηχανικων,δεν μπορω να σου απαντησω σε αυτη την ερωτηση γιατι δεν ειμαι στους χημικους μηχανικους και κατ επεκταση δεν ειμαι σε θεση να εκφερω γνωμη για την εσωτερικη λειτουργια τους!οσο για τα κομματα,που ειναι το μονο που μπορω να σου πω, ειναι οτι τετοια φαινομενα υπαρχουν παντου!οτι αλλο χρειαστεις μπορεις να με ρωτησεις!και ελπιζα να σε κατατοπισα καπως σχετικα με την τρελη πολη του καρναβαλιου(αλλο ενα +...το εχεις στα ποδια σου) που λεγεται πατρα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
κανοντας ενα search στο forum δεν βρικα παρομοιο θεμα. η ερωτηση μου ειναι αρκετα πως ζει ενας νεος φοιτητης στην πατρα? Αναφερομενος σε τομεις οπως
α.κοστος ζωης (ενοικιο/φαγητο/διασκεδαση κτλ)
β.παρεες/συμφοιτητες (δλδ υπαρχουν τα φαινομενα της αθηνας που ο καθενας εχει ειδη της παρεες του οποτε η κοινωνικη ζωη στον χωρο του πανεπιστημιου ειναι μικρη)
γ.διασκεδαση (υπαρχουν περιοχες με clubs/bars ktl η ζωη σταματα στης 12 το βραδυ)
δ. τελευταιο και κυριοτερο επιπεδο πανεπιστημιου/πολυτεχνιου (φαινομενα πολυμηνων καταληψεων, κομματοποησης, καθητων αδιαφορων-απομακρων)

αυτα προς το παρων οποιος εχει να προσθεση κατι ευπροσδεκτο

υγ.προσωπικα στοχευω στην σχολη χημικων μηχανικων οποτε αμα εχει κανενας περρισσοτερες πληροφοριες για την σχολη θα το εκτιμουσα πολυ

α) Με μεχρι 300 ευρω εχεις βρει πολυ καλο σπιτακι, σε καλη θεση.
β) Στην Πατρα κυριως πανε οσοι Αθηναιοι δεν καταφεραν να πιασουν Αθηνα, οποτε.....
γ) Μην περιμενεις να δεις καναν Πλουταρχο η Παπαριζου, αλλα απο κλαμπ/μπαρ οσα θες...
δ) Παντου υπαρχουν αυτα. Παντως, οταν στο ΕΜΠ θα ξεκινουν εξεταστικη, εμεις θα τελειωνουμε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
α) Με μεχρι 300 ευρω εχεις βρει πολυ καλο σπιτακι, σε καλη θεση.
β) Στην Πατρα κυριως πανε οσοι Αθηναιοι δεν καταφεραν να πιασουν Αθηνα, οποτε.....
γ) Μην περιμενεις να δεις καναν Πλουταρχο η Παπαριζου, αλλα απο κλαμπ/μπαρ οσα θες...
δ) Παντου υπαρχουν αυτα. Παντως, οταν στο ΕΜΠ θα ξεκινουν εξεταστικη, εμεις θα τελειωνουμε...:P
Οπότε;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
...οποτε σιγουρα θα βρεις και καποιον γνωστο απο αθηνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εγώ σκέφτομαι να πάω αλλά δεν νομίζω να βρω κανέναν γνωστό από Αθήνα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
ευχαριστω για της απαντησεις σας παιδια κατι που ξεχασα επειδη τον πρωτο χρονο δεν βλεπω να εχω αυτοκινητο ειναι ευκολες οι μετακινησεις απο την σχολη στον σπιτι και απο το σπιτι στο κεντρο της ζωης της πατρας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
οποτε θα ειναι πολλοι σαν εσενα, και θα βρεις παρεα ευκολα:)

ευχαριστω για της απαντησεις σας παιδια κατι που ξεχασα επειδη τον πρωτο χρονο δεν βλεπω να εχω αυτοκινητο ειναι ευκολες οι μετακινησεις απο την σχολη στον σπιτι και απο το σπιτι στο κεντρο της ζωης της πατρας?
Στο κεντρο της ζωης της Πατρας πας με τα ποδια, αν μεινεις εκει που πρεπει, και δεν εχεις προβλημα να περπατας κανα τεταρτο.
Για τη σχολη, οπου και να μεινεις θα θες λεωφορειο.
Εδω ειναι το κυριοτερο προβλημα, οτι σε κατακλεβουν. 1 ευρω το φοιτητικο. Βεβαια ενδεχεται να υπαρχουν και του χρονου ειδικα λεωφορεια/πουλμαν, με καρτα 15 ευρω το διμηνο η κατι τετοιο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δηλαδή τα παιδιά που είναι από Αθήνα απομονώνουν τους υπόλοιπους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Κι εγώ παιδιά Πάτρα θα καταλήξω! Αλλά λόγω οικονομικών θα μείνω σε εστία. Αν και δεν άκουσα και τα πιο ενθαρρυντικά σχόλια! Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει σχετικά με τις εστίες στην Πάτρα? Εννοώ
*καθαριότητα?
*κοινόχρηστες τουαλέτες?
*μικρά/μεγάλα δωμάτια?
*μετακίνηση?
*είναι όντως επικίνδυνα λόγω του ότι βρίσκονται έξω από την πόλη?

