Μουσικών Σπουδών

lyan_14

Νεοφερμένος

Η lyan_14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Παιδιά είναι καλή αυτή η σχολή στην Κέρκυρα; Θέλω να περάσω εκεί μουσικών σπουδών. Στην Θεσσαλονίκη ίσως το αντέξω, αλλά Αθήνα ούτε με σφαίρες! Γι' αυτό θέλω την γνώμη σας για την ποιότητα του μαθήματος εκεί...ευχαριστώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zakk11

Νεοφερμένος

Ο zakk11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εκτος απο το τμημα μουσικων σπουδων στο καποδιστριακο,ξερετε καμοια αλλη σχολη εντος αθηνων αει ή τει που μετα να μπορεις να ασχοληθεις με production??:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Commander

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
ρε παιδια φετος γιατι επεσαν τοσο πολυ οι βασεις στα τμηματα μουσικολογιας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
ρε παιδια φετος γιατι επεσαν τοσο πολυ οι βασεις στα τμηματα μουσικολογιας?

Νομίζω, αν θυμάμαι καλά, πως θα καταργηθούν κάποιες σχολές Μουσικολογίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Commander

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
ναι αλλα αυτο ειναι λογος για να πεσουν οι βασεις τοσο πολυ; κανονικα να ανεβουν δεν επρεπε; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lyan_14

Νεοφερμένος

Η lyan_14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Νομίζω, αν θυμάμαι καλά, πως θα καταργηθούν κάποιες σχολές Μουσικολογίας.

Στην Κέρκυρα το συζητάνε συνέχεια οι καθηγητές. Άλλοι λένε πως μπορεί και να κλείσουμε, άλλοι λένε πως τα παραμεθόρια τμήματα δεν θα τα πειράξουν, άλλοι ότι με τα νέα μέτρα θα κλείσουν γενικώς πολλά πανεπιστήμια...
Πάντως, πιστεύω πως αν πρέπει να συγχωνευθεί μια σχολή μουσικών σπουδών με μια άλλη αυτή θα πρέπει να είναι του Πα.Μακ., η Μουσικής Επιστήμης και Τέχνης, διότι αν συγχωνευθεί με το τμήμα στο Α.Π.Θ., οι φοιτητές δεν θα αναγκαστούν να μετακομίσουν. Αντίθετα εμείς θα πρέπει να κινήσουμε γη και ουρανό για να μεταφερθούμε αλλού...Άσε που στην Κέρκυρα μόνο υπάρχει η κατεύθυνση της εκτέλεσης. Αν κάποιος θέλει να πάρει ειδίκευση οργάνου ή διεύθυνσης δεν θα έχει αυτή τη δυνατότητα στο Α.Π.Θ. και στο Καποδιστριακό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evg_steven

Νεοφερμένος

Η evg_steven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
κατευθυνση εκτέλεσης οργάνου υπάρχει και στο πα.μακ. Διεύθυνση ορχήστρας/χωροδίας και τμήμα τζαζ δεν υπάρχει αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Γεια σας! Ας ξεθαψω το θεμα λιγουλακι! Εχω μια γνωστη η οποια εχει ξεκινησει πιανο εδω και περιπου 1 χρονο και, την ενδιαφερουν οι Μουσικες Σπουδες, παει πρωτη Λυκειου, και θελει να μαθει τι επιπεδο χρειαζεται για να σπουδασει και αν μεχρι τις Πανελληνιες θα ειναι ετοιμη, για να ανταπεξελθει στα ειδικα μαθηματα των πανελληνιων και μεσα στο πανεπιστημιο. Περιμενω απαντησεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fanouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
παιδιά στοχεύει κανείς για μουσικές σπουδές; όχι είναι η προφανής απάντηση, αλλά για να δούμε μπας και υπάρξει η έκπληξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Το τρολλ της βδομάδας ενδιαφέρεται για μουσικές σπουδές; plot twist.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fanouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
είμαι κουλτρολιάρης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cybelle01

Νεοφερμένος

Η cybelle01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
γεια σας παιδια:) είμαι β' λυκείου και θα δώσω για μουσικολογία.. υπάρχει κάποιος άλλος που τον ενδιαφέρουν τα μουσικά τμήματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top