αυτά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Δηλαδή τα παιδιά που είναι από Αθήνα απομονώνουν τους υπόλοιπους;

Παρέες: Oχι βρε, ολοι μια ωραια παρέα ειναι! :P Ειναι αληθεια βεβαια οτι οι Αθηναίοι τεινουν να κάνουν παρέα με Αθηναίους, αλλα αυτό συμβαίνει διότι τα σαββατοκυριακα πχ παιρνουν το λεωφορείο για Αθηνα μαζι, βγαινουν οταν βρισκονται Αθηνα σε μπουζουκια κλπ.

Αλλα και εγω που δεν είμαι απο Αθηνα κανω παρεα με αρκετα παιδια απο Αθηνα! :P Και με πατρινους που συνηθως εχουν και δικες τους παρεες στην πολη. Γενικά δεν υπάρχουν προβλήματα περιθωριοποιησης αναλογα με την πολη, ολοι μια χαρα τα πανε.

Συγκοινωνιες:
Για αυτες μπορώ να πω τα χειρότερα! Πολυ ακριβες σε σχεση με αλλες πολεις, αχρηστα σαραβαλιασμενα και επικινδυνα λεωφορεια(μια φορα ενα δεν ειχε φρενα!Ο_ο) και απιστευτες καθυστερησεις και αγενεια! Αν και τελευταια εβαλαν λεωφορειο για το πανεπιστημιο με 15 ευρω το διμηνο και αυτα περνανε λιγο σπανια. Το νουμερο 6 που παει κεντρο περναει ανα 15 ή 30 λεπτα(αναλογα με την ωρα) και το νουμερο 9 που παει σε πιο εξω περιοχες περναει ανα μιση ωρα. Και τα αστικα τα ιδια ειναι(νταξ το 6 μπορει να περναει και ανα 10 λεπτα τα πρωινα)


Ενοικια: Οντως οι τιμες στα ενοικια ειναι αρκετα χαμηλες. Μπορει καποιος να βρει μεχρι και καινουρια γκαρσονιερα με 250. Τα δυαρια κυμαινονται απο 300-400(παντως πανω απο 400 δεν πας με τπτ). Επισης μην κανεις το λαθος να μείνεις μακρυα απο το κεντρο. Το μερος δεν ειναι για φοιτητες! Μπορει να σπιτια εκει να ειναι ομορφα και καινουρια, αλλα ειναι ακριβα(σχετικο ειναι αυτο βεβαια, οπως σου ειπα καπου στα 400 το δυαρι) και θελουν 15 λεπτα με το λεωφορειο για το κεντρο.


Διασκεδαση: Η ζωη δεν σταματα με τπτ στις 12. Αφου σου λεω, οταν πχ κυκλοφορω στο κεντρο αργα, παρατηρω οτι εχει πιο πολυ κόσμο απ'οτι το απογευμα πχ μερικες φορες! Ο_ο Δεν καταλαβαινεις αν ειναι 10 ή 2 το βραδυ! Το καλοκαιρι εχεις και το Ριο παντα ως επιλογη, αρα μια χαρα περνας. Τα μπουζουκια ομως οπως ειπαν και οι προηγουμενοι ειναι λιγο ανυπαρκτα.(προσωπικα δεν με χαλαει, ισα ισα που τα σιχαινομαι και τα εχω γλιτωσει :D )

Κομματοσκυλα: Κομματα υπαρχουν παντου, ειναι μια αναπαντεχη αληθεια. Οχι ομως τοσο εντονα όπως στην Αθηνα(εκει ειναι η πηγη ολων των παραταξεων και φυσικα γινεται χαμος). Εδω θα δεις τα κλασσικα τραπεζακια, αλλα δεν τρελαινονται κιολλας οι περισσότεροι. Δεν ξερω βεβαια τι ακριβως παιζει στη σχολη που θες να πας, αλλα γενικα ειναι πιο ηρεμα. Και οι καταληψεις αν και πολλες, σε καμια περιπτωση το παγκοσμιο ρεκορ της Αθηνας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobby1

Νεοφερμένος

Ο bobby1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Για το επίπεδο σπουδών όμως του πανεπιστημίου έχω να σου πώ τα καλυτερα γιατί δεν είναι απλώς ένα από τα καλύτερα στη ελλάδα αλλά οι σχολές του πολυτεχνείου του καθώς το βιολογικό(καλύτερο της ελλάδας - χρηματοδοτούμενα ερευνητικά προγράμματα από nato), η ιατρική(συνεργασία με το πανεπισήμιο του john hopkins το καλύτερο μετά το harvard) καθώς και η φαρμακευτική είναι από τις πιό ανταγωνιστικές σχολές της ευρώπης σύμφωνα με τις λίστες της ευρωπαικής ένωσης!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Για το επίπεδο σπουδών όμως του πανεπιστημίου έχω να σου πώ τα καλυτερα γιατί δεν είναι απλώς ένα από τα καλύτερα στη ελλάδα αλλά οι σχολές του πολυτεχνείου του καθώς το βιολογικό(καλύτερο της ελλάδας - χρηματοδοτούμενα ερευνητικά προγράμματα από nato), η ιατρική(συνεργασία με το πανεπισήμιο του john hopkins το καλύτερο μετά το harvard) καθώς και η φαρμακευτική είναι από τις πιό ανταγωνιστικές σχολές της ευρώπης σύμφωνα με τις λίστες της ευρωπαικής ένωσης!!!!
Το 2ο καλύτερο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
παει στο ...κορακα το 1 ευρω για να πας πανεπιστημιο απο πατρα και το αντιστροφο...η κλεψια-κοροϊδια ειναι αυτο το 1.5 ευρω που πληρωνεις βγαζοντας εισιτηριο μεσα στο αστικο...το γνωστο σε μας ...'επιβαρυμενο'!δεν ειναι το 0.5 διαφορα αλλα πραγματικα ειναι κοροϊδια!

Φιλε μου χρηστο ..δεν ισχυει κατι τετοιο..μιλαω τουλαχιστον απο προσωπικη εμπειρια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobby1

Νεοφερμένος

Ο bobby1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
και 1ο ποιο είναι??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Για το επίπεδο σπουδών όμως του πανεπιστημίου έχω να σου πώ τα καλυτερα γιατί δεν είναι απλώς ένα από τα καλύτερα στη ελλάδα αλλά οι σχολές του πολυτεχνείου του καθώς το βιολογικό(καλύτερο της ελλάδας - χρηματοδοτούμενα ερευνητικά προγράμματα από nato), η ιατρική(συνεργασία με το πανεπισήμιο του john hopkins το καλύτερο μετά το harvard) καθώς και η φαρμακευτική είναι από τις πιό ανταγωνιστικές σχολές της ευρώπης σύμφωνα με τις λίστες της ευρωπαικής ένωσης!!!!


Οχι, το Hopkins ειναι το καλυτερο και μετα ερχεται το Harvard.:D Για ιατρικη ειναι αναμφισβητητα το κορυφαιο στον κοσμο.

Σε λιγα χρόνια η συνεργασία θα προχωρησει και σε κλινικό επιπεδο και εκει θα ειναι που δεν θα μπορουν πια να μας την πουν οι Κρητικοι.:jumpy::P


Κι εγώ παιδιά Πάτρα θα καταλήξω! Αλλά λόγω οικονομικών θα μείνω σε εστία. Αν και δεν άκουσα και τα πιο ενθαρρυντικά σχόλια! Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει σχετικά με τις εστίες στην Πάτρα? Εννοώ
*καθαριότητα?
*κοινόχρηστες τουαλέτες?
*μικρά/μεγάλα δωμάτια?
*μετακίνηση?
*είναι όντως επικίνδυνα λόγω του ότι βρίσκονται έξω από την πόλη?

αυτά:)

Αν και δεν μπορω να σε κατατοπίσω σε αυτό το ζητημα ικανοποιητικα, εχω ακούσει διαφορα για την εστια. Οντως δεν εχει πολυ καλη φημη. Βασικα υπαρχουν κατηγορίες δωματίων και κτιριων. Μια φιλη μου που είχε μεινε και στο χειροτερο και σε ενα σχετικά καλο για λιγο, ειχε παθει φρίκη με εκεινο το χαλια. Ηταν απιστευτα ανθυγιεινο. Γενικα ειναι αναλογα με το αν θα μεινεις σε νεο ή παλιο κτίριο, αρα μπορει να ειναι και αηδιαστικα, μπορει να ειναι και ικανοποιητικα. Η φοιτητικη λεσχη παντως δεν ειναι και απο τις καλυτερες για φαγητο. Παμε καμια φορα, ομως η τραπεζαρια ειναι παλια και βρωμικη. Το φαγητο παντως τρωγεται συνηθως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobby1

Νεοφερμένος

Ο bobby1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Πίστεψέ με το έχω ψάξει πάρα μα πάρα πολυ έχω συζητήσει και με φοιτητές κι από τα δύο!!!!! Δεν είναι τυχαίο που στους μεταπτυχιακούς του εξωτερικού πρώτο στις επιλογές είανι της πάτρας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Μακάρι γιατί εγώ δεν πρόκειται να περάσω Ηράκλειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobby1

Νεοφερμένος

Ο bobby1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Πές τα pizza dora και στα επόμενα 2 χρόνια θα έχει επκταθεί και στο βιολογικό η συνεργασία και στη φαρμακευτική!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